Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katkapapacova
8. júl 2012

@mravvcek ahoj ja som tam rodila v decembri a potrebovala som akurat pre seba hygienicke veci, vlozky, podlozky, toaletny,aspon dve kosele, slapky alebo papuce, ja som mala aj vlastny pohar a pribor, pre babo klasika plienky, vlhcene obrusky, nejaku tensiu decku, rukavicky aby sa neposkriabalo,no a veci na odchod z porodnice,nic ine ani speci.netreba

zu2za3na
8. júl 2012

@kacenka78 Ahoj 🙂 už to máme za sebou, dnes sme prišli domov, máme za sebou už aj prvé kúpanie doma 🙂 malý sa volá Adriánko a narodil sa 3.7. 2012, váži 3852g a meria 51cm, je zdravý aj keď nám odporučili ešte nejaké kontroly kvôli komplikáciám pri pôrode a v nemocke dostal aj teplotu lebo bolo horúco, no už teraz je fit a spinká nám krásne 🙂 pôrod som mala nakoniec kliešťami lebo som už nevládala tlačiť ale všetko je v poriadku a my sme veľmi šťastnííííí !!! 🙂))

tania82
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tania82
8. júl 2012

@jlp ahoj...tak ja mam termin troska skor a do poradne chodim k MUDr. Richnavskemu,taktiez cakame chlapceka a pravdepod. To bude Maxim, pokial to na mna nepride skor tak najblizsie idem do poradne taktiez vo stvrtok, cas zatial neviem.........

@mravvcek zoznam ti daju na poradni v nemocnici..ak velmi chces mozem ti to hodit do mailu.....

mravvcek
8. júl 2012

@tania82 jejda my sme chceli maxima 🙂 krasne meno
posles mi ho prosim mailom,si zlata 🙂 alebo ho daj do albumiku na chvilu ja si ho stiahnem a potom vymazes

mravvcek
8. júl 2012

@zu2za3na z celeho srdca blahozelaaaaaaaaaaaaaaaam a vela zdravicka 🙂

zuzla80
9. júl 2012

@jlp no u nás včera kooonečne zlialo, ale tá dusnota v byte neznesiteľná, ale vraj v PO ste mali riadne búrčisko, čo pobralo aj strechy... Janka dajte také meno ako sa vám páči, kašli na to, že je ich tak veľa. Ja som napríklad prvej dávala meno Ninka tiež v tom čase, a asi aj teraz dosť často dávané, ale kašlem na to, neľutujem, už by som si ani iné nevedela predstaviť.
Inak my sme sa boli fotiť v KE na 1.narodeniny malej a za 15fotiek a zvyšné na CDčku, cca 200ks, nás stalo 150eur, myslím, že cenu si mala super.

@tania82 vitaj, vitaj. Ja mám termín 31.7., no keďže musím cisárskym, tak pôjdem minimálne týždeň skôr 😉 Už zrejme chodíš do poradní do šace však? Ako sa páči? Chodíš tiež k nemu konkrétnemu?

Inak dnešná kontrola OK, absolvovala som už aj predoperačné a ďalšia kontrola 17teho, termín ešte nemám, ale bavili sme sa s dokim, že tak 24-25 by sa to mohlo udiať...

lu17
9. júl 2012

@zu2za3na Ahoj, gratulujem k babatku a prajem vela zdravicka 🙂 Ako dlho si rodila ? A malinky ma peknu vahu 🙂

sunny15
9. júl 2012

@zu2za3na srdecne blahozelam 😀 maly je fakt velky chlapcek. 🙂 ..neboj bude to ok.aj moje krsna sa narodilo kliestami a je krasne zdrave bábätko 😉 akurat tie vysetrenia museli tiez absolvovat-ale to je normalka...a pri kom si rodila?

sunny15
9. júl 2012

baby ktore ste rodili v Saci sekciou-ako tot tam vsetko prebieha?kedy daju drobca na izbu a kedy vas prevezu na izbu z jisky?moze s vami byt na jiske aj otecko aspon na chvilu?dakujem 😉

kacenka78
9. júl 2012

@zu2za3na jeej, tak to máš velkeho chlapa doma 🙂 hlavné je, ze ste obaja v poriadku !! ak budes mat cas a hlavne chut, kedze to bolo asi narocne, napis viac o pôrode.... tak nech si maličký rýchlo zvyká na domáce prostredie 😉

kacenka78
9. júl 2012

@sunny15 toto zaujima aj mna, keďže mozno nás čaká sekcia....

jlp
9. júl 2012

@zuzla80 vy ma nakoniec vsetci predbehnete :(...ja uz malemu dohovaram, ze by aj bolo fajne ist von. Cele tehu sa natieram ako blba a nakoniec aj tak kuk jedna stria a to priamo nad pupkom...prave na miesto, kde maly najradsej zapiera kolena. CO uz, chceli sme - tak mame :D...stoji mi to za toho drobceka. No ja som bola v PO do nedele rana a bolo hnusne teplo, takze burke som usla. V Martine poprsalo len trosku.

jlp
9. júl 2012

@zuzla80 a ano, mas pravdu, Mateja som chcela stale, akurat teraz trosku viac evidujem, ze sa tych Matejov rodi akosi viac...hmm no ved v mojich casok sme boli v triede tiez same Janky a Danky...🙂

kacenka78
9. júl 2012

@jlp dakujem za info o foteni 🙂 a to je taxa bezna alebo cez znamu vybavena? 😎 a foti ta fotografka bezne, ci len pre znamych? vypytujem sa, lebo som nad tym tiez uvazovala a spojenie tehu fotenia s fotenim s babom za taku sumu sa mi zda uplne ok....

tania82
9. júl 2012

@zuzla80 ahoj, ano uz chodim iba do sace, konkr. chodim k primarovi a ci sa mi tam paci? Doobedu je tam strasny frmol...a to mi trocha nahana strach a nevyvolava dobre pocity........no uvidime.....je to nase prve dietatko, takze sa zacinam trocha bat (doteraz to bolo v poho), ked som bola na poslednej poradni prechadzala som cez 1.dobu....a vtedy som zacala premyslam nad tym, co ma to vlastne caka......

jlp
9. júl 2012

@kacenka78 ahoj no co ja viem, tak foti pravidelne na objednavku. Najdes ju cez FB ako LK foto

kacenka78
9. júl 2012

@jlp dakujem 🙂 idem hneď pozrieť 😉

kacenka78
9. júl 2012

@jlp len akosi ju neviem najst cez FB, ani cez google.... www stránku na nu nemas? pls...

jlp
9. júl 2012

@kacenka78 pozri IP. tam som ti dala moj FB, pridaj si ma ako kamosku a potom sa ku nej dostanes. Asi si zablokovala stranku.

gabikapatrik
11. júl 2012

@sunny15 ahoj ja som tam rodila pred rokom a pol sekciou a teraz odnedlho ma to caka znova 🙂

gabikapatrik
11. júl 2012

@sunny15
Sekcia trvá kratko ani sa nenazdas uz budes lezat na jiske a spinkat.... Manzela za tebou pustia ale len na trosku, potom ti prinesu tvoj poklad (moj sa im velmi nechelo nosit tak som si ho pytala tak po 4 hod mi ho doniesla sestricka a prilozila mi ho na par minut k prsniku....
Na druhy den doobedu ma previezli na moju izbu hned na kojenie ti ho donesu no a potom uz neviem ci ho mas hned pri sebe ale asi ano ja som nemala lebo som nevladala mala som problem s tlakom cize ja som spala po liekoch, na papkanie mi ho stale priniesla sestricka a po hodine mi ho zobrala............ to boli moje posledne 3 noci spanku (poriadneho) 😉

majdolena
11. júl 2012

ahojte,prosim vie mi niekto poradiť?bola som dnes prvýkrát v šaci na ambulancii,som v 38tt a rodiť by som chcela tam.dnes tam bol MUdr.Juhás,máte s ním niekto skúsenosti?alebo kto je tam podla vás najlepší?Dakujem pekne

jlp
11. júl 2012

@majdolena ahoj vsetci v Saci su super, ja chodim k Dosedlovi, ale ako vravim, kohokolvek v Saci si najdes, je fajn.

majdolena
11. júl 2012

juj,tak som rada.ja som z rožňavy,ale radšej som sa rozhodla pre košice,pri prvom synovi boli komplikácie,ale ten sa narodil v martine,naštastie.ešte som sa s doktorom na ničom nedohadovala,iba som tam včera volala a dnes bola na prehliadke a juhas mal službu,tak neviem či si treba niekoho dohodnúť na pôrod,alebo to mám nechať tak a uvidím kto bude mať službu... 😒

sunny15
11. júl 2012

@gabikapatrik super dakujem...a blahozelam k dalsiemu tehu 😉
a mala si potom velke bolesti i sa dali vydrzat?a mala si spinal pichnuty ci celkovu narkozu si mala?

sunny15
11. júl 2012

baby,mam otazocku mala som dnes poradnu...a na dalsiu ma sestra objednala az 23.8. 😠 😠 😠 lebo budu mat dovolenku...ale ako som si vyratala tak to budem uz 36/2tt cize 37gestacny tyzden....krv mi naposledy brali v 18tt...vobec neviem ci nie som chudokrvna ani nic,vyter tiez nebrali...a ani ohladom porodnice mi nic nevraveli...len na papieri po usg som si precitala ze sa medzi 34-36tt mam objednat na prietoky a monitor v porodnici kde chcem rodit..... 😠 😠 😠 😠 som totalne nastvana...prosim poradte mi kde mam zavolat ohladom objednavky a musim mat aj sprievodny listok?dakujem

kacenka78
11. júl 2012

@sunny15 tak to je zvlastne, v tomto obdobi by sme mali chodit kazde 2 tyzdne... a papiere na matersku si dostala?
krvny obraz ti mala zobrat teraz, ked si tam bola a vyter v cca 34-35 tt... mne robila Dr. prietoky v 31 ako aj 33 tt, vtedy zaroven aj vytery na streptokoky ... asi by sa mi nepozdavalo, aby ma v 3.trimerstri lekar nevidel 5 tyzdnov ... nema nikoho na zastupovanie? s porodnicou -ani neviem, ako to chodi, ci sa staci objednat, alebo rovno prist do porodnice resp.ci k tomu este potrebujes aj sprievodny listok...budem vediet o tyzden, ked pojdem v utorok do poradne, asi naposledy k Dr.... a potom uz porodnica Saca...

sunny15
11. júl 2012

@kacenka78 vsak toto...ze som bola sokovana...teraz som bola po 5.tyzdnoch na poradni a zas ma objednali o 5tyzdnov...ako by nic...a pritom kazde 2tyzdne by nas mali sledovat...nie som spokojna...uz by som mala chodit do poradne do nemocky a vtedy ma objednala na krv...a vyter?ten neviem kedy si vyzdvihnem lebo asi tyzden im to trva,kym poslu vysledky z labaku...proste o nicom...a papiere na md som uz dostala...aspon nieco... 😖 tak v utorok aspon daj vediet ze ako to chodi 😉 mozno im zavolam do ambulancie od kedy maju dovcu a predtym im tam nabehnem na poradnu 😀 😀

kacenka78
11. júl 2012

@sunny15 no urcite zisti, kedy ma dovolenku a zatvár sa, ze ta boli brusko alebo nieco podobne a nabehni do poradne 🙂 ja by som to nevydrzala, v maji som chodila kazdy tyzden, ked som mala bolesti a od juna kazde dva tyzdne... len uplne na zaciatku som mala 5tyzdnovy interval do dalsej poradne a aj to som pomedzi to zacala krvacat, takze som nabehla k dr. skôr.... a jasneee, ked zistim info v utorok, dam vediet 🙂
a kde mas svojho lekara?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre