Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska151
17. dec 2009

kollarka:ja by som aj isla len neviem ako to tam chodi tam sa treba zapisat alebo ako vies o tom nieco?

beruska151
17. dec 2009

weronica:tak to je dost na figu ze sa to neda rezervovat ale v pondelok sa opytam dokyho idem buvat zajtra napisem. dobru noc... 😉 🙄

hajdylca
17. dec 2009

berus skus napisat pani Jandovej email (katarina.jandova@kramare.fnspba.sk), ze by si mala zaujem o cvicenia pre tehule, ale asi najskor Ta pozve na take uvodne stretnutie a potom sa zapises na cvicenia- ale tusim sa da na nej potom aj emailom objednavat...

andy tusim o 11 su tie cvicenia, Ty ides toho siedmeho ?

andy22
17. dec 2009

hajdylca, ja sa chystam ist. Vcera som bola v poradni a malu mam otocenu zadockom dolu, tak sa chcem Jandovej popytat, ci nie su nejake cviky na to, aby sa pretocila. Niekde som citala, ze take existuju, inde zase, ze s tym netreba nic robit a treba sa spolahnut na prirodu.

hajdylca
17. dec 2009

fuha andy tak to vobec neviem, ale Tvoja princezna ma este cas, ci nie? horsie by bolo keby si mala uz termin v januari... takto je este velka pravdepodobnost ze sa otoci...
ale je dost mozne ze su aj nejake specialne cviky...

beruska151
18. dec 2009

hajdylca:diky napisem jej.

weronyca
18. dec 2009

Ahojte kocky, ako tak pozeram nikde nikto?

Hajdylca- takze dnes som si bola zaplatit tu epiduralku a uz aj mamca vybavena a zaplatena.Uz mi chyba len to zazmluvnenie.. Ozaj dufam,ze toho 7meho sa vidime na tom cviceni,hm?? o 11 to je? lebo som zabudla.

Andy, moj maly bol tiez otoceny,uz sa konecne dal tak ako ma- skusala som robit macaci chrbat a pod. Jandova ti ale isto povie viac.

Beruska- dnes vravela Jandova, ze najblizsie ma volny termin az 4.1. nakolko ma dovcu , to budes v kolkatom tyzdni? Ci to vlastne este vsetko postihas. kazdopadne jej este dnes napis maila

beruska151
18. dec 2009

werca:no to budem mat 3 tyzdne do porodu.Dufam ze postiham.Co porabas?A o tom nadst.nic nevies?Je to tam este moc narvate ale ked poviem dokymu ze chcem nadst.tak on to nejak zabespeci?Alebo ako

myzma
18. dec 2009

dievcata,

s tym nadstandardom je to vec konkretneho dna, kedy budeme rodit, pokial viem, dopredu sa neda zabezpecit... je nas skutocne velmi vela.

myslim, ze tu padla otazka sumy za nadstandard. Sice ste spomenuli tych 500,- Sk za noc, ale Dr. Jandova spominala i nizsi nadstandard a tam to bolo myslim okolo 230,- Sk za noc. takze len doplnam, ze existuju v podstate 3 kategorie 🙂

o porode sa sniva i mne, k tomu i to, ze raz mame chlapca a raz dievca... uz sme vydrzali 9 mesiacov, vydrzime o tych par dni a zistime... tiez su tie moje sny o porodoch take prijemne, dobre 😉

beruska: na poradnu idem i ja v pondelok, som asi prva, na 8,30 hod som objednana 🙂 idem k Prochazkovi na 222.

andy: mam jednu znamu, co je v rovnakom tyzdni ako ja a mala je tiez zadockom. s cvikmi este nezacala, ani lekari jej tusim zatial nic nepovedali 😠 tie cviky na otocenie sa daju robit i pred porodom, cim skor vsak zacnete, tym lepsie... ako pribudaju tyzdne, ubuda miesto pre babo, drzim palce, nech to vyjde 😵

tinad
18. dec 2009

Poradila by mi nejaka maminka, kedy po cisarskom mozme mat pohlavny styk?

andy22
18. dec 2009

dakujem dievcata za rady

tina, ja som mala prvy porod cisarskym a sex sme mali po 4 tyzdnoch. Ked som prestala krvacat...

hajdylca
18. dec 2009

beruska za malinko
werony toho 7. isto idem, vsak som zapisana 🙂 a ano na 11
Ty si si uz bola vybavit aj mami pri porode? a nemusela byt mami na nejakej prednaske? ci dodatocne musi ist?

myzma p. Jandova sice spominala, ze je aj nizsia izba tusim za 6,6 eur/den, ale ak som dobre pochopila tak je len jedna, su na nej 3 maminky (miesto 2) a WC nie je priamo v tej izbe, ale oproti cez chodbu, a tie izby za tych 1000 Sk/den su drahsie preto ze je tam mamina sama, ale v sucasnosti to nie je mozne..

weronyca
18. dec 2009

hajdylca. dnes sme boli s maminou na tej prednaske🙂 tak sa mi pak 7dmeho ozvi a mozme tam ist spolu

berus myzma ma pravdu.aj ked lekarovi povies ze chces nadstandart, yabezpecit ti ho nemoze. kazdy den sa tam menia pacientky.ale v pripade,ze pojdes rodit a nebude volnz nadst. este to neznamena,ze pocas pobytu v nemocke sa tam nemozes dostat.

beruska151
18. dec 2009

diky za infosky.Myzi:ja idem k Janymu na 215 kurna bodaj by sa mi podarilo zajednat ten nadst.a keby som tam dostala jednu s vas tak by to bolo uplne super 🙂 Lebo s takymi supis tehulkami som sa este nikde nezoznamila 😉

krpcek
18. dec 2009

tinad ja som mala prvy sex az dva mesiace po porode - ale to bolo skor preto, ze mala bola velmi uplakane dieta.

zvedavkaz
20. dec 2009

myzma: Dr. Prochazka zajtra ordinuje az od 10.h., nie? Alebo ty mas speci termin? Lebo zrana ma urologicke netehotne pacientky, ze?

csina
21. dec 2009

No dnešná poradňa dopadla nad očakávania... 🙂 Doteraz sa so mnou nič nedialo, už som myslelea, že ponosím ďalší mesiac... 😀 No ale dnes ma doki potešil, že som otvorená na prst(zatiaľ, na moje pomery až až), hlavička nalieha, tak že to do termínu asi stihnem... 😀 Aj som sa čudovala, ale od včera mám poslíčky, dnes už tak každých 12- 15 min, tak možno sa to rozbehne..Len nemám urobené hemokoagulačné vyšetrenie, strihnem to, ak mi to vezmú na príjme?? Ja som s tou epi počítala... 😅

bibione
21. dec 2009

Haloooo dievcata 😉 tak to mam za sebou...sory,ze az teraz.ale az dnes sme prisli domov...takze 16.dec sme zacali vyvolavat o 8:00 hamiltonom 😠 bolest jak svina....ale zabralo a do hodiny na mna dosli riadne bolesti...o 13:00 sme sli na monitor,slusne kontra,otvorena na 4cm,takze sme sli na vec.
0 14:OO ma oholili...aj ked neviem co tam chcela este holit...no detail a samozrejme klystir,kt na mna zabral asi tak,ze som dalsie 3 hod presedela na wecku s bolestami jak diva svina a hucala som tak,ze sestricka si myslela,ze snad tam rodim ci co...no proste soky jak z filmu 😅
O 17:OO mi pichli konecne epidural...genialna vec,lepsie ako LSD 😀 taka free som sa dlhho necitila 😀 a takto sme pokracovali dalsie 3 hodky,kym sa cakalo na riadne otvaranie sa. Tatko bol uz pri mne,sestricky ho bez obav pustili,aj bez papiera,stacilo sa dohodnut a bolo to ok. Personal perfektni...nemozem si ho vynachvalit!!!!! aspon jedna pozitivna vec z toho porodu ☹
O 21:OO mi pridali oxitocin,to boli kontra kazdu minutu,ale este s epi...nastatsie. ale dalsiu davku som uz nedostala,lebo by som necitila kontra,takze sa slo na vec a ja som zazila bolest The best!!!! ale cuduj sa svete,este som to prezila...slo sa tlacit...ale vysledok nikde. rodila ma taka mlada standa,ale sympaticka,len skoda,ze mi ten porod riadne ztrpcila,myslela si,ze vidi hlavicku,ale ja som ju necitila,aj tak mi kazala tlacit...tak sme tlacili jak blazni...a stale nikde nic,tak zavolala primarku,ta jej riadne vynadala,ze ma nutila tlacit a sli sme pekne hopkom na operacku...cisarsky rez 😨 a to uz prestala byt sranda,lebo v tych kontra som sa nesmela hybat a to bola sialena bolest!!!! az tam som zacala riadne kricat a vyvolavat boha a satana a kazdeho 😀 a tak sa maly Nicolas narodil sekciou o 22.25 s 3300g a 48 cm 😉

myzma
21. dec 2009

...takze mam za sebou prvu poradnu na Kramaroch. Som sa v duchu smiala, aka som bola naivna, ked mi sestricka hovori, aby som prisla na 8,30 hod, aby si ma stihla pomerat, potlakovat a pod a potom ze pride lekar na 9,00 hod 🙂 som si pomyslela, jeeeeeeeeej, to budem prva 😀 po mojom prichode (este pred pol osmou) k ordinacii 222 mi usmev zamrzol, predo mnou bolo asi 20 zien 😅 !!!! (po mne prislo asi dalsich 20 !!!!) mozno som sa s niektorou z vas i videla 😉

...po par hodinach cakania (nieco okolo 12,00 sme s mm opustili kramare. dufam, ze uz viac ako jednu dalsiu poradnu nebudem musiet absolvovat... 🤐

dievcata, drzim palce, aby ste (sme) to mali uz za sebou, bez problemov a tazkosti, i ked si niektore veci nemozeme vybrat, i tak vam prajem, aby sa z porodu stal jeden nezabudnutelny zazitok v dobrom slovazmysle 😵 . majte krasny vecer,

csina, drz sa 🙂,

j

bibione
21. dec 2009

csina: v pohodke...neboj sa...ta epi je tvoja tak ci tak 😉 ...pri prijme,ak nebude akutny,ti aj tak zoberu krv...takze nozky do tepla a bud v klude 😀
ja som epi mala a nikdy nepoviem,ze to boli zbytocne vyhodene peniaze...NELUTUJEM A ODPORUCAM!!!

plivit
21. dec 2009

dobrý večer dievčence chcela by som sa opýtať,že ked ti Dr.napíše CI (cervikalny index) 3 prsty tak to znamená,že ste otvorená na 3 prsty? 😖 alebo niečo iné DÍKY

beruska151
21. dec 2009

bibione:Ahoj konecne si napisala gratulujem ti k malemu.Tak si to nakoniec zvladla.Super takze nakoniec cysar tak teraz budes chvilku ubolena ale stalo ti to urcite zato teraz mas vedla seba maleho drobca a si stastna. 😅
Uz som chcela pisat babam ze co je s tebou ale dobre ze to mas zasebou. 😉

beruska151
21. dec 2009

myzma:tak to ti dam za pravdu dnes ako keby tam s nimi vrece vysipali.Katastrofa 😖
My sme sa tiez tak nejak vybavili islo ma porazit hladna smedna hrozne.Uz nikdy viac.

csina
21. dec 2009

bibione...no sláva!!!! 😀 blahoželám...!!! 😀 dnes som na teba myslela, že čo to, že sa nehlásiš....tak si si to riadne užila... 😕 hlavne že ste krásni, zdravučkí... 😉 ja si tu funím doma, z každej strany ma niečo tlačí, gniavi, kríže ma omínajú...no ale nič preborné sa nedeje, aby som šla robiť hunbung do nemocky...ale sestra na 218-ke si chcela vsadiť s doktorom, že už v pondelok neprídem... 😀 😀

lenocka23
21. dec 2009

Ahojte cakatelky,
myzma, mozno sme sa dnes na Kramaroch videli... 🙂
inak je najlepsie dostat co najskor svoju tehu knizku k sestre na monitor...potom to uz ide rychlo, lebo po monitore ju ta sestra posunie rovno doktorovi, ku ktoremu idete na poradnu... ´dnes som tam dosla 11:05 a o dvanastej som volala mangelovi ze hotovo, prosim si odvoz domov.. 🙂 aj mi to sice prislo nefer voci tym co tam cakali predomnou a nedostali sa dnu, ale ked maju taky system.. 😉

kollarka
21. dec 2009

tak ja som dnes bola u svojho lekara a veru nedobre to dopadlo.. mam skrateny krcok a som otvorena na spicku prsta a hlavicka nalieha na krcok 😒 zajtra idem na kramare na vysetrenie a potom sa uvidi.. len dufam, ze si ma tam hned nenechaju 😒
troska ma to rpekvapilo, lebo som nic necitila - teda nejake bolesti, len pred tyzdnom mi parkrat denne tvrdlo brusko, ale aj to preslo, tak naozaj neviem co si mysliet..
okrem toho ani len netusim kam mam ist, matne si pamatam (v tom soku), ze do klinickej ambulancie, vsak ma tam hadam budu navigovat 😒

lenocka23
21. dec 2009

Kollarka, drzim place, nech je to OK, a mozes sviatkovat doma... a na tu ambulanciu sa skus opytat vratnicky pri vchode, je zlata a mam pocit ze to tam pozna cele naspamat... 🙂

hajdylca
21. dec 2009

kollarka ja som tiez bola dnes na poradni, a mam zvyseny tlak, mam ist o 7 dni na kontrolu do rizikovej poradne, nemas ist aj Ty tam?
neboj bude to v poriadku, nariadia Ti hlavne pokoj a vylozene nozky 🙂

weronyca
22. dec 2009

Ahojte. Kollarka no ja som vcera skoncila na 214. Uz druhy den som totiz necitila pohyby a brucho take tvrde, ani opisat sa neda. Nastastie mam vsetko v poriadku. Tuez som otvorena na spicku prsta a hlavicka nalieha. Ale nic mi k tomu doky nepovedal. Jedine co sa zlakli bolo ze som im tam odpadla. Ale to je vraj tym mojim nedostatkom zeleza. Ale dobre som sa zlakla,co ze je s malym. Nastastie sa na monitore hned rozkopkal. Brucho tvrdne i nadalej i ked bez bolesti...

Baby chcela som sa opytat ked vam pri epi zavadzali kateter nebali ste sa?? ja som si to az teraz zacala uvedomovat. Bojim sa ze sa od strachu z pichu pohnem a oni mi ho zle zavedu a ochrniem. Viem tapa ale bojim

lenocka23
22. dec 2009

Weronyca, ja som aj pri prvom porode mala epi a tiez som mala strach ze co a ako s tym vpichom... ale nakoniec som si povedala, ze starosti dalsie si vyrabat nemusim, uz aj tak som mala nocne mory z toho ako sa postaram o dieta, ci budem vediet co mu chyba... no a aby som pravdu povedala, aj teraz je to podobne.. 🙂
kazdopadne, terba sa pokusit na to nemysliet.. (hej aby som nezabudla,pri prvom porode mi ten kateter zabudli vybrat a prvu noc som s nim aj spala... a potom mi este rano dr vynadal, ze co som nepovedala, ze ho tam stale mam.. tak som mu povedala,ze som prvorodicka a nemozem vediet vsetko,ze na to su tam oni.. 😉 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre