Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tinad
29. nov 2009

ale ved to cakat mozem aj doma.. a co si cele dni robila tam?

krpcek
29. nov 2009

ja som im tvrdila to iste - bolo mi povedana, ze nie, ze musim byt v nemocnici, lebo musia monitorovat babo ak by sa nieco stalo aby mohli hned konat. . . pozorovat znamenalo - rano o piatej ma zobudit na CTG, rano na vizite sa spytat, ako sa mam a ci nieco necitim, a po navstevnych hodinach dat druhy CTG monitor. 😔
co som robila? nudila sa, depkovala a revala do vankusa. 😀 dohanala som depky a plac, co som za celych devat mesiacov nepoznala.
odporucam zobrat si MP3-kovac, krizovky, sudoku a obrovsku davku trpzezlivosti.

mne pomohlo trosku aj to, ze muz za mnou chodil a braval ma pocas navstevnych hodin domov (osprchovat a trosku zrelaxovat) . . samozrejme, ze o tom nikto nevedel okrem spolubyvajucich, ktore chodili tiez. 😀

krpcek
29. nov 2009

tinad vobec sa nestresuj . . . nebudes prva ani posledna, ktorej budu porod vyvolavat.

ja som si pocas pobytu v nemocke nadavala, ze som sprosta, ze som sa na to dala (dieta), ale na druhu stranu som si uvedomovala, ze uz ked je dnu musi ist aj von.
vies ake mas nervy, ale uzivaj si este posledne volne chvile - urobit si obocie, pletovu masku, nechty . . . na toto vsetko nebudes mat najblizsi mesiac totiz vobec cas. 😉 😀

ja keby som to vedela dopredu, vobec sa tam nestresujem, ale si uzivam posledne chvile nicnerobenia. 🙂

j777
29. nov 2009

caute..tak u mna ked sa nic neudeje do stredy, tak v stredu ostavam v nemocnici.... 😖 dufam, ze nieco do vtedy vymyslim, lebo ozaj nemam najmensiu chut travit cas v statnom zariadeni....

tinad, drzim palce nech to mas cim skor za sebou... 😉

tinad
29. nov 2009

j777: a nevies kedy ti vyvolaju porod? dakujeeem

j777
29. nov 2009

hm...to by som rada vedela...ze uvidi sa v stredu, ze to moze byt streda, moze to byt o tyzden.... 😖

tinad
29. nov 2009

j777: kto ti to povedal? tak ale naco ak skoro prijmu,ked vyvolaju az po nejakom case..

krpcek
29. nov 2009

baby, ale ak mozem poradit - sexovat a teply kupel - vraj to vyvolava porod.

mne nepomohlo, ani to, ze som denne chodit peso niekolko kilometrov a v nemocnici som niekolko krat denne zisla schody hore, dole. 😖

tinad
29. nov 2009

ani mne nepomaha nic... kiez by som do rana dostala kontrakcie, ale silno o tom pochybujem..lebo sa citim super.

plivit
29. nov 2009

baby dajte si teplú vaňu ozaj teplú mne pomohla .že mi odišla zátka a potom mi odtiekla voda. Treba to vyskúšať 😉 😉 zato nič nedáte. DRŽÍM vám palce

j777
29. nov 2009

ja som uz vyskusala vsetko, okrem tej teplej vane... 😉 ale asi, ked to ma byt tak to bude, a ked nie, tak nepomoze nic...priroda asi vie sama najlepsie...

csina
29. nov 2009

😀 joj...to ste ma baby potešili, že nemusím byť na to cvičko vopred ohlásená..mám toho teraz veľa a kždý termín navyše ma vytáča a tlačí ako kameň v bote. tak milej pani Jandovej napíšem, že prvého neprídem a nechám to na náhodu...
tento víkend som mala taký návštevný a náročný..samé vyváranie , vypekanie, samí hostia...dnes som 1. raz piekla tortu 😝 , hneď som upiekla dve 😀 😀 drahý berie jednu zajtra do práce, aby aj kolegovia vedeli, že má sviatok.. 😀
ja mám zajtra poradňu, koho z vás tam stretnem? budem tam okolo 9 -10tej, na 218-tke...Kopnite ma do členka, keď pôjdete okolo mňa.. 😀

mir09
30. nov 2009

caute baby, ja som bola rano na monitore a ze stale nic, a to mi v noci zacala asi odchadzat hlienova zatka a bolesti uz mam celkom casto, aj ked asi to este nie su kontrakcie, ved to by sa na monitore ukazalo, takze uz cakam kazdu chvilku kedy ma to prepadne naplno 🙂

vsetkym co uz nastupili drzim palceky nech je to rychle a mate deticky coskoro pri sebe 😉

csina
30. nov 2009

mir09..tak držím palce, čochvíľa sa ti to rozbehne...mne tiež tak odišla zátka aj voda a na monitore ma presviedčali ešte dobrých 10 hodín, že sa nič nedeje, lebo nevidia kontrakcie...a ja už som myslela, že hádam už aj rodím.. 😀 tak ty už sa tomu nevyhneš a voňavý batôžtek už cestuje von.. 😉

megg
30. nov 2009

ahojte, chodite niektora k Mudr. Valentovi?

weronyca
30. nov 2009

Ahojte kocky, surna otazka.. V stredu mam ist na utz do nemocnice. na 8poschodie. vraj do vedlajsej budovy, ako je poliklinika. Netusim ako sa tam dostanem .Neviete mi poradit? Idem tam totiz prvykrat.Zmenila som lekarku tak sa neviem na Kramaroch orientovat...

Vdaka za radu!

zuzitka
30. nov 2009

weronyca ... oproti zasávke je vchod do nemocky. ale tým nepôjdeš, dáš sa smerom nižšie - proste smerom k tej najvyššej budove - pôrodnici - popri zaparkovaných autách ... tam bude ešte jeden vchod.

vojdeš dnu, pôjdeš popri obchodíkoch / fornetti, knihy,... / furt dozadu dozadu až k výťahom. spredu sú nákladné výťahy, ty prejdeš dozadu k osobným výťahom a ... na 8.posch. 🙂

babulka
30. nov 2009

Megg, na Valenta tu bolo veľa pozitívnych ohlasov, skús prečítať dozadu viac strán 🙂 A aj tu je téma https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Ináč ja kebyže idem druhýkrát rodiť, tak na Kramároch buď Dr. Kóňovú alebo Dr. Valenta (keďže Slezák tam už nerobí) 😉

lovula
30. nov 2009

mne Dr. Valent operoval pred rokmi prsník a zaplatila som si ho aj k pôrodu a urobila by som to zas.

mirulienka
30. nov 2009

caute baby,

csina, ja som dnes bola tiez v poradni, ale na 222. dnes tam bolo ovela plnsie ako minuly tyzden a islo to nejako pomaly. nemam nic nove. aj na ten monitor som sa pytala, a ze ked nemam ziadne problemy alebo tesne pred terminom, tak ma tam neposlu... a este som sa pytala na to, ci dr. vie len hmatom urcit polohu babatka a ze ano...tak dobre, ked myslia..........
ozaj, a ja som mala tiez vyvaraci vikend a stale stala pri hrncoch az ma krize boleli a to mna nezvyknu, no a dnes som mala CS6, tak sa to aspon trocha pohlo 😀 😀 😀
teda baby, poviem vam, pekne vas tam zacinaju sukat... tak sa teda drzte, aby ste to mali co najskor za sebou a nie ako krpcek. z toho by ma asi piclo... ja uz len ked si predstavim tych pat dni po porode, tak mi je zle. to bolo hrozne tam vydrzat. no ved este neviem, ako ja dopadnem teraz... 😒 dufam, ze druhe nebudem prenasat 😖

mirulienka
30. nov 2009

ozaj, a este som chcela k tomu oteckovi. ked som rodila pred 5 rokmi, tak bol so mnou cely cas, cele tie hodiny a sestricky mali absolutny veget a vsetko zadarmo. a teraz??? musis si to zaplatit a este si vacsiu cast odtrpis osamote, zda sa mi to chore a hrozne ma to stve!!!

j777
30. nov 2009

mir09 : zeby si uz isla? 😕 😉 drzim palce 🙂

zuzitka
30. nov 2009

j777 ... a ty ako? kedy? necítiš vôbec žiadne bolesti, nič?

mne sa včera večer zdalo, že mám trochu bolesti ako pri mrche, ale prešlo to 😅

j777
30. nov 2009

zuzitka : nic....dnes som grunotovala byt, par krat vybehla po schodoch v panelaku...teply kupel...a vcul sedim spokojne tu a nic sa nedeje.... 😒 asi si nepomozem, ked to este nema byt...v stredu mam prist zbalena, tak sa "neviem dockat " 😨

csina
30. nov 2009

no teda dnes to bolo v poradni ako keby vypustili autobus s maminami 😀 a to väčšinou sedím v čakárni sama...ale ma dnes až tak nepotešil, mala som v moči dosť glukózu zvýšenú a ešte mi pozvestoval aby som bola pripravená aj na hororovejší scénár 😠 ak sa to vraj rozbehne, budem aj viac farbiť, mám trieliť do nemocky...no poteš..!

babulka123
30. nov 2009

ahojte, mna rodil tiez Valent a max. spokojnost.. len ci aj on bol to neviem .. heheh sme ho museli zobudit kedze Ninka sa necakane vypytala na svet o pol noci.. { a on uz spokojne chrapkal doma.. } 😝 😀 😀 😀

lenka1smejka
30. nov 2009

Ahojte baby,mne pomohlo aby som si urychlila porod tepla sprcha na brusko a na Kramaroch som z osmeho poschodia skakala po schodoch az dole.Samozrejme velmi opatrne po kazdom schodu a za 2hodiny som rodila 🙂 ale naozaj si uzivate posledne chvile oddych,viem to vam kazdy povie ale aj vy to budete neskor hovorit a navarte si dopredu a dajte si to do mrazaku lebo nebudete mat cas varit 🙂 Ja som mala bolesti 23hodin ale stalo to za to a ciste porod trval 1minutu-3x som zatlacila a mala bola vonku 😉 Viem teraz sa to lahko pise...Ale teraz ked mala place len sladko spominam na tie casy ked som bola tehotna a lezala som na gauci s vylozenimi nohami 😀 Ten pocit po porode sa neda opisat-je to nadhera.Ze konecne je po tych dlhych 9mesiacov a uz vidite svojho vysnivaneho drobca

weronyca
30. nov 2009

Zuzitka, dakujem za pomoc. Snad to najdem. Inak kocky nemate tu niektora skusenosti s MUDR. Bohacikovou?

mizu416
1. dec 2009

Weronyca uz som ti pisala za Bohacikovu...

j777
1. dec 2009

..jedine co mi ostalo po vcerajsom chodeni po schodoch je dobra svalovica.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre