Pôrodnica Košice - Šaca. Rodili ste tu niektorá?

sisa79
17. apr 2007

Zdravim vsetky mamicky, aj tehulky, ci snazilky!
Chcem sa spytat, ci sa tu niekto najde kto v poslednom case rodil v Saci... co vsetko potrebujem do nemocnice pre babo??? Ako ste boli spokojne a aky je tam system? Dakujem vsetkym... Slavka

jezibosorka
11. jún 2012

@zuzla80 ja som hradzu ani nemasirovala, nakolko sa mi vyhodila zlata zila, a to sa nedalo vobec,,,, ja som cvicila s epinom, vdaka tomu som mala porod bez nastrihu,,,, aj ked koli tej zlatej zile som mala pauzy s cvicenim, nakoniec sa podarilo, a nacvicila som 32cm, 😉 maly mal hlavicku 36cm....

monculka
12. jún 2012

babusky vie mi nejaka dat cisielko na ktore by som sa do sace mohla objednat?myslim tak ze chcem tam ist rodit a mala by som tam chodit do poradne posledny mesiac...prosim ak sa viete dajte cislo ze sa objednam do poradne...DAKUJEm

katusskaa
12. jún 2012

@zuzla80 ano, tak maximalne 3-4 minuty. ja som si to sama nevedela, lepsie by bolo, keby si prehovorila manzela 🙂 nastrihnuta som nebola, ale trocha som sa potrhala

lucinkax
12. jún 2012

@monculka Pozri si to na ich stranke, mas tam kontaky 😀

monculka
12. jún 2012

@lucinkax uz som kukla ale nie na ich stranke 🙂

teleranka
13. jún 2012

@mg25 Matiiiii, myslim na Teba, ako sa mas? Ako sa citis? Uz sa to blizi, tesis sa stale viac,ze?

mg25
14. jún 2012

@zuzla80 nič moc v poslednej dobe, akosi mi je ozaj na figu, ale zrejme je to normálne 🙂 Idem dnes poobede na poradňu tak som zvedavá, čo bude. Cervikálne skóre netuším, nerobil mi ešte, resp. mi nikdy nič o tom nepovedal, tak sa dnes opýtam 🙂 Paaaanečku, ale to tak strašne ubieha, že je to až neuveriteľné,že?

@teleranka ahoj moja 🙂 jasne,teším veľmi, ale mám dni,keď si to vôbec neuvedomujem, že budem maminka 🙂 a naozaj to nejak rýchlo beží. a vy sa ako máte? Kočíkovanie už ide lepšie? 😀

mg25
14. jún 2012

@zuzla80 tak to moje "na figu" asi celkom normálne nebolo nakoniec...balím švestky a idem robiť spoločnosť sestričkám 😠 tak sa drž 🙂

teleranka
14. jún 2012

@mg25 cosiiii, vcera som presla cez nohu dvom chlapikom, z toho jeden bol na voziku... Tragikomedia, som jak teroristka 🙂 ako si dopadla na poradni?

any395
14. jún 2012

Všetko o pôrode - prednáška licencovanej pôr.asistentky vhodná aj pre oteckov k pôrodu - 6.7. v KE ... viac na por.asist@gmail.com

zuzla80
14. jún 2012

Mati co sa deje, preco ides do nemocky (ak som to dobre pochopila z tvojej spravy?) otvaras sa, ci kvoli tlaku, ci... Tak sa mi tam drzte a pockaajte na nas, som myslela, ze dame stretko v porodnici 😉 Inak to cervikalne skore sa zaznamenava do tehu knizky ako CS, tam to najdes 😉. Tak sa mi len drzte a ak budes moct tak sa ozvi ako ste na tom s malickym, drzim palce a myslim na vas.

jlp
18. jún 2012

ahojte kocky necitala som celu inzerciu. Viete mi priblizne napisat co si treba zobrat do nemocky Saca pre mimco a seba? Dakujem. Pokojne aj do IP. Janka a drzte sa cakatelky a maminy

14petulka88
18. jún 2012

@jlp Ahoj zvyknu davat zoznam na prvej poradni taky papierik 🙂

jarimka
18. jún 2012

ahojte mám otázočku rodila niektorá s Vás na nadštandardnej pôrodnej sále a neviete cenu ?
inak baby čo už máte po pôrode nestalo sa vám že ste po poradni vyšetreni začali špinit prípadne Vám odišla hlienová zátka išli ste hned do pôrodnice ?

magdal1
19. jún 2012

@jarimka ano stalo sa mi to pri 1, a 3. dietatku, pokial nie su kontrakcie, netreba ist hned do nemocnice... telo sa zacne chystat a moze to trvat aj tyzden....ako napr. mne osobne a taktiez kamaratka porodila az o dobre 2 tyzdne.

14petulka88
22. jún 2012

@jarimka V nadstandartnej porodnej sale velmi nechcu rodit neviem preco.. Zda sa mi ze stala okolo 20-30e, ja som ju chcela len na cakanie do porodu tam by mohol byt muz somnou lenze bola uz obsadena.

jarimka
22. jún 2012

@14petulka88 dakujem ved preto aj ja chcem tu nadštand. pôrodnú aby mohol byt muž pri mne a ty si rodila ked už bolo otvorené aj to nové oddelenie ?

14petulka88
22. jún 2012

@jarimka Heh ja ked som tam bola akurat ho tam robili vrtali atd :D mam statie pri prvej dcere malovali akurat a teraz pri druhom opravy 🙂

jarimka
22. jún 2012

no ja som pri prvom tiež zažila prerábanie vrtali takže viem tak som zvedavá ako to dopadne či bude ta nadš. sála voľná a mala si aj svojho lekára či nie?

zuzla80
24. jún 2012

@jlp ahoj ty si od nás z augustoviek však? Pamätám si ťa hlavne z tabuľky, lebo si v nej tuším prvá 😉 Inak vecičky do šace potrebuješ asi také ako všade, nič extra si nevyžadujú. Oblečko pre bábo ti dajú erárne a ty si donesieš svoje až pri odchode. Pre teba svoju košeľu, lebo erárnu tu nedávajú 😉

@mg25 Mati ako sa vám darí? Dúfam, že sa držíte ešte stále po kope. Zrejme nemáš na net prístup, škoda, lebo by som rada vedieť, ako ste na tom. Pevne verím, že OK. Držte sa

BAby tie čo ste rodili pri Dosedlovi chcem sa ešte opýtať, keď Vám dal prvý termín k nemu do poradne ešte ste sa zvlášť objednávali napríklad na ultrazvuk alebo na prietoky? Či stačí ak sa dohodnem len s ním na termíne a keď prídem tak mi urobí všetko komplet? O tom poplatku 6eur viem, ja len čí sa ešte nemám zvlášť objednávať na niečo. Vďaka 😉

jlp
24. jún 2012

@zuzla80 ano ano som z augustoviek, ale budem niekedy v july uz 🙂....tak super, lebo som nevedela, ze ci malemu mam doniest pyzamko a tak. Inac prosim Ta mam mu priniest balenie pampersiek?...ja chcem totiz latkovat, ale na to tam asi nebudu mat trpezlivost ci??...mozem doniest len stvorcove bavlnene plienky a postolky na siroke balenie??

zuzla80
24. jún 2012

@jlp vieš čo, pri prvom dieťati, keď som ležala v šaci, som sa nestretla s nikým, kto by používal látkovky, možno, či niekto tu nemá s tým skúsenosti, ale ak chceš veľmi látkovať, tak si vezmi obe tipy plienočiek aj látkové aj pampersky a buď sa opýtaš, alebo od druhého dňa ti už maličkého nechajú pri tebe, tak na izbe môžeš kľudne látkovať, ale sestričky neverím, že budú mať čas na látkové plienočky, ale môžem sa mýliť, ozaj neviem. Ale maličkému nemusíš brať oblečko, stačí ozaj až pri odchode domov.
U mňa to tiež vyzerá skôr na júl ako na august, tak možno sa stretneme 😉 Keďže som po cisárskom, tak prenášať ma zrejme nenechajú. Veľmi chcem ísť normálne, len neviem, či to jazva vydrží, ale verím...a kebyže idem cisárskym opäť, tak týždeň pred termínom väčšinou dávajú termín.
Ty máš vybaveného niekoho konkrétneho?

14petulka88
24. jún 2012

@jarimka Nemala som svojho lekara rodil ma taky mladucky lekar a bol super 🙂

jlp
25. jún 2012

@zuzla80 ahoj nop do poradne chodim k Dosedlovi, ale nechce sa mi platit 250e za lekara, takze to necham na toho, kto bude mat sluzbu. Pocula som, ze vsetci tam su fajn, tak uvidim. No mne vravel Dosedla, ze by ma odrodil v 38tt pokial by maly mal zhorseny stav s oblickovymi panvickami - mame ich trosku rozsirene. Verim, ze sa to nezhorsuje, tak snad. Termin mam 30.7., ale kedze nestiham sediet a oddychovat, tak od 18.7 som volna na rodenie :D...dovtedy mam este program. Jeeej to by bolo super, keby sme sa tam stretli. No asi si kupim balik tych najmensich jednorazoviek a zoberiem si aj latkovky so sebou. Jooooj uz aby to bolo. Drzim prsty, aby si sla prirodzene, ja sama neviem ako maly, pretoze sa vrti ako vrtulka a znovu mam pocit, ze sa po dvoch tyzdnoch otocil priecne...ved uvidim. 4.7. idem do poradne.

lucka87
25. jún 2012

ahojte 🙂 dnes som bola posledny krat na poradni u svojej gynekologicky a mam sa objednat na poradne do nemocky...chcela by som ist rodit do sace a na poradne k dr. Dosedlovi...pozerala som na stranke telefonne cisla ale nemam sajnu kam mam zavolat aby som sa objednala priamo k nemu...vedeli by ste mi poradit na ktore cislo mam volat ked sa chcem k nemu objednat?da sa to vobec? dakujem vam vopred za pomoc pekny dnik prajem 🙂

zuzla80
25. jún 2012

@jlp aj moja sa vkuse vrtí a kope, až mám niekedy pocit, že by už chcela vyliezť von 😀 ale na poslednej poradni v stredu bola stále dole hlávkou, tak už nech takto radšej pekne ostane. No ja mám prvé stretko s Dosedlom tento piatok, tak dúfam, že si padneme... Inak ani ja neposedím, ani nemôžem, lebo pri malom , dvojročnom dieťati sa to ani nedá, ešte nás tiež čaká menšia prerábka v byte a potom to už môže prísť kedy chce, od toho druhého júlového týždňa som ready takisto 🙂 Tak sa držte, nech všetko dobre dopadne, hlavne s tými panvičkami, vo fóre si to tuším písala, však, aj keď tam moc neprispievam, ale zvyknem čítať...

@lucka87 poslala som ti IP

jlp
25. jún 2012

@zuzla80 ahoj, no ja tam tiez velmi neprispievam, ale tak sem tam mrknem. Vacsinou si len po pordaniach aktualizujem tabulku a je to. Tak to ti verim, ze pri dvojrocnom sidielku vela neoddychnes 🙂...ale zase je to krasne, ked okolo teba beha dokonalost. Dosedla je super, akurat niekedy mam z neho pocit, ze si je az prilis vedomy toho, ze ho ludia vyhladavaju. Takze niekedy je taky horenos. Mozno je to len moj pocit, ved sama uvidis. Je to odbornik, to sa mu neda upriet. Panvicky sa nam lepsia, uz su rozsirene len mocovody, tak uvidime. Malo by sa to upravit same do polroka. Drz sa aj ty a daj vediet dojmu s Dosedlu a drobec len nech vydrzi do polky jula 🙂. My sme mali pred 2 tyzdnami 2229g a 45cm, tak verim, ze nebudeme velmi velky. Paaa

mg25
26. jún 2012

@zuzla80 ahoj moja 🙂 konecne doma 🙂 myslela som,ze sa tam zblaznim, ale sme v poriadku, to je hlavne. Maly tlaci dole, tak bolesti poriadne, ale uz koncim pomaly 36tt, tak hadam uz bude vsetko dobre 🙂 A vy sa mate ako? Vsetko ok? Kedy to ides k nam?
Pozeram, ze mame novu kamosku s nasim terminom 😀 ahoj @jlp musim reagovat na to, co si napisala: "akurat niekedy mam z neho pocit, ze si je az prilis vedomy toho, ze ho ludia vyhladavaju. Takze niekedy je taky horenos" ....nie je to len tvoj pocit 🙂 Nezvyknem pisat zle vci na lekarov a sestry, pretoze su vsetci super v nemocnici, ale pri nom sa niekedy naozaj citim ako taky "hlupacik". Ale väcsinou sa usmieva a je zovialny.

jlp
26. jún 2012

@mg25 ahoj, presne, ale tak vsetci sme nejaky. Pokial sa nam dobre postara o drobcov, tak budem spokojna. Uz len nech to mame rychlo za sebou, lebo tie tepla ma nicia. Ja budem zajtra volat do ambulancie Dosedlu, aby mi povedali aky ma rozpis sluzieb na jul. Nechce sa mi rezervovat porodnika a platit tolke peniaze.

kukucino
26. jún 2012

..ahojte..nemáte niekto prehlad ako to chodi v Saci s poplatkami ak niesom od Košíc a chcela by som tam rodit?? ..nemyslim konkretneho lekara a ani nadstandardnu izbu...o tom sa pise na ich strankach ..zaujima ma ci je nejaky poplatok za samostatny porod vzhladom na to ze ta nemocnica je sukromna....dakujem za odpoved....a vsetkym prajem pekny den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre