Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

katrinb
26. feb 2010

garonka - gratulko ku babatku. a po sekcii si bola 24 hoh. na JISke? Alebo ta supli na tvoju izbu? A ako dlho si bola v nemocke po sekcii? Pre mna je to uz velmi cerstve...tak ma tozaujima...alebo mi napises aj ako to prebieha? Ta sekcia a okolo toho potom . Kludne aj do IP....

jaruska74
1. mar 2010

aj my sme uz doma 🙂 a Dr. luptak bol uzasny

kasperka1983
2. mar 2010

Jaruska gratulujem 🙂
A kedy si porodila???A ake mala mala miery???A dlho si sa trapila???
Prajem vela zdravia a velaaa mliecka 😉

jaruska74
2. mar 2010

24.2. mala mala 51 cm a 3250 g od odtecenia plodovej vody to trvalo 12 hodin, ale nebolo to intenzivne cely cas...dalo sa to zvladnut 🙂

tarinka333
4. mar 2010

Ahojte dievcata, chcem sa opytat, ako a v com ste niesli Vase ratolesti domov z porodnice?

No lebo ja by som chcela obliect kosielku, reklik, ciapocku, ponozticky, rukavicky a postolky, zabalit do perinky a perinku by som chcela dat do takej vloznej vanicky, ktora tvori sucast kociarika a odviest domov, mame to cca 20 minut cesty.
Ide o to, ze by sa asi malo pouzit vajicko do auta, namiesto tej vloznej vanicky, ale ked si neviem predstavit, ako to to malinkate drobuliatko dam do vajicka ...
Ked som bola naposledy v Saci, tak som videla mamicku, ktora si niesla domov drobceka vo vajicku, ale videla som aj mamicku, ktora sla s tou vloznou vanickou.
Co vy na to???

garonka
4. mar 2010

tarinka babenko si môžeš domov niesť ako tebe len vyhovuje, ja som niesla maleho vo vajíčku a spolubyvajuca vo vaničke 🙂
sestrička mi krasne obliekla a šupla do vajíčka aj mu dala pusinku na rukavičku lebo bol benjamínko 🙂

jaruska74
4. mar 2010

ja zase opacne 🙂 ja som mala vanicku a spolubvajuca vajicko . babatko som si obliekala sama, alle ked budes chciet oni ti ho oblecu

kejtty
5. mar 2010

Ja som si tiez babatko sama obliekala na izbe. Potom sme ho dali do fusaka a do vajicka, ale som to potom lutovala, bolo to dost blbe, ked sme ho tam priputavali, tak tam bol skrceny, ze sme nakoniec spodok vystlali vankusikom a aj tak nakoniec v tom vajicku lezal a ani sme v aute skoro ten pas nezapli okolo vajicka. Tak neviem naco je to dobre, asi len na letne mesiace, lebo teraz v zime je problem obtiahnut pas cez hruby fusak... Ale teraz vozime maleho vo vanicke v aute, vsade kde ideme, aj ked predpisy kazu ze musi byt v autosedacke, no taky maly drobec co este nevie ani hlavku udrzat a je tam skrceny jak paragraf, tak to teda nie!!!

tarinka333
6. mar 2010

Dakujem baby za rady... Takze vyhrala vanicka 🙂

alubab
7. mar 2010

Ahojte, tak aj môj drobček je už na svete. Ocinko mu dal meno Tomáško, nar. 27.2. vážil 4850g a meral 55 cm. Vzhľadom na veľkosť sa mi ho na svet nepodarilo priviesť prirodzene, ale sekciou. Za čo som veľmi vďačná pani doktorke, ktorá takto rozhodla počas 2-3 doby pôrodnej, lebo ktovie, ako by sa to nakoniec bolo skončilo. Nevedel sa poukladať do pôrodných ciest a báli sa aby sa tam nezasekol... Ale už sme doma, papame a vytešujeme sa....

garonka
7. mar 2010

alubaba jeeejda vy ste nas prekonali 😵 😵 😵 😵 my sme važili 4400 g a takisto 55 cm mame tak v šaci maju radšej väčšie babätka 😀
a rodila som takisto sekciou kvôli vahe maleho 🙂

jaruska74
8. mar 2010

blahozelam 🙂

bonsai
8. mar 2010

Ahojte..viem, že pre mňa je to ešte skoro..ale..chcela som sa spýtať..čo všetko potrebujem do nemocnice..je to niekde napísane?..a v čom je bábätko po celý čas v nemocnici..v erárnom? 🙂

jaruska74
8. mar 2010

ako budes chciet, ked chces ererne daju mu erarne, ked uz bude s tebou na izbe mozes si ho obliect do coho chces ty.....

tarinka333
8. mar 2010

Jaruska a ked nebudem so sebou nosit oblecko pre malicke, tak mi ho budu cely cas obliekat do erarneho? Lebo ja som planovala priniest jedine oblecko na cestu domov, hm...

A mozem sa opytat, ako je to s izbami? To kedy zistim, ake izby tam su a ktoru chcem? Izbu mi daju na vyber az po porode?
A su vsetky nadstandardne? Su len jednotky, dvojky a trojky? Ako to tam je? Dakujem.

jaruska74
8. mar 2010

hej ked si ho neoblecies do ineho, oni stale ti ho oblecu do erarneho.

Co sa tyka izieb, tak daju ti na vyber z tych co maju volne. ja som napr. prva den bola na stvorke a potom na nadstandartnej na dvojke lebo mali iba tu volnu. Neviem ake su tam ostatne izby, viem len o tej stvorke a dvojke.

macilaci
8. mar 2010

tarinka obyčajná izba je tam len jedna ostatné sú nadštardné , ak chceš obyčajnú a nebude miesta môžu ťa dať bud na gyndu, vzdycháren alebo aj na iné oddelenia v nemocke.

seuska
9. mar 2010

Tari beries mi z ust otazky 😀 Viem ze su tam izby nadstandardne od 13 eur do 26 eur a nejaky apartman za 40 eur... ale kolko je ktorych to netusim... niekto tu tusim pisal aj ze nemali na noc volnu izbu tak spala jednu noc na vzdycharni... asi je to o stasti kedze nas vela rodi a na vyber velmi nebudeme mat... ale sranda by bola keby sme boli spolu v porodke a este aj na izbe.... 😉

A este sa chcem ja opytat, to este pred tym ako porodis ta daju na izbu sa ubytovat, alebo az po porode? A ak nebude mm pri porode kde moze pockat? Na chodbe?

jaruska74
9. mar 2010

Nie, aspon mne nedali izbu pred tym a to som tam od rana bola a mala sa o pol siedmej narodila. Tasku s vecami mas v skrinku vo vzdycharni a ked porodis, este dve hodiny lezis na porodnej sale a potom ta prevezu na izbu, tam kde je volne.

tarinka333
9. mar 2010

Cize vlastne izbu si vyberas az po porode, tak? Skor nie. Hm. Brala by som nadstandard dvojku alebo aj trojku, ak nebude dvojka 🙂
Seuska, hehe s tym manzelom som sa aj ja chcela opytat.
A ked sme uz pri muzoch pri porode, to mu bude niekto volat, ze ma dobehnut na porod alebo ako? Lebo viem, ze kym som na vzdycharni, tak manzel pri mne nie je. To mozem vzdychat aj 8 hodin. A potom mu volaju, ze ma dobehnut?

kejtty
9. mar 2010

Ja som bola na vzdycharni od 5:00 rana az do 11:00, kym som sa neotvorila na 4 prsty a potom mi pychli epiduralku s ktorou som uz lezala na porodnom lehatku v porodnej sale a manzel bol odvtedy cely cas pri mne, az do porodu, maly sa narodil o 16.30.
Ale ak nechcete mat manzela pri porode, tak oni potom cakaju vonku na lavicke pred porodnou salou... Sestricka si pri prijme zapise aj jeho telefonne cislo a potom mu zavolaju ak by nebol v porodnici, alebo mozte mu aj vy sami zavolat, ved lekari vas priebezne vysetruju a informuju na kolko prstov ste otvorena... ak porod nema rychly spad 🙂
Inac ja som lezala po porode na vzdycharni celu noc... bola to katastrofa 😒

martineckac
10. mar 2010

Dievčatá ja som rodila v Trebišove a tam bol manžel pri mne hneď od začiatku ako sme došli do nemocnice a to som nemala ešte bolesti. Mali sme izbu, na ktorej sme boli sami, bola tam posteľ, kreslá , stolík, sprcha a fitlopta, na ktorej som si odskákala bolesti a pomáhala to.
A ešte na margo toho v čom nosiť domov babätká z nemocnice, do vajíčok sú originál fusaky a zavinovačky s dierkami, kade sa dajú pretiahnuť pásy , ktoré su vo vajíčku.

tarinka333
11. mar 2010

A ete sa chcem opytat k taske, ktoru mam zbalenu do porodky a ocividne dost velku.
Kto mi ju odnesie na vzdycharen a potom kto mi ju prenesie na izbu? Hadam nie ja po porode??? 😲

kejtty
11. mar 2010

tarinka nic sa neboj, sestricky ti so vsetkym pomozu, su velmi mile, aj ked ja som si po porode tasku tahala po zemi sama na izbu, ale to uz som mohla chodit...

jaruska74
11. mar 2010

nie nie, sestricky sa o teba aj veci pekne postaraju 😉

tarinka333
11. mar 2010

Kejtty, teda fiha, neviem si predstavit, ze ju budem sama prenasat... no uvidime, v akom budem stave 🙂

panama
15. mar 2010

Ahojte....možete mi poradiť???moja gynka ma poslala do šace na gynekologiu na predporodne vyšetrenia......chcela by som sa Vás opýtať či sa tam musím objednať alebo nie....poraďte prosím

zuzi44
23. mar 2010

Ahoj panama neviem ci je to pre teba este aktualne v,idim ze ti tu nikto neradi takze:treba sa do šace objednat zavolaj na č.055 7234212 to je poradna pre tehotne je tam celkom mila sestricka objedna ta podla toho kedy mas termin

annika11
23. mar 2010

ahojte kočky, som v 37.tt a chcela by som rodiť v šaci, zaujímalo by ma, či ste si dohodli dopredu pôrodníka a či sa za to platí...no a ešte hľadám nejaké kočky, čo majú podobný termín ako ja 10.4., možno sa tam stretneme 🙂

zuzi44
23. mar 2010

ahoj annika, v šaci nie je oficialny cennik na to,ak si dohodnes porodnika .Ja som sa dohodla s p.dr.ci by som mohla chodit za nou na poradne lebo s prvym babom sme mali problemy,nakoniec som nestihla porodit pri nej lebo to prislo na mna v noci a bolo to rychle, takze asi by ani nestihla prist k porodu.Inak som mala ist na vyvolavanie porodu tak som bola rada ze ma odrodi moja dr.no ale nestihli sme to,malicka bola rychlejsia 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre