Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

krpcek
9. feb 2009

aaaa sakra. 😀 tak tuto cast argumentu vynecham. 😀

kristina.jo
10. feb 2009

Krpcek, pri prvom porode stal manzel pri hlave, takze odtial ktovie aky vyhlad nemal.... Ale pri druhom mi musel drzat nohu, lebo ten drziak (ci ako sa to vola) sa stale posuval a nedrzal, tak mal krasny vyhlad 🙂
Ale to bol myslim nestandartny postup. Otecko stoji pri hlave.

krpcek
10. feb 2009

kristina tak dufam, ze si toto neprecita, lebo som skoncila. 😀 😀

ozaj na nete som sa docitala, ze je moznost rodit na porodnej stolicke, vyuzili ste to niekto?

vevuska1
10. feb 2009

No ja manzela do nicoho nenutim, ak chce byt pri porode tak nech je, on sam mi povedal, ze nechce ma tam nechat samu, ze chce byt pri tom ako pride mala na svet, ja som mu aj povedala, ze nemusi to zvladat, ale aj tak chce a aj ja som rada, ma to viacej posilni a hlavne aj psychicky, bude to isto krasne ked nam daju babatko 🙂
No o tej stolicke som pocula, ale na kramaroch myslim nie je ta moznost, rodi sa normalne po leziacky, ale niektore kliniko to maju, nieco som uz o tom citala.

titi3312
10. feb 2009

ahojte. len sa chcem spytat, ci ste si niektora vybavovali na kramaroch epiduralku a ak ano v kolkom tyzdni. ja som sa zial teraz v poradni stretla s neochotou (vraj staci tyzden pred terminom), tak neviem, ci to mam chapat tak, ze sa im to nechce robit. pri prvom babe mi ju pichli, nebol problem a mala som to vybavene hadam aj mesiac vopred. inac co sa tyka manzela pri porode, moj pri prvom nebol, chcel ist, ale nestihol si vybavit skolenie u psychologicky. dalo sa to prezit a personal bol tiez v pohode.

capy
10. feb 2009

titi ja som epi menala tak ti neporadim ☹

krpcek
10. feb 2009

titi na predporodnej nam ohladom epiduralky hovorili, ze staci ist v takom 36 -38tt. takze uz mozes kludne ist. 😉

titi3312
10. feb 2009

krpcek, ved ja by som aj uz chcela ist, len oni tvrdili, ze to ma cas. nevies, ci nahodou treba aj nejaky papier z poradne, alebo mozem ist rovno ku anesteziologovi? Ja si to uz nepamatam ako som to minule vybavila. a okrem toho este nemam spravene tie krvne testy - tak neviem, ci by sa tam so mno vobec niekto bavil a nemam na nich ani telefon (aj to by mozno pomohlo). no uz skratka zacinam zmatkovat.

krpcek
10. feb 2009

titi netreba ziadny papier - jednoducho tam prides (tusim prve poschodie, cislo dveri 150, ale to si nie som ista - ale spytam sa kamosky, co tam bola pred tyzdnom) a ona sa s tebou porozprava a zoberie ti krv - ale neviem, ci hned alebo tam musim ist na druhy den nalacno.
http://www.zzz.sk/?profil=161

titi3312
10. feb 2009

vdaka krpcek, ta ordinacia je tusim hned na prizemi v lavej chodbe od vchodu do polikliniky. pojdem to radsej povybavovat co najskor, nerada odkladam veci na poslednu chvilu.

kvakynka
11. feb 2009

ahojte,
je to hned na prizemi, c. dveri 150, ako vojdes - hned za lekarnou do chodby napravo ... musis mat len tehu knizku a karticku poistenca, vypises dotaznik co ti daju a precitas par stran o PEDA a ides dnu - kde sa ta lekarka opyta, ci mas nejake otazky. Krv nie je podmienka - to urcuje lekarka, ci ti ju zoberu / asi podla toho dotaznika. Mne povedala, ze nech mi ju sestricka zoberie (kvoli zrazanlivosti) ked pojdem do poradne ...
absolvovala som to teraz v pondelok

mataaaaa
11. feb 2009

krpcek, ta sestricka mi povedala, ze to nemusi mat zaplatene... ze by ho tam pustili i bez toho..
inak pristupu sa nemusis bat,ja mam tiez 20..a boli uplne super, sesrtricky, i doktorkovia.. takze na vek sa tam ani nepozera🙂

krpcek
11. feb 2009

mati tak to je sranda. 😀 jedny ti povedia, ze treba platit, iny ze nie. 😀 😀

mataaaaa
11. feb 2009

no ved to, jandova hovorila ze treba ten poplatok, ale tam mi hovorili ze netreba,,, ale vbies, na tu chvilu.. co je pri tebe tich 5min.. 500sk.. ci kolko eur :D

alline
12. feb 2009

Ahojte, viete mi povedat ako prebieha porod, myslim tym, ked ma prijmu na prijem, idem sa prezliect a daju mi este nieco na seba, alebo len tu koselu co budem mat tak v tej aj budem rodit a ked budem rodit tak v tej "vzdycharni" budem moct mat aj nieco ine na oblecenie, alebo uz tu koselu, pripadne tricko?
Dakujem, trosku som z toho v chaose... 🙂

bec
12. feb 2009

alline - nedaju Ti nic. Mas to co si donesies - koselu a ak si donesies, tak aj zupan. Na vzdycharni mas normalne celu svoju tasku, takze co si prinesies, to budes mat a ked Ti treba tak sa prezlecies.

alline
12. feb 2009

Dakujem bec to som chcela, jasnacka zupan mam to je fajn ked ho budem moct mat aj na vzdycharni aj ked ten nazov je dost brutal. A ked je porod tak je tam nejaka plachta, aby muz nevidel cely porod? Alebo nieco take, ved chudak by aj odpadol, ci nie?

bec
12. feb 2009

alline - na porodnej sale mas uz len koselu. neviem, ci je tam plachta, ja som nakoniec rodila cisarskym, ale myslim, ze tam ziadna plachta nie je. Manzel bude stat pri tvojej hlave, tam toho moc neuvidi. Dokonca kym som mala kontrakcie a cakala som na porod, tak ked ma dr. vysetroval, manzel musel ist von.

kvakynka
12. feb 2009

alline, ziadna plachta tam nebude 😉 , moj manzel sa "trosku" bal pri prvom porode a ja som sa obavala ci sa to neskonci v diskopribehu 😎 , ale nakoniec bol nas tatino uplne v pohode, ukludnoval ma pocas porodu (snaha sa ceni) ovlazoval mi pery gazou ... neboj, nic neuvidi. Teraz nas to zachvilu caka opat a nas tatino je cely divy, ze ved to v pohode zvladneme ako na prvykrat - i ked ja s nim to nadsenie nezdielam a bojim sa ... predsa len, mi bolo lepsie, ked som nevedela do coho idem, tym nechcem samozrejme nikoho strasit 😅

kvakynka
12. feb 2009

a ked sa ti nepaci vzdycharen - volaj to cakacka - tak to volam ja 😉

alline
12. feb 2009

Dakujem baby, aspon viem co ma caka 😉

capy
13. feb 2009

aline aj moj muz skoro odpadol pri prvom porode.sestricka mu podala pohar z vodou nech mi vlhci pery a on ho supol do seba. ked bolo po vsetkom tak mi povedal ze keby sa vtedy nenapil tak by odkvecol. pri druhom bol uz hrdina. uz vedel co ho caka. zvladol to perfektne a povedal ze tretie by odrodil uz aj sam 😀 ja som na cakacke ani nebola len pri prvom asi pol hodinu ale bola som tam sama tak v poho 😉

plachta tam ziadna nieje ale to neva ved on ti stoji pri hlave a ked nechce tak nech sa nepozera a venuje sa tebe 😉

kika76
16. feb 2009

ahojte, tak co nove na Kramaroch, nejako sme sa vsetky odmlcali.....

kika76
16. feb 2009

ja uz cakam kazdu chvilku, kedy to pride 😉 , termin mam taky siroky, ze 11.-21. februara..... ale babu sa zatial nechce von 🙂

miruska78
16. feb 2009

ahojte maminky aj čakateľky, som sem prvýkrát skočila do témy, keďže aj mne sa to už blíži a budem rodiť na Kramároch 😵 a mám trochu strach z neznámeho, ale hádam to zvládneme...😉

kika...no, chlapcom sa nejako páči v tých našich bruškách, náš sa tiež vôbec nechystá, dnes som akurát bola na monitore, v stredu zas a moja doktorka sa vyjadrila, že uvidíme či sa to nepustí prirodzene a potom v pondelok už asi do nemocky, tak sa možno aj stretneme... 😵

kika76
16. feb 2009

ahoj, miruska, je to mozne......asi sa stretneme...... 🙂

sisa29
17. feb 2009

ahoj baby aj mne sa to blizi a idem rodit na kramare.ale ja uz som tam jedno odrodila

miruska78
17. feb 2009

Kika a teba ešte neženú do porodky na vyvolávačky, keď už si týždeň po termíne? Ale predsa, domáce prostredie je také kľudnejšie... 😵 a ešte aj keď máš malú Ninku...

sisa29 ty chodíš aj do februára2009 😵 no tak ty aspoň vieš čo a ako, ale je super, že si mala dobré skúsenosti...no uvidíme, koľké sa tam postretáme, ja mám v piatok narodky, tak dohováram malému, že by mohol prísť ako darček pre maminku, uvidíme, či si dá povedať 😀

miruska78
17. feb 2009

Kika a Ninka sa tiež narodila na Kramároch? Pozerala som albumík, veľkáááá kočka už je z nej, sa teší na bračeka však? 😵

sisa29
17. feb 2009

miruska ano chodim aj do februaroviek.no mozno viem co a ako ale aj tak sa strasne bojim aj ked neviem preco.teraz to tak niak viacej prezivam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre