Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

magda22
24. sep 2007

ahojte,
my sme ten kurz absolvovali, ked som bola v 37tt. A ked zavolas, Dr. Jandova sa s tebou dohodne na nasledujuci den, alebo ten den po..

glorita pri cisarskom otecko nemoze byt, to asi vies.., ale ked ho budes mat nahodou, tak asi aj nahodou budes rodit prirodzene nie 😵 ?

glorita
24. sep 2007

magda pri cisarskom moze byt manzel....ak ide o planovany je to iba lokalna anestezia...iba keby to nebol planovany cisarsky a bola by si uz nadopovana niecim,vtedy ide celkova narkoza a samo ze do operacky manzela nevpustia.Ja hovorim nahodou-ak sa maly neotoci.Takze uz to pred porodom bude bud prirodzeny alebo planovany cisarsky. 😵

magda22
25. sep 2007

tak uz je mi to jasne 😵

vanka
25. sep 2007

Nasa Petuska (manzelova dcera) sa narodila cisarskym. Islo o akutnu sekciu v celkovej anestezii. Priamo na salu ho sice nepustili, ale mohol cakat vo vedlajsej miestnosti, ktora bola s operackou spojena sklenenou stenou. Takze vlastne cely porod videl. Do tej miestnosti potom priniesli malu a tam ju aj rovno osetril pediater. Myslim, ze aj pre takyto pripad je vhodne absolvovat pre otecka predporodnu pripravu. 🙂

jaja25
25. sep 2007

Glorita. Pri cisárskom manžel (aspoň na Kramároch)byť nemôže. Caká prezlečený vonku a ked sa narodí babatko, tak ho voláme aby sa mohol naň pozrieť a pofotiť si ho... 😉 😉

elika
28. sep 2007

Ahoj Julova, uz si zacala chodit na tie pripravne kurzy na Kramare, alebo kedy sa chystas? Ja zvazujem, ze az ked nastupim na matersku. Snad to bude stacit.

magda22
28. sep 2007

jaja ahoj, stretla si sa s vankou ci nie?
nevieme o nej este nic..

glorita
28. sep 2007

jaji to fakt?lebo som viem,ze ked je cisarsky lokalny,manzel moze byt pri rodicke...To je blbe ze na kramaroch nie,a to preco? 😅

julova
28. sep 2007

Ahoj elika...ja tiez pockam do materskej...teraz toho mam hodne...zaucam kolegynu, co ma bude zaskakovat pocas materskej a este si robim autoskolu 😀...takze asi az teda cez matersku...najskorsi nastup na MD mam 5.11. 🙂

cucoriedka01
28. sep 2007

Ahojte,
chcem sa s VAMI podelit o skusenost, kedze som rodila pred troma tyzdnami na KRAMAROCH. Kedze mala sa vypytala na svet skor a nebola otocena bol nutny cisarsky rez. Manzel mal pripravu urobenu sice nie u JANDOVEJ ale inde, kde som ja chodila na profylaxiu, v kazdom pripade je to dobre dokonca pokladnicka pytala od nas pri zaplateni poplatku otecko pri porode knizku , kde som mala zaznacene, ze otecko tento kurz absolvoval. Musim skonstatovat, ze tak ako som sa bala KRAMAROV kedze vsetky baby sa trepali rodit na ANTOLSKU tak vobec nelutujem. Kedze mne tam chodi rodit doktor, tak som si nemohla vyberat. Vsetky sestricky od tych na porodnej sale, po tych co boli na sestonedeli / nadstandart / az po novorodenecke taktiez doktory a doktorky boli jednoducho super, tym ze ja som nemohla hned vstat a museli ma obskakovat viem o com hovorim. Citila som sa tam velmi dobre, vsetko mi ukazali dokonca aj kupanie sa da absolvovat potom kazdy den s oteckom nie je v tom problem.Takze ak este pojdem rodit urcite na KRAMARE.
TAKZE este raz vdaka celemu personalu a doktorom na KRAMAROCH.

magda22
28. sep 2007

cucoriedka dik za pozitivne informacie 😉

avemaria
29. sep 2007

ahoj cucoriedka01.chcela by som sa ta opytat ked si bola z manzelom na tej priprave co ste tam museli absolvovat,naco sa vas pytali atd.pytam sa preto lebo aj ja chcem aby bol manzel pri porode.a doktor mi povedal ze musim zavolat tej doktorke jandovej.aj ja som pocula ze na tych kramaroch su perfekne doktorky aj doktori.dakujem za odpoved.

uznetusim
29. sep 2007

Avemaria ahoj. Tam sa nebudú vás pýtať nič, iba Jandová bude vysvetľovať všetko okolo pôrodu a v prípade že by si mala nejakú otázku ešte tak sa opýtaš. Ja som bola na príprave s manželom pred troma rokmi. Teraz sa mi to podarilo obísť. Ale určite to bolo vtedy dobré - absolvovať to. Teraz si to už pamätáme a vybavila som si to tak že od lekára ku ktorému chodím do poradne som si poprosila pečiatku a s tým som šla platiť tú účať. Držím palce. 😉

avemaria
29. sep 2007

dakujem uznetusim.ja som pri prvom nemala pri sebe ale teraz chce ist a byt stale pri nas.dakujem za poradenie. 🙂

elize
29. sep 2007

Ahojte. 3 tyzdne som lezala na odd. materno-fetalnej mediciny (oddelenie patologickej gravidity) na Kramaroch. Je pravda, ze toto odd. je "pánu Bohu za chrbtom", a dr. tam pride len na vizitu alebo na prijem novej pacientky. Pristup sestriciek a vacsiny doktorov bol vsak super a ked citam tieto prispevky, tak som pevne rozhodnuta pre Kramare. Moj gynekolog ma na starosti rizikovu graviditu a dokonca je porodnikom na Kramaroh, takze nemam o com rozmyslat. Je velmi ludsky a rozhodne chcem rodit u neho.

elika
30. sep 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ako to prebieha, ked nemate vopred vybrateho doktora porodnika. Je lepsie ak mate niekoho dohodnuteho? Je iste, ze tam bude, ked budete prave rodit? Je lepsi pristup k pacientkam, ak maju doktora dohodnuteho? dik za info.

sorbik
30. sep 2007

...ja som mala dobru skusenost ked som mala vopred vybrateho a dohodnuteho porodnika. Baby sa stazovali, ze ked isli na Kramare s tym, ze nevedeli u koho budu rodit, tak si ich velmi nevsimali a brali ich ako na pase. Ja som nechcela riskovat, ved doktori su vselijaki a sluzbu mohol mat hocikto, tak naco si to potom vycitat keby sa nieco pokaslalo....zazmluvnila som si konkretneho porodnika na odporucanie mojho gynekologa a bola som velmi spokojna, postaral sa o mna a poskytol mi fakt nadstandard 🙂 Mala som aj epidural, takze vsetko prebehlo v pokojnej atmosfere a ja mam len tie najlepsie spomienky na porod.
...Baby ak mate financne moznosti, tak si radsej zaplatte tie nadstandardne izby, su perfektne a starostlivost je tam mimoriadna - na 4 dni to stoji 2000,-Sk. Neda sa to porovnat s beznymi....je tam cisto, umyvaju tam vsetko aj 3-krat denne, sprchy a WC hned na izbe a je tam vyborna laktacna poradkyna p. Lavotova (kedysi tam robila vrchnu sestru na novorodeneckom a teraz na dochodku sa venuje mamickam a radi ohladom dojcenia) - stale je k dispozicii, nikdy vam nevynada ani nic podobne, posobi skor upokojujuco....

julova
30. sep 2007

sorbik - presne ako si to opisala mam v plane urobit ja 🙂...a nevies ako je to s oteckom na izbe? na stranke pisu ze je to mozne a moj manzelik by chcel byt so mnou pocas pobytu v nemocke tiez tie 4 dni - na nadstandarde...neviem nakolko je to potrebne..ale ked je to jeho zelanie, rada mu ho splnim 🙂..

glorita
30. sep 2007

julova nehodis link na ich stranku? 😵 😉

julova
30. sep 2007

glori - to ani nebol ich "vlastny" link, ale toto 😉..a je tam tiez diskusia so skusenostami mamiciek 🙂

julova
30. sep 2007
sorbik
30. sep 2007

...ked som tam v juni lezala ja, bola tam jedna mamicka tiez s manzelom na izbe...tie izby su dvojpostelove, takze sa potom plati za dvoch 4000,--Sk. A este si tusim manzel priplaca aj za stravu, to sa treba informovat. Neviem, ci oteckovia mozu ist obcas aj von alebo musia byt stale na oddeleni, to sa treba tiez opytat...
V juni bol ale trosku problem s volnymi postelami, tak niektore baby museli aj jednu - dve noci cakat na obycajnych izbach, aby sa dostali na nadstandard. Potom to bude s manzelom problem, pretoze prednost maju zeny - mamicky.
Primarka MUDr. Bohacikova povedala, ze zarezervovat si izby nie je mozne.....treba len dufat, ze bude miesto. V juni hovorili, ze ani oni sami neverili aky bude o tie izby zaujem a ze budu stale plne... 🙂

julova
30. sep 2007

ved to...ak bude moznost, tak to vyuzijeme..a snad teda ak bude plno, tak sa tam hadam dostanem aspon ja 🙂..na stranke pisali, ze si moze otecko predplatit jedlo...takze asi nemusi a tym padom hadam moze odist von...tak som zvedava 🙂...dakujem za info 🙂

avemaria
30. sep 2007

ahoj julova.ak sa ta mozem s pytat ty si nebola u zuzky simkovej na svadbe?my sme tam boli a si mi povedoma.nahodou ste odtial neodchadzali skor?

petruska77
30. sep 2007

julova, si si ista ze chces manzela mat pri sebe na izbe? ja by som to nerobila... tie prve dni, su take dost nechutne... krvacas, stale musis menit podlozku pod sebou ... nemozes mat nohavicky, vlozku drzis len tak medzi stehnami, no humus 😝 ja teda neviem, svojho manzela by som tam so sebou asi nechcela mat... na druhej strane ti moze pomoct strazit male ked si v sprche alebo na wecku, ale aj tak... neviem neviem... mne dobre padlo, ze sme boli na izbe 3 mamicky a mohli sme spolu pokecat a rozobrat problemy co sme mali s nasimi mrnusmi 😉

jaja25
30. sep 2007

Tak neskoro, ale predsa. Vanka porodila v piatok večer Dianku- velkú babu vážiacu 3900g 😀 😀 . Hovorila som s nou včera telefonicky a vyzerala unaveno, ale šťastne. Celý víkend som u našich, tak som sa dostala až teraz na internet. Ale zajtra budem s Vankou a napíšem najnovšie infošky 😉 😉

jaja25
30. sep 2007

No ešte k tým cisárskym. U nás je to dosť prísne s tým, kto môže vstúpiť na operačnú sálu, tak asi preto nemôže byť otecko pri cisárskom. ☹

julova
30. sep 2007

avemaria - bola 😉...odchadzali sme skor...cca o pol desiatej, lebo som uz bola tehu a bola som maxiunavena 😀...

petruska - no neviem..humus ako humus..ked to patri k poporodnej ociste..moj manzelik neni pako 😉...a ked bude pri porode...a je to moj poklad...a je dobre informovany, co to obnasa...ja to beriem ako podporu a ked sa tak rozhodne, urcite mu v tom nebudem branit, dokonca som rada, ze sa o to tak zaujima a chce to sam od seba...takze som si ista 😉..ale kazdy ma iny nazor..takze ja ten "humus" neberíem tak tragicky 😉

petruska77
30. sep 2007

julova, tak potom v poho 😉 ja len aby tebe to nebolo neprijemne... aspon ti vzdy pomoze vyskocit na postel, teda predpokladam ze aj na nadstandarde su take vysoke 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre