Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

beruska151
14. jan 2010

Weronica:vytaj mezi mami neboj vsetko bude ok len stale nelez a pokusaj sa rozhybat onedlho ti bude dobre. 😉
Drzim ti palce. 😀

martina46
14. jan 2010

kacenqa, jej jasne!!! 😀

modra1
14. jan 2010

weronyca: neviem, aký je tvoj postoj k homeopatii, ale toto som našla, kopírujem:

PO PORODU

Arnica montana 9 CH (volný prodej)
urychlení hojení, vstřebání hematomů
odstranění pocitů zhmoždění
lék má specifický účinek na svaly a kapiláry
Dávkování: 5 granulí 2x denně

Staphysagria 5 nebo 9 CH (volný prodej)
na hojení řezných chirurgických ran (nástřih hráze, císařský řez)
Dávkování: 5 granulí 2x denně

Homeopatiká sa dajú kúpiť v lekárni na Riazanskej ulici (zhruba v strede ulice je taká zelená prízemná budova, hneď pri ceste v smere k Polusu), alebo ešte zvyknú mať aj v lekárni oproti zimnému štadiónu (tomu, čo teraz rekonštruujú).
Z iného zdroja som vyčítala, že sa granulky užívajú buď 15 min. pred jedlom, alebo 30 min. po jedle, nechajú sa voľne rozpustiť pod jazykom. Po pôrode ich treba užívať aspoň 7 dní.

modra1
14. jan 2010

kacenqa: vďaka za info, Lovíška si pripisujem do zoznamu.

A to súkromie, jednak by stačili závesy, ale hlavne ja som to nemyslela tak, že by mňa obzerala iná žena, to by mi samozrejme vadilo. Ide už o to, že mne samej, hoc aj oblečenej, by bolo nepríjemné byť v prítomnosti inej nahej ženy. "Súkromie a intimita" zahŕňa všetkých ľudí, nielen chlapov.

andul18
15. jan 2010

Ahojte,
vyzera to tak, ze som jedina, ktora nechodila na cvicenia k p. Jandovej a ani sa nechystam na pripravu "oteckov" kedze ten moj pri porode nebude ☹ Zoznam veci do porodnice mozem ziskat len u tej p. Jandovej, alebo mi ho moze dat k dispozicii aj sestricka na poradni????

bibione
15. jan 2010

weronyca: fit budes ako tak po 2tt...neverila som tomu,ale je to tak...teraz je to mesiac co som po cisari no a cim dalej tym lepsie...len to brusko pobolieva trosku,inak pohodka 😉

ewelyne
15. jan 2010

baby ta arnica pred a po porode 200 CH ta mala je nic- to mam od lekarky... takze potencia 200 Ch aby to vyznam malo 😉

ano, lekari a personal casto zabudaju na sukromie, intimitu, uctu a respekt..... ide iba o ludsku dostojnost, nech sa nechovaju tak, ako by nechceli, aby sa v podobnej situacii chovali k nim alebo k ich rodinnym prislusnikom....

amisa
15. jan 2010

andul18 mam ho vo fotaolbume.. kukni a nemusis si ho ist pytat.. presne, nic som nevynechala ani nedopisala

andul18
15. jan 2010

amisa.....dakujem velmi pekne 😀 Tak a teraz uz mozem zacat balit tasku do porodnice 🙂

amisa
15. jan 2010

andul este nemas zbalenu? sup sup..

laxity
15. jan 2010

andul18...ja som na tom asi tak ako ty, takže nie si sama. Tiež nechodím na cvičenia k p.Jandovej, pretože chodím do Pezinka a tiež nebudem mať manžela pri pôrode. Zoznam vecí je aj na internete cez google a si tam 🙂 . Ale už sa môžeš baliť...mňa to tiež len čaká.

Náhodou o dr. Pružincovi mi viete niektorá niečo prezradiť? 🙂 Ďakujem

kacenqa
15. jan 2010

caute

amisa - dik za ten zoznam, nemusim to hladat ani ja 😀 aj ked zhruba viem, co si brat....ked som sla ako prvorodicka, tak som si nabalila otrocky vsetko zo zoznamu a potom som doma skladovala nepouzite veci - tak napr. ten sprej do nosa, to som vobec nepouzila, ani ten balzam na pery a dokonca v mojom zozname bol aj hroznovy cukor, ktory som mohla mat pre pripad hladu 😀 😀

inac tie, co sa chystate na nadstandard, tak tam su vlozky aj podlozky pod pacienta stale k dispozicii, takze tam by som brala maximalne tak 1 balenie vloziek a 2 podlozky pre pripad, zeby som sa hned na ten nadstandard nedostala (ved v pripade potreby - keby sa nerysovalo uvolnenie lozka - to vsetko moze operativne dokupit a doniest potom manzel)

a hlavne - pre babatko si nezabudnite doniest aj vlhcene utierky na prebalovanie!!!!! to nikde neuvadzaju v zozname a tam sice dostanete taky pohotovostny balicek, ale tam ich je asi 12 a to mate tak na 3-4 prebalenia

a tie, co cakate dievcatka a chcete im tam hned nechat prepichnut uska (inac robi to vrchna z novorodeneckeho a uplne fantasticky!) tak si treba nachystat plienky (pampers) a/alebo vlhcene obrusky v hodnote cca 400 korun - teda tak to bolo aspon 2 roky dozadu. ja som sice nedala pichat uska hned, ale az ked mala krpata 2 mesiace, no a kedze oficialne za to nemozu brat peniaze, tak sa to riesilo takouto materialnou protihodnotou. a este - tie nausnice treba namocit do flasky s liehom a takto namocene ich tam priniest (ja blba som ich doma tyzden macala a potom som ich strcila naspat do krabicky 😀 a tak ich tam doniesla a vrchnu skoro slak trafil)

laxity - pruzinec mi robil laparku pri prvom, mimomaternicovom tehu, je to sympos, aj s takym fajn ludskym pristupom, ale ked som si ho povodne chcela zazmluvnit na prvy porod, tak mi povedal, ze nezazmluvnuje, ale vraj sa nejako dohodneme, co sa mne nepacilo, lebo ja nikomu prachy do vrecka strkat nemienim, tak z toho nakoniec nic nebolo a nelutujem 😉

laxity
15. jan 2010

kacenqa...ďakujem za info, hej aj ja som to počula, že on nezazmluvňuje, no uvidím ešte. Ty už chodíš k niekomu na Kramáre? Bo pozerám, že sme v rovnakom týždni 🙂

kacenqa
15. jan 2010

laxity: este nie, este idem 20.1. na poradnu k Maresovi, no a ten mi odporucil Valenta. a kedze si ho tu kocky chvalili, tak si necham poradit asi a skusim sa s nim dohodnut na zmluve

kacenqa
15. jan 2010

laxity: jeje a my mame aj rovnaky TP (mne tu kon zle ukazuje, lebo som mala predlzeny cyklus ale podla PM mam tiez 26.2.) a este mame aj rovnake meno vybrate - aj my teda budeme mat na 99% Natalku 😀

laxity
15. jan 2010

kacenqa...Marešovi aj ja som chodila, veľmi som s ním bola spokojná. Viem, že on odporúča dr. Valenta, je to tiež veľmi dobrý doktor, aspoň čo som počula od ľudí. Ja ani neviem, či zazmluvniť alebo nie. Mám v tom nejaký chaos...Radšej by som chcela nadštandard, ale to môžem asi len snívať.

kacenqa
15. jan 2010

laxity: no ja som nakoniec pri prvom zazmluvnila maresa (ono ked som sla za pruzincom, nevedela som, ze aj mares rodi na kramaroch, to mi povedal vtedy pruzinec na prvej poradni unho) a nakoniec ma aj tak nerodil 😀 lebo siel na jarne prazdniny, takze som dosla na kramare a rodit ma zacal lovisek, co mal prave sluzbu a akutneho cisara mi potom robil plank s rusnakom 😀 no v lepsich rukach som nemohla skoncit, ani keby som si vyberala.

myslim, ze nadstandard nie je az taky nerealny, ved tam sa vkuse prepusta, toci sa to tam jak na beziacom pase a ak sa aj mozno nedostaneme hned, tak podla mna na druhy den sa to uz moze podarit...

laxity
15. jan 2010

kacenqa...no super, no ja som ešte tak veľmi neni presvedčená o Natálke, to manžel vybral, ja som povedala, že meno upresním až keď ju uvidím 🙂 . Ale Mareš nerodí teraz však? A odkiaľ si, ak to nie je tajné? Bo ja chodím k Marešovi do Pezinka

laxity
15. jan 2010

kacenqa...a to keď si niekoho zazmluvníš, tak on si môže odísť na jarné prázdniny? Ufff cisársky si mala? Takže ťa čaká aj teraz? Ja mám podľa tehotenskej knižky termín 28.2, podľa ultrazvukov 25.2. a teraz pozerám, že 26.2....no ufff je to zaujímavé, som zvedavá kedy to príde 🙂

kacenqa
15. jan 2010

laxity: Mares teraz nerodi, chodim k nemu do GPN tu v BA (som z BA), a povedal mi, ze rodit zacne az ked sa vratia spat do Kocha, lebo ze to uz nezvladal. skoda. to, ze si zazmluvnis nejakeho dr. neznamena, ze sa teraz nemoze pohnut z miesta, takze v pohode moze odist na skolenie, sluzobku ci dovolenku, to uz je na tovjom riziku. samozrejme, ak sa tvojho porodu nezucastni, tak ti potom peniazky vratia.

cisara som mala kvoli tomu, ze mi prestal postupovat porod a hrozila hypoxia a tak, preto sa rozhodli pre akutny SC v plnej narkoze. teraz mi mares zatial tvrdi, ze nevidi dovod na druhy cisar, ale pre istotu ma poslal na predoperacne s tym, ze sa uvidi, a nech som radsej nachystana, lebo vraj drviva vacsina druhych porodov po prvom SC konci tiez SC, tak uvidime

laxity
15. jan 2010

kacenqa...aha no opäť o niečo múdrejšia 🙂 , som si práveže myslela, že doktor sa prispôsobí termínu...

tak veľa šťastia teda a nech to dobre dopadne, možno sa tam nakoniec stretneme 🙂

kacenqa
15. jan 2010

no to je celkom mozne, pri prvom porode som dokonca bola s kockou, co som si tu s nou na konikovi pisala aj na izbe 😀 😀

vies ono s tym zazmluvnenim je to take ze napr. taky cunderlik alebo plank z kramarov by potom fakt cely rok nemohli vytiahnut paty z nemocky, ked maju vela zazmluvnenych pacientiek. a mna mares vtedy varoval, ze tam pojde na prazdniny, ale kedze este vo stvrtok pred porodom (porodila som v nedelu) som unho na poslednej poradni nebola ani na 1 prst otvorena, ani jeden z nas nepredpokladal, ze v dohladnej dobe porodim 😀 a nakoniec som rodila presne na termin a este sme sa smiali, ze ani dvere na aute nestihol poriadne zabuchnut a ja uz som rodit zacala 😀

laxity
15. jan 2010

aha, no to je tiež pravda, ozaj by museli len doma byť a nikam sa pohnúť...to ma nenapadlo 😒

modra1
16. jan 2010

amisa, ty si nejaká zodpovedná s tým balením 🙂. Ja som sa balila túto stredu, dnes manžel zmontoval postieľku a pred chvíľou som došila prikrývku. Už len to bábo 😀.

amisa
17. jan 2010

modra no mi sme sa chystali postupne aby to bolo pre nas menej narocne i stresujuce. Aspon som kludna a cakam ked to pride 😀

myzma
17. jan 2010

ahojte, zienky,

ja by som vam este odporucila min 2, ked nie 3 nocne kosele, mne museli tretiu dokupovat, bo som to tam uz sama so sebou nedokazala vydrzat. velmi sme sa potili, vsetky na izbe... do sprchy sme sice chidli kazdu chvilu,a le oblecenie sa nevysprchuje 😀

su tu za ten ca, co som tu nebola rozne konverzacie, ale aspon pripisem, ze i mne pustali vodu rukou, bolelo to, ale dalo sa vydrzat, ako mnoho inych veci... samotne kontrakcie na zaver 2. doby ma neskutocne prekvapili svojou intenzitou, ale vseho vsudy sme to do 4 hod mali za sebou, len sme dlho cakali, ci a ako sa to rozbehne same, ale po pusteni vydy bol maly presne do 4 hodin na svete...

co sa tyka nadstardu, zvolila som ten nizsi, je len jedna taka izba, ale je to uplne v pohode, akurat tam nie je TV, na izbe ste tri a kupelna je oprati dveram do izby cez chodbu. plati sa 6,64 za noc.

ak by ste mali otazky, rada zodpoviem, inak som maximalne spokojna, tak ako som na kramare ist nechcela, som rada, ze to dopadlo ako to dopadlo, natrafila som na uzasnych ludi od porodnej saly, cez sestonedelie, po novorodenecke 🙂

meggieya
17. jan 2010

ahojte... ja som stravila 12dni v nemocnici na Kramaroch.. teda na porodnici a moje zazitky nie su pozitivne. Najskor ma hospitalizovali koli vysokemu tlaku a po dvoch dnoch mi praskla plodova voda. Odviezli ma do porodnice a supli ma na cakaren az do rana. Plodova voda este do rana odtekala. Rano primar zistil, ze mam malo plodovej vody a dal mi vyvolavacku, co znasobilo bolesti a mne bolo tak, ze som tam skoro steny skriabala. Vsetok personal a lekarka boli neludske, sestricka mi stale dohovarala, ze sa mam ukludnit, ze ma to nemoze tak boliet, dalsia, ze to mam predychat a dalsia, sa ma arogantne spytala, ze si mi nikto nepovedal, ze porod boli.... krava... ale to nie je vsetko... po tom ako som kricala po celom oddeleni, tie bolisti sa uz nedali zniest, ma zobrali na klistir a oholili ma, v sprche som myslela, ze porodim. A ked som sa doplazila na box, a chytila sa posvy, od bolesti, tak na mna sestra vybehla, ze preco sa tam chytam, ze potom budem ich chytat, tak som jej povedala, ze nech sa neboji, ze ju chytat nebudem. Lekarka bola tiez neprijemna, stale mi prizvukovala, len bez oemocii, len bez emocii... trapka. Maleho som vytlacila v pohode, bol cely potlaceny a v porodnych cestach nachytal infekciu, koli ktorej bol potom 4 dni v inkubatore. To ze mal modrynovu tvaricku len umocnilo zltacku, co chytil, tak sme sa zase trapili pod lampo s modrym svetlom. Maleho mi prilozili az na 3 den, takze mal problem sa prisat. Musela som si mlieko odstriekat a davat mu ho striekackou. Na novorodeneckom boli niekore sestry mile ine menej, ale snazili sa. Aj niektore lekarky na novorodeneckom usli. Co sa tyka ubytovania tak som bola pocas hospitalizacie 3x prekladana a co som tam zazila tie zeny, tak ako vsetko sa da ale to bolo moc. Predposledny den, som sa dala preozit na nadstandard a to bolo ine kafe, velmi som si tam oddychla a bolo mi tam prijemne, cize doporucujem nadstandard jednoznacne. Prostredie, jedlo, telka na izbe, ina uroven zien... fakt.

martina46
17. jan 2010

myzma, gratulujem k matuskovi 🙂 😵

ja by som mala par otazociek, rodila si v lahu? dalo s nejako s lozkom ci porod.kreslom manipulovat, do nejakej zvysenej polohy? mala si maleho hned pri sebe a cely cas potom ocas pobytu v nemocke?

drzkajte sa 🙂

modra1
17. jan 2010

myzma: kto konkrétne ti púšťal vodu rukou?

amisa: ale jasné, tak to má byť, každý podľa svojho, aj ja som kľudná 🙂

csina
17. jan 2010

meggieya ...ahoj...my sme sa tam stretli, ležala som na izbe po tebe, odkiaľ ťa viezli na pôrod...si si riadne užila kočka, nezávidím, ja som mala taký 1. pôrod...
teda je pravda, že aj ja som tam postretala kadečo, teda personál, na dievčatá na izbách som mala šťastie.. 🙂 ale treba fakt uznať, že porovnávať 8C, kde mi v spánku padala omietka zo steny do úst a predierala som sa k WC pomedzi krabice a nadštandard, kde som sa cítila skoro ako doma...no škoda hovoriť... 😎
každopádne, máš to za sebou, si domka a už bude len lepšie...držím ti palce a budem rada ak sa pripojíš kdo voľnej diskusie..máme tam tému..Bábätká z Kramárov...pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre