Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

majka35
14. aug 2010

@traktor súhlasím ... 😉

zuzu1111
14. aug 2010

baby ja len ešte jeden dotaz, keď vidím, ako sa tu zvrtla debata - aj doktori čítajú toto fórum 😉

majka35
15. aug 2010

veď nech čítajú a čo? to má byť bububu?

traktor
15. aug 2010

tak tych na ktorych tu padla chvala, mozu byt hrdy, ze svoju pracu vykonavaju poctivo, kvalitne, ludsky...a na tych co tu padlo trochu kritiky, ..aspon vedia, co este mozu vylepsit 😉 ...

majka35
15. aug 2010

@traktor zase musím len a len súhlasiť 🙂

flamenga
15. aug 2010

súhlasím a myslím si, že veľkosť človeka spočíva v tom, že ak sú príspevky týkajúce sa nespokojnosti s tým ktorým lekárom/sestričkou/upratovačkou... tak si vstúpi do svedomia a bude sa snažiť o nápravu....
Samozrejme, že každý sme iný a každému vyhovuje niečo iné, každý považuje za dobrý, či nedobrý prístup niečo iné... ale ak ja s niekým nespokojná väčšina, tak niekde chyba je... a neverím, že je to chyba na strane väčšiny... 🙂 Ešte raz... veľkosť človeka nespočíva v urazení sa, ale v uvedomení si.....

A ako napísala "traktor".... tí, ktorí sú tu chválení, môžu byť na seba právom hrdí 😵.... verím, že svoj prístup nezmenia... keby bolo viac takých lekárov 😉 😵

oacka
15. aug 2010

@kali1 ja som taká istá! 😉 neboj,dobre to dopadne. 🙂

aeouliana
15. aug 2010

@majka35: tak to mas za sebou. GRATULUJEM!!!! 😀 😀 😀

majka35
15. aug 2010

@aeouliana ďakujem 🙂

kali1
15. aug 2010

Ahojky, stracam prehlad, ale blahozelam cerstvym maminkam (tisko zavidim)!
Ja zajtra idem do poradne, uvidime, ci uz poslednej 😉 a musim povedat, ze som maximalne SPOKOJNA so sestrickou (hotovy anjel) a lekarom tiez velmi, velmi.
Ked sme boli so synom na operacii v juni, na urologii, tak detto, aj upratovacka sa vzdy milo prihovorila, zeny, co roznasali jedlo tiez, som sa sama seba pytala, cim si to vobec zasluzime. Ked to porovnam s PO, tak veru riadny rozdiel. Verim, ze aj porod bude OK a po porode budu pekne/ krajsie spomienky nez na 1. porod v PO.

flamenga
16. aug 2010

@kali1 držím palce 😵 a neboj, v Šaci si v dobrých rukách 🙂

tatita
16. aug 2010

@kali1 daj vedieť ako si dopadla na poradni,verím že len dobreeeeeeeeeeeeeeee 😀 😉

usiko
16. aug 2010

ako, baby, ja osobne si tiez myslim, ze castokrat je tu negativny nazor na nejaku sestru alebo lekara, a my vsetky mame tendenciu tomu verit a podla toho sudit......osobne som si podrobne nastudovala zalezitosti kolo porodu z viacerych, nasich aj zahranicnych zdrojov, tiez chodim na predporodny kurz ale.......... ked sa stretavam s roznymi tehulami aj netehulami, s ich roznymi postojmi, nazormi, schopnostani, neschopnostami, ich myslenim, a nemyslenim , pochopila som, ze castokrat je nazor mamicky po porode neobjektivny. POrod je castokrat nevyspytatelny, a nie je to prechadzka ruzovou zahradou...je to pomerne zlozity proces a treba vediet co treba kedy robit. Zdravotnicky personal presne vie, co robit treba, ale ked zena namiesto tlacenia v spravnej chvili sa zatne a netlaci alebo namiesto tlacenia zbytocne krici, tak slova lekara 'pani, chcete si zabit dieta?' su presne tie spravne, ktore, keby nebola precitlivela a chapala suvislosti, by jej mali pomoct zmobilizovat sily a to dieta vytlacit....alebo napriklad keby tlacila az vtedy, ked jej to prikazu a nie skor, tak by sa nepotrhala zvnutra......proste mamicky len kydaju bez toho, zby zhodnotili, ze ci nahodou neurobili cghybu aj ony....zdraotnici maju castokrat tazku pracu, ked musia poroditzdrave dieta a este bojovat so zenou -mulicou......jasne, ze to neplati pre kazdu ale myslim, si ze trocha sebareflexie nezaskodi.....

lola79
16. aug 2010

ahojte, dnes som si v Saci dohodla prve stretnutie, ale som z Presova. A bojim sa, ze nestihnem dojst. Aj ked mi bolo povedane, ze ako prvorodicka by som to mala stihnut.. Vsetci z PO stihli ? 😕

traktor
16. aug 2010

@lola79 neboj stihnes 😉 ja som z dedinky blizko ke..tiez sme to mali daleko a bolo to v pohode... 😉 ak uz budes citit, ze uz je to tu pojdete, nebudes cakat kym sa to viac rozbehne 🙂
@usiko suhlasiim, len je rozdiel ako sa zena chova pri porode...tam je myslim normalne , ze nie kazda spolupracuje, nie kazda vie co robit....ale potom na izbe , ked uz ma drobca, je to v pohode, len je pravda, ze niektore sestricky, lekar, ....hoc kto ani potom nie su ok, ..a vidno na nich, ze ich akakolvek otazka, akakolvek poziadavka rozculuje..ja zo sacou nemam negativnu skusenost..ale rodila som aj inde a viem o com hovorim..tiez sme mali taku *milu* sestricku, ze ked sa jej mamina opytala, ze nevie ako prilozit dietatko tak miesto pomoci boli len vyvratene oci...a preco ste si to neprestudovali 😅 ...a teraz nemozem pridem neskor..len zabudla povedat kedy ...lebo vzdy , ked niekto nieco potreboval , prave vtedy mala veeeeela prace....takze mi to fakt pride, ze o takych veciach treba hovorit...hoc len preto, ze ak si to niekto z nemocky precita, mozno nastane naprava a mamickam to velmi ulahci pobyt v nemocnici...aj ked dobre, beriem....su maminky co si mylia nemocnicu s hotelom a s komplet obsluhou...

kali1
16. aug 2010

Ahojky, dakujem, ze na mna myslite. :-*
Tak aj ja mam za sebou tretiu poradnu v Saci, ale tentokrat nie u svojho lekara, pretoze operoval, ale vysetroval ma iny.
Porozpravala som mu o svojom prvom porode, ale len sa usmial, ze sa ho snazim niekam natlacit (ja nechcem silou mocou sekciu, chem to najlepsie pre babo a sebecky (preco nie) 😉 aj pre seba), ze su to moje subjektivne negativne pocity a spomienky (ake by mali byt, ked som rodila vakuom? 😉 ), tak som ho poprosila o USG, aby sme vedeli, aky velky bude druhy chlap, ci ho budem schopna vytlacit. Povedal mi, ze sa nemam bat, ze oni su tam vsetci odbornici, ze ide o to, ako sa vedie prva doba porodna, aby sa zena velmi nevycerpala a mala dost sil tlacit, ked treba, tak ma trosku ukludnil. Pri prvom som mala vyvolane kontrakcie rano infuziou a nechali ma trapit sa az do polnoci, lebo som sa neotvarala, bola vysilena, hladna, smadna, tak snad ak sa tomuto vyhnem, vytlacim. 🙂 Aj epidural bude pre mna poistkou (v PO ho v noci nedavaju, mala som smolu), no a podla USG babo vyzera na 3000 g +-400g, tak snad nebude nad 4000g a ze som asi v 39. tt, nie v 40. Tak sa mi to asi trosku posuva, my sme uz mali zbalene veci so sebou 😀, ale aj napriek tomu, ze ledva kvoli platnicke chodim som rada, ze som este doma a synator ma vital doma s vykrikom jupiiii! Este si ma chce uzit. Takze tak.
LOLA, ja som druhorodicka a musim to stihnut! Ty TIEZ! 🙂 😉 Neboooj! Alebo budu mat nase deti v rodnom liste uvedene miesto narodenia dialnica PO-KE. 😀 Cierny humor.
USIKO, mas pravdu, porody su nevyspytatelne, mozem potvrdit, ale stava sa, ze zena spolupracuje, robi co moze a zlyha nieco /niekto ine/ y. Ci nie? Mna moj prvy porod velmi boli, robila som vsetko, ako treba, kedy treba, ale neslo to bez vakua. Sekciu uz nestihli, ani s nou neratali, kedze podla velkosti bruska (nie USG) tipovali na maly plod. Potom sa na mna chodili sestricky pozerat a pytali sa, kde som toho valibuka mala schovaneho.

zuzi44
16. aug 2010

@kali1 neboj kazdy porod je iny a vraj druhy je vzdy lepsi... 🙂 aspon u mna to platilo na 100% .Tiez som mala prvy porod vyvolavany,prva doba porodna trvala velmi dlho,nespala som celu noc pre bolesti a porodila som az za obedom,doobedu som uz fakt myslela ze zomriem ale epi zabrala a doslova sa mi ulavilo aj ked potom pri porode som ja tlacila(aspon si myslim) na brucho tlacili dve sestry a muz mi drzal hlavu 🙂 no ale podarilo sa ....pri druhom som mala v zalohe podpisane poucenie o EPI ale netrebalo lebo kym som si rozmyslela tak uz sa nedalo,ale prvu dobu porodnu som si pekne v noci "prechodila"doma po byte a do porodnice som prisla len dve hodky pred porodom...tiez som nespala ani minutu ale nebola som taka unavena,takze druhy porod super...drzim ti palce aby to bolo aj u teba podobne... 😀 ako druhorodicka mas vyhodu ze vies co mas cakat a vies co mas robit... 😉

lola79
16. aug 2010

dakujem. Ja mam toho mojho uz naspat v Londyne, takze na to ostavam sama (teda rodina tu je, ale on chyba) a zacinam panikarit.. v noci ma nieco pichne a ja uz 'rodim'. Ale dufajme, ze vsetko dobre dopadne. Len nech su drobcekovia v poriadku 😵

usiko
17. aug 2010

@traktor ale jasne, ved vravim, ze to neplati pre kazdu, len by bolo fajn mozno brat niektore tie nazory s rezervou, a nie hned im vsetkym verit a potom vysledok je ze aj vynikajuci lekar, o ktorom niekto /1 clovek/ nieco negativne napisal, klesne u nas do pozicie, ze "u neho rodit nebudem, ten nie je dobry' a toto budeme odovzdavat dalej....proste niekedy mam pocit, nielen ze zdrav. personalu takto ublizujeme, ale aj sami sebe, lebo niekedy pre mylne nazory si vyberieme ineho lekara, nez by sme mozno potrebovali a nakoniec budeme my skodovat.....

aarwen
17. aug 2010

@kali1 ja ti uplne rozumiem. Ja som mala prvy porod komplikovany a maleho vyberali kliestami. Dlho som na to vobec nemohla ani pomysliet taku traumu som z toho mala. A teraz pri druhom tehu som sa tiez pytala na cisarsky ale nechceli ho velmi planovat, ze sa vsetko este uvidi, stale sa to odkladalo, ze uvidia na porodnici. Potom ked som bola na porodnici tak porod bol tak rychly ( hodinu a pol ), ze som na cisarsky uz ani nemyslela. A malicka mala 3900 takze to islo zas trosku tazsie, ale mozem potvrdit ze druhy porod je lahsi. Drzim palce aby aj u teba to tak bolo.

tatita
17. aug 2010

@kali1 no vidis dobre bude 😉 😉 😉 držte sa 😉

zuzu1111
17. aug 2010

@majka35 - to nebolo bububu, ako si písala....len taká pripomienka, lebo ja som raz s mojou doktorkou debatovala a prišla reč na túto stránku a ona sa vyjadrila, že hej, vie, pozná, že aj Šaca, že tam má svoju tému, ale že istých doktorov tam tak chvália akoby iní ani neexistovali....

beatrixe
17. aug 2010

Ahojte dievcata,
ja som uz tyzden po termine 😒 , malemu sa na svet velmi nechce. No nakoniec som sa dohodla s dr., rano na 7:00 mam prist a vyvolaju mi porod. Bojim sa toho co ma caka, no nakolko moj prvy porod bol si myslim napriek tomu ze velmi dlhy, bol zvladnutelny a mam len tie najlepsie spomienky. EPI jednoznacne dopomohla k tomu. Takze ak to bude mozne, dam si epidural opät. Tak drzim kazdej z vas palce a mozno sa vidime 🙂

tatita
17. aug 2010

@beatrixe držíme všetky palce,nech ste obaja OK a nech je pôrod príjemným zážitkom 😉

kali1
17. aug 2010

@aarwen jooj, moja, si si tiez vytrpela pri prvom a zaroven mi davas nadej, ze druhy moze byt lepsi a lahsi. Aj ja som bola najprv mojim gynekologom nalomena na sekciu, on mi tvrdil, ze nic lepsie pre babo a seba po druhy krat nemozem urobit, no ale ked to vidia teraz v saci inac a su to lekari so skusenostami (moj gynekolog nie je porodnik), tak dam asi na nich. 😉

kali1
17. aug 2010

@beatrixe drzime zajtra palce, ja som prveho prenasala 10 dni, ani po infuzii som sa neotvarala, aj ked kontrakcie zacali a riadne, nechcelo sa mu ist na svet (stale je mamin pupok, velmi je na mna naviazany 🙂). Myslela som si, ze druhe sa hlasi na svet skor, ale vidim, ze si vynimka. Ja som tiez vo velkom ocakavani, v nedelu mam termin, tak uvidime, ci bude skor, ci neskor, ale uz ma vsetko picha a nevladzem chodit kvoli platnicke, tak verim, ze uz dlho 2v1 nebudem. 🙂
Tak sa dnes snaz pekne vyspat, nabrat vela sil na zajtrajsok a zajtra nech to je rychle a vdaka epi co najmenej bolestive. Drzim palce! 😉

vie11
17. aug 2010

Ahojte
@kali ja som tiež prvého syna rodila vákuom a dosť dlho to trvalo, ja som už na konci vôbec nevládala, mala som aj veľmi vysoký tlak, tak do jednej ruky mi stále dávali magnézium a do druhej mi tiekla v kuse infúzia, nevedela som sa vôbec pohnúť, lebo kvôli vysokému tlaku mi praskali žily a stále museli hľadať nové ešte neprasknuté. Nakoniec sa im aj vákuová pumpa odpojila od toho prístroja. Rodila som pri lekárke u ktorej som to mala vybavené, robila čo mohla, ale nakoniec o pol noci musela zavolať do pôrodnice aj primára aby jej pomohol s pôrodom. Manželovi som povedala, že už viac rodiť nechcem, ale prehovoril ma a po troch rokoch som rodila znova. Celý pôrod prebehol veľmi rýchlo, keďže som už bola po termíne, nechali si ma v pôrodnici a čo čert nechcel, večer ma začal bolieť zub a bolel celú noc vôbec som sa nevyspala a ráno som bola z toho celá ubolená, no lekári nevedeli čo so mnou, smiali sa že malý chce ísť asi von cez ústa, nakoniec som išla k primárovi na zubné o 10.00 a zub mi vytiahol, jeho sestrička sa ma pýtala že kedy budem rodiť a ja som jej odpovedala, že keď sa vrátim od vás do pôrodnice, mali strach aby som im neporodila v kresle. Keď som sa vrátila od zubára, dali mi vyvolávačku a syn bol na svete o 12.00 a vážil 4300 gr. Bolo to super. No a tretieho synčeka som tiež pororodila dosť rýchlo- infúziu mi dali o 14.30 a malý sa narodil presne pred rokom o 17.10 v Šaci. Prvé dva pôrody som nemala v Šaci. Takže toho druhého pôrodu sa podľa mňa vôbec nemusíš báť, určite to v pohode zvládneš.

beatrixe
17. aug 2010

@tatita dakujem krasne

@kali1 ja som si od zaciatku druheho tehotenstva vravela jedno - len nech neprenasam - a pozri, presne to sa stalo. Ale vraj druhy porod byva lahsi, tak som zvedava ci ja budem mat to stastie.
No uz nech je akokolvek, vydrzim...len nech mam zdrave dieta 🙂 .
Drzim palce aj tebe !!

zuzu1111
17. aug 2010

@beatrixe - držím prsty, aby ti všetko dobre dopadlo. Ináč prvý synček má krásny dátum narodenia- to ste ako zariadili? 😀

majka35
18. aug 2010

@zuzu1111 to bolo len tak zo srandy tem môj príspevok, neber to osobne ... no ale že chvália iba istých doktorov, tak na tom asi niečo bude ... nad tým sa mala pani doktorka zamyslieť ... napríklad môj názor na jednu pani doktorku nebudem ju tu menovať, keď začínala, tak bola neskutočne milá, ústretová, prišla som za ňou v nedeľu ráno o piatej lebo som bola vystrašená, som začala krvácať, neskutočne milo ma prijala a upokojila ... prešli 4 roky a pani doktorka sa tvári, akoby zaspala na vavrínoch, chladná neosobná ... takže snáď aj preto sa tu chváli iba istý počet lekárov ... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre