Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenqa
12. jan 2010

bibi: a je moc pedant??? lebo ja mam take 'fiktivne' problemy s tlakom....u dr. 160/100 - v domacich podmienkach 120/80 +/- a bojim sa, ze ked k nemu pridem na prvu poradnu rovno ma tam necha vyzliect a lezat 😖 😖 no a ja neviem potom, kam dam malu...

moj gyndr. ma uz pozna, vie, ze aj v prvom tehu som to mala - syndrom bieleho plasta, aj u internistu som bola a nic nenasiel....no ale dr., co ma nepozna a nameria mi takyto tlak, tak ho zo mna moze aj klepnut, ze este beham 'po slobode' ale nemam ani opuchy, prietoky su OK, dokonca mi teraz v piatok aj CTG robili a maternica total v klude, zerem 2x denne 1000mg magnezka, no a dojdem na poradnu a bum takyto tlak....

olinka6226
12. jan 2010

caute baby, chcem sa spytat podarilo sa vam normalne dovolat na objednanie na poradnu? ja som vcera skusala aj dnes a stale nikto nezdvihal. je urcity cas kedy treba volat?

natashkaa
12. jan 2010

kacenqa

Valent tusim pritahuje osoby ako sme my dve 😀 len Ti k tomu poviem ak chces jeho ohladom tlaku sa neboj ja mam to iste u neho mi bolo pravidelne merane plus minus 170/100 pravidelne som si merala doma zapisovala si mala som to v tehu knizke nikdy ma nehospitalizoval ebo prave vedel, ze vtedy mi hrozi porod 😀 ako som sa nemocky bala takze ho odporucam uplny kludas

kacenqa
12. jan 2010

natashka: no parada, tak som rada, ze nie som sama taka 🙂 ja si to tiez meriam doma, ale zakazdym to potom na poradni odovzdavam dr. a on to zaklada do mojej karty. a do tehu knizky mi zapise len dakych 140/85-90 😀 😀 vraj najvyssi znesitelny tlak hehehe.

ja dufam, ze ked mi ho teda Mares odporucil, zeby mu mohol aj cinknut, ze mu posiela takuto pacientku a nech nerobi paniku 😀 😀 moje zbozne prianie, este k nemu idem 20. na poslednu poradnu, tak sa skusim dohodnut.

a ozaj, nerobi Valent dake prietahy co sa zazmluvnenia tyka? lebo teda ked uz nemozem rodit u svojho, tak by som rada mala niekoho staleho, s kym si ten posledny mesiac a porod odfunim....nech si ma tam nehadzu jak horuci zemiak....

booooze najradsej by som uz zajtra rodila...ja neviem, pri gretke som to tak akosi lepsie zvladala, teraz uz ledva funim a hned sa unavim....a este mam pred sebou skoro 6tt.....

natashkaa
12. jan 2010

s Valentom sa da dohodnut len to je uz na vasom osobnom stretku. Ja som si presne tak pisala a na poradni mi presne pisali 140/90 😀 inak Ty si mohla s takym tlakom normalne rodit? ci Teba to chyta len pri tlakomeri? mna vseobecne uz ako vidim napis poliklinika

kacenqa
12. jan 2010

no pri porode mi namerali LEN 145/90 tak ma nechali normalne, s tym, ze som mala zaplatenu EPI a ta vraj tiez pomaha znizovat tlak....nakoniec som aj tak skoncila akutnym cisarom, lebo hrozila hypoxia a mala nezostupovala do porodnych ciest.

teraz sa moj gyndr. tvari, ze zatim nie je dovod na cisara, ale vraj ked mi na kramaroch nameraju taky tlak, tak sa mi moze stat, ze sa so mnou ani nebudu bavit a rovno ma supnu na operacku. tak som zvedava 😉

inak mam pocit, ze ma to tiez chyta len co vidim napis MUDr. 😀

modra1
12. jan 2010

No ja som bola už u Dr. Valenta tri x a tlak mi veru ešte nemeral. Zapísal taký, aký som povedala, že som namerala doma. Samozrejme, vo VLASTNOM záujem diktujem to čo som ozaj namerala.

andul18
13. jan 2010

Kocky dakujem za odpovede........
Temu ohladom pupocnikovej krvi som nasla a studovala cely vcerajsi den......... som len trosku zmatena zo vsetkych info ohladom tohto ☹

lindula3
13. jan 2010

andul ono to vyzera dost komplikovane ale len na prvykrat... musis sa zaregistrovat, poslu ti zmluvy + fakturu, myslim ze polka to bola, zaplatis hned a potom ten zbytok az po odbere a po vysledkoch, tusim do mesiaca ti poslu vysledky a keby to bolo nevyhovujuce tak ti vratia peniaze. a potom platis len raz rocne nejakych 50 eur ... uz si to presne ani nepamatam... no myslim ze ked niekto da 600 eur za kocik tak toto je uplna banalita proti tomu ked ti to moze niekedy pomoct... no dufajme ze to nikdy nikdy nebudeme potrebovat...

andul18
13. jan 2010

lindula3....dakujem za odpoved. Uz som volala na tu linku ohladom odberu pupocnikovej krvi 😀
Snad vsetko dopadne dobre 😀

bibione
13. jan 2010

olinka: zbytocne volas...treba poslat mail

radka1231
13. jan 2010

Ahojte maminy. je povinne chodit na cvicenie k doktorke Jandovej? mohli by ste mi niekto na nu poslat e-mail na r.kujanova@centrum.sk. Dakujeeeem

bibione
13. jan 2010

radka: nic neije povinne,len porodit 😉 ...jej mail je na kramarenskom webe

amisa
13. jan 2010

Ahojte, Valent mi povedal ze kvoli mojim krvnym vysledkom by bolo najlepsie este vydrzat... ja uz chcem rodit.. alebo nech ma uspia a zobudia az na dalsiu kontrolu.. fnuk fnuk

modra1
13. jan 2010

amisa: bola si včera? Mne sa podarilo prísť načas, tak som bola prvá a prakticky na otočku 🙂. Čo máš s krvou?

My sme pupočníkovú krv dali odobrať v skrátenom konaní 😀, počas pôrodu sme povedali PA, že chceme odber, urobili ho a Eurocord nám potom na základe tohto odberu poslal výsledky, zmluvu a šek. Síce som teraz ich stránku nepozerala, už tiež musím, ale my platíme určite menší ročný poplatok ako 50 eur, tuším je to niečo okolo 20 eur.

olinka6226
14. jan 2010

bibione nie k jandovej, ale na poradnu dvere 222 kde sa treba objednat... tam sa neviem dovolat. 😅

andul18
14. jan 2010

Olinka 6226..... skus tam zavolat skoro rano (okolo 7:30)...... snad mas spravne tel. cislo....... mne sa tiez podarilo dovolat az na n-ty pokus ☹

hajdylca
14. jan 2010

andul ja som zatial bola u doc. Planka, a aj zajtra k nemu idem...

amisa
14. jan 2010

modra1 no to sme sa mozno videli mi sme tam boli o 14.15.. pred nami tam bola jedna ciernovlaska dlhe vlasy a taky vzorovany top a po nej jeden par kde tehula mala taky bledo fialovy top a ja som mala taky tmavo fialovy sveter dlhy a cierne nohavice a fialove okuliare a moj muzik nosi nausnice. UZ mate podpisanu zmluvu. nam dal az teraz lebo minule sme nestihli, utekal na nejaky cisarak.
S krvou no je toho viac ale hlavne zvysena zrazanlivost, tak pichame kazdy den injekcie.

Baby inak ked sedavam vonku pred porodnicou spolu s cerstvymi mamimnami, vsimla som si ze maju ultra kratke kosielky a zupany nad kolena a ked si tam na tie sedacky na osmom sadnu vidno im az..no ako to pekne povedat aj tam kde by nebolo treba detailne hladiet.

olinka6226
14. jan 2010

dakujem, uz som sa dnes asi na 250x dovolala. tak tam idem v pondelok na 11tu. uz sa tesim na to cakanie 🙄 😀

modra1
14. jan 2010

amisa: nabudúce pozdravím, videli sme sa, bola som tam sama 🙂. Čakala som vonku práve preto, aby mi dal formulár zmluvy. Ono je to tak, že ak nepríde, môžeš papiere zahodiť, ak príde, tak by sa to malo dať zúradovať aj následne, on síce nie je zmluvnou stranou, ale nevidím dôvod, prečo by nemal zástupca nemocnice zmluvu následne podpísať, keď prejavy vôle dotknutých osôb sú zrejmé.
S tou krvou je to nepríjemné, myslím teda najmä kvôli injekciám denne, inak neviem aké problémy to môže spôsobovať. Je to problém aj s epidurálkou, alebo tú ani nechceš?

A tá ďalšia poznámka 😀. Nikto ma neprinúti chodiť bez nohavičiek, ani počas 1. doby pôrodnej. A na tej chodbe je taká kosa, že určite budem vychádzať von v nohaviciach. Ja mám teraz skôr problém, že v čom rodiť, som prekvapená, že nedávajú košele. Kvôli pôrodu si teda košeľu kupovať nemienim, žiadnu nemám, tak asi len zošijem dve staršie biele tričká, nech to mám aspoň po kolená a po pôrode hodím do koša.

Inak ma dosť pobavilo, čo hovorila Jandová na príprave pre otcov. Pýtala som sa jej na rešpektovanie súkromia, tak, že vraj samozrejme a potom to rozviedla podrobnejšie: 1. keď ma bude lekár vyšetrovať, manžel musí ísť z miestnosti von, aby bolo zachované moje súkromie, 2. ak budem mať to "šťastie" ešte pobudnúť na čakačke, tak tam manžela nepustia, lebo na monitore majú ženy vyhrnutú košeľu, tak aby bolo zachované ich súkromie. Zaujímavé poňatie intimity, môj muž ma vidieť nemôže, ale cudzia žena hej 😲.

Snažím sa pozitívne naladiť a dúfam, že narazím na normálnych ľudí, lebo tá prednáška pre otcov bola dosť účelová, zameraná na to, aby sa každý podrobil tomu na čo sú oni zvyknutí. A podporené to bolo tým, že Dr. Jandová je vskutku veľmi sympatická a príjemná žena a vedela to podať tak, že si človek hneď myslí, že s tým aj sám súhlasí.

radka1231
14. jan 2010

bibione: dakujem 🙂 uz nech to mam za sebou 🙂

weronyca
14. jan 2010

Modra1 ty si prvorodicka? Ci si uz niekedy rodila/u kocha?? Z toho co si napisala mam pocit ze sme sa na tej pripravepre otcov stretli.

Baby co ste rodili cisarskym. Kolko vam trvalo kym ste boli ako tak fit. Ja sa neviem poriadne postavit z postele.
Som z toho psychicky dost v prdke. K malemu vstavam 10 min. Len sa v posteli tulenim

amisa
14. jan 2010

modra vies ze som aj myslela ze ci to nieso nahodou ty? 🙂..

respektovanie sukromia na nas nemocnicny sposob, je dost zvlastne uznavam, alebo skor ze aby im tam manzelia nezavadzali. Avsak s tim mi asi uz nic nenarobime..ale ak tam budeme spolu mozme sa nejak pokusit partizancit 🙂 a manzelov prepasovat, nie?

A tie kosele na rodenie tiez sa mi to zda velmi velmi cudne preco nemocnica neposkytne aspon jednorazove.

kacenqa
14. jan 2010

caute je tu niektora, co ide 20.1. na 11.00 na cvicenie k jandovej?

weron: no ja asi nebudem pre teba dobry priklad, ja som uz po prichode domov behala jak srna... nevravim, ze som lamala svetove rekordy, ale urcite mi netrvalo vstavanie 10min....

hlavne - neries to. kazdemu telu trva zotavenie sa inak, niekomu par dni, inemu aj tyzdne. myslim, ze si to netreba pripustat a hlavne sa pozitivne nalad, a ver tomu, ze sa to podda....

modra1
14. jan 2010

weronyca: na príprave sme boli 8.1. Mám jedno dieťa, narodilo sa pred 5 rokmi v B. Štiavnici, takže viem čo mi vyhovuje a nechápem, že v BA sa nedá alebo nerobí bežne.
Čítala som, že si nakoniec skončila sekciou, hlavne, že je dieťatko OK. Kým si v nemocnici, tak sa nestresuj tým, že nevládzeš, ja myslím, že každým dňom to bude lepšie, takže keď sa prepustia, už budeš v poho. Predsa ťa operovali len v pondelok, takže máš právo cítiť sa zle. Naozaj prajem, aby si sa čím skôr vystrábila.

amisa: uvidíme, či budeme spolu 🙂. Ja by som veľmi rada mala spontánny pôrod, rýchly a málo bolestivý, kto by nechcel, však? Ten prvý bol vyvolávaný s mojím súhlasom, 11 dní po termíne, nakoniec sa však ukázalo, že išlo o blbo vypočítaný termín, lebo syn nemal žiadne znaky prenášania. Zmenila som potom gynekologičku, aj z iných dôvodov, mala sklony ľudí manipulovať a to ja neznášam. Teraz som si radšej zaplatila epidurálku, pre prípad, že opäť budeme vyvolávať, ale dúfam, že nie. No a pokiaľ ide o prístup, hlavne dúfam, že narazím na normálnu smenu a budú to ľudia s humánnym prístupom. Ak by nie, určite budem "bojovať". Napríklad, keď som čítala, že csine púšťala nejaká doktorka vodu rukou, nie ihlicou, skoro som odpadla. Hneď som si vyhľadala, ktorá doktorka sa tam volá Eva a tá nech sa ku mne nepribližuje.

kacenqa
14. jan 2010

modra: mne lovisek tiez pred 2 rokmi vodu pustal rukou, akoze to bola bolest, ze som oci skoro az po strop vyvalila....tiez som sa potom divila, ked som citala, ze sa to ihlicou robi, on do mna vsturil ruku snad az po laket, posmatral mi tam a ja ako prvorodicka som nevedela co skor....

mimochodom, k tomu sukromiu, myslim, ze cudzia zena napojena na monitor uz len fakt nebude tuzit po tom obzerat si 'spolurodicky', kdezto chlap coby doprovod, ktoreho nic neboli nepicha, nekontrahuje ma dost casu riesit vselico naokolo....myslim, ze preto to tak robia....niezeby som s tym 100% suhlasila, ale dalo by sa to riesit napr. takymi tymi zavesmi okolo lozka.....

amisa
14. jan 2010

kacenqa.. ve to obycajne zavesy by stacili.. ale co uz..
modra.. dufajme, ze natrafime na niekoho normlaneho a Mudr Eve sa vyhneme, alebo ze nam ta voda odtecie aj sama. KAzda by chcela co najmenej bolestivy a co najrychlejsi..

martina46
14. jan 2010

ta mudr eva, ako vyzerala?

kacenqa
14. jan 2010

jeee martina - my sme sa vcera videli na priprave pre oteckov 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre