Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

demografka
21. nov 2011

@teleranka pocuj, treba si to vziat z tej strany, ze toto je minimalna bolest spojena s babom... ak budes rodit, nejaka kanila ta nerozhadze 🙂 inac, pri dcerke mi dali kanilu pekne, ani to nebolelo... treba sa len uvolnit, aj ked popravde ide to tazko (moj pocit...). ani ja nemam rada injekcie, ale beriem to ako nutne zlo, za to babo ti to stoji, ver mi... a v saci inac pichaju ihly super, ja som tam rodila dva krat a nikdy som na ruke ani len stopu nemala... drzim palce, hlavu hore 😀

teleranka
21. nov 2011

@demografka dakujem 🙂)) no pravda to asi je, mne tam brali krv a ani som nepipla, este aj sestricka pochopila moj "syndrom" a pekne odputala moju pozornost rozhovorom..a raz som tam bola v nemocnici , lebo som skolabovala a bola osm na infuziach par dni, ale kedze som bola v polokome moc si to nepamatam, ale mama mi hovorila, ze sa az cudovala, ze som ani nepipla na infuzie.. 🙂)

demografka
21. nov 2011

@teleranka neboj, bude to dobre a ked budes chciet male vytlacit cim skor budes rada ak ti daco daju 🙂

lenuska27
21. nov 2011

@kvietocek55 dakujem velmi pekne 🙂 to je moja mala lea 🙂

lenuska27
21. nov 2011

@teleranka ahoj mala som narkozu uplnu cize celkovu a prebiehalo to celkom rychlo zacali mi to robit nieco okolo cca pol desiatej a uz o desiatej bola mala na svete 🙂 to cievkovanie moca bolo take troska neprijemne ale iba ked mi to zaviedli trvalo to par sekund ale dalo sa to vydrzat 😉 nieje to nic hrozne...a ked som to mala tych 24 hodin vobec to nebolelo ani vobec ako keby som tu cievku nemala zavedenu nebolo to citit....na jiske som lezala presne 24 hodin bolo to unavneee a v kuse mi tiekla infuzia takze vlastne som celych tych 24 hodin takmer prespala lebo som bola po narkoze....a tu kanylu som pytala sestricku aby mi dala dole ale az vtedy ked ma previezli na normalnu izbu lebo mi to uz vadilo a bolo mi to zbytocne...vies co jazva sa hoji ale este ma to sem tam zastipe uz by som bola rada keby to bolo zahojene je to take neprijemne lebo si nemozem dat gatky lebo ten rez je tak robeny ze ked mam gatky tak sa mi o tu jazvu otlacaju....no a doma si tu jazvu potieram harmancekom...uz som rada ze som aj doma lebo tam ked som lezala same odbery brala kazdy vecer mi pichali injekciu proti zrazanlivosti krvi do pleca...poviem ti pravdu ze som domov prisla viac unavena ako som bola unavena po narkoze a ruky tak ma boleli od tych odberov a mala som neskutocnu svalovku...ale uz je dobre uz sa davam do normalu,len ta jazva sa dlhsie hoji...

teleranka
21. nov 2011

@lenuska27 ale zvlaaadla si to, gratulujem 🙂) mozem sa este opytat, kto Ti robil cisarsky? mala si vopred zajednaneho lekara? oplati sa to v šaci vobec?

lenuska27
21. nov 2011

@teleranka dakujem🙂)cisarsky mi robil prednosta fric...ano mala som ho vopred zajednaneho 🙂 vies co co ja viem ci sa oplati..podla mna je to uplne jedno...pretoze budes mysliet len na to aby si to uz mala za sebou a nie kto ti to bude robit 🙂

demografka
21. nov 2011

@lenuska27 @teleranka lenuska krasna princezna, vela zdravia prajem... inac aj mne bola ta kanyla neprijemna iba chvilu pri zavadzani, potom to uz necitit... a ja som mala cisarsky s epiduralom, ako som sa ja na tej jiske nudila 😀 lezala som oproti sestrickam, tak som vkuse sledovala nastenne hodiny a cakala kedy bude druhy den 😀 pri dcerke som prakticky vkuse spala, teraz asi len prvych 8 hodin a noc... ale zbehne to aj tak... ja som mala specialne gatky, klasicke stare strihy, take babkovske pripravene, bavlna a az pod pupok takmer, super na ranu po cisarskom, lebo ma nikde netlacilo... ja som ranu nicim necistila a musim povedat, ze mam za sebou dva cisarske a jazvu mi po roku takmer nevidno, vsetka cest ich praci... mna rezal kto mal sluzbu, zbytocne dohadovat dopredu...

teleranka
22. nov 2011

@demografka
@lenuska27 baby a taka otazka... cisarsky Vam indikoval Vas gynekolog alebo az tam v saci na poradni?

minkohenika
22. nov 2011

@lenuska27 gratulejem a zaroven prajem vela vela zdravička a stastička.malinka je kraaaasna 🙂

demografka
22. nov 2011

@teleranka prvy v saci, lezala som kvoli slabym prietokom posledne dva tyzdne a nakoniec ju surne v piatok vybrali, lebo prietoky boli hranicne a neriskovali vikend... druhy som mala odporucany uz gynekologickou, ale maly sedel na zadku cely cas, takze v saci iba potvrdili... pri druhom som mala aj papier od svojho usneho, ze odporuca cisarsky - mam problemy s usami a pred a pocas tehu som mala problemy, aj rizikove som mala kvoli tomu, tak sme neriskovali aby sa neico vazne nestalo tlakom... ale v podstate v saci to aj tak prehodnotia, ci je cisarsky potrebny... a to je dobre, predsa len to je operacia...

lucus25
22. nov 2011

Najde sa tu nejaka babenka čo má termín pôrodu koncom januara 2012 v Šaci???

evelin.lopez
23. nov 2011

Ahoj Lucus25, ja mam termin ale v polke januara 2012 🙂

matul
23. nov 2011

ahojte lucus25 a evelin.lopez, ja mam termin zaciatok Jan 2012 🙂

lubkaj38
24. nov 2011

@lucus25 ja mam 20 feb 2012 a tiez planujem rodit v saci ja tam chodim raz mesacne ku Tomasov lebo mam rizikove tehotenstvo a v PO som lezala 3krat a ziadne zlepsenie od kedy chodim ku nemu sa moj stav zlepsil v PO si ma len dohodzovali od jendeho lekara ku druhemu a takto sme sa trápili 2 mes ....teraz nam zacal 7 mes a mame sa ovela uz lepsie ...

lubkaj38
24. nov 2011

@julinkaaa11 drzim ti velmi prsty aby vam to vsetko dobre dopadlo, inac krasne meno Jasminka aj my sme chceli dat keby sme mali dievcatko ale cakame chlapceka 🙂 a daj potom vediet ako prebiehal porod v saci ja mam termin 20feb a uz sa nevieme dockat a chcem ist do sace

lubkaj38
24. nov 2011

@gabkazabka mame rovnaky termin a tiez sa chystas rodit do sace?

gabkazabka
24. nov 2011

@lubkaj38 ahoj Lubka....ano,chystam sa do Sace.....citam,ze tam uz chodis kazdy mesiac....aj my cakame chlapceka 🙂 Podla poslednej menstr.mam termin 27. februara a podla 3D ultrazvuku 20.februara 😉

lucus25
24. nov 2011

Ahojte,ja mam termín 23.1.2012

julinkaaa11
24. nov 2011

@lubkaj38 ahoj....dakujem, si zlata 🙂 jasne potom napisem urcite ako to prebiehalo u mna....bola som na poradni v utorok a dr. mi vravela, ze mam mat uz pripravenu tasku, lebo to tak vyzera ze sa termin 3.12. posuva a mam cakat kazdu chvilku- tak cakam 😀
mala ma teraz 2880g, takze je malinke babatko a teda pevne verim, ze bude porok ok. 🙂
Ja ti prajem prijemne tehulkovanie.

lucus25
24. nov 2011

@evelin.lopez no ja mam 27.1

alla24
25. nov 2011

Chcela by som sa opytat ako je to s tou poradnou. Rodit sa chystam v Saci ale porodnika mam lekara ktory chodi do sace len sluzit, nepracuje tam ako lekar. Tie poradne v nemocnici by som rada ale absolvovala u Dr. Dosedlu, to si teda mozem vybrat alebo to funguje ze kto ma sluzbu na ambulancii ten vysetruje? A ozaj mam stale dilemu co si zbalit do tej tasky do nemocnice. Rodime az v polke ferbruara ale tak uz sa to pomalicky blizi... Moze mi niektora z Vas preposlat zoznam? Dakujem

teleranka
25. nov 2011

@lubkaj38 ahojky, mozem sa opytat, preco si na rizikovom? a ako ti pomohli v tej šaci? lebo aj ja som na rizikovom, najprv som mala hematom, teraz nizko placentu. Do sace sa chystam zaciatkom decembra a rodit budem dufam tiez tam.
Ako vyzera taka prehliadka, ked tam ides raz mesacne? a sama si tam prisla, ci ta tam odoslal tvoj gynekolog?

lubkaj38
25. nov 2011

@gabkazabka presne ako ja mas termin podla poslednej PS 27.02 a podla 3D 20.02 🙂) tak mozno sa stretneme 🙂

anpolia
28. nov 2011

Ahojte, prosim vas,viete mi poradit - caka ma planovana sekcia,chcela by som vediet, ci sa predoperacne vysetrenia robia v Saci alebo je treba ich mat absolvovane cestou obvodneho lekara a vysledky priniest do poradne?vopred vdaka za info.

gabi8254
29. nov 2011

@anpolia ahoj. predoperacne ti urobia tam. neboj, na poradni ti vsetko vcas povedia. 🙂

zuzka_skolkarka
29. nov 2011

@wonderrka ked si vyberas medzi sacou a starou nem. tak jednoznacne saca 😉

anpolia
29. nov 2011

@gabi8254
vdaka za info,si ma upokojila,v papieroch z ara som sa docitala ze sa to robi cestou obvodneho lekara,tak som bola na vazkach,avsak takto sa mi to zda logickejsie.ty si rodila sekciou?mam pred tym trochu respekt,kedze je to operacia,ale snad to bude ok.

majkes
30. nov 2011

Ahoj Anpolia a vsetky ostatne,ktore mate planovanu sekciu.Tak mi dovolte aby som aj ja prispela svojou skusenostou ,pretoze pri slovach ,,planovana sekcia,,mi tak mimovolne mika cela tvar.Aj ja som mala rodit pred rokom v saci svoje dvojicky cisarskym rezom.Ako rizikova pacientka po dvoch umelych oplodneniach,vo veku 36 rokov som ani s nicim inym neratala.Tak sa aj stalo,ze mi naidikovali cisarsky rez,hospitalizovali ma,pekne si ma pripravili,uz mi aj zacali davat pred odchodom na operacku infuziu,ked tu zrazu si ma zavolal ,,pan,,primar a rozhodol,ze ja veru budem rodit prirodzene. No nebudem sa tu rozpisovat,co sa dialo na sale,ked sa prvy syncek narodil,druhy sa otocil priecne a nevedeli ho dostat von.Vybrali ho na poslednu chvilu,až po 15 minutach,ja som takmer vykrvacala,takze mi museli zobrat celu maternicu,a 5 dni po celom tomto cirkuse som miesto so svojimi detmi bola na ARE.Ani vam nebude pisat,ake zdravotne problemy aj psychycke to na mne zanechalo este niekoliko týždnov po porode.Nie,tymto nechcem povedat že Saca je zla nemocnica,ibaže primar nezvolil tu spravnu cestu.Preto ked vam raz naindikuju cisarsky,nedajte sa odradit.Inac som bola so Sacou spokojna,super sestry na sale,na oddeleni,a ja musim vyzdvyhnut aj kolektiv na odd.Aro.setkym vam drzim palce a hlavne nech sa vam narodia zdravucke babatka.Ahojte,Majkes

gabkazabka
30. nov 2011

@majkes ahoj...to je mi luto,ze si si take nieco prezila.....mozem sa opytat,preco ti primar naordinoval nakoniec prirodz.porod?Dovod ti predsa musel uviest...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre