Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

majka35
12. júl 2010

no veď komu by nepomohol 😀 😀

beina
12. júl 2010

Čaute Baby, nevie mi niekto poradiť, či sa musím pred prvým CTG-čkom objednať k niekomu konkrétnemu, alebo tam stačí prísť a počkať si... Som v 36 tt a rozhodla som sa pre Šacu, len neviem ako to tam chodí, ešte som tam nebola. Ďakujem 😉

fecova
12. júl 2010

@majka35 a preco ides sekciou ak mozem vediet? a prvu si mala planovanu alebo akutnu? lebo aj ja pojdem teraz na planovanu, ale nie do sace, a straaaasne sa bojim, ked si predstavim, ze mi budu tu istu jazvu zase rezat, ach, ja uz teraz mam strach

karinnka
12. júl 2010

beina-pokial nechces mat nikoho vybaveneho tak kludne dojdes a pockas si na poradie🙂sestricka Ta vezme podla poradia....

beina
12. júl 2010

karinnka, ďakujem pomohla si mi a ak sa ešte môžem opýtať, robia tam hneď aj ultrazvuk, alebo nejaké vyšetrenia, alebo len CTG?

vitezova
12. júl 2010

klystir nieje hrozny?????????? tak neviem preco sa tu stale hrate na hrdinky ale to asi tak ako ked mi vraveli ze amniocenteza neboli 😀 ach jaj ja uz nikomu neverim 😀

traktor
12. júl 2010

@vitezova ...tak pre mna nebol 😀 ...vsak to len daco daju do ritusky 😉 ...a tecie a tecie a tecie...a potom ides , vsak vies kam...a ono to ide a ide a ide....a potom si das sprchu a hotovo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

karinnka
12. júl 2010

beina urobia Ti ctg a lekar,alebo lekarka Ta podla usudenia poslu na USG 🙂 Ale na prvej poradni urcite pojdes na USG 😉 😉

vitezova
12. júl 2010

:@traktor 😀 😀 😀 ked ja sa aj hanbim 😀 to je taka hanba ked cudzi ludia vidia tvoje kaky 😀

traktor
12. júl 2010

@vitezova a to si kde kakala preboha? 😀 😀 😀 ...ja na WC 😀 😀 😀 😝 ...tak to som videla len ja a nikto viac...vsakWC je rovno pri tej miestnosti, co mi davali klistir...hned jak dali ...som si sviznym krokom presla a neodisla kym nebolo po vsetkom 😀 😉 ...inak pre tie co maju v tehu problem zo zapchov, je toto velka ulava...a radsej takto ako potom po porode a bat sa co bude... 😉

vitezova
12. júl 2010

@traktor - tak hej no , mozno si preistotu spravim aj doma aby som sa potom nezlakla 😀

vitezova
12. júl 2010

@traktor -vsimla som si na foto ze mas takeho havka ako ja to je sucka ci psik?

traktor
12. júl 2010

@vitezova je to psik..ma 1 kg aj z oblecenim 😀 😀 😀 ..a furt sa klepe co mu je zima

vitezova
12. júl 2010

@traktor - ja mam sucku 😀 je presne takej farby len ma este biele labky a nahrdelnik, a potrebovala by nejakeho kamarata na oplodnenie lebo uz minule mi vravela ze aj ona uz chce chodit na modreho konika a mat deticky 😀 nemala by si zaujem sa nejako dohodnut?

traktor
12. júl 2010

😀 😀 😀 😀 ...no nas ma predkus....to by boli baaaaaaars zubate konikovske babatka 😀 😀 😀 😝

vitezova
12. júl 2010

hmm nezdalo sa mi na fotke 😀 ved mozno by nezdedili 😀

majka35
13. júl 2010

🙄 @fecova na plánovanú sekciu idem kvôli mojim dlhodobým zdravotným problémom, o ktorých tu teraz nechcem písať, ak sa nenahneváš 😉
a o tom klystýre ... ja som asi "posera" 😀 ale mám trošku obavy 🙄 & pritom som prešla náročnejším vyšetreniami a v pohode ... je to asi kvôli tomu, že mám zlatú žilu kvôli mojej celoživotnej zápche a pri každej potrebe trpím ... no ale dosť už o hovienkach, mňa skôr zaujímajú iné veci okolo pôrodu, ako klystýr 😀
😀

oacka
13. júl 2010

Ahojte, maminy! idem sa vám aj ja pochváliť so svojím úžasným pôrodom. rodila som plánovanou sekciou u primára Richnavského a doktorky Pankuchovej a bola to nádhera. presne ako opisovala tatita. Anesteziológ bol primár Slávik, bol úúúúúúúúžasný, všetci na sále mali super náladu,aj sme sa smiali,ja som aj revala samozrejme, ajj mi zle prišlo z nízkeho tlaku, a keď mi doniesli malú,to bolo neopísateľné! všetci boli perfektní,je to skvelá nemocnica. rodila som s epidurálom, cítila som,ako sa ma dotýkajú,mohla som hýbať nohami, a pritom ma nič nebolelo......neskutočné. aj sanitári a sestry boli skvelí,skvelí,skvelí. fakt super zážitok.

zuzi44
13. júl 2010

@oacka gratulujeme 🙂 super ked si bola spokojna

fecova
13. júl 2010

@majka35 v pohode ak o tom nechces hovorit, nic sa nedeje.

majka35
13. júl 2010

oacka, gratulujeme 🙂

aeouliana
14. júl 2010

@vitezova : klystyr je v pohode. ja som sa ho bala viac ako porodu 😀 )))), ale neboj, nic to nie je.
@oacka: gratulujem. 🙂

aeouliana
14. júl 2010

@majka35: Majka, aj ja som rodila prvy v celkovej a hrozne som sa bala spinalu (ja som posera na take veci), ale je to v pohode. mne sa ratalo hlavne to, ze som maleho hned videla 🙂 a chytila. a hned ho dali prisat. je to divny pocit ked sa Ti hrabu v bruchu, ale necitis absolutne nic. cievkuju este pred tym ako ides na salu. spinal pichaju potom az na sale. civekovanie je neprijemne, ale da sa prezit. a klystyr mi nerobili ked som sla na spinal. vraveli, ze nohy zacnem citit tak po 4 hodkach. ja som ich zacala citit uz po 2. bolest riadna, ale da sa to prezit samozrejme. potom si opytaj od sestricky nech Ti nieco da hned ked budes citit nohy. mna rodil Dr. Tomasu a asistovala Dr. Pankuchova. obaja boli na jednotku. ale najlepsia bola anesteziologicka. neviem ako sa vola, ale klobu dole. ona ma velmi ukludnila uz pred porodom a cely porod mi hovorila co sa deje. ked mi pichala spinal..prisaham, ani som necitila kedy (al to moze byt tou vyskou adrenalinu 😀))))))). tak drzim palce 😉 . ak mas nejake otazocky, kludne pis.

majka35
14. júl 2010

@aeouliana jeeej, ďakujem za info ... keď som rodila v celkovej, tiež ma predtým cievkovali, bála som sa toho, ako čert kríža a sama som bola prekvapená, ako krátko to trvá ... tiež budem rodiť u Dr.Tomašu, tak ako aj Barborku... ja som s ním veľmi spokojná ... ináč určite som mala tú istú anesteziologičku pri pôrode,lebo tiež bola neskutočne milá, videla na mne, že sa strašne bojím a ona ma fantasticky upokojovala, ešte mi ukazovala fotku svojej dcérky,m že tiež sa volá Marianna, tak ako ja ... no a tie bolesti potom vydržím, veď čo nám iné ostáva ... a my ženy toho zvládneme 😀 ja sa teším, že pri spinále uvidím malú ... Barborku mi doniesli až neskôr a ja som v bolestiach ani nereagovala, že čo sa deje, čo ma do dnes mrzí 😒

tatita
14. júl 2010

@karinnka hned po porode som snimi hovorila aj na jisku pustia 🙂

zuzu1111
15. júl 2010

@oacka - super, že ti to tak vyšlo a bola si maximálne spokojná 😉
Baby mňa zaujíma, či ste absolvovali nejakú predpôrodnú prípravu a či sa to oplatí, lebo viem, že v Šaci niečo robia.
S klystíru mám aj ja depku...ale utešujem sa tým, že to nie je to najhoršie, čo ma čaká....A verím, že natrafím tiež na tú dobrú anesteziologičku, aby pichla epi na jednotku (lebo jednej mojej známej vôbec nezabrala - ale nie v Šaci) a tiež ma ukľudnila...ja som taký strachopud 😖

usiko
15. júl 2010

@zuzu1111 ahoj, dovolim so zareagovat , v saci uz nie je predporodna priprava, vcera som volala sestricke v saci. Vraj bol maly zaujem, tak spolupracuju s MC Stonozka, tak som tam zavolala /najdes na nete/, a poani mi povedala, ze novy kurz zacinaju buduci tyzden, ale nevie, kedy presne...tak jej budem volat v pondelok.....

...niektore mamicky vravia, ze netreba chodit na kurz, ale mne kamaratka porodna sestra povedala, ze je to lepsie...a druha vec, ked si pozries na stranke stonozky program kurzu tak podla mna ti pride, ze je to uzitocne.....

zuzu1111
15. júl 2010

@usiko - ďakujem za info, pozriem sa na nete na to MC....a nevieš ako dlho trvá kurz a ako často je? pýtam sa preto, aby som sa vedela zariadiť - že či ísť už teraz alebo ešte stíhame aj nejaký neskorší 🙂

usiko
16. júl 2010

raz tyzdenne, po cca 1,5 hodiny, je to sa mi zda 10 tyzdnov mi vravela.....takze ja akurat stiham a podla mna ty tiez v pohode, radsej skor ako sa potom pachtit sa velkym bruskom niekde na druhy koniec mesta, teda asppon ja to beriem tak, lebo aj terajsie horucavy su chvilmi nad moje sily uz.....tak neviem co bude o 10 tyzdnov..... 🙂

tatita
16. júl 2010

@oacka supeerrrrrrrrrrrrr zážitok z pôrodu že? až mi z teba zimomriavky naskočili 🙂 teším sa s tebou a hlavne veľľľľľa zdraviiiiiiiička pre naše bambulky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre