Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
2. okt 2009

ja ti verím, tiež čakám druhé a ja mám toho už teraz dosť 😝 😝 len ja som iba v 32tt 😅

a kde si rodila prvé dieťa?

alicenka
2. okt 2009

no veru, uz je to fakt tazke, na jednej strane nevladzem a fucim ako taky parny valec a na druhej strane sa uz citim taka akasi prehnita 😝 skratka, uz sa neviem dockat, ked to budem mat za sebou a donesiem nam domov dalsi balicek 🙂 navyse, ani nevieme, co cakame, cize som ozaj napata 😀
prve dieta som rodila v Martine

zuzitka
2. okt 2009

sa vám nechcel chrobáčik v bruchu ukázať?? 😀 😀 😀 no teda ..... nebude to baba hanblivá? 😀 😀

ja som chcela dievčatko, ale ten môj chlapček v bruchu na ultrazvuku hned na nás vytrčil pipíka už v 20tt, aby som náhodou nesnívala o dievčatku 😀 😀 😀 😀

ali ... som zvedavá, či budeš mať druhý pôrod rýchlejší ako ten prvý ... lebo sa to tak vraví, nie?

zuzitka
2. okt 2009

alic ... aké je tvoje druhé tehulkovanie v porovnaní s prvým?

pri samkovi mi nebolo vôbec zle, ani raz som negrcala .... a teraz som do 17tt blinkala 😅 😅 aj preto som si trochu namýšlala, že čakám dievčatko ..... 😅

alicenka
2. okt 2009

Vies co, ja som mala prve tehotenstvo uplne uzasne, krasne som so ho uzivala, vobec mi nebolo zle, ani ma nic nebolelo, ten posledny mesiac bol sice tiez tazky, ale rozhodne nie taky ako teraz. No a toto druhe je uuuuplny opak, to sa ani neda porovnat... Na zaciatku mi byvalo zle, potom ma zacal boliet chrbat, ze som sa chvilami ledva hybala a teraz ku koncu ma zas svrbi komplet cele telo od vlasov az po paty, ale pecenove testy mam v poriadku... preto by som to uz mala najradsej za sebou, lebo som ako taky hypochonder, kazdy den mi nieco je a uz si sama leziem na nervy 🙂 a moj muz je taky trpezlivy... joj 😀 Takze uz keby som porodila aj dnes, tak by som bola najstastnejsia zena pod slnkom, fakt sa uz neviem dockat drobatka v postielke 🙂

alicenka
2. okt 2009

no inak to som aj ja zvedava, ako bude prebiehat a ci to bude rychlejsie 🙂 Prvy porod mi trval 12 hodin od toho, ako mi pretrhli obaly az pokym sa mala nenarodila, ale mala som pri sebe cely cas muza a dala som si epidural, cize sa to dalo v pohodicke zvladnut, mozem povedat, ze sme si to uzili bez vacsich problemov. Teraz muza pri porode mat nebudem, lebo vraj je s tym trosku problem a ako som tu uz niekde citala, aj mne pride zbytocne zaplatit za to, ze ku mne pustia muza na par minut na tlacenie a celu prvu porodnu dobu budem sama, hoci by mi najviac pomohol prave tam... Ale zas hlavou proti muru nepojdem, aj tak bude musiet zrejme ostat s malou.

zuzitka
2. okt 2009

môj partner nebude tentokrát pri pôrode, tiež bude doma s malým 🙂

pri samkovi bol pri pôrode, ale len asi 3 posledné hodinky 🙂

beruska.zuzanka
2. okt 2009

Taaak a začali sme 31tt, už je to tu coby dup... 🙂 a už aby sme to aj mali za sebou 😀 som zvedavá, ako dlho budeme my rodiť... keď som teda tá prvorodička, dúfam, že nei tých 12- neviem koľko hodín 😅

alicenka
2. okt 2009

beruska, ja ked tak nad tym teraz premyslam, tak mi to aj celkom rychlo uslo... ale neboj, ked budeme rodit osme dieta, tak sa pri tom budeme uz vsetky usmievat 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
2. okt 2009

Heh 😀 😀 😀 že ôsme 😀 to keby videl môj manžel, tak ho klepne 😀 😀 😀

alicenka
2. okt 2009

Nahodou, my sme boli s muzom a s malou tuto kusok od Malaciek na jednej takej bio farme, ci co to je...maju to tam taki manzelia, chovaju tam zvieratka a robievaju kadejake akcie a prave v ten den sa chvalil, ze jeho zena akurat porodila. Tak som sa pytala, ze kolke a on ze osme 😅 Tak sme sa zasmiali, ze pri tom sa uz musi usmievat 😀 Ale na to by som sa ja tiez nedala... co manzel... manzel spravi kus svojej prace a hotovo, ale to chudatko zena... au 😀

beruska.zuzanka
2. okt 2009

Ja poznám pár rodín s ôsmymi a aj viac deťmi a veru, musí to byť fajn, len my budeme teraz radi, keď my budeme mať čo jesť a kde bývať.... 😉 tak brú a sladké sny 😉

nitkan
3. okt 2009

ahojte dievcata, idem vas trosku povzbudit, pred tyzdnom sme si doniesli z kramarov nasu druhu bambulku, porod bol velmi rychly(lekara som mala zazmluvneneho, ledva stacil prist), prisla som do nemocky takmer uplne otvorena, takze som na porodnej sale pobudla len hodinku, ale bolo vidno, ako kmitaju.manzel bol so mnou, najma ten cas po porode vsetci traja spolu je krasny. bola som na standardnej izbe, kym sa uvolnil nadstandard a musim povedat, ze personal na 8. poschodi bol perfektny, hoci som tam bola iba par hodin. takze ak sa nahodou nedostanete na nadstandard, aj na osmicke bude o vas urcite dobre postarane. na nadstandarde je to najma o sprche a WC-ku na izbe, co je v prve dni neocenitelne. vsetci sa tam spravaju profesionalne. platite a tak k vam aj pristupuju. na standardnych izbach je to take ludskejsie a otvorenejsie.
novorodenecke suprove, pristup lekarov aj sestriciek ozaj vynimocny. poradia, vysvetlia, pomozu. skutocne nemozem krive slovo povedat.
drzim vam vsetkym palce, nech mate co najmenej obav a krasne zazitky z porodu.

alicenka
3. okt 2009

nikan, ako vyzeraju tie standardne izby, prosim Ta?... po kolko mamiciek tam je, da sa to zvladnut?

beruska.zuzanka
3. okt 2009

nitkan- dakujeme za povzbudenia 😉 a vam rodinka tiez vsetko dobre prajeme, hlavne nech ste zdravi a pekne rastiete 😉

nereika
4. okt 2009

ahojte ja mam termin 10.11. a tiez ma objednali na poradnu az v polovici oktobra, sa mi to zda neskoro hlavne preto ze k svojej gyn uz nemam chodit a od minuleho tyzdna som mala chodit uz do nemocnice, tak teraz som 3 tyzdne nikde, hmmm... inak kramare si dost pochvaluju, tak dufam ze som vybrala dobre aj ked antolsku mam asi 5min. od baraku. este by som sa chcela spytat ci mam ist k anesteziologicke sama od seba alebo ma tam poslu z prehliadky a ako sa objednat na prednasku otecko pri porode. na cvicenia chodim inde nie k p.Jandovej.

zuzca80
4. okt 2009

nereika...k anesteziologicke ides sama, nikto ta tam neposle. co sa tyka prednasky pre otcov, napis Jandovej mail (pridaj tam aj planovany termin porodu) a ona ti odpise, kedy mozete dojst. terminy byvaju pondelok, stredu a stvrtok (myslim). inak ja byvam 5 minut od Ruzinova a tiez dufam, ze som si dobre vybrala 😉

mataaaaa
5. okt 2009

alicenka standartky su fajn,ja som na nich bola.. kedze nadstandart bol plny.. na izbe ste 3 mamicky(samozrejme to zalezi kolko je mamiciek vtej dobe na porodnici) niekedy su tam aj dve.. dokonca ked som bola este ja tam bola jedna uplne sama :D.. len mi dost vadilo wecko .. stale tam niekto pofajcieval takze vzdy ked som sla na wc musela som si zapchat nos.. ale inak tam bolo super.. 🙂

beruska.zuzanka
5. okt 2009

zuzca, aj my bývame tri zastávky od Ružinovskej nemocky a rodíme na kramároch 😀 snáď sme dobre vybrali, veď ty už to máš čochvíľa, tak až už budete domka ok a budeš stíhať, tak sa prídi podeliť, že čo a ako 😉
A v akej lokalite v Ružinove bývate, ak sa smiem opýtať? My na Súmračnej ulici pri elinách 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
5. okt 2009

Aha, akurát je v tv PhDr. Jandová 😀

zuzitka
5. okt 2009

alicenka .... bio farma pri Stupave? 🙂 tam je krááásne 🙂

ja som zvedavá ako vyzerajú tie izby klasické na kramároch .... celkom sa teším 😉

zuzca80
5. okt 2009

ja byvam v Ruzovej doline, hned pri trhovisku (takze na opacnu stranu ako ty 😉 ). ja som dnes bola na monitore a ziadne kontrakcie. robili mi to na standardnej izbe a poviem vam, zovrelo mi zaludok, ked som tam bola. uz za chvilu ma to caka. sa zas zacinam bat 🙂

alicenka
5. okt 2009

Tak to nie je take hrozne, ked su tam len 3 maminy, ja som myslela, ze to bude daco horsie 😝 🙂 To WC a sprchu snad nejako prezijem za tie 4 dni. Viem, ze keby to bolo na izbe, tak je to velke plus, ale snad sa to da prezit.
Zuzi, farma v Lozorne. Ale boli sme aj pri Stupave, tam je tiez krasne 🙂 Toto je take komornejsie ako ked prides k niekomu na navstevu 🙂
Inak, dnes sme mali poradnu, to je neskutocne, kolko tam je zien pred porodom, tolko brusiek som este pokope nevidela 😀 Takze asi bude naval, mame plodny rok, kazdy zacal na Vianoce alebo od Noveho roka a tak to teraz vyzera 😀 😀 😀 Ale sa mi nepaci, ze vobec nespolupracuje ten lekar, stale mi hovori "Zatial este nerodite"...to sa mi vobec ale vobec nepaci 🙄 😀 😀 😀

mataaaaa
5. okt 2009

alicenka a akeho mas doktora? ja som mala Prochadzku ...a ten mi vzdy hovoril e to na porod este nevyzera a nakoniec som skoncila s vyvolavackou, malej sa nechcelo ist ani za nic von :D

beruska.zuzanka
5. okt 2009

Ja som včera počúvala spevy na Dr. Pružinca od jednej manželovej kolegine, ža aký je to fešák a in'somariny, tak jej vravím, že v tej chvíli mi bude jedno, či mi medzi nohami poskakuje fešák, alebo nie 😠 ... hlavne, nech malú šťastne a hlavne zdravú privedieme na svet 🙂

alicenka
5. okt 2009

mati, bola som druhy raz a bol tam zas Prochazka... Uz by ma mohol potesit a povedat konecne daco pozitivne 🙂
beruska, mozno mala nejake nadstandardne sluzby 😀 😀 😀 Mne tiez bolo pri prvom porode fuk, kto ma rodi, hlavne, ze sme to dotiahli do stastneho konca 🙂
V nedelu mam termin... okna umyte, upratane, vyzehlene... dufam, ze nebudem aj ja zas prenasat 11 dni, lebo ma klepne 😀 😀

beruska.zuzanka
5. okt 2009

Tak veľa šťastia alicenka 😉 dúfam, že o dva týždne už nám budeš písať miery miminka 😀

alicenka
5. okt 2009

dakujem 😀

zuzitka
7. okt 2009

ahojte 🙂

kde ste? už rodíte? 🙂 🙂

ja mám zase dnes zubára 😝

zuzca80
7. okt 2009

alicenka, mame skoro rovnako termin, tak sa mozno stretneme 😉
na mna vcera doliezla chripka...tak lezim doma odrovnana nielen s bruchom, ale aj s plnym nosom, hlavou na prasknutie, zvysenou teplotou a bolestou hrdla. super nacasovane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre