Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tinusa78
8. júl 2009

Baby, este by ma zaujimalo, ci su na izbach povolene notebooky. 🙂

krpcek
8. júl 2009

tinusa ano su - na nadstandarte mas dokonca aj pripojenie na net. musis len zahlasit sestricke, ze to chces. 🙂

wewe4
10. júl 2009

ahojte...
kedy po porode pustia priatela za mnou a malým? Teda myslím, ked si nezaplatime jeho pritomnost pri porode...

ingusa
10. júl 2009

Ahojte, maminy ktore rodili na Kramaroch;) velmi by ma zaujimalo ako je to s 1.dobou porodnou? Velmi by som chcela manzela aj v tomto "case" ale zda sa mi ze ho pustia az do porodnej saly,co si myslim ze ma az tak neutesi;)
Mozete popisat skusenost a ako to vlastne je?

Dakujem!

misulda
10. júl 2009

Ingusa, pred tyzdnom som tam porodila synceka...konecne! 🙂 No a mala som stastie v tom, ze prave pocas mojej 1. doby porodnej nebol so mnou na izbe nikto iny (na cakacke), preto mi dovolili mat pri sebe manzela. Bez neho by som tych viac ako 7 hodin zvladala ovela tazsie. Takze v tomto je treba mat len stastie....

ingusa
10. júl 2009

Misulda,dakujem za info...Neviem ako to maju ostatne nemocnice ale tato je asi jedina co to "netoleruje";(to je skoda...tak uvidim ci len kvoli tomu nebudem radsej v inej nemocnici aj ked by som chcela byt pravd na Kramaroch;)

natashkaa
10. júl 2009

ingusa mna prijali o 8 rano a o boli tam so mnou 4 rodicky okolo 11 som uz na izbe bola sama a hned ako som bola sama tam manzela pustili ako vravi misula treba mat len stastie lebo fakt je blbost aby tam bol manzel ked tie ostatne tam krcuju tecie im plodova voda a podobne pre mna samotnu to bol priserny pohlad a keby na ne cumel este niaky cudzi chlap no....

natashkaa
10. júl 2009

v Ruzinove bola kamoska sama na izbe a muza k nej nepustili vobec takze Kramare su v pohode

wewe4
10. júl 2009

misulda, natashka, vy ste mali manželíka aj pri pôrode? Lebo môj pri pôrode nebude, ale na čakačke by som ho prijala a hlavne hneď po...

lindula3
10. júl 2009

ja si tiez myslim ze je to len o stasti ked si tam sama tak ti ho tam dovolia, no myslim ze ked pri porode nebude tak ti ho tam nedovolia vobeć

natashkaa
10. júl 2009

wewe4 no ja som bohuzial nakoniec skoncila cisarom v plnej narkoze takze tam nebol 😖 ale ked ho nemas zaplateneho k porodu oni ho pustia tesne po ako tam budes este lezat. Na zasivenie sice tusim este nie ale potom hej.

valka
10. júl 2009

ako pisu vsetky - je to o stasti na personal...mne nepustili, ani ked som bola sama...ale urcite odporucam kramare - mozes do nemocky neskor - povedala by som rovno na stol 😀 ale co je tam hlavne, hned po porode ti daju babo...myslim, ze ak mamicka pozera aj na potreby dietatka, nie iba svoje, tak da prednost prave kramarom - 1. doba je len zaciatok...po porode je to prave dietatko, co je v novom svete a potrebuje zname a milujuce okolie...a to mu inkubator alebo termolozko (v inych nemocniciach) neposkytne 😉

misulda
10. júl 2009

Ak manzel pri porode nebude (t.j. nema zaplatenu "svoju pritomnost"), tak ho tam vobec nevpustia, podla mojich informacii. Inak, okrem tej cakacky, nemam na kramare zle slovo...

wewe4
10. júl 2009

valka, to je aj pre mna najdoležitejsie...preto sa najviac priklanam ku kramarom...sice aj antolska ma pokusa, ale kramare vedu 😀
my sme sa s priatelom dohodli, že pri pôrode nebude...on sa na to necíti a už ho dobre poznám a myslím, že priamo pri pôrode by mi naozaj moc nepomohol 😖 asi by sa toho zlakol viac ako ja 😀
ale v 1. dobe by som ho prijala...myslím, že by to prešlo rýchlejšie..

wewe4
10. júl 2009

misulda, ale po pôrode ho pustia..kedy? Nevieš?

babatko37
14. júl 2009

Ahojte, prosim Vas, nemate aktualne cislo na pani Jandovú? Našla som na nete, ale nedarí sa mi dovolať. Neviete, či musí manžel znovu absolvovať prípravný kurz k pôrodu, keď ho pred 2 rokmi u nej už absolvoval? Ďakujem.

given
14. júl 2009
valka
14. júl 2009

wewe, a co keby ste si zaplatili jeho pritomnost a pocas samotneho porodu by odisieldo vedlajsej miestnosti a potom by znova prisiel - boli by ste vsetci 3 s babom...je to uzasny pocit...
a porod ako tyaky trva niekedy par sekund,takze nie je to o zaplateni si jeho pritomnosti pri tlaceni dietatka, ale o tych 2 hodinach potom, ked ti moze pomoct s prilozenim, so zatlacenim na maternicu a tak 😉

pemar
14. júl 2009

wewe, ja som to mala presne ako chces ty, nechcela som manzela pri samotnom porode, ale skorej potom na tie 2 hodiny. zaplatili sme si jeho pritomnost pri porode ale peniaze nam vratili, na porodke nam povedali ze ved nebol pri porode tak to sa nerata. ale radsej si to vybav ako to potom nemat, ktohovie aka sestra bude mat sluzbu, mozno to budu pozadovat 😉
po porode ho pustia kedy chces, ja som chcela az po siti, on bol zatial pri osetrovani babatka

wewe4
14. júl 2009

pemar, ďakujem...radšej si to aj zaplatím (neni až tak veľa) ako sa tam potom s niekým hádať 😅

babatko37
15. júl 2009

Given, ďakujem. Už mi aj odpovedala.

beruska.zuzanka
15. júl 2009

Ahojte baby, tak aj my rozmýšľame, že pôjdem rodiť na Kramáre a manžel vymýšľa, že by tam s nami aj zostal po tom na izbe 😀 no neviem... určite by to bolo super, ale vydržíme aj bez neho snáď 🙂
Len som sa chcela opýtať, či sa dá ísť do pôrodnice pozrieť, ako to tam vyzerá a tak... a ako je to tam s cvičeniami pre tehotné? Ďakujem 🙂
Inak aj ja premýšľam nad nadštandardom, či už sama, abo s mangelom, ale nič sa nestane, ak na nás nevýde, veď tam snáď nebudeme mesiac 😀
A ešte otázka, máte niektorá podobný termín, ako my? Okolo Desiateho decembra?
Majte sa krásne 🙂

olinka6226
16. júl 2009

baby tiez som rodila pred 2 rokmi na kramaroch a mala som stastie a dostala sa na nadstandard. osobne by som tam muza nechcela, ved si predstavte krvacate (ocistky) vecne krvava podlozka na posteli, milion mamiciek ma nocne kosele s tymi otvormi z ktorych im vyliezaju prsia (je to neprijemne mamickam a oteckom tiez urcite). to je moj nazor, iny nikomu neberiem. ja som bola spokojna. co sa tyka porodu, nemala som komplikacie, ale teda sestricky neboli moc prijemne. jedna mi zastavila porod ruzovou tabletkou... ktora bola tak silna ze som sa nevedela prebrat dalsich 12 hodin, dalsia mi zas po 2 klystyroch dala na urychlenie oxytocin priamo do sosovicky na zadku a to miesto ma doteraz boli.. lekarka bola fajn. predpokladam, ze som narazila na nie prave stastnu smenu sestriciek, ale aj napriek tomu pojdem rodit opat na kramare. len specifikujem co si zelam a co nie.

babatko37
16. júl 2009

Ahojte, prosím Vás, pre bábätko sa na Kramároch používa vlastné oblečenie alebo nemocničné? Ďakujem.

olinka6226
16. júl 2009

mozes mat aj vlastne aj erarne. len plienky, ciapocku a rukavicky bolo treba svoje

natashkaa
17. júl 2009
valka
17. júl 2009

kocky, neviete ako je to s hustotou porodov? kamoska rodila pred 3 tyzdnami na antolskej a ze za vikend mali 57 !!! porodov...dufam, ze taketo maso nevydrzi az do novembra...

gabika20
18. júl 2009

Ahoj. Chcela by som sa spýtať ako je to s manželom pri pôrode. Komu to treba a kedy oznámiť, aj sa za to niečo platí? A keď budem chcieť EPI kedy treba ísť na tú prednášku, pošle ma tam gynekológ keď budem chodiť na poradnu do nemocky alebo treba tieto veci vybavovať v predstihu?

kvietok23
18. júl 2009

Gabi, ked chces manzela pri porode, treba ist na prednasku k dr. Jandovej, napis jej mail, cca 2 mesiace pred porodom. Da ti do tehu knizky razitko, ze ste tam boli a pojdes si to do hlavnej budovy zaplatit - manzela pri porode a aj EPI - ked chces epi, tvoj gynekolog TI urobi krvne testy, ktore nesmu byt cca 3 tyzdne stare sa mi zda /toto si presne nepamatam/ a tiez sa to plati tam ako je vratnica v nemocke, je tam napisane, ze PLATENE SLUZBY. Daju ti potvrdenie o zaplateni a tym sa preukazes uz v porodke 😉

csina
19. júl 2009

No tak ja som asi jedna z tej menšiny, ako tu čítam, ktorá ma z Kramárov traumu a neviem, čo by muselo byť, aby som sa tam teraz vrátila. Ale bolo to pred skoro siedmimi rokmi, tak verím, že aj oni napredujú k lepšiemu. Skutočne som si odtrpela 19 hodín a myslela som, že tam v 21. storočí zomriem pri pôrode. Ale žijem a malá našťastie tiež aj keď jej namerali Apgar skóre 6, keby ešte hoďku počkali, možno už by to bola nula. Vystriedali sa pri mne tri smeny, tak to bolo sriedavé oblačné, ale doktor, ktorý ma rodil, bol fantastický, neviem však dodnes meno, lebo prišiel na posledných 10 minút tlačenia a šitie..🙂) Na novorodenecké mám tiež zmiešané spomienky a na šestonedelke som mala hrôzu zo spŕch, lebo ta bolo večne po členky krvi. A aby mi nebolo málo, mali odstavenú teplú vodu, tak to bol podľa mňa vrchol, hoci bolo leto. Treba to brať asi tak realisticky, že aj tam, ako všade inde, pracujú len ľudia, žiadne nadbytosti a tí sú rôzni, s rôznym prístupom k práci. Ale našli sa tam skutočne aj svetlé výnimky, tak vám želám, aby ste práve tie stretli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre