Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

zuzitka
1. dec 2009

j777 ... si chodila po schodoch? 😀 😀

ty máš svalovicu a miminko sa pekne pohojdalo v bruchu 😎 😎

j777
1. dec 2009

noo, a co je uplne fasa, tak ma zacalo boliet hdlo.... sci-fi scenare sa mi tusim otvaraju pred zajtrajsim nastupom... 😀

zuzitka
1. dec 2009

takže zajtra nastupuješ do nemocky?

j777
1. dec 2009

tak tak... 😒 uz as "neviem dockat " ..... ☹

j777
1. dec 2009

..ale ved co by clovek neurobil..hlavne nech je vsetko ok... 😉 aspon chudnem trochu...nebudem mat tolko blbosti na jedenie ako doma.... 😀

zuzitka
1. dec 2009

ti verím ... ja sa toho tiež bojím, že budem 1 týžd. prenášať a potom ma naládujú do nemocky 🤐

pri samkovi som prenášala 1 týžd. a potom som sa mala hlásiť na príjem ráno o 8h, asi od strachu som už mala odrodené o 7.40h 😎 😎

j777
1. dec 2009

noo,u mna nic dako nenasvedcuje tomu, ze by som to mohla stihnut do rana... 😖 😀

zuzitka
1. dec 2009

stačí, ked ťa bolesti chytia o polnoci, ako mňa 🙂
o 2h sme išli do pôrodky a do rána bolo hotovo

j777
1. dec 2009

..kiez by.... 😉 ale pochybujem... uz som tomu pomahala ako vedela, ale ked to este nema byt, tak tomu asi nepomozem nijako... 😉

zuzitka
1. dec 2009

presne, len Laura vie, kedy sa vypýta von 😉 😉

j777
1. dec 2009

..dufam, ze do Troch kralov to stihne.... 😀 😀

csina
1. dec 2009

baby, čo znamená zvýšená bielkovina v moči? kúpila som si také tie papieriky, čo nám v poradni omáčajú v moči a by som si kontrolovala glukózu a ráno som mala glukózu v pohode a bielkovina mi vybehla...neviem čo to je, ale vraj sa to sleduje...budem si to sledovať asi zatial doma a ak to neprejde, asi sa popýtam v pondelok na poradni...

zuzitka
1. dec 2009

csina ... neviem, čo to znamená presne, ale mne to kontrolujú každú poradňu.
pri samkovi som mala bielkovinu v moči, teraz nemám.

ale oni dozerajú na tú bielkovinu + tlak + opuchy + váha .... ak je všetko zle, tak do nemocnice berú 😨
ja som pribrala za 6 týždňov 8kg, opuchy mám na nohách a povedali mi, že mám jediné šťastie, že nemám tú bielkovinu v moči, že to je na hospitalizáciu 🤐

zuzitka
1. dec 2009

toto som našla:

Tiež je dôležitá pravidelná kontrola krvného tlaku a moču.
Podľa výsledkov týchto vyšetrení bude doktor vedieť posúdiť či si ohrozená preeklampsiou a podľa toho konať. Preeklampsia je stav, kedy u budúcej mamy stúpa krvný tlak, zvyšuje sa bielkovina v moči nad určitú hladinu, dochádza k poruchám pečenových funkcií a ak je neliečená, môže skončiť záchvatmi podobnými epilepsii (eklampsia). Jedinou liečbou je pôrod, preto ak niektoré laboratórne výsledky naznačujú možnosť vývoja preeklampsie, tvoj lekár pôrod vyvolá.

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=48

csina
1. dec 2009

zuzitka si zlatá...vďaka za info...ja dúfam, že sa mi to ďalej nerozvinie...ešte som bola na seba aj pyšná, že som toľko nepribrala, ako som sa bála, lebo pri prvej to bolo 19 kíl, teraz zatiaľ tak 10-11....ale opuchy sledujeme s lekárom už chvíľu, nemyslím, že nejaké veľké ale ak by sa to malo zhoršiť, tak neviem... 😒

zuzitka
1. dec 2009

mne na opuchy dali neslanú diétu, že nemám vôbec soliť 🙂
ale našťastie bielkovina v moči nieje

csina
1. dec 2009

inak to je teiž také diskutabilné...ja som zase počula, že by sa nemalo celkom nesoliť, vraj je to potom ešte horšie ako solenie, samozrejme primerané...no a ja si neviem predstaviť, ako by som jedla neslané...mňa pobavil včera doky, keď mi zistil tú glukózu...že nejedzte už do pôrodu sladké...haha, idú Vianoce.. 😀 😀

zuzitka
1. dec 2009

ani to sa nedá, ani to 🙂

ale nejak to už dobojujeme, nie? 🙂

csina
1. dec 2009

🙂 už to inak ani nemôžeme...ani vzdať sa to nedá.. 🙂 tak ty už to máš za pár...možno hodín...nezabudni, že máš zajtra rodiť.. 🙂 😉

csina
1. dec 2009

teda pozajtra.. 🙂

bibione
1. dec 2009

😉

zuzitka
2. dec 2009

ahojky

dnes nikto ešte nejde rodiť? 🙂
u mňa to vyzerá zatial na kludný deň ... bez pôrodu 😅

mirulienka
2. dec 2009

baby a ake mate CS? ja po pondelnajsej poradni 6.

zuzitka
2. dec 2009

ja mám už mesiac CS 8

csina
2. dec 2009

no ja neviem...dnes mi je akosi čudne...už druhý deň ma bolí brucho ako pred menzesom, kríže a som nejaká nervózna..malá sa strašne málo hýbe...dúfam, že sa nič nedeje, ak sa do večera nerozhýbe, budem musieť prekonať samu seba a ísť niekde, kde mi ju pozrú..ani neviem, kde by som sa na Kramároch mala večer ukázať...

zuzitka
2. dec 2009

csina ... myslíš nejaké ho lekára na kramároch? nechodíš na poradňu na kramáre?

alebo myslíš pohotovosť? večer asi len pohotovosť ... ale ak neodtečie voda, nie sú kontrakcie alebo neni krv ... tak ani nemusíš na pohotovosť ísť 😒
radšej ráno volaj svojho dr. 🙂

diduska777
2. dec 2009

Ahojte maminky cakatelky 😉 , stale citam, co mat nove a ako sa drzite a tak sa pripajam aj ja 🙂 Chcela by som vas poprosit, ci by ste mi ste mi mohli napisat, co vsetko si beriete do porodnice? Ja uz som z tohoto vsetkeho jelen 😉 . Nasla som zoznami veci, ale chcela by som vediet co vsetko naozaj potrebujem pre seba a babulku. Hrozi mi totiz predcasny porod a mam prisny kludovy rezim ☹ a neviem co vsetko treba zbalit.. (dnes nad ranom som mala 10 min. bolesti ako pri slabej MS a chytila ma panika... ☹ )Na kramare to mame cca 100 km a veci by som chcela mat uz pripravene tak, aby mi ich na druhy den po porode nemuseli nosit. Taktiz by som sa chcela spytat ako neskusena prvorodicka ako prebieha obdobie na sestonedeli... Ja si totiz neviem predstavit co sa bude po porode diat... Mozno sa vam to zda cudne 😒 ale som z toho v pomykove... Dufam, ze to neznie velmi cudne a dakujem vam za vase prispevky... 🙂

zuzitka
2. dec 2009

po pôrode budeš v pôrodnici asi 4 dni, ak budeš aj ty aj miminko v poriadku /ked nebude žltačka alebo iné komplikácie/ po cisárskom reze treba byť dlhšie v pôrodke.

no prvý deň sa zotavuješ na izbe po pôrode, miminko je vedla teba v postielke. ty sa chodíš sprchovať, aby sa rana nezapálila, .... miminko prebaluješ, skúšate kojiť, ukážu ti, kde sa miminko kúpe .... a toto robíš dokolečka celé dni 🙂

diduska777
2. dec 2009

Zuzitka dakujem za tvoju odpoved, vacsinu veci, podla tohto zoznamu (okrem hyg.) mam zbalenych... Takze vecicky pre babulku ako kosielky, dupky a tak nepotrebujem, lebo som vraj si maminky nosia svoje veci 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre