Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

sisa29
27. feb 2009

ahoj.ja som rodila na kramaroch pred tyzdnom aj daco a mozem len chvalit.porod bol rychli tazky ale pani dr:Dvoranska bola uplne perfektna mila laskava aj sestricky boli super a to som rodila v noci.sestonedelie som bola na nadstandarde sestricky perfektne tiez laskave no ja nemozem povedat ani slovo a to som tam odrodila uz druhe dieta.no a novorodenecke tiez fajn hlavne laktacna poradkyna bola mila poradila no ja som bola spokojna.

niuska
27. feb 2009

baby a mudr. Pružinca alebo Žideka nepoznáte??????? Potrebujeme urgent nejaké referencie 😅
Ja som tiež rodila na Kramároch pred 5 a pol mesiacom. Mala som zazmluvneného doktora z GPN a bola som na nadštandarde. Dalo sa ale súhlasím s tým, že nič zvláštne. Pôrod úplne klasický, žiadne vymoženosti, bábiku som mala po pôrode celý čas pri sebe buď na rukách alebo v postieľke. Sestričky milé, vizity mi pripadali úplne o ničom, našťastie sme nemali žiadne problémy, neviem či sa v izbe zdržali viac ako pár sekúnd. Ženské sestričky boli trochu mišuge 😀 ale to buď pre to, že boli čerstvo po škole a radili niečo úplne iné ako sestričky z detského a ešte tam bola jedna taká blondína copatá trochu domina i keď mladá. Tak tá si to tam trochu mýlila s polepšovňou. Detské sestričkay geniálne, podporili, povzbudili, žiadne stresy nerobili. Tým veľká vďaka odo mňa. Nadštandard výborný, hygiena, pohoda na jednotku. Strava katastrofálna, ale to sa dá prežiť. Držím všetký päste a nech to máte rýchlo za sebou 😉

lillian
27. feb 2009

ahojte baby, prosím vás o radu. Keď začnem rodiť, kam ma má manžel zaviezť? Na pohotovosť zo dvora? alebo kam? Kde je príjem rodičiek? ☹

niuska
27. feb 2009

Lillian, centrálny príjem je v jednom z tých vchodov z hlavnej cesty. Stačí vpáliť do hociktorého vchodu a oni ťa usmernia. Tam mi vystavili nejaké papiere s ktorými ma poslali na vyšetrenie na poschodie za gynekologičkou a tá dala potvrdenie na prijatie. Potom som už futašila rovno na sálu. Tuším sú tam dva vchody, tak ten prvý teda bližšie k Patrónke. A keby to prišlo v noci, tak asi cez pohotovosť. Drž sa, za chvíľočku už budeš mať za tým🙂

sisa29
27. feb 2009

lillian my sme isli zo dvora tam dole hned nas dali prezliect a potom na 9 na vysetrovnu

mamutka
27. feb 2009

ivanapor, Dr.Ferakova je starsia, stihla baba, mala som ju zazmluvnenu a bola som fakt spokojna, dobehla ma pozriet na izbu, ked som odchadzala tak za mnou dobehla s receptom na ranu po siti. Ja som ju poznala z poradne.

vinyan
27. feb 2009

Ivanapor, Dr. Ferakova ma kratke, vyslovene kratke svetle vlasy, nosi nausnice z bieleho opalu a jedno viecko na oku ma akoby spadnute, je priemerne vysoka, stihla, posobi tak nenapadne.

Mamutka, a aky je ten recept?

Ja aj napriek aj nemilym skusenostiam, neviem, ci by som nabuduce sla rodit inam, myslim, ze Ruzinov a Antolska mozu byt podobne. Bratislave podla mna chyba skutocny nadstandard. (A skoda, ze je este daleko od toho, aby bol nadstandard standardom🙂

mamutka
27. feb 2009

vin, to bola framykoin mast, fakt som to ocenila, lebo rana bola dost velka a mast mi ulavila pri hojeni

sla by som zas na kramare, malicky bol somnou od narodenia, ale uz som to tu pisala. a manzel so mnou aj pocas 1 db, kedze nemali plno prave, to je asi o stasti, ale ved na tej chodbe by sa aj tak mohol so zenou prechadzat a masirovat krize pocas kontrakcii, v tom nevidim problem

capy
27. feb 2009

lilian z dvora to mas najlepsie pretoze zaparkuje mangel rovno pri vchode a si hned vo vnutri. 😉

matamu
28. feb 2009

caute baby. ja sice byvam na Zahori, povodne som z BA a tiez rozmyslam na Kramarmi. je to asi vec stastia, na koho natrafite, ked nemate nikoho zaplateneho. casu mam este dost, ale chcem byt aspon dusevne pripravena. mate niektora skusenosti / z pocutia / nieco o porodnici v Malackach, ak tam nejaka je🙂

dula_renka
28. feb 2009

matamu 🙂 v malackách už pôrodnica nie je, iba gynekologické oddelenie, v bratislave si vyberáš z troch pôrodníc: Kramáre, Ružinov a Antolská
a záleží aj na tom či cheš sprevádzajúcu osobu pri pôrode, ako píše mamutka, nemusia ju pustiť, keď majú plno 🙂
jedna sprevádzajúca osoba narušuje intimitu, ale 20 medikov je v pohode 😖 ....práve som pozerala na JOJ reportáž

natashkaa
28. feb 2009

Baby ak by som teda chcela rodit u doktora Valenta alebo Cunderlika kam si to mam ist dohodnut? to ma v pohode zoberie? ono sa to vybavuje az v niakom 34tt ja som teraz v 27 je mozne si ho dohodnut aj takto skor?

natashkaa
28. feb 2009

alebo doktorka Ferakova ma s nou niekto skusenost?

adinam
1. mar 2009

natashka,zazmluvnenie lekára k porodu sa robí v 36tt,skor sa zmluvy nepodpisujú,ale možeš sa opýtať lekára dopredu.MUDr.Čunderlík má súkromnú ambulanciu na Hroboňovej-najlepšie,ak pojdeš za ním tam.MUDr.Valent robí na poliklinike poradne pre tehotné v poslednom mesiaci,číslo dverí 222.

natashkaa
1. mar 2009

adinam moc moc dakujem 🙂 skusim sa spytat uz skor

nika22
2. mar 2009

Vinyan rodila som tri deti z toho posledné na Kramároch, takže môžem porovnať. Rodil ma Žídzik, počula som o Ňom všeličo ale bola som spokojná. Z terajších pôrodníc sú Kramáre najlepšie práve pre novorodenecké oddelenie. Až tretie dieťa som dojčila takmer rok vďaka " klobúčikom" ktoré mi poradili sestričky, lebo mám úplne ploché bradavky. Čo ty zatracuješ, mne pomohlo. Každá sa snažila poradiť a pomôcť. O pani Labatovej som počula samé dobré veci ale som ju nevidela. Asi mala dovolenku.
Tiež pracujem v zdravotníctve. To že má každý iný názor, je prirodzené ale nikto nechce ublížiť tebe ani tvojmu dieťatku. Naopak. Ja sa držím pravidla, ako sa chováš ty, tak sa chovajú k tebe. Viem, že lepšie sa spolupracuje s pacientom, ktorý je milý a príjemný ako s niekym kto len " frfle ". A aj zdravotníci sú len ľudia a nie stroje.
Vinyan a že mali v noci pustenú telku? Zažila si niekedy nočné služby? Ak nie tak nekritizuj, lebo to nemôžeš posúdiť.
Tehulky, Kramáre vrele odporúčam. Všetko je to o ľuďoch. Keby som mala ešte rodiť idem tam zas. 🙂

sisa29
2. mar 2009

nika22 aj mna rodil dr zidzik prvu dcerku bola som maximalne spokojna teraz som chodila k nemu do poradne a tiez som bola spokojna

ani3012
3. mar 2009

pre
nika22
keď som rodila prvý krát, tak som tak poctivo dýchala až sa mi spravila tma pred očami. lekárovi som povedala, že odpadnem, na to mi povedal: Na to nemáme čas, len tlač. A tak aj bolo.
Keby začali okolo mňa skákať , tak by som sa na všetko vykašlala a bolo by naozaj zle. 😵
Ja som zistila, že všetko v rodine sa točí okolo budúcej mamičky. V pôrodnici je ale jedna z mnohých, a možno to niektoré ženy vnímajú veľmi citlivo. 😅

alififi
4. mar 2009

jej sisa, tak uz to mas za sebou
gratulujem
takze vsetko ok - super 🙂

sisa29
4. mar 2009

alififi ano konecne to je zamnou.dakujem.vsetko ok islo to dost rychlo ale bolelo jak slak.ale nasa princeznicka bola riadny kus tak to muselo asi boliet.ale cely personal bol super tak sa to dalo a aj manzel bol primne pocely cas

alififi
4. mar 2009

jaj nebolo to tak, ze si ledva pribehla do porodnice a za chvilku bolo po vsetkom ? 😀

sisa29
4. mar 2009

o 22.26 mi odtiekla voda doma a o 3.19 bola mala na svete

alififi
4. mar 2009

tak to nebolo az take zle, ci moc ?
prve si jak rodila.
to, ze druhe by malo ficat samo nebude az tak uplne pravda, co ? 😎

sisa29
4. mar 2009

no to vobec nieje pravda bolo to sice rychle ale bolelo to sto krat viac ale nelinka bola dost velka.mozno keby bola mensia tak by to bola hracka.ninku som rodila s 2 vyvolavackami kontrakcie som mal den a pol a az potom sa narodila ale ten samotny akt tlacenia bol lepsi ako teraz pri nelke

kittyna
4. mar 2009

ahojte maminy, ako to je s nadštandartnými izbami na Kramároch? majú vlastné WC a kúpelnu? a mozem prijimat navstevy aj na izbe? Uvažujem o nadštandartnej izbe, nakolko som prvé dieta rodila na Antolskej a nemám príliš peknú skúsenost so spolubyvajucou.. Myslela som že mi bude veselšie na izbe s niekym, ale nie s niekym kto chrápe 😠 Takže si predstavte ako sa vyspýte pri takom človekovy, ked Vám ani doma muž nechrápe do ucha 🙂
Ďakujem

sisa29
4. mar 2009

ahoj kittyna.nadstandard mas 2 typy jeden za 500 na den a to ste 2 na izbe mate svoju kupelku zachod televizor pripojka na net vyberas si s 5 druhov jedal a mas aj jednopostelovy nadstandard platis 1000 sk na den si sama a mas to iste.navstevy nemozu na izbu iba ak to schvali prednosta

nika22
4. mar 2009

myslim ze ak si platis sama celu izbu to je 1000 sk na den, mozes mat aj navstevy na izbe ale nie som si celkom ista.

bobicek5
4. mar 2009

ahojte, nemate nahodou skusenosti s Dr. Prochazkom? Ja k nemu chodim a chystam sa unho aj rodit...

sok
4. mar 2009

Nebudem sa rozpisovať o porodnici a asistentkách.Reagujem na článok o novorodeneckých sestričkách.Každá je iná,každá má iné skúsenosti. A väčšinou musia robiť to,čo im doktorky prikážu.A čo myslíš,koho budú doktorky kryť ak nastane problém? samé seba.Tak sa nečuduj že doktorka ti povedala niečo iné ako prikázala sestričke.Takže ti sestrička vlastne naštartovala decko a preto je najnemožnejšia.....A potrebuje tvoje decko stále fľašu? Ak áno asi to ináč nešlo ale ak nie,tak ti pomohla ale stále je najnepríjemnejšia.....Iné tam neboli? Mohla si požiadať o pomoc inú ale oni pozerali televízor 🙂 Bolo by lepšie keby ti pomáhali vylezené z pelechu(pochybujem ze tam niečo také je),s opuchnutými očami.
Je to zlý zážitok? Takže celý porod bol na nič. Ja tiež mávam zlé dni.Ráno ma malá ovracia a prekaká sa na chrbát.Zúrim lebo ju musím prezliekať a niekde sme už mali byť.Potom je celý deň v pohode ale večer poviem mužovi aký bol hrozný deň. Pani laktačnú poznám Volá sa Lavothová,chcela mi pomáhať prikladať bez klobúčika čo som odmietla.Používam klobúčik ktorý mi predali sestričky na novorodencoch a nemyslím že je to zlé. Malá je nejedená spokojná a netrápim sa že používam klobúčiky.Teš sa že máš zdravé decko že ste obaja ok, ale myslím si že sestry z novorodencov si to nezaslúžia.Vždy si treba vybrať čo chceš ty a povedať to.Vždy je na výber.

kannah
5. mar 2009

SOK, v okamziku, ked tvojmu dietatu da flasu niekto bez Tvojho vedomia, konci moznost vyberu.
tu je taky clanocek, ako vyzera realita slovenskych BFHI ...
http://www.rodinka.sk/index.php?id=prve-priloze...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre