Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

tinad
29. jan 2010

To naozaj ziadna maminka neberie antikoncepciu Azaliu po porode? ☹

kacenqa
29. jan 2010

tinad skus sa spytat vo volnej diskusii tam urcite najdes aj temu o azalii, je tam tem o antikoncepcii niekolko...

ja sama za seba ti poviem, ze som kvoli kojeniu ziadnu antiko nechcela. aj ked su take, ktore sa mozu aj pri kojeni, ale ked do mlieka prejdu veci zo stravy, ktore mozu sposobit babatku naduvanie, tak sa mi nechce verit, ze tie hormony z HAK donho neprejdu....a aj ked je to mozno minimalne mnozstvo, aj tak som nechcela krmit svoju dceru uz od novorodeniatka hormonmi. preto som ziadnu HAK neuzivala.

beruska.zuzanka
29. jan 2010

zuziq, klystir dávajú normálne tú vodu mydlovú, či aká to je, ale lepšie to isto prečistí ako čípok určite 😉 ja som si v lekárni kúpila yal klystír, ale som nevyužila, radšej som si dala ten klasický a basta 🙂

kacenqa
29. jan 2010

ozaj zuziq - ten klystir by zaujimal aj mna...pred 2 rokmi som si priniesla yal, ale nedovolili mi ho pouzit, dali mi standardny klystir cez hadicku, no vydrzala som mozno pol flase ani tolko nie a uz som musela utekat.....

nezmenilo sa to??? klystir a nastrih hradze boli moje 2 najvacsie traumy z prirodzeneho porodu......

beruska.zuzanka
29. jan 2010

kacenqa, z klystíru som ja traumu nemala, poznala som ho z predošlej operácie a je to určite lepšie, ako by som sa mala potento tam na stole...
z nástrihu som mala aj ja strach, ale moje dieťa bolo ku mne milosrdné a šitá som len 1 cm 😀 aspoň dačo, keď pôrod taaak dlhýýýýýýý 🙂

kacenqa
29. jan 2010

beruska: to ano, pototo by som sa nechcela ani ja, ale ja mam psychicky blok z toho, ze mi niekto nieco strci do zadku 😒 😒 😒 preto som to chcela riesit tym yalom, co ma v podstate tie iste ucinky. no a cipky by boli urcite uplne najsetrnejsie....nechapem, ze niekde sa to da a inde ani zaboha.....

beruska.zuzanka
29. jan 2010

kacenqa, myslím ale, že ten yal je normálne možný, na príprave u jandovej jedna mamička rozprávala, že tuším dva roky dozadu rodila a dávala si yal 🙂

bibione
29. jan 2010

hehe...dobra tema ten klystir 😀 ...teraz sa uz smejem,ale neni to bohvieco 😠 ...no neviem za ako dlho nastupuje ucinok yalu,ale urcite treba povedat toto dopredu,nie az budete rodit...pre mna toto bolo najhosrie z celeho porodu...na mna ten klystir ma hnusny ucinok 😠

bibione
29. jan 2010

lucy1990: myslis,ze na to budes mat cas ...na nejaky notebook 😉 mne teda nechybalo nic z toho...nebolo cas na to mysliet
laxity: kup si koselu co je cela na gombiky a mas postarane 🙂

lucy1990
29. jan 2010

Bibi, mas pravdu, mozno nie 🙂 inak ked nie su komplikacie, malinku mi daju hned ku sebe a mam ju pri sebe cely cas?

kacenqa
29. jan 2010

beruska: no tak som asi len vymakla vtedy blbu sestricku, lebo ja som tam neprisla nijako akutne, takze na vsetko bolo dost casu, aj som hovorila, ze mam yal a chcela by som ho a ona to rezolutne zamietla..no ako vystresovana prvorodicka som nejako nemala snahu protestovat, nevedela som co sa moze a co nie....

j777
29. jan 2010

baby, mne nikto nedal klystir a nebolo to tym, ze by bolo malo casu....a poviem vam, ze radsej by som ho mala, aj ked som raz povedala ze nikdy viac/ pred 4 rokmi pri laparke/ ..ale ten nechutny pocit, ze mate pocit, ze z vas nieco ide ale nie ste si iste lebo si tam nevidite a len podla velavravneho vyrazu tvare lekara viete , ze asi ozaj nieco z vas ide... 😀 😀 nic moc, vtedy by som sa videla...ale mozem ja za to?? 😅

zuziq
29. jan 2010

a trosku blba otazka asi ale ako hlboko sa dava ta hadicka? 😕

lenocka23
29. jan 2010

zuziq, konkretne ti to asi povie len sestra, ale ja som si pri tom vsetko vobec nestihla uedomit, ako hlboko to zaviedli... 😉

bibione
29. jan 2010

strc si teplomer do zadku a budes vediet ako hlboko 😀 dalej sa neda,mozte mi verit,sama som ich davala nespoctene krat

plivit
29. jan 2010

zuziq myslíš s irigátoru na klistýr? tak asi 10 až 20 cm myslým

ináč ani mne nestihli dať teraz klistýr a všetko bolo OK 😀 😀

laxity
29. jan 2010

martina46...tak to máš pravdu, už ten kúsok vyhrniem aj keby čo bolo...alebo moja sestra 😀 .

Dnes som bola prvý krát na poradni, no celkom som to tam zvládla, len som mala trošku iné predstavy. Môj gynekológ sa vždy so mnou pekne porozprával-ako sa cítim, čo ma bolí, čo nebolí.... a tu...vôbec nič, išlo to ako na páse. Ešte mi p. doktorka na 222 stihla povedať, že som prišla o týždeň skôr ☹ , tak ja už neviem, veď sestrička ma objednávala...A ani som sa nestihla opýtať, kde si môžem urobiť ultrazvuk a či mi ho ešte vôbec urobia, pretože naposledy som bola v 30tt a to malá mala 1470g a nemám ani šajn koľko má teraz a dosť by ma to zaujímalo....Neviete mi prosím poradiť? Ďakujem

silvia7
29. jan 2010

ahojte môžem sa opýtať, aj ste si vypracovali pôrodný plán a použili ho na kramároch alebo nemáte s tým skúsenosť?? dakujem.. 🙂

lovula
29. jan 2010

Silvia7
ja som chcela pôrodný plán, ale Dr. mi povedal, že u nich sa nič také nepoužíva. A keď Vás tam bude viac rodičiek, tak na to asi ani nebudú mať čas. Ale skúsiť to môžeš a potom daj vedieť, že aká bola odozva

silvia7
29. jan 2010

Lovula - no ja som len zvedavá, lebo som čítala, že niektoré baby to proste spíšu a hotovo, ale tak ja ako prvorodička absolútne netuším, čo chcem, môžem chcieť a je v norme a čo je nad .. chápeš.. 😅

a vlastne ako to funguje - lebo idem 18.2. poslednýkrát k mojej gyn. a minule mi povedala, že potom už len do pôrodky - ja si musím prv zavolať na kramáre alebo osobne si zistiť, či áno a či nie? (môžu ma odmietnuť???) a keď nechcem zazmluvňovať dr., tak to vždy skončím na poradni u iného?? díík

martina46
29. jan 2010

silvia, naj volba je asi riesit konkretne poziadavky tesne pred.
ja som povodne planovala porodny plan, no nakoniec to skusim takto.
klystir sa napr. chystam odmietnut a nikto nemoze nic namietat, proste ma prinutit nemozu. tiez by som bola rada, ak by nemusel byt nastrih, no toto asi velmi neovplyvnim, ale pokusim sa. tiez by som rada babo aspon na chvilinku mala okamzite po porode pri sebe a na 1. prilozenie ho chcem bez perinky.

lovula
29. jan 2010

Tak toto ti musia odpovedať iné, lebo ja som mala pôrodníka známeho, takže tam to bolo jednoduchšie. Počkaj si na iné mamičky, určite ti odpíšu.
A v tom pôrodnom pláne sa udáva, že čo si praješ počas pôrodu a čo vyslovene si neželáš. Teraz ma nenapadá žiaden príklad ☹ asi pokročilá nočná hodina robí svoje

silvia7
29. jan 2010

no mám tam kamarátku sestričku na pôrod. odd. tak skúsim sa aj jej opýtať, že či tie požiadavky aj nejak riešia alebo len prikývnu... hm..
a mati niekde na nete bolo (aj keď strašne staré - rok 2005 myslím), že klystír je na kramároch povinný - inak to si tiež neviem predstaviť, že čo ti ho tam narvú stoj čo stoj?? hmm.. akože viem, že to má svoje opodstatnenie, prečo ho robia.. ale nakoľko som to ešte nezažila - v živote som nebola v nemocke, nič zlomené, absolútne zdravé žieňa odmalička som, tak asi bude ťažšie pre mňa prijať niektoré veci ako bežné a normálne 😅

mataaaaa
29. jan 2010

no mna sa nepytali ci chcem klystyr ci nie, tak mi ho dali .. ale nebolo to nic zleho 😎 a ktomu este aj doholenie .. ale niekde som citala, ze klystir nieje uz povinny ..
a miminko vam prilozia k prsniku hned

lovula
29. jan 2010

ja som mala s klystýru dosť veľké obavy, ale fakt to nič nie je. Len treba stihnúť dobehnú na toaletu 🙂
Tiež som sa tomu chcela vyhnúť, ale bolo mi to vysvetlené takto : Chcete aby sa vaše bábo narodilo do sračiek?
A naozaj, keď začnete tlačiť, tak nesledujete čo vám kade začne vychádzať 🙂, takže ja som určite za klystýr.
A keby bol klystýr to najhoršie na celom pôrode, tak rodím každý rok ako čerešňa 🙂

martina46
29. jan 2010

vonku sa klystir bezne nerobi, udajne to akoze vyprazdnenie criev na porod nema absolutny vplyv. inac, ja mam dovod, preco odmietnut, ja som si kedy si parkrat robila klystir a mala som potom velke problemy s vyprazdnovanima a vzduvanim a take podobne, tak ze ja fakt netuzim, aby sa mi taketo nieco opakovalo a nie to este po porode. pri dcerke mi ho aj tak nestihli dat, a ci sa tam pototoone alebo nie, to si musia vyriesit oni, mne je to srdecne jedno, myslim aj tak, ze babatko si neokakam 😀

silvia7
29. jan 2010

😀 😀 😀 peeekne ti to vysvetlili teda 😀 😀 😀 ale hej, som si vedomá toho, že je to dobré riešenie.. no ale fakt som zvedavá na ten pocit - a aj na všetko okolo pôrodu.. ah jo..

mata - a doholenie bolo v poho? mne je blbé aj ked mi mm má holiť nakoľko tam už nedovidím a ani so zrkadlom to nie je ono 😅

lovula
29. jan 2010

martinka46,
mne bolo našťastie v pohode, dokonca som bola rada, že som vyprázdnená, lebo som bola po cisárskom a neviem si predstaviť, že by som sa mala trápiť na toalete.

martina46
29. jan 2010

doholenie nebolo, zrejme som to doma zvladla bezchybne 😀

roxi
29. jan 2010

ahojte,
ja som rodila na Kramároch v 2007 a bola som celkom spokojná, len sa mi nepáčilo, že napr. klystír, mi jednoducho dali, ani mi sestrička nepovedala čo ide robiť, proste spravila a bolo, ledva som dobehla na wc, vtedy som nemala silu sa s ňou hádať, ale jednoducho mala mi povedať, čo ide robiť 😠 , doholenie asi nebolo treba, to som zvládla doma - teda skôr manžel 😅 ,
malú mi hneď na priloženie nedali, čo sa mi tiež nepáčilo, pritom neboli žiadne komplikácie, takže mi ju dať mohli, ale vzali ju vedľa utreli , zmerali atď. a potom priniesli už zabalenú v perinke,
- nástrih - to by som tiež bola uvítala, keby povedali čo idú robiť, lebo som to nečakala a poriadne som pri tom vykríkla, jednoducho musím byť na bolesť pripravená vtedy znesiem hocičo,

potom už bolo všetko ok a vcelku som bola spokojná, neviem ako je nadštandard zariadený teraz, vtedy tam bolo len wc a kúpeľňa na izbe a postele inak nič, ale bolo čisto, sestričky milé, takže tam idem opäť, len tentokrát dúfam, že budem mať silu im povedať nech ma najprv informujú o všetkom čo idú robiť, to mi ozaj vadilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre