Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

silvulik10
13. mar 2012

@teleranka Ahoj, ako Ti ubehol včerajsí deň? Ja som sa poobede cítila dosť zle, ležala som od 16tej až do rána, dokonca som mala aj jednu falošnú kontrakciu. Joj ešte 3 dni a pôjdem do Šace, už sa neviem dočkať, dúfam, že tam nebudem musieť ostať.
Mali Ste už vizitu? nechcú Vás ešte pustiť domkov?

anicka9
13. mar 2012

@katkarv No včera ma dr. nepotešil keď mi to oznámil ☹ ale čo už, keď ináč nejde.

katkarv
13. mar 2012

@silvulik10 drzim palce aby si mala dobre prietoky.
@anicka9 a to preco sa nemoze rodit normalne ked ma taky pupocnik?A co to obnasa?
Fakt mam dojem ze uz za kazdu hlupost navrhuju cisarsky,teda aj u mna,preto ze je KP a ze mam za sebou konizaciu a cisarsky,ale ved po cisarskom som uz rodila prirodzene a nic a nestalo a syn mal 3800g.

anicka9
13. mar 2012

@katkarv Tak mi včera povedal dr. že sekcia, pretože by to bolo dosť ťažké a namáhave. Tým že malá má len tie 2 cievy a ešte mám aj problém s krvou/pichám si injekcie/, radšej by som išla normálne rodiť. A ty kedy rodíš, máš už termín?

anci852
13. mar 2012

@katka2552 @sveronikas Caute zienky, tak ja tiez idem vo stvrtok na poradnu, ale tam sa vzdy tolko ludi premelie, ze neviem neviem ci sa stretneme a hlavne spozname 🙂
Ja sa inak necitim zle len v noci vela nenaspim toho kedze chodim cikat kazdu hodinku, ale beriem to tak, ze to patri k tomu. Malinke v brusku skace, no dobre sa tam ma, takze uvidime aky datum si vyberie 🙂
Stale rozmyslam nad nadstandardom (dvojka izba), ale dost ma odradzaju tie navstevy, ze kazdy ti tam moze prist na izbu, predsa len sukromie??Hm, vas nazor?

jjeanny
13. mar 2012

@katkarv presne to iste si vravim, ze pomaly nepoznam zienku, ktora ide este prirodzene rodit

ozujskova
13. mar 2012

ako to je zienky?..davame uplatky ci nedavame uplatky?...aky je kurz?

katkarv
13. mar 2012

@jjeanny no ved to,co som tam bola kazdy den mali dve sekcie.
@anicka9 Este nemam termin,len povedal ze po velkej noci,ale ked sa bude chciet narodit ako moj syn tak uz na velku noc bude tu 😀

palesandra
13. mar 2012

@ozujskova presne som nad tym vcera uvazovala...ze ako to je ked si dohodnes lekara? akoze dost vela vas tu pise ze si dohodnete toho a oneho lekara, ale to len tak z dobrej vole si vas vezme na starost? podla mna nie... nevime ci je to ako legalne ze vypise nejaku zmluvu o dohodnutom lekarovi za nejake prachy...tusim to islo okolo 300eur (aspon si myslim ze som o tom pocula) alebo je to len na dohodne, ze vam povie kolko mu date (ale vlastne kedy ked vacsinou ked vas vysetruje je tam aj sestricka) alebo len vy mu date nejaku sumu dobrovolne

to by ma zujimali vase odpovede 🙂))

xclusive
13. mar 2012

@palesandra No ked mu povies,ze by si chcela rodit u neho...tak mozes volit oficialnu cestu...a zaplatis tusim 250 eur...alebo on tym,ze povie,ze ano...on ta odrodi tak to teoreticky moze brat tak,ze mu nieco das...ale je to na tebe...on nemoze od teba pytat ani korunu..a pokial nepodpises oficialny papier ,ze ano chcem toho a toho za taky poplatok...nemusis mu v podstate zaplatit aj ked si ta vezme "pod svoje kridla"

jjeanny
13. mar 2012

@palesandra oficialnou cestou je to 250 Eur , neoficialne .. ako sa vyjadrila xclusive je to na Tebe, nemoze od Teba pytat . Je to fajn takto , ved castokrat ani dohodnuty lekar nemusi prist , resp. nemusis s nim byt spokojna .

katka2552
13. mar 2012

@anci852 @sveronikas Ahojte,tak ja som na tom podobne,u nas v rodine sa uz stavkuje kedy porodim🙂...Ja kedze som zdaleka rozmyslame tiez nad nadstandartom jednotkou,aby aspon jednu noc mohol spat priatel so mnou,ale ked nebude volna,tak potom by som chcela dvojku,tych par dni vydrzime 🙂...Maly mi kope nonstop 🙂,tak uvidime co nam povedia vo stvrtok,budem pokukovat a tipovat,ktora si ty 😉

silvulik10
13. mar 2012

@katkarv no naposledy boli prietoky na hranici 😲, a aby som Ťa potešila aj ja idem cisárskym. Asi takto je to pre nich jednoduchšie .

sveronikas
13. mar 2012

@anci852 , @katka2552, ahojky no u nás to je podobné až na to, že keď volám svojej mame alebo svokre tak oni sú už v očakávaní a si myslia, že už sme po, už som aj povedala že im nebudem volať :D, ja mám poradňu až v piatok tak uvidíme či do vtedy náš drobček ešte vydrží alebo to príde skôr. Inak minule písala nejaká maminka, že mala dvojku na novom nadštandarde a, že celý pobyt tam bola sama tak uvidíme , ja dúfam že vôbec budú mať voľný nejaký nadšt, inak sa už teším nech to máme za sebou ale vôbec sa necítim , že každú chvíľku by som mala ísť rodiť 🙂, tak sa držte potom napíšte čo bolo na poradni 🙂

katkarv
13. mar 2012

@silvulik10 no ja sa mu chcem vyhnut ak sa bude dat,po prvom cisarskom som mala po 9rokoch take zrasty ze som mala 4dni drenaz v bruchu.Rozmyslam ze skusim z epi rodit a ked sa nebude dat tak mozu urobit cisarsky.

silvulik10
14. mar 2012

@katkarv No ja som prvé rodila normálne, a aj teraz som to mala v pláne, ale nakoľko mám tie problémy z tlakom, tepom, srdcom a opuchmi tak musím ísť cisárskym ☹ Asi sa tomu nevyhnem. Len neviem či v úplnej narkóze alebo spinál. Ale asi spinál.

teleranka
14. mar 2012

@silvulik10 ajoj 🙂
ja zvolim zrejme celkovú. nemám gule na spinál. inak, povedali ti, ze mas prietoky na hranici? s ako sa to prrejavuje, drobcek nenabera dost na hmotnosti alebo?

ozujskova
14. mar 2012

@teleranka ja som mala aj jednu uz aj druhu...odporucam spinal...rychlo sa z nej zotavis...je to fajn alternativa za celkovu anestezu...z ktorej si den mimo...toto je bezbolestne a bez neziaducich ucinkov 🙂

teleranka
14. mar 2012

@ozujskova stale nie som rozhodnuta, ale uprednostnujem cekovu. vies, mne je zle a odpadavam uz len pri infuzke, pri odbere. nedokazem a nechcem si predstavit byt pritomna pri vlastnej operacii. ale rozhodnem sa zrejme az na poslednu chvilu. niektore baby si celkivu nevedia vynachvalit, nemali ziadne zle reakciš a naopak, po spinali mali bolesti hlavy a chrbta aj par mesiacov a pocas samotneho porodu odpadli, zvracali, znizil sa im tlak. ja mam bez tak nizucky tlak a uz len ked vidim lekarsky nastroj, oblieva ma pot, je mi na grcanie a omdletie. proste bojko a hysterka 😀

katkarv
14. mar 2012

@silvulik10
@teleranka no myslim ze teraz sa velmi zriedkavo dava celkova aj ked je to akutne tak pichaju spinal,aspon tak mi vraveli baby co tam boli.Ja si chcem vybavit epidural a ak by nastal problem tak mozu urobit aj cisarsky len zvysia davku,ale este uvidim co mi povie v piatok lekar na kontrole ale mam tusak ze ma bude prehovarat na cisarsky,kedze to si ma vie objednat.
inak ten spinal neboli ked ho davaju len je to kus neprijemne.Mne ho chceli dat pri operacii ale taky mladsi doktory sa na mne vysantili lebo 4x pichali a predsa netrafili tak ich jedna starsia zjazdila ze nech ma uz uspia a netrapia no verim ze v Saci su viac skuseny a je to uz aj beznejsie ako bolo v 2006 roku

silvulik10
14. mar 2012

@teleranka Áno vtedy nepriberá, preto mi kázal prísť o dva týždne a ak nebudú dobré, tak ma čaká rovnaká liečba akú máš aj Ty, magnéziové infúzie. Ja by som radšej spinál, naposledy keď som bola na výškrabe tak to robili v úplnej anestéze a veľmi veľa vecí som zabudla, nepamatám si ich.

silvulik10
14. mar 2012

@katkarv @teleranka Je podľa Vás normálne, že za dva týždne som pribrala 7 kíl? Podľa mňa vôbec nie, som zvedavá ako sa zatvári doky ak mu to poviem ☹ Pritom to na mne vôbec nevidno, síce som ako malý slon, ale nohavice vytiahnem tak isto ako predtým.

mili9
14. mar 2012

Ahojte dievčatá,takže poradňa šťastne za nami,predoperačné vyšetrenia tiež a 22.3. je náš veľký deň D 🙂 už sa veľmi tešíme na nášho drobčeka...stretneme sa tam s niektorou z vás,má niekto rovnaký termín?

teleranka
14. mar 2012

@mili9 ahojky, aj ty ides na cisarsky? tu asi vsetky ideme tak rodit 🙂
kto ta bude operovat? kolko dni pred oficialnym terminom porodu ti urobia sekciu?

teleranka
14. mar 2012

@silvulik10 a puchnu ti aj nohy alebo ruky, mas pocit, ze telo zadrziava vodu?ja priberam kilo tyzdenne ☹

silvulik10
14. mar 2012

@teleranka Nohy mám opuchnuté neskutočne a ruky mi až tŕpnu a bolia ☹ Určite telo zadržiava vodu.

mili9
14. mar 2012

@teleranka Ahoj 🙂 ja musím ísť cisárskym,je to moje tretie bábätko a tretí cisársky,takže preto..rodiť ma bude primár Richnavský a oficiálny termím som mala mať 3.4.2012,no idem 22.3. čiže 12dní pred termínom.Tebe už dali termín,a prečo ideš na sekciu?Teda ak sa môžem spýtať? 🙂

teleranka
14. mar 2012

@silvulik10 juj, to ma mrzi, skusas nieco na tie napuchnute nohy? ja dnes skusim potriet alpou... som zvedava, co ti povedia na poradni..snad to dokazu nejako zmiernit, aby si sa nemusela tak trapit.

silvulik10
14. mar 2012

@teleranka Na nohy som zatiaľ dávala len studené obklady, snažím sa piť len čistú vodu bez bubliniek. No a ruky to je hrozné, bolia tŕpnu a to hlavne v noci a ráno do takej 10tej ich ani zovrieť v pasť neviem. No ešte dva dni a uvidíme, čo povedia. A s Vami to ako vyzerá? nevieš kedy Vás pustia?

teleranka
14. mar 2012

@silvulik10 juj, mna uz pustili 🙂
uvidime, ako dalej, o tyzden idem na kontrolu. snazim sa moc nenamahat. som strasne nedockava, co vam povedia na kontrole. si objednana ku konkretnemu Dr. na konkretnu hodinu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre