Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lubatenko
19. aug 2009

Caute zeny,
ja som sa z Kramarov vratila len teraz v pondelok a veru nemozem povedat zleho slova. Musela som byt hospitalizovana ako poterminova rodicka, cize som najprv lezala na standardnom oddeleni a po porode som presla na nadstandard. Mala som trochu komplikovanejsi a zdlhavejsi porod, rodila som rano o 3.23 a cely den ma nechali oddychovat, na vecer okolo siestej mi priniesli ukazat maleho a este si ho na prvu noc nechali u seba, co som bola rada, lebo inak by som to nezvladla, tak mi ho priniesli az na druhy den rano. Zdravotne sestry boli ochotne a mile a takisto aj zdravotny personal z novorodeneckeho vzdy ochotne pomoct a lekari ani nehovorim. Fakt maximalne spokojnost. Sice to nemam s cim porovnavat, ale ja som bola nadmieru spokojna.

emily3
19. aug 2009

Ahojte no cesta na Kramare je jednosmerna a da sa tam dostat len cez mesto 😒 co je nic moc, auta chodia cez Jaskac a je ich tam dost....dnes som tam bola s dcerou, videla som..my sme sa tam trepali s MHd..museli sme prestupovat a cakat na dalsi spioj nic moc...ma to trvat do 13.9.

wewe4
20. aug 2009

emily, ja som počula, že až do polky októbra..a to už mám pomaly termín 😕
a s tým MHD sú meškania, ide to moc pomaly, aby som vedela, kedy vyraziť, keď som napr. objednaná na určitú hodinu.

zuzka_w
20. aug 2009

Ahoj lubatenko, gratulujem k babatku 🙂 Napis mi prosim ta IP, vies o com sme sa bavili pred tvojim porodom ohladne nezazmluvnenia doktora, diky

wewe4
20. aug 2009

lubatenko, pridávam sa ku gratulácii. a môžem sa spýtať, kto ťa rodil? ja zazmluvňovať nebudem, tak si robím "prieskum" 😅

zuzka_w
20. aug 2009

ani ja nezazmluvnujem ... prave zato som sa pytala Lubky, aby dala potom vediet ako to je bez zmluvy, tak som teraz veeeeeeeeelmi zvedava, kto mal zrovna sluzbu a ako to prebiehalo 🙂

lubatenko
20. aug 2009

zuzka_w a weww4, mate v inboxe IP, rodil ma MUDr. Janyi a som bola spokojna, nakolko porod bol zdlhavy a trocha komplikovany. Ale mala ma rodit taka mlada lekarka, neviem bohuzial meno, bo nemala vizitku na plasti. Pre tu komplikaciu zavoalala Janyiho, ktory to aj cele dokoncil.
Peda bola sice fajn, ale nie vzdy je to vyhoda k zaveru porodu, lebo mne napriklad prislo k znecitliveniu sedacieho svalu, co bol troska problem pri tlaceni. Troska dost problem.
Drzim ostatnym palce.
Lubica

wwcko
20. aug 2009

Lubatenko to som rada ze si bola spokojna, aj neariek tvojmu nie moc dobremu porodu. Neviem ako si rodila, ale je citit z tvojich prispevkov, ze si este vycerpana 😔

zuzka_w
20. aug 2009

citali ste uz tu novu temu zalozenu dnes o kramaroch ? az mi je zle, je to strasne ......

chruminka
20. aug 2009

mozem sa spytat kolko balikov tych vloziek po porode ste si kupovali?
Budu mi stacit 2 bal. po 20ks.

wewe4
20. aug 2009

zuzka,
som na tom podobne...teraz sa normálne bojím...ale tak kam ísť?! na antolskú?..veď aj tam im niekto prednedávnom umrel...a ružinov, ten od začiatku úplne vylučujem.

musíme veriť, že to bola veeeľmi nešťastná náhoda-nehoda a nám sa to nestane 😔

lubatenko
20. aug 2009

chruminka, ja som si kupila 3 baliky po 20ks, ale v porodnici som nespotrebovala ani jednu, bo tam nas tym pravidelne zasobovali a aj toaletnym papierom.
L.

czechzuzanaba
20. aug 2009

ahojte holky, ja sem se rozhodovala, ci si nekoho zamluvim ci ne, a po tom precteni te temy sem se teda rozhodla.... 😔

wwcko
20. aug 2009

citala som to aj ja a neviem co na to povedat ☹

Urcite porodnicu nezmenim a pojdem rodit na Kramare. Z tych mnohych troch moznosti, mi vychadzaju Kramare stale najlepsie....

lindula3
20. aug 2009

ahojky... ja som nemala zazmluvneneho nikoho a rodila ma dr. turanovicova, jedna uzasna mlada pani doktorka...

dankafed
21. aug 2009

ak sa da, tak si radsej vyber inu nemocnicnu, sestra tam nedavno prisla o malicke babatko, a to v dosledku zanedbania lekarov, sama nemocnica to uznala, teraz sa to riesi sudnou cestou. Na tuto nemocnicu som pocula vela staznosti.

wwcko
21. aug 2009

Danka a kam ma ist? v kazdej nemocnici niekto zomrel vinou lekara..... Je mi luto tvojej sestry, aj sesty tej co zalozila novu temu (nespomeniem si na meno), ale to by som nemohla ist rodit nikde. ani v nemocnici ani doma...

wewe4
21. aug 2009

danka, ja s Vami naozaj súcítim a pravdu povediac od včera ako som čítala, čo sa stalo mám poriadny strach, ešte aj v noci som na to myslela...
lenže presne ako hovorí wwcko, kam teda ísť? všade je niečo, v každej sa to nejakému doktorovi stalo.
a nemohla by si napísať, ktorý doktor to bol? aspoň cez IP? nech aspoň máme prehľad...lebo ja tých doktorov tam nepoznám, ale práveže doteraz som naozaj nič zlé nepočula (možno len drobnosti)...

krpcek
21. aug 2009

meno toho lekara by zaujomalo aj mna.

vierka82
21. aug 2009

mneo vam poslem, ale az cez vikend, opytam sa sestry, aby ste vedeli koho sa mate vystrihat ☹ ☹ ☹

wewe4
21. aug 2009

díky vierka

lovula
21. aug 2009

Tak to meno Dr. aj mňa veľmi zaujíma. Rodila som na Kramároch ja aj moja kamoška a boli sme nadmieru spokojné, ale toto čo sa stalo je hrozné. Až mi je do plaču, však sa to mohlo stať ktorejkoľvek z nás.
Držím palce sestre vierka82 pri druhom bábätku, aj keď to prvé im to nikdy nenahradí.

wwcko
22. aug 2009

Danka, Vierka poslite meno aj mne please, nech viem komu sa vyhnut.. Dik

natashkaa
22. aug 2009

V kazdej nemocnici sa nieco stalo, v kazdej sa nieco stane. Statisticky su ale Kramare stale na tom najlepsie. Ja som tam rodila neviem si vynachvalit. Je mi velmi luto co sa stalo ale naco to dopodrobna rozoberat este aj detaily vobec to sem nepatri a zbytocne to strasi buduce rodicky, ktore tam pridu v strese a porod uz len preto nemusi byt tak pohodoby ako keby sa vobec nebali. Je dobre upozornit na doktora ktory to zanedbal ale to staci. Musim vsak podotknut, ze na Kramaroch su fakt odbornici to mi potvrdi urcite vela byvalych rodiciek nechapem preco sa to stalo treba vsak vziat v uvahu aj to ze momentalne je neunosne vela porodov a malo lekarov nakolko podmienky v nemocniciach nesplnaju standard pomaly 10 rocneho studia mediciny. Lekari potom tento napor nestihaju a robia chyby (nakolko su tiez len ludia) cim samozrejme dotycneho lekara neospravedlnujem len chcem naznacit, ze zmena by sa mala udiat v celom systeme zdravotnictva lekarov by malo byt viac, nemali by tahat viac ako 48hodin sluzby - co sa bohuzial deje a to si priznajme ze tak vycerpany clovek proste reagovat ani nemoze. Ved v den mojho porodu rodilo 20zien a bol pritomny jeden porodnik neskor ho vystriedal druhy je to normalne???????? ako moze jeden aj dvaja zvladnut 20 porodov? a tu vznikaju potom chyby, ktore bohuzial mozu stat az zivot babatka.

chruminka
22. aug 2009

presne ako pisete ja tiez nebudem menit porodnicu,vsak len nedavno sa vsade hovorili o tych troch umrtiach na antolskej....v kazdej nemocnici sa moze hoci co stat a myslim si ze u nas to ty lekari celkovo trosku flakaju,ale mam viac kamaratiek co rodili poslednu dobu na kramaroch a boli velmi spokojne a to niektore ani nemali zazmluvneneho lekara.
Jasne ze sa bojim aj ja,ale podla mna ked sa ma daco stat tak sa stane aj keby som bola hoci kde inde

jane33
22. aug 2009

Ahojte kocky. Musim suhlasit s natashkou, ze sa to moze stat hocikde a pre nas, co nas teraz caka porod vobec nie je prijemny pocit citat si o samych katastrofach, co sa mozu prihodit. Ja v pondelok nastupujem na Kramare na osme, kde mam cakat na sekciu. Nie je tu nahodou niekto, kto tiez nastupuje v pondelok?
Natashkaa: ty si tusim tiez rodila sekciou. Vedela si, ked si nastupovala na Kramare, kedy Ta budu robit? Kolko dni pred Ta hospitalizovali? Mne totiz na poradni Dr. povedal, aby som v pondelok nastupila a ze na utorok to skusi nejako vybavit. Nemam ho ale zazmluvneneho, som s nim dohodnuta len tak na dobre slovo, takze neviem, co mam cakat a co sa tam po nastupe so mnou bude diat.

bibes
22. aug 2009

Ahojte baby, mozete mi prosim niektora poslat link na tu inkriminovanu temu o kramaroch? Citam vsade, ze sa nieco stalo, ale nikde neviem najst ze o co ide. Dakujem.

wewe4
22. aug 2009

bibes, je to tu v sekcii pôrod a téma "Pôrodnica kramáre-nechodte tam"

vierka82
22. aug 2009

Doc. MUDr. Pavol Bazovský, CSc. sa vola ten doktorl ktory to sposobil, a keby vas chceli nechat dlho prenasat, alebo nechceli spravit sono, chod inde, nech sa to uz nikomu nestane ok?

lovula
22. aug 2009

Tak o takom som tam nepočula. On je tam nový?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre