Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska151
14. dec 2009

A kolko stoji ta epiduralka?A je to bez nej moc zle?Lebo ja by som chcela ist bez nej.Mate niektora skusenosti?

bibione
14. dec 2009

beruska: epidural stoji 106eur...nie velmi lacna zalezitost...ale ja ti radim daj si to 😉 ak to pojde rychlo,teda az budes mat take stastie,a nestihnu ti ju dat,tak peniazky ti vratia...to sa nemusis bat,ale ako pre kazdy pripad by som si ju zaplatila...sak aj som si 😀
ako prvorodicka radsej nemachruj,moze sa ti to vypomstit...az si mala bolestivy menzes,teda ak si to zazila v takej miere,ze ti nepomohli ani tabletky,tak vedz ze ta bolest je 100x vacsia 😒

bibione
14. dec 2009

mno...aspon ja velmi zle znasam bolest a ako sa poznam...neviem koho by ratovali skorej 😅
az ta nieco napadne,co by si chcela vediet,este som free 😉

krevetka2
14. dec 2009

beruska, ohladom epi - ja som bola prvorodicka, takze som nevedela do coho idem, navyse som mala vyvolany porod (prenasala som), o ktorom sa hovori, ze je bolestivejsi, ale epi som nemala. Jasne, ze sa to dalo vydrzat, myslela som, ze to bude horsie, ale skor ma prekvapil charakter bolesti. Cakala som, ze bolest bude vacsia v bruchu, ale praveze viac boleli krize a chrbat. Ak este budem rodit, epi si pre istotu zaplatim 😉 Takze aspon pre istotu ti to odporucam vopred zajednat...

beruska151
14. dec 2009

Bibione:To je dost.Mam problem pri stolici mi krvaca zo zadku neboli ma to ale tecie mi cista krv mas aj ty taky problem alebo nevies o tom nieco?Prepac ze sa ta to takto pytam ale dost mam s toho strach.

bibione
14. dec 2009

krevetka: dik za prejavenu podporu 😀 sak aj ja prenasam a zajtra mi idu vyvolavat,bojim bojim 😅
beruska: zrejme hemoroidy...a pri tlaceni ta ritka neboli?

beruska151
14. dec 2009

krevetka2:diki mala som asi len raz taku silnu bolest pri kramoch bolo to strasne zvijala som sa na zemi od bolesti
Ale dala som si tabletku a potom bolo dobre.A potom po porode ta uz nic neboli?A co to sitie to si ako zvladala?Som prvorodicka tak ma to zaujma.

beruska151
14. dec 2009

bibione:nie vobec ma to neboli.Dufam ze po porode mi to prede.Diki za info som ti vdacna.A drzim palce najradsej by si to mala uz zasebou co 😅 Neboj sa budem na teba mysliet a drzat ti palce. 😉

bibione
14. dec 2009

co by ta nebolelo...az ta budu nastrihovat a zasivat,nesadnes si pekne dlho

mirulienka
14. dec 2009

...no sadnes, ale s obtiazami...na polku riti 😒 ja som teda epi nemala, bolesti boli riadne, ale u mna viac pod bruskom, krize boli v pohode. ale to sme kazda ina.... a zasivanie som skoro necitila...

bibione, budem na teba zajtra mysliet 😉 potom daj vediet...

ja som dnes bola na poradni a ze nic sa nedeje... aj na monitor som sa vypytala kvoli tomu tvrdemu brusku a slabym pohybom, ale zevraj je vsetko v poriadku. ale aspon som sa tam uz dostala a mam srdce na mieste 🙂
takze kedze doki povedal, ze z toho tak skoro nic nebude, nakupila som si ingrediencie na pecenie a nebudem zahalat 🙂 csina ma vyprovokovala 😀 😀

csina, fialka, haloooooo. boli ste dnes??? fialka nesedela si nahodou nejako po 11-tej pred 214kou? alebo tam niekde...

mirulienka
14. dec 2009

zuzitka a ako sa mate s malinkym alexom???? kojite veselo 🙂 🙂 🙂 aj ja uz by som to chcela skusat 🙂

bibione
14. dec 2009

mirulienka: jej...si zlata,ze na mna aj niekto mysli 😉 ...sak ja sa pripravujem na najhorsie...az mi je zle,ked na to myslim...doteraz som bola este v pohode,ale teraz ako je to realna hrozba...no neni mi dvakrat do spevu ☹
csina bola akurat predomnou,sme sa stretli a vraj u nej este dlho nic nebude 😕

mirulienka
14. dec 2009

no super, som rada, ze aspon niekto ma nepredbehne... 😀 😀 😀 myslim csinu 🙂

takze zajtra ides vesela 🙂 na prijem a budu vyvolavat? si dohodnuta s nejakym dokim? alebo kto pride, ten vyvola? som zvedava, co ma caka, ked do pondelka nic...

ja som dnes bola na 214 na monitor, potom mi to doki na 217 skontroloval, ale bol to ten isty, co ordinoval na 214. strasne monotonne rozpraval a preto sa mi nepacil 😠 neviete, kto tam ordinuje??? bol taky celkom vysoky, vek cca do 50, presedively... pri pc mal aj okuliare, ale neviem, ci ich mal stale...

bibione
14. dec 2009

mirulienka: nemam dohodnuteho dokiho,sak hadam budu na mna dobri a nebudu na mna velmi kricat 😠
vraj sa uvidi podla uzv a monitoru ci c akat este alebo hned aj vyvolavat...tak bohvie ako to bude
zrejme myslis dzidika ci ako sa vola 🙂 ...ten je na 217...hej...ten je vascine nesympaticky

bibione
14. dec 2009

sak vlastne k nemu idem na ten prijem,cez jeho ambulanciu sa na gyndu prijima

fialka
14. dec 2009

ahojte

mirul, bola som pred 214kou. ty si bola na poradni? ja som si myslela, ze rodis. stretla som sa tam s beruskou.
prochi ma poslal na 214 na prietoky, lebo nepocul maleho. velmi som sa naplasila. ale na ultrazvuku ho uz pocul. chvalabohu. mala si ma kopnut do clenkuuuuuu

fialka
14. dec 2009

a co ti povedal prochi?
mne nic. ziadna vizia do buducnosti 😠
akurat sa vela ospravedlnoval, ze ma naplasil a potom sa na mna aj na chodbe usmieval 🙂
on je velky sympatak. mohol by mi byt pri porode 😉

mirulienka
14. dec 2009

no vobec tam nepoznam tych lekarov, ale na dverach 217 bol on pisany, teda dzidzik, a na 214 plank, ale toho si predstavujem tak starsie... tak je mozne, ze to bol dzidzik, ked je aj inym nesympos 😒

a ty mas este stale to brusko take tvrde?? mne sa to dnes uz unormalnilo, ved som aj malej cestou do nemocky dohovarala, ze ju bonznem dokimu, co mi stvara... doki mi na to povedal, ze nabuduce nemam cakat a ist kludne na urgent, pre istotu...

tak v to dufam aj ja, ze na mna tam nebudu ziapat a budu dobri! tej vyvolavacky sa trochen bojim, aby to viacej nebolelo ako ma 😅 ja si myslim, ze pockam doma pekne na tvoje infosky z porodky...

bibione
14. dec 2009

miru: 😀 hej dr Plank je starsi od neho a sympos narozdiel od dzidzika
teraz to uz neni take tvrde,teda ked sedim na zadku je dobre,ale ako sa postavim,tak nic moc teda,ale vraj je to normal,kedze mam rodit...hovor mi o tom...keby si videla jak ma trase 😖 dneska som si uvedomila,ked ma doki vysetroval,ze to vobec ale vooobec nebolo nebolestive ,jak sa vo mne stuural...a ked si predstavim,ze mi asi urobia najprv hamiltona...tak to ma chyta iny hysak 😖

mirulienka
14. dec 2009

jeeej fialka ahoj, no ja som si zase o tebe myslela, ze uz "trpis" a preto tu nie si 😀 😀 😀 tak uz mam vacsiu istotu, ze viem ktora, tak na buduci tyzden ta kopem 😀 si tam sedela taka smutna a pozerala do zeme, tak som ta nechcela z toho len tak z cista jasna vytrhnut... tak ta teda vyplasil... ksicht jeden... ale hlavne, ze je vsetko ok.

ja som uz vyssie pisala, ako som dopadla... ziadna zmena oproti minulemu tyzdnu 😖 takze sa vidime spolu aj v porodke na vyvolavacke???? 😉
vies ze aj ja som tak rozmyslala? ze by mi mohol byt pri porode... nenadavala by som asi 😕

fialka
14. dec 2009

vies co, bola som z toho prec. hrozne som sa bala. skoda veru, uvidime, ci nam je este na buduci tyzden poradna skusena.
musim sa odpojit. mily brat je ochotny vziat ma do polusu, idem este dokupit posledny darcek pre mojho mileho. sama sa tam bojim ist. tak sa majte babule zatial.

mirulienka
14. dec 2009

hej, hej, aj ja ked som stala alebo sedela normalne na stolicke tak to bolo zle, ale ked som zvolila take pololezmo-sed hned mi bolo lepsie, aj mala sa potom pomrvila. dnes kope zase ostosest, tak sa vytesujem 🙂 🙂 🙂
bibione, a preco myslis, ze ti ho urobia?

fialka, tak to ti verim, to cakanie muselo byt dlheeee. asi si chcel malinky z dokiho vystrelit 😀 hlavne, ze je OK 😉
a do polusu?? brrrrr, este ze uz mam vsetko nakupene. s mm sme sa aj tak dohodli, ze my si pojdeme nieco kupit az v januari z vypredajov. aj tak budem este mega... ja som uz tolko behala po obchodoch, ze uz eee...

fialka
14. dec 2009

uz som s5. bolo mi dovolene ist len do jedneho obchodu 🙂 a knizku, co som chcela, nemali. maju ju v auparku ....

som sa preklepla, myslela som, ze uvidime, ci nam bude poradna sudena pochopitelne

podla mna mu doktor pocuval srdiecko na nespravnom mieste. on sa sustredil na pravu stranu brucha, ale tam ma nas maly nozky. potom uz bol nervozny, ked skusal na lavej strane, aj sa ponahlal, tak preto nic nepocul.
ale som aj rada, lebo aspon mi pomerali tie prietoky, a vrajze v poriadku 🙂

inak som tento rok co sa darcekov tyka na seba velmi pysna. nakupovala som uz od leta a teraz uz len doladujem 🙂

mirulienka
14. dec 2009

no, takze vylet sa ti moc nevyplatil... takze zajtra aupark... ved aj tak mas koopec casu, nie? 😀 aspon si trocha malu ponatriasala 😀
kedze tiez este rodit nejdem, tak sa idem zajtra objednat kadernicke... a urobim si radost 🙂

fialka
14. dec 2009

mno, do auparku by som nesla. to mam daleko. chcela som poprosit kamaratku, nech mi ju kupi. ale teraz som kukla na nete, kolko stoji, tak menim plan. 😒

jaj, idem zehlit, mozno sa dozehlim k porodu 🙂

csina
14. dec 2009

mirulienka...tak čo, ako si dopadla? povedali ti, kašlite na výzdobu , hybajte rodiť?? 😀 ja som sa tam tak nesmelo dívala, či niekoho vzhliadnem, dnes som bola v tej preplnenej čakárni sama... 🙂 išlo to rýchlo, ale pôrod príde pomaly...že kde nič, tu nič....špica prsta, klenby voľné, naliehanie nič...je vysoko...doky sa smial, že od Vánoc do Tri krále to hádam bude...no nekopla by si ho... 😠 bola si tam sama?

bibione...no tak to je dobrá správa.. 🙂 zajtra budem na teba myslieť a držať palce...čakám na infošky a malinký nech sa ponáhľa, nech ťa toľko netrápi...kedy ti brali odber? ja som tiež chcela osloviť, že koľko to má trvanlivosť, ale zabudla som...bola si aj nejakom monitore, albo nič? už ma tiež nič nečaká? ja už si nepamätám, ako to bolo posledné týždne....

beruska.zuzanka...tak ako...? už?? 🙂 držím palec... 😉

mirulienka
14. dec 2009

mno fialka, ved hej, tie knihy su tak drahe... ale my stale kupujeme malemu...

csina, ja tiez nic... nechcem sa opakovat, lebo ma baby odstrelia... uz som to tu pisala. tebe aspon doki nieco povie, ale ja co sa neopytam, neviem... som sa mu postazovala, tak aspon monitor bol...
prisla som dost neskoro. lebo tesne pred odchodom z domu mi volala mama, ze moze prist maleho zavarovat, nech ho netrepeme so sebou, tak som na nu este cakala. ale aspon bola takmer prazdna cakaren a este som vybavila nejake obchody. aj na pecenie som nakupila, kedze nejdem rodit...
csina a ty ides tiez s epi?

bibione
14. dec 2009

csina: ee 😅 ze vraj dobra sprava...vies jak sa bojim? co na mna budu skusat...jaj.
sak to,ze platnost maju odbery 2 tyzdne, a moje uz maju mesiac...ziadny monitor,to az zajtra aj sono....ze vraj podla toho usudia ci ideme na to,ci este pockame...ja uz nezaspim...klasika 😕

beruska.zuzanka
14. dec 2009

csina, ešte furt nič... ☹ zatiaľ teda, práve dnes večer skúšam všeličo, čo by moghlo pôrod troška nakopnúť, ta uvidím 😀

mirulienka
14. dec 2009

baby, myslim na vaaaas.... a co najskor nas tu informujte!

bibi, ty sa pokus oddychovat este, lebo budes z porodu velmi vycerpana a bude to este horsie potom... ver mi! budes na omacku niekolko dni... daj si nieco na ukludnenie - teply cajik, medik... to co mas rada...

berus, takze vo stvrtok najneskor aj ty... takze dalsi pondelok sa uz urcite nevidime 😖 lebo ja uz som si tam rezervovala miesto 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre