Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

alicenka
21. sep 2009

No ja dufam, ze tam nikoho nebudem obtazovat, snad natrafim aj na nejakeho sluzbukonajuceho lekara, co ma odrodi 😀 Aj tak si nie som ista, ci si ma za tie cca 4 razy, co tam pridem, niekto zapamata, moj gynekolog s tym mal problem este po dvoch mesiacoch 😀

beruska.zuzanka
21. sep 2009

No,mna neviem ci si moj gyndos pamata, on je chudacik taky roztrzity, co ma tolko roboty.... ale sestricku ma najsuprovejsiu na svete a ta si ma pamata a vzdy si fajne pokecame 🙂
No, som zvedava, ako to bude v decembri na Kramaroch... dufam, ze nebude moc natresk 😀

valka
21. sep 2009

prosim vas, to cvicenie byva aj vo stvrtok? o ktorej? lebo jandova mi stale neodpoveda..asi je tam nejaky filter alebo co..tak budem musiet zajst osobne...

beruska.zuzanka
21. sep 2009

Ahojky valka, ja som nasla takuto info:
Porodnica tiez organizuje zadarmo tehotenské cvičenia v pracovné dni okrem štvrtka od 9.00 hod. do 11.00 hod a vo štvrtok od 11.hod. do 17.hod. Jedno stretnutie trvá asi 1:30 hod. Začať možno kedykoľvek, podľa dohovoru tehotnej s pôrodnou asistentkou a cvičenie možno navštevovať až do konca tehotnosti.

Skusala si tam aj volat? Ci nikto nedvihal? Skus ciselko 02/ 5954 5215 😉

Dufam, ze som pomohla....

bambula1307
21. sep 2009

valka ja som dnes bola cvicit..a vo stvrtok idem tiez. Byva v pon. str., aj stvrtok o 11. Ale najskor musis prist na pohovor zapisu si ta a aj do MK daju zaznam. To byva v utorok. Ja som tam bola osobne poobede..bo mne tiez nedvihali tel..ani neodpovedali na mail. Mali totiz dovolenku.
Ale teraz by ti odpisat mohli.

valka
21. sep 2009

no uz som poslala dva maily...a nic...chcela som tam skocit rovno z poradne...uvidime teda...mozno zajdem zajtra-..to je o 9? ja potrebujem len ten zaznam, kedze som uz tie konzultacie zazila pri prvom porode...a co to si este pamatam...

beruska.zuzanka
21. sep 2009

Zajtra by tam mala byt od deviatej a podla mna sa s nou budes vediet dohodnut 😉

lucia123
22. sep 2009

Komu zalezi na zdravi svojho dietata (a sameho seba) tak si precita nieco o ockovani v nasledujucom linku.
Ak mate niake otazky, tak IP.

http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1411&pjmeno=&k...

czechzuzanaba
22. sep 2009

lucia, znamena to, ze ty svoje miminko nenechas ockovat? treba ani proti tetanu? A neni to u nas nahodou povinne?

bambula1307
22. sep 2009

valka mozno je to aj tym ze ona skor berie na cvicenia az okolo 30t...mne povedala ked som sa hlasila v 25..ze este mam casuuu...tak neviem. Je dost vela tehuliek...ale take cvicenie nieje zle cvicit aj skor...len si tie cviky zapamatat. ja som bola 2x a musela som si ich napisat :D.

k tym ockovaniam..veru neviem..ale niektore ockovania su podla mna uzitocne...no mozno by ich nemuselo byt tak vela. U nas ich tolko nieje nie?

valka
22. sep 2009

bambula, no ja to z casovych a rodinnych dovodov vobec nestiham 😀 a co sa tyka tyzdna, tak ja uz som na spadnutie 😉 teda pomaly na porod 😀

wewe4
23. sep 2009

ahojte..otázka už asi skôr pre mamičky..
včera ma tak napadlo, že ako to na Kramároch funguje, kedže bábätko budem mať pri sebe v izbe a budem tam aj s inými mamičkami a bábätkami..ja ako prvorodička asi nebudem hneď vedieť malého utíšiť, keď bude plačkať..neotravuje to spolubývajúce? príde mi nejaká sestrička na pomoc?

asi je to hlúposť a tam také veci nebudem ani riešiť, ale predsa...ako to prebieha 😅

alicenka
23. sep 2009

wewe, podla mna sa nemusis vobec bat... mne mala drvivu vacsinu prespinkala, tiez som sa bala, ako to zvladnem, ked bude plackat, ale vobec nic dramaticke sa nedialo... 🙂

pillow
23. sep 2009

Ahojte baby, chcem sa spytat.. nerodila niektora z vas u doktora Prochazku?
diik moc!!

bambula1307
23. sep 2009

valka tak ti drzim palce mamina :D.
wewe..tak ja som na tom uplne rovnako..ani nebudem vediet chytit to cudo :D

given
23. sep 2009

Wewe, neboj, to je normalne, deti tam placu o 106. Keby to bolo dramaticke, tak sestricky urcite pomozu, vacsinou im daju cucnut zo striekacky glukozu (to sa mi velmi nepacilo), no ale pomaha to. Nikto necaka, ze tvoje deculo bude tiche a poslusne... 😉

ewelyne
23. sep 2009

wewe, zalezi , vec nahody, poniektore deti su uzasne a neplackaju. nas vobec neplakal, ale nevyspala som sa ani jednu noc, lebo tam boli dve maminky a ich deti plakali stale a boli tie maminky z toho nervozne a hystericke a ked prisli sestricky z novorodeneckeho, ze pomozu a vezmu, tak to boli est hysterickejsie... nebolo to prijemne. dufaj, ze budes mat stastie, a ze nebudete na izbe 4 a ze bude volne normalne na nadstandasrde alebo na normalnej izbe, tam si mozes vybrat a budete 2 max.3 😉

wewe4
23. sep 2009

ja by som bola radšej na nadštandarde pre 2 osoby, ale ako som počula, teraz tam majú dosť plno, tak dúfam, že sa mi ujde...
a to sa mi nezdalo, že budem otravovať spolubývajúcu (aj jej bábätko), keď tam budem s mojím pokladíkom strečkovať...ale veď snáď to nejak zvládneme..a asi sa tam s takým niečím ráta 🙂

bambula1307
23. sep 2009

zuzca80 ..no ja som sa tiez chystala za valentom ze si ho zazmluvnim..kamoska mi ho doporucila. Ale po tom co si napisala..veru neviem asi nepojdem.
Tiez sa bojim...bude to prve mimi ...a bola by som kludnejsia keby som lekara zazmluvneneho mala..
Jedna kamoska co na gyn. robi sestricku mi povedala, ze je pravda..ze ak mas lekara zaplateneho inak sa k tebe spravaju ako ked nemas. ..nevsimaju si ta....a ja mam strach ze sa nieco zanedba..a nieco sa malej stane.

alicenka
23. sep 2009

bambula, ako mam rozumiet tomu "nevsimnu si ta"?... to ako ked neprihodim niekomu do vrecka, tak ma nechaju rodit na chodbe???

bambula1307
23. sep 2009

alicenka..pocula som nieco podobne, ze ak zapatis..tak okolo teba skacu..ak nie a sama sa nedozadujes..tak ta sice odrodia...ked to na teba pride..ale mozno budes musiet voalt ze uz chces rodit :(..ale je to individulane..jedna mi zase povedala, ze nemala zaplateneho a vsetko bolo ok..lenze mala lahky porod.
No ked sa pytam mamieciek co rodili..vsetky mi vravia neblazni a zaplat si porodnika.
Ja nemam osobnu skusennost...a mam strach..tak preto neviem co robit..
Ty nemas lekara zaplateneho?

alicenka
23. sep 2009

mne pride absolutne nepochopitelne, preco by som mala niekomu este priplacat za to, co je jeho pracou a uz ma za to zaplatene, nehovoriac o nejakom Hippokratovom slube, ktory skladal...
ja som malu rodila v inej porodnici a v inom meste, zial, kvoli tomu, ze sme sa prestahovali, som musela zvolit Kramare, nemala som tam tiez nikoho zaplateneho a vsetko prebehlo v poriadku, ale teraz fakt zacinam mat obavy a ked tak citam tuto diskusiu, az je mi do placu z toho, ze si z porodu niekto robi biznis... je to nechutne

bambula1307
23. sep 2009

alicenka..suhlasim s tebou..ale vidim to tak ze si asi nikoho nezaplatim..bo ked citam o lekaroch take veci..ma to dorazi a ziadneho nepoznam.
Inak som na kramare nepocula nic zle..a keby nieco detska fak. je vedla.tak aj preto to je dobre.
Keby sme citili ze nieco nieje ok..treba sa hlasit.
A ozaj to asi zalezi aj od lekara kt. ma sluzbu.
A nehovoriac o tom ..ze si sice lekara mozes zaplatit a on ti nemusi prist..
nechcem sirit paniku..len sondujem.

alicenka
23. sep 2009

ja som sa sem tiez zapojila preto, aby som sa aspon trosku dostala do obrazu a ani nepocitam s tym, ze by sa mohlo stat nieco zle... ale som ostala trochu sklamana z toho, co sa tu uz deje a s cim vsetkym sa da kupcit... ja nepotrebujem, aby okolo mna niekto skakal, aj tak ostane cely porod len a len na mne, ide len o to, aby nan niekto dohliadol... na to mam predsa pravo a nie este za to platit...
inak, prvy porod sme mali uzasny, je to naozaj zazitok, boli sme pri nom vsetci traja a krasne sme si ho uzili 🙂 tak pevne verim, ze aj druhy bude rovnako nadherny 😵
vsetkym vam drzim palce, a zo srdca prajem krasne a zdrave deticky, ja si radsej idem citat nejake rozpravky alebo basnicky, nech sa zbytocne nestresujem 😀 😀 pa

beruska.zuzanka
23. sep 2009

Juj, baby, až mi to z toho všetkého tiež husacina naskakuje.... Pôrodníka si platiť nebudem, aj keď som chcela, ale financie to nedovoľujú a tiež tam žiadneho lekára vôbec nepoznám....
Ale podľa mňa si zaslúži rovnakú starostlivosť každá jedna mamička, ktorá tam príde, bez ohľadu na to, či si niekoho priplatila, alebo nie....
Veď ten zazmluvnený pôrodník je o tom, že by to mal byť človek, ktorý ma pozná a ja mu dôverujem a vieme, čo od seba navzájom môžeme čakať... Ak tam nijakého lekára nepoznám, tak v tom zmysel nevidím....

bambula1307
23. sep 2009

alicenka , beruska.zuzanka uplne s vami suhlasim a tiez otvaram usta nad tym co sa clovek dozvie..normalne mam depku...drzim palceky nech vam to vsetko dobre dopadne...nestresujeme sa nema to cenu, urcite bude vsetko ok 🙂

beruska.zuzanka
23. sep 2009

I ja nám všetkým držím palce, prajem bezproblémové pôrody a krásne zdravé detičky, ba celé rodinky 😉

krevetka2
23. sep 2009

Ahojte, ja som do tejto debaty sice este neprispela, ale citala som vasu diskusiu o zazmluvneni lekara. Tiez planujem rodit na Kramaroch, ale prave preto, ze tam ziadneho porodnika osobne nepoznam, nebudem si ziadneho ani zazmluvnovat, presne ako napisala beruska, nevidim v tom zmysel.
Inak tiez sa chystam na konzultaciu k p. Jandovej nabuduci utorok 29.9. tak sa tam asi stretneme 🙂

sisaha
23. sep 2009

ja som rodila na Kramaroch. Mozem odporucat. Lekara som zazmluvneneho nemala. Su to vyhodene peniaze. A urcite sa vam nestane, ze sa tam na vas niekto vykasle. Sluzbukonajuci lekar tam beha medzi rodickami a priebezne kontroluje. Kamaratky ktore mali zazmluvnenych lekarov, neurobili nic naviac, aby mali lepsi porod. Obidve sa vytrapili 12 hodin, nez im spravili cisarsky. Takze zazmluvneny lekar sa nerovna, lepsia a kvalitnejsia starostlivost. Vsetci lekari chcu prirodzeny porod a az to nejde, tak potom sa ide cisarskym. Mala som aj nadstandard - odporucam. Trochu mam vyhrady na novorodenecke, ale vacsinou su tam dobre a ochotne sestricky.

bambula1307
23. sep 2009

sisaha..dakujeme za povzbudenie..potesi to 🙂). Mna kamosky stale tlacia aby som si zazmluvnila..este porozmyslam.
Nech sa dari malej Alicke 🙂)
krevetka ja uz mam konzultaciu za sebou,...neboj sa pytat na vsetko, je fajn...aj cvicenie je super...len je tam tesno. Ja som sa este so ziadnou mamickou nerozpravala..akosi sa ziadna nerozkecala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre