Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

csina
9. dec 2009

ale neboj...ani sa nenazdáš a bude to za tebou...ja viem, že posledné dni sú najhoršie...radšej si zasexuj, to je lepšie ako schody 😉 😀

mirulienka
9. dec 2009

bibione a z coho ti je na omdletie?

bibione
9. dec 2009

dajte pokoj aj so sexom 😠
mirulienka: moj hemoglobin siel krasne dole...vlastne stale ide nizsie a nizsie a tak mi je vselijako...proste som slaba jak mucha,aj ked berem aktiferin nejak mi nezabera 😖 ...pokial chodim,tak je to este ok,ale po par metroch na mna dojdu mdloby,zle sa mi dycha a srdce mi ide vyskocit z hrude
dneska som sa sla prejst,kedze viem,ze na mna to krasne zabera,ale vela som teda nepresla 😀 muz ma ledva dovliekol domov,snazila som sa nasilu este jedno kolo okolo baraku,ale uz som sa ani nepohla...bolesti jak svina...dojdem domov,sadnem na rit a bolesti v cudu...no nenasere ta to? ale ked furt lezim,tak sa nikam nedostanem...

mirulienka
9. dec 2009

joooj bibione, nic moc teda.... a po porode sa to snad unormalni, nie???
to mas vlastne malo zeleza, nie? a nepomohli by ine lieky??

bibione
9. dec 2009

tak malo by...hej,hej...to prekliate zelezo mi chyba a ze hodne ho chyba...ale dopujem sa aj inymi vecami ako cervena repa,mrkvova stava a tak no...ale hold nezabera

weronyca
9. dec 2009

Ahojte, dnes som si zistovala, ako je to s pritomnostou partnera pri porode. Bolo mi povedane, ze nieco take odmietaju. Co ma dost zarazilo, vzhladom na to co fu citam. Ja by som mala rada pri porode maminu. Aj ked nazory na to su rozne, ja tam proste niekoho ako podporu musim mat:(( nemilo ma sokovali:((

fialka
10. dec 2009

weronyca, hovoris o kramaroch? tam podla vsetkeho s tym nie je problem. maju to tam ako platenu sluzbu, zacvakas 16,6 eura, prides s manzelom, mamou, sestrou, hocikym na dvojhodinove skolenie, a ak budes rodit normalne bez komplikacii, blizky clovek tam s tebou moze byt.
aj ked podla dostupnych informacii nie pri celom porode. hovorili nam, ze ak su vzdycharne plne, oteckov posielaju domov, mozes si ho, alebo maminu zavolat na druhu a tretiu dobu porodnu. ale ak nebudes rodit tri dni, ani s tymto by nemusel byt problem.
dokonca nam hovorila dr. jandova na priprave, ze mali rodicku, ktorej prisiel k porodu otec, nie otec dietata, ale otec rodicky

weronyca
10. dec 2009

Fialka hej hovorila som o kramaroch. Neskor ma napadlo, ci mi to ta znama len nechcela povedat ale vraj oteckov pri porode nema rada moja porodnicka. Neviem, ale kazdopadne, chce nechce i tak tam niekoho dotiahnem. Vcera mi oci vyleteli po tejto informacii

krpcek
10. dec 2009

weronyca to nie je pravda - ja som mala muza, odkedy ma dali na porodny box az kym ma neodviezli na operacku (kvoli neposupujucemu porodu som mala cisarsky). na cakacke som bola kratko - len hodinu aj pol, ale na boxe vyse troch hodin.

zuzitka
10. dec 2009

ahojte

ja som porodila 4.12.2009 o 13hod 🙂 🙂

hned jak som tam došla s odtekajúcou plodovou vodou, šupli ma na monitor a už sa ma aj vypytovali, či mám nejaké platené služby ... otecko pri pôrode, epi, nadštandard .... nemala som nič platené, ale viem, že baby čo rodili so mnou, kázali im volať otecka k pôrodu, takže nebol žiadny problém s týmto 😉

Alexander
http://zuzitka.blogspot.com/

zuzitka
10. dec 2009

odsávačku na mliečko požičiavajú 🙂 🙂

ale ak chcete, v Tescu majú odávačku Medela /aj ja ju mám 😉 / len za 18€

zuzitka
10. dec 2009

ked som rodila na kramároch, bolo total plno 😝

ležali sme na 8.poschodí aj tehulky aj šestonedielky spolu
na 3-postelových izbách sme boli po 4 ženy takže tlačenica ....

rodila ma taká mladá lekárka /meno neviem/ ale "asistoval" je doc.PLANK

ale v utorok prepustili naraz 7 žien, tak sa uvolnilo 😉

plivit
10. dec 2009

zuzitka velká gratulácia - malý je peknučký
Ozaj neviete aký lekár je zajtra ráno o 8:00 na č.222? Idem tam prvý krát tak som zvedavá čo ma čaká a neminie 😅 😅

diduska777
10. dec 2009

Ahoj Zuzitka, k Alexkovi gratulujem, je krasnucky 🙂 Dakujem za info ohladom odsavacky. Zatial nekupim, uvidim ci budem potrebovat a ak ano, tak poslem niekoho po tu medelu do tesca 😝 Aky bol porod? Rodila si dlho? Ac personal? Musel tam byt strasny frmol?

zuzitka
10. dec 2009

dakujem, dakujem ....

rodila som 10 hodín 😝 prvý pôrod trval len 7h 40min
rátam to odvtedy, ako mi doma o 3h v noci odtiekla plodová voda .... alexander sa narodil o 13h 🙂
bolesti hrozné ... uf

na čakačke mi dali infúzku /mala som streptokoka, tak kvôli tomu/
do sprchy ma posielali, že sa mi ulaví ... potom ma kukli zospodu, ako som otvorená .... celkom sa starali 🙂

ale bolo tolko tehuliek, že tam bol fakt frmol ...

diduska777
10. dec 2009

Tak to si mala este dlhsi porod ako prvy 😲 Tak to je super, ze sa starali aj ked bol frmol 🙂 Rodila si poleziacky alebo ti nastavili kreslo? Lebo tam maju vraj nejake nove... A co po porode, dalo sa? Sestricky, laktacna a tak? Som strasne zvedava, lebo neviem co ma tam caka 😕 Uz sa zacinam pomaly tesit aj bat 😅

mirulienka
10. dec 2009

zuzitka, ja uz som ti gratulovala... maly je fakt naaadherny, take krasne a velke baaaabo 🙂

plivit, myslim, ze zajtra tam je dr.ferakova

zuzitka
10. dec 2009

ja som rodila na tom novom oranžovom kresle 🙂
ale aj ostatné sú nastavené na polosed - pololeh ... nerodíš ležmo. mala som priviayané nohy pri pôrode 😅

po pôrode ma šili asi 40 min 😅 potom som asi 2 hodiny ešte ležala, tlačila maternicu. medzitým mi doniesli alexka, ležal v postielke vedla mňa 🙂

potom ho zobrali na vyšetrenia a kúpať, mňa previezli na izbu. tam som musela asi 3 hodiny ležať, nesmela som vstať z postele. treba vela piť, aby sa spustilo čuranie 🙂 zoberte si určite aspoň 1 vodu so sebou, treba vela piť!
potom pomaly sprcha a naspäť na izbu ležať.

malinkého mi doniesli do izby. takže pomaly bolo treba prikladať na prso, prebalovať ...

laktačná sestra nechodila 😨 ale chodili sestričky z novorodeneckého odd., pýtali sa, či je všetko ok, ukazovali, radili.

diduska777
10. dec 2009

No u nas v NZ je moznost rodit len po leziacky 😖 Ale nastastie idem na Kramare, len dufam, ze to stihnem 😅 Takze super, ze si vyskusala nove kreslo 😉 To sitie bolo dlhe, citila si to, alebo ti pockali kym zaberie znecitlivenie? Prve prilozenie bolo az na izbe? Myslela som ze sa babo priklada este pocas tych 2 hodin (ja som tak vedela, ze sa priklada cim skor, aby to aj pomohlo urychlit porod placenty...) No teraz neviem 😒

mirulienka
10. dec 2009

zuzitka, mne priviazali nohy aj pri prvom...

ale malinkeho si si mohla prilozit aj na sale, nie??? to je zlate, ze ti ho nechali vedla seba na sale... ale to tusim spominala aj jandova, ze to robia kvoli tomu, aby mamina nevnimala to sitie...
a dali ti pred sitim nieco na znecitlivenie??? ja si to pri prvom uz nepamatam, ale ani som to moc necitila... neviem, ci si mam pytat...
ozaj, a ta laktacna neprisla cele 4 dni, co si tam lezala?

zuzitka
10. dec 2009

ano, prvé priloženie k prsníku býva už na pôrodnom kresle, ale to je také ... úplne sa tomu budeš venovať na izbe - v klude 😉 a fakt som dávala asi každé 2-3 hodiny na prso, aj sa chytil, aj ťahal. som nechápala, že čo tak dlho ťahá, a to asi to kolostrum 😉
kým došlo mliečko, tak schudol z 4070g na 3770g ... už mi dali aj glukozu v striekačke preňho, lebo predsa bol veliký pri narodení, už musel byť hladnučký 🙂 no ale potom už prišlo mliečko, tak bolo dobre 😉 😉

placenta - tú som "porodila" o chvílu po alexkovi 😀 😀 😀

šitie - pichli mi niečo na znecitlivenie, ale ajtak som cítila každý vpich. som sa šponovala od bolesti na tom kresle 😅 😅 nieže bolelo, ale bolo to hnusné, nepríjemné 😝 😝

laktačná sestra - ja si pamätám takú staršiu pani, ale teraz nechodila po izbách 😒 ale tie sestričky z novoroden.odd. pomáhali 😉

asi 2. deň ideš kúpať miminko - naučia ťa to, ďalší deň kúpeš už sama 😉

sprchovali sme sa ráno pred vizitou, potom večer ... kto chcel, aj počas dňa, aby sa lepšie hojilo 😉
postele katastrofa ... som bola dolámaná celý čas 😝
na 3.deň sme boli na UZV maternice, či je čistá, či sa zmenšuje ... ja som mala furt vysoko, tak mi pichli injekcie.
na 4. deň prepúšťajú, ak si v poriadku ty aj miminko. v deň odchodu ideš na novorodenecké odd. na vyšetrenie ušiek, ultrazvuk hlavičky, obličiek, ... dostaneš správu a ideš domov 🙂

ak dostane mimčo žltačku /3.deň sa prejavuje/, tak ostaneš dlhšie, sledujú to, a je treba, dávajú pod fialové svetlo

mirulienka
10. dec 2009

joooj zuzit, dik za vycerpavajuce odpovede 😅 😅

niekde si pisala, ze si mala aj bradavky krvave... to je moja trauma z prveho kojenia... si pouzivala aj klobuciky??? alebo len si si pomohla odsavackou?

zuzitka
10. dec 2009

no jo, mala som aj klobúčiky v pôrodnici. lebo ked sa mi naliali prsia, tak sa alex nevedel prisať, dala som klobúčik a išlo to 😉
ano, aj krvička mi tiekla 😒 tak som to prso už nedávala alexovi, lebo vždy vytiahol krv 😝
tak som z toho prsa len odsávala odsávačkou, je to menší tlak, krv netiekla. tak som aspoň odlahčila prso a dala som mliečko malému vypiť z flašky 😉

za 2 dni sa mi to zahojilo, už kojím z oboch prs 🙂
ale furt s klobúčikmi

mirulienka
10. dec 2009

vrele diiiiiik za rady 😉

mne sa to hojilo straasne dlho, tak sa toho uz dopredu bojim ☹ mam pripravenu aj odsavacku, aj klobuciky makke aj tvrde.... uz len zacat

drzim vam palce, aby ste vydrzali co najdlhsie!

tinad
11. dec 2009

Mamicky, poradite co mozem pit a jest pocas dojdenia? mam 9dnove babenko a neviem co mozem a co nie... len Lucka mi stale nechuti.. a ake ovocie? dakujem

csina
11. dec 2009

no ahojte kočky...tak čo nové, pribudli nám nejaké bábätká....? 🙂
zuzuit...malý je krááásny, rozkošný, srdečne blahoželám...a ďakujeme za super infošky z prvej ruky.. 🙂

bibione...vôbec ti nezávidím, ale ber to tak, že už to dlho nepotrvá, ak sa inak nedá, len vydržať....ako si sa vlastne dohodla s dokim...ak neporodíš, v pondelok pôdeš s kabelou?

mne zatiaľ na bolesti , ale ja väčšinou len v krížoch, pomáha výhrevný vankúš..večer som na ňom ležala asi 4 hodiny... bo som sa vrátila z vianočných trhov a asi ma prefúklo, lebo som myslela, že ma prelomí bolesťou..ale už som o.k., zatiaľ ani malá veľmi netlačí, len sem tam...mám výhodu, že vládzem veľa behať kade tade, tak dúfam, že to pomôže k tomu, aby sa posunula dolu, nech to má rýchlejší spád.. 🙂

mirulienka...a ty sa už chystáš? už len pár dí máš pred sebou.. 🙂
tinad...veľa vinei, ale musíš ju nechať vybublinkovať, čajíkuj, môžeš aj riedené šťavy, len nie z citrusov, skôr jablkovo mrkvové a tak...papaj všetko, len opatrne, postupne zistíš, čo robí babatku problém, to vynechaj...ale teda rašej sa vyhni vyslovene nadúvacím potravinám a alergénom, čokoláda, citrusy a tak...hlavne papaj pestú stravu, pravidelne a veľa pi....ja som oddojčila prvú tri roky...som zvedavá, koľko vydržím teraz....
🙂

johanka.
11. dec 2009

zuzitka: blahozelam k alexkovi, je naozaj krasnucky. Skoda, ze s laktacnou si sa nestretla, ta bola uplne skvela, kazdemu hovorim, ze ta rozbehne laktaciu aj u chlapa 😀 Aj velmi sympaticka, skvele som si s nou pokecala.

tinad: ja pijem vodu z vodovodu, caj na podporu laktacie (maju v lekarni) - to je hlavne fenykel, rasca a aniz, dobre proti boleniu bruska, dalej mlieko (ja som ho vzdy pila velmi vela) a jablkovy dzus riedeny s vodou. A jem... no co si stihnem pripravit pri mojom extremne nespavom babatku, vacsinou zemiaky alebo cestoviny a prekladam jablkami pocas dna 😔 kym nepride manzel vecer z prace a ja si stihnem nachystat nieco lepsie. Treba sa vyhybat tomu, co nafukuje (strukoviny, kapusta, kel a tak), tiez citrusovemu a vobec exotickemu ovociu (ale banany vyzeraju v pohode, aspon u mna), kave, cokolade, orechom a vobec akymkolvek alergenom. Ale ja uz mam odskusane, ze paradajky su ok (tiez nam radili sa im vyhybat), aj olivy, aj cokolada (bez nej by som prve tyzdne materstva asi nezvladla) a aj velmi ostre jedla su v pohode - ja som ich ale jedavala aj pocas tehotenstva. A kdesi som citala, ze babo je v podstate uz zvyknute na chute, co si jedla pocas tehotenstva, co sa mi zda celkom logicke. Takze postupne po troche tiez skusaj, ze vsetko Milanko znesie, vzdy jeden experiment a uvidis, ci na to nejak zle zareaguje alebo nie. Hlavne to netreba s tymi obmedzeniami prilis prehanat si myslim, ale jest pestro,, babatka to zrejme vacsinou velmi dobre toleruju, mnohe mamicky mi to hovoria.

zuzitka
11. dec 2009

tinad

strava pri dojčení ... ale ber to s rezervou ... v malom množstve môžeš jesť asi všetko 😉 😉
len musíš sledovať, ako bude miminko reagovať, či sa nevyhodí vyrážka alebo tak

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

zuzitka
11. dec 2009

baby vďaka za gratulácie 😉 😉

dnes sme boli vybaviť rodný list, takže prvá vec je vybavená 😉
hned mi dali tlačivá aj na rodič.príspevok, rodinné prídavky, príspevok pri narodení a príplatok k príspevku 😀 už sa neviem dočkať, ked to budem vypisovať 😝 😝 😝

potom ešte preukaz poistenca, trvalé bydlisko a na sociálku kvôli dôchodku 😝 😝 😝

k tej strave ešte ... samkovi vadila čokoláda, granko, citrusy aj rajčiny 😒
a pijem vodu z vodovodu, čaj pre dojčiace matky, Lucku

plivit
11. dec 2009

zuzitka prosím ťa ked si rodila na kramároch tak rodný list ti je kde vystavený? Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre