Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

zuzla80
16. máj 2012

@monculka u dankovčíka sa platí 29Eur takže isto u Dosedlu bude cca približne rovnaká suma, plus mínus

@jjeanny aj my sme mali pri prvej dcérke také vyrážky, tuším sme boli komplet vysypaný na tváričke, ešte som si ju aj odfotila, aby som vedela pri ďalšom dieťati ako to vyzeralo. Trvalo to cca 3týž. pokiaľ to zmizlo a tiež som používala najprv krém so striebrom (už nepamätám názov) a taktiež mi odporúčali Holtov. Ale našťastie sa to začalo tratiť z večera do rána a ďalšie dni to už bolo úplne super...

@mg25 ahojky 😵 my ideme na utz 29.5. tak už som tiež zvedavá a do poradne už mám chodiť každé 2týž, to idem 25.5. Inak posledná poradňa dopadla fajn, len malá je otočená zatiaľ nožkami dole, tak dúfam, že sa ešte otočí, aby sme na to mohli ísť normálne. Ako sa inak mávate? Ako dopadla poradňa? Mňa posledné dni akosi pobolieva bruško, netvrdne, len tak ma sem-tam pobolieva, včera aj kríže 😒 Už to nemáme ďaleko, tak už to nejako vydržať...

mg25
16. máj 2012

@zuzla80 ahoj moja, poradňa celkom fajn, písala som ti poštu,nedošla? Ale to už troška dávnejšie 🙂 Len sa Dr. nepáčia moje kŕčové žily...akoby mne sa páčili 😀 takže idem zas v piatok sa ukázať + na cievne bud. týždeň. Ale inak všetko ok 🙂 Bruško ani nepobolieva nejako, ani kíže, skôr mi je na odpadnutie posledné dni, sa motkám ako alkoholik 😅 ale snáď je to z toho počasia vonku len 🙂 A kráti sa to poriadne a mne akosi aj rýchlo musím povedať a to celé dni len ležím 🙂 Vôbec sa to nevlečie, ako si písali baby, že sa vlieklo...ale to asi ešte príde 🙂 A určite sa otočí bambulka, ešte je koooopec času 🙂

zuzla80
16. máj 2012

@mg25 no ako tak pozerám, tak poslednú správičku, internú, mám od teba zo 17.4. a potom už nič 😕 Tak to držím palce, nech to na cievnom dopadne dobre. A nepicháš si injekcie na riedenie krvi? Či tie by nepomohli v tvojom prípade? Inak aj mne je po niektoré dni tak blbo na odpadnutie, ale asi to bude tým, že mi kleslo železo. Nekontrovali ti ho náhodou? Ja som sa už začala ním dopovať, ale nerobí to dobrotu na stolicu 😒
Inak bola som už aj na cukor a našťastie všetko OK. Trošku som sa obávala, lebo ja som toto tehotenstvo všežrút sladkého, proste sladké musí byť aj keby na chleba nebolo 😀 ale našťastie sme v norme 😉
Dnes som písala Dosedlovi, či ma vezme, či náhodou nebude mať v čase môjho pôrodu dovolenku alebo nebude niekde mimo, tak som zvedavá, čo odpíše. Viem, že trošku skoro, ale čo ak bude mimo, tak potom budem musieť rozhodiť siete niekde inde...

lucka87
16. máj 2012

elfka.elfka 🙂 dakujem uz som sa objednala

silvulik10
16. máj 2012

@monculka Ahoj 🙂 Ultrazvuk v 30tt stojí 25Eur.

silvulik10
16. máj 2012

@jjeanny Ahoj 🙂 Môj zase nepije hltavo a grckáme tak isto, a to aj vtedy ak si poriadne odgrgne. Včera sme boli na ultrazvuku bruška, či náhodou nemáme reflux, ale chvála bohu je to ok. Tak mi kázala doktorka aby som mu dávala menej papať. Ak mu dám papať menej vydržíme v noci tiež len cca 2 hodinky spinkať. Pijeme aj čajík, harmančekový a čajík pre spokojné bruško. Źltačky sme sa už konečne zbavili, to boli nervy, ešte aj do nemocnice sme sa vrátili na 2 dni a znova sme platili poplatok za hospitalizáciu 6 Eur a dokonca som musela platiť za stravu 8,70 Eur na 1 deň. Takže super ☹ Ešteže som vymákla izbu bez poplatku, lebo to by som už skrachovala 😀
Čo sa týka tých vyrážiek na tvári s tým Ti pomôcť neviem, môj sa vkuse poškrabe na tvári, aj keď som mu už ostrihala nechty, no hrozné. A máme na jazyku taký biely povlak, tak mu to musím harmančekom vytierať pri kúpaní.
No mohli by sme založiť novú tému, aby sme tu nedráždili nastávajúce mamičky 😝

monculka
16. máj 2012

@silvulik10 dakujem 🙂

kvila
16. máj 2012

@jjeanny ahoj, super napad, vytvor temu na babatkach, mozes dat napr., ze kosicke aprilove babatka 2012 alebo take nieco... potom daj vediet kde mame pisat 😀

katkarv
16. máj 2012

@jjeanny suhlasiiim 🙂
@silvulik10 ahojky,ani ja uz nemam vobec mliecko.My sme na Nutrilone a kakame "krasne".Prvu dceru som pchala Bebou a tiez nevedela kakat.Skus sa spytat lekarky ci nemozte Nutrilon HA ked mate Bebu HA

anicka9
16. máj 2012

@silvulik10 Ahoj Silvi, máme sa celkom dobre. V nedeľu sme mali krstiny, už máme Romanku pokrstenú 🙂 Papáme, spinkáme, niekedy pozlostí, ale ináč sa máme dobre. No veru to počasie je o ničom, človek nemôže ísť ani von. Škoda toho, že nemáš mliečko, ale nevadí. Hlavne, že je malý zdravučký 🙂 My zatiaľ v noci spinkáme tak 3 -3,5 hod, raz sa nám podarilo potiahnúť 5 hod. My máme dnes 7 týždňov, ide to rýchlo sa mi zdá 🙂

anicka9
16. máj 2012

@jjeanny Ahoj ahoj, tiež som minule myslela, žeby trebalo vytvoriť novú tému, aby sme mohli písať 😉 Naša malá to má skoro podobné ako tvoj Jarko, papá papá a niekedy sa poblinká. My spinkáme v noci tak 3 - 3,5 hod, raz sme potiahli 5 hod. ani neviem ako sa to podarilo 😉

zanetka221
16. máj 2012

baby neviete mi povedat, ci potrebujem do sace na porod nejaku koselu? alebo davaju oni svoju?
vdaka

mirka_aa
17. máj 2012

@zanetka221 ahoj treba si doniest vlastnu..odporucala by som viac lebo ta prva bola dost od krvy a toho ich desinfekcneho roztoku... 🙂

mirka_aa
17. máj 2012

baby co este len budete rodit v saci...mam na vas jednu prosbu..keby ste sa mohli ked uz budete s babatkami na sestonedeli opytat,ze co pouzivaju pri kupani alebo celkovo na babatka,ze im tak krasne vonaju...ked mi doniesli babatko ja som nemohla z tej vone,stale som vonala jej vlasky 🙂 ale prisli sme domkov a pocase vona vyprchala a uz ju neviem nijak nahradit,ziadne mydielko ani kremik sa tej voni nevyrovna...tak velmi by som cela aby znovu tak vonala..viem ze oni maju nejake vlhcene obrusky SENI CARE co su vhodne vraj aj na cele telo len zeby nimi utierali aj hlavicku? alebo mozno maju nejake mydielko co im tak hlavicky vonali z neho...ved ucitite same tu vonu.. 🙂 ale keby ste boli take dobre a niekto by sa opytal z coho im tak tie vlasky vonaju hned kupim to co pouzivaju 🙂 dakujeeem 🙂

mirka_aa
17. máj 2012

inac my sa mame dobre,len asi mam malo mliecka musim neco robit kym sa to da zachranit aby som nemusela dokrmovat..v noci sa mi mliecka tvori dost aj mala dlhsie spinka cize sa stihnu naplnit cize aj ked vstane tak sa fajne napapka,v noci je pokoj pekne spinkame niekedy aj 6hodin vkuse sa podari 🙂 ale cez den je to horsie...asi cez den je menej mliecka a potom sa nenapapka dobre cize ani nespinka..a este na zaciatku jak sme prisli domov z porodnice som mala 4 dni horucky...za tie 4 dni ju manzel stihol naucit na ruky mne to bolo jedno hlavne ze ju utisil vtedy a ja som mohla lezat..ale teraz ju cely den musim vlacit po rukach ja lebo manzel je uz v praci..cize cez den bud spinka ale velmi malo,alebo kojim,alebo nosim na rukach..take ze lezi len tak v postielke a neplace nehrozi..a nechtiky som nestrihala zatial lebo vraj prvy mesiac sa olamu same,ale sa jej zapalili prsteky okolo nechtikou a take hnisave vacky ma,ale sme s tym boli na koznom,taze teraz kazde tri hodky jej kazdy palcek zvlast musim mastit a zaviazat..taze da to zabrat secko ale dufam ze to len prve tyzde su take a potom sa to secko da doporiadku...inac sa mame dobre negrckame a pekne kakame taze som rada 🙂 ja si myslim ze ked deticky nevedia kakat alebo sa vyhadzu je to z toho co maminka spapa ,cize si davam pozor na tie najvacsie alergeny a naduvacie veci kym kojim .. 🙂 vela stastia mamickam a buducim mamickam 🙂

kvila
17. máj 2012

@mirka_aa ahoj moja 🙂 jedna sestricka na novorodeneckom je sestra mojej kamosky, tak spytam sa cez fb a dam ti vediet s cim ich tak vonaju 🙂

katkarv
17. máj 2012

@mirka_aa ahojky,nechcem byt mudra ale myslim ze mas pre nu dost mliecka.Ja uz mliecko nemam a davam Nutrilon ale tiez pije ako tvoja,v noci spi a aked ked sa zobudi vypije vela a cez den spi malo,ani nie hodinu vkuse,skor len tak podriemkava a vypije max.40ml Dufam ze som pomohla 🙂

jjeanny
17. máj 2012

@kvila, @katkarv, @mirka_aa, @anicka9, @kepassa, @silvulik10, @teleranka - Tak som teda zalozila novu skupinu, je sukromna: .. cize ostatne dievcata, ktore chcete, napiste IP, kedze neviem, kto by sa este chcel pridat 😉

tina_ochotnicka
17. máj 2012

@mirka_aa ahoj, ja som doma z porodnice dva tyzdne, moja spolubyvajuca bola na pozriet na kupanie babatiek, a pytala som sa jej s cim umyvaju deticky, tak vtedy prave so zltym johnson&johnson a nenatierali nicim.

silvulik10
17. máj 2012

@katkarv Ahoj Katka, no tá Beba nie je bohvie čo, jedno balenie nám vydrží cca 4 dni nakoľko môj malý chrústik je veľký papkoš a vypije niekedy až 90ml. Stále nás bolí bruško ☹ Dočítala som sa, že vraj Hami mlieko je veľmi dobré a cenovo je oveľa lacnejšie ako Beba, tak neviem či neskúsime. Lekárka nechce meniť mlieko, ale ja nebudem pozerať so založenými rukami ako malý trpí.

mirka_aa
17. máj 2012

@tina_ochotnicka no to som uz pocula ze s johnson a presne to som si kupila ale to nebude ono lebo ta vona vydrzala dlho este aj domov ked som prisla ale ked okupkam mydielkom tak to len pol dna je citit...alebo zeby to babatka po narodeni vonali tak prirodzene a potom to vyprcha ? heh 🙂 no neviem...mozno to budu tie obrusky len sa mi zda divne ze by s nimi utierali hlavicku...dufam ze mi kvila zisti 🙂

mirka_aa
17. máj 2012

@kvila to by bolo super 🙂 dakujem.. sa spytaj ze ci tie obrusky SENI CARE pouzivaju na cele telicko aj hlavicku ci len na zadocek.. diiiik 🙂

xclusive
18. máj 2012

Ahojte...ja som v Saci rodila normalne...teraz ide rodit sestra na sekciu a ja mam na Vas otazocku ,ze ci pri sekcii moze byt otecko...

monculka
18. máj 2012

ahojte...moze byt moj priatel pri mne cely cas co budem v nemocnici?myslim 24hod. denne

mexico_16
18. máj 2012

@xclusive Ahoj. Oficialne nemoze,ale poznam pripad kedy to povolili 😉 Cize nespoliehaj sa nato,nemoze.

sonia1501
18. máj 2012

@xclusive moze byt, ale musi pockat vonku v cakarni..

mexico_16
18. máj 2012

@monculka Ahoj.Ano moze ak budes na novom oddeleni. Ak budes mat 1postelovu izbu ta stoji 50€,tak manzelovi daju periny a spi na gauci za 12€/noc. My sme boli na apartmane za 70€/noc a tam uz neplatil nic. Bolo to super byt spolu a uzivat si babo.Lekari to brali super aj s nym pokecali a detskí pediatri hlasili vsetko aj oteckovi 😀

mexico_16
18. máj 2012

@sonia1501 xclisuve sa pytala ci asi ci na operacke moze byt otecko..Tam nie,len pocka von a pridu mu ukazat babo,pofotia ho aj ho zavolaju do miestnosti po narodeni 😉

xclusive
18. máj 2012

@sonia1501 tomu celkom nerozumiem...tak moze byt na sale alebo musi cakat vonku?

zuzla80
18. máj 2012

@xclusive u nás to bolo tak, že nemohol byť vôbec v miestnosti kde prebiehal cisársky, ani kde umývali bábo. Čakal na chodbe pred operačnou sálou a keď malú umyli, obliekli, tak mu ju doniesli ukázať na chodbu. Ak máte niekoho známeho tak možno pustia aspoň do tej miestnosti, kde umývajú detičky, ale určite nie na operačnú sálu.

@mg25 ako ste dnes dopadli na kontrole? Cievy sa neumúdrili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre