Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

julova
30. sep 2007

nemyslim si..a ked uz sa vo mne bude stuuurat cudzi chlap pri porode 😀 o co neprijemnejsie by mi malo byt, ked pri takom niecom ako vymena vlozky po porode bude moj vlastny manzel? 😉...no vyskakovat na postel asi moc nebudem..a kedze mam dlhorocne problemy s chrbticou jeho pomoc bude fakt potrebna, lebo sestricky nebudu moct byt vsade...takze ja to beriem z tej kladnej stranky a verim, ze tu horsiu stranu mince si ani manzel nebude tak pripustat ako za "normalnych" okolnosti 🙂

petruska77
30. sep 2007

no ano, "vyskocit" to som trochu prehnala 🙂 vyliezt je lepsie slovo 😀
jaja, ale fakt, preco tam mate take vysoke postele? kym som sa na nu vzdy vystverala, no to bol hotovy telocvik 🙂

julova
30. sep 2007

petruska a kolko merias? aby som vedela...ja mam 1,62 m 😝..si mam brat stokrlik? 😀 😉

petruska77
30. sep 2007

julova, 173 😀 a mala som problem... vsak s pomocou manzela tam nejak vyhupsnes, neboj 😀 len kto potom pomoze jemu? 😀 ten stokrlik radsej zoberte 😀

avemaria
30. sep 2007

julova my sme sedeli vedla vas na hostine.ja som teraz zuzkina suseda,oni chodievaju k nam a mi k nim.minule sme pozerali tvoje fotky.kedy to cakate?budem drzat palce.pojdes na kramare rodit?

julova
30. sep 2007

Petruska no moje nervy 😀...tak to aby som si aj rebrik brala 😀..a ved manzel ma cez meter 80 , tak on vyhupsne sam a on nebude rodit 😉 😀...

Avemaria...hmmm..tak uz viem 🙂...tvoj manzelik je taka vesela kopa, ze? 😉...no termin mame presne Silvester, tak som zvedava ako to vyjde...a hej, chystam sa na Kramare..mam to aj z domu najblizsie..

avemaria
30. sep 2007

ja som spokojna s kramarmi,mam uz skusenost velmi dobre sa ku mne chovali aj pri porode.a teraz tam pojdem zasa.tak ti budem drzat palce.ano to je moj manzel ta vesela kopa.ty chodis na kramare doktorovi?ak ano tak ako sa vola?

julova
30. sep 2007

ave - ja este chodim ku svojej Dr. a na Kramare zacnem chodit az pred porodom, takze este neviem ku komu 😉...ćitala som chvaly na Dr. Slezaka a Cunderlika...tak uvidim...chcem si potom Dr. aj zazmlvnit, aby bol pri mne, ked uz sa za ten meisac "spozname" a budem mat k nemu doveru 🙂

avemaria
30. sep 2007

juli obidvaja su perfekny doktori ja ich poznam aj ja pojdem nektoremu z nich.ked ho chces mat pri porode to stoji 7000sk.tam je dobry personal pri porode.

julova
30. sep 2007

viem, ze je to 7 tisic...ale pre pokoj na dusi mi to nie je luto...na poradni sa opytam moje Dr. ci niektoreho z nich pozna a ktoreho odporuca atd.

avemaria
30. sep 2007

juli oni sa budu chovat k tebe tak isto aj keby si to nemala zaplatene.tito dvaja su fakt perfekny a neberu uplatky.vsak uvidis co ti poradi tvoja doktorka.

julova
30. sep 2007

ave..ved hej..len je otazka, ci budem mat na niektoreho z nich stastie, ked ma "chyti" porod 😖..o to mi ide-ci prave jeden z nich bude mat sluzbu..lebo ked je clovek profik a ma svoju pracu rad, tak ho peniaze nezmenia...robi to s laskou...ale veru..uvidim, co mi povie Dr.

sorbik
30. sep 2007

....ja som tiez mala taku skusenost, ze zazmluvnit si porodnika je lepsie ako spoliehat sa na stastie....porod moze byt spontanny, ale aj nemusi a zazmluvneny porodnik sa uz postara o vsetko potrebne....on si tu mamicku bude strazit a hned je vsetko krajsie a optimistickejsie v tych bolestiach....

....s tym manzelom na izbe je to podla mna naozaj relativne, ale netreba mu branit ak chce.... 🙂 len ci vobec vie co chce a do coho ide, ale ved to nevie ani zena, ktora rodi prve dieta....a tak to ma byt, o tom je zivot 🙂

...tie prve dni su fakt drsne, ale mozno padne dobre porozpravat sa a poplakat si niekomu na ramene....

zuzana77
1. okt 2007

avemaria, ze neberu uplatky? neviem ci to je alebo nie je uplatok, ale peniaze do vrecka za porod, mimo tej zmluvy, neodmietnu, prave naopak, prijmu velmi radi. to viem z osobnej skusenosti

vanka
2. okt 2007

Ahojte! Ja som sa vratila z Kramarov prave dnes. Aj ked som nikomu nedala ani korunu, bola som maximalne spokojna a to predovsetkym s personalom.
Nasa Dianka sa narodila 28.9.2007 o 19.25. Porod zacal podanim vyvolavacky o 8.00 a urcite by trval este dlhsie, keby poobede nanastupil do sluzby fantasticky porodnik MUDr. Michal Lovíšek 😅 , vdaka ktoremu sme si pri porode uzili aj kopec srandy. Vsetky sestricky na porodnici, sestonedeli aj novorodeneckom boli strasne zlate a rada by som podakovala aj sestricke Janke (jaja), ktora mi pomohla vsade kde mohla. 🙂
Po mojej osobnej skusenosti mozem Kramare kazdemu odporucat.

zuzannas
2. okt 2007

tak to je super Vanka! 🙂 🙂 sa tesim s tebou, dufam, ze aj ja budem mat take stastie, kedze tam onedlho pojdem tiez rodit..a porod sa dal zvladnut??

vanka
3. okt 2007

Jasne, ze sa da zvladnut. Nie je to lahke, ale snaz sa pocuvat lekarov, vedia co robia. Skus hlavne vela chodit a sprchovat sa. Mne sprcha pomahala zo vsetkeho najviac. V teplej vode su kontrakcie ovela miernejsie. 😉
Prajem vela stastia a nech uz to mas rychlo za sebou. 😅

zuzannas
3. okt 2007

Dakujem pekne Vanka 🙂 aj mne tepla sprcha velmi pomaha, tak snad to zvladneme... 😅

angua27
4. okt 2007

ahojte babuľky, tak pridám aj ja moje skúsenosti s pôrodnice na Kramároch. vo štvrtok 20.9. som bola prvýkrát na kontrole v poradni u Dr. Procházku. bola som trošku sklamaná rýchlosťou vyšetrenia. ale povedala som si, že keby niečo nebolo ok, tak mi to doki povie. nález bol CS 3, hrdlo zavreté, všetko ok, dovi o týždeň. v piatok skoro ráno som sa však zobudila na odtok plodovej vody, takže šup do pôrodnice. od začiatku boli všetci strašne milí a ochotní. na čakačke som si poležala cca. od siedmej do pol tretej. každú chvíľku ma chodil niekto pozerať, či som ok a povzbudzovať. po pol tretej ma odviedli do pôrodného boxu, kde sa mi venovala anesteziologička (tak isto, nenormálne milá doktorka) a pôrodná asistentka. ukľudňovali ma, kým ku mne pustili môjho drahého. každú chvíľu nás kontrolovali, zisťovali, ako sa cítim a povzbudzovali ma. pôrodníka som zaplateného nemala, verila som, že na Kramároch sú všetci odborníci. rodil ma Dr. Procházka. jednoducho profesionál, tak ako celý jeho tým. pôrod sa trošku skomplikoval a musela byť použitá vákuová pumpa. všetko prebehlo rýchlo, bez paniky a to, že použili pumpu som ja zistila až po pôrode.
po pôrode som ležala na nadštandarte. bolo to super. boli sme dve na izbe, kúpelňa, WC priamo na izbe. v prvých hodinách po pôrode neoceniteľné. sestričky, doktori tak isto úplne super. to isté platí aj pre novorodenecké. ja som veľmi spokojná. na každú otázku som dostala odpoveď kľudnú, odbornú. keby som mala rodiť ešte raz idem znova na Kramáre.

zuzannas
4. okt 2007

ahojky Angua, diky velmi za cenne info...ja tiez chodim k Dr.Prochazkovi (myslim, ze som Ta tam raz aj videla, ked som tam bola 1x 🙂 tiez som bola trochu soknuta rychlostou kontroly (max 2min. som bola vnutri) ale verim, ze keby bolo nieco v neporiadku, tak urcite by mi dali vediet...GRATULUJEM inac k rychlemu a uspesnemu porodu!!! 😵 😵

certica
4. okt 2007

angua, gratulujem 🙂

jaja25
5. okt 2007

Takže k vysokým posteliam na šestonedelí. Momentálne dodajú nové každú chvílu a dúfajme že nebudú také vysoké. Naozaj je to problém vyskakovať na tie vysoké. Angua, škoda že si sa neozvala pred porodom, ale ked si ležala na 9-tom, tak tam chodím na vyzity ja(väčšinou), tak sme sa určite stretli a som rada, že si bola spokojná s novorodeneckým... 😀 😀

uznetusim
5. okt 2007

Jajus, ja mam termin v pondelok.... cakame podla vsetkoho chlapca a teda ak je to tak, bude sa volat Denis. ´Dufam ze bude volno na nadstandarde...Ozaj je pravda, ze na nadstandarde davate vlozky k dispozicii?

jaja25
5. okt 2007

No tak sa teším na teba. Deniska teraz nemáme na oddelení, tak ta snád nájdem. 😉 Prípadne mi pošli tvoje meno na IP. Nadštandard sa uvolnuje prebežne, tak hadam bude volno... 🙂

babulka
5. okt 2007

jaja, ty si lekarka, alebo sestricka? Nesla som az tak dozadu v diskusii...Ja som tam rodila v decembri 2005, mala som tam kamosku PA. Na sestonedelie spominam len v najlepsom, sice som nemala maleho pri sebe (bol hned v DFNsP), ale na sestonedeli mi ochotne sterilizovali odsavacku mlieka a vzdy poradili, co a ako s mlieckom. 🙂

julova
5. okt 2007

jaja - ty si hotovy anjel 😵 😉...ja som doteraz vahala medzi Ruzinovom a Kramarmi, ale po Tvojich prispevkoch (aj o nizsich posteliach 😀 )...a aj pozitivnych ohlasoch buducich mamiciek sa tesim na decmeber a som pevne rozhodnuta pre Kramare 🙂...tak maj na Silvestra sluzbu 😀 😀 😉

jaja25
5. okt 2007

Babulka, som lekárka na novorodeneckom. Ale som tu len od júla. Julova. No dúfam že ťa ešte počkám. Mala by som totiž od nového roku začať cirkulovať na patologických novorodencov. Ale ešte to neviem presne..

julova
5. okt 2007

jaja - tak hadam aspon "pribehnes na navstevu" 😉...v kazdom pripade, aspon pre mna, su Tvoje pismenka dost povzbudzujuce 🙂

uznetusim
5. okt 2007

Jajus poslem ti moje meno cez IP, ale uvidime kolko sa bude chciet mimi este nosit v brusku. Totiz v stredu mam dalsiu poradnu - kvazi poterminovu - a uvidim podla toho co mi povie lékar. Urcite ta budem este informovat. 😉 Ozaaaaj velka vdaka za radu co sa tyka ucasti otca pri porode bez absolvovania pohovoru. Plank mi dal peciatku do knizky - ze pohovor som absolvovala - a stym som sla platit - tak ako si radila. Trochu kukali v pokladni ze co ale nic mi nepovedali potom a dali pekne blocek za uhradu . Si poklad. Idem poslat moje inicialy.

ivka07
5. okt 2007

Ahojte žienky, tak ja mám na kramáre velmi zlu a skaredu spomienku.Bola som velmi sklamaná a normálne sa mi nechce veriť, že si to pochvalujete. Ja som tam rodila 30 mája. Na porodnicu som prisla o pol desiatej večer a isla som hned na porodný box. Po vyšetrení a klystíre ma v ukrutných bolestiach sestrička poslala na WC a do sprchy a to som ešte volala manželovi že môže za mnou príst. Tak som ledva vybalila z velkej tašky uterak toaletak a isla som. Strávila som tam asi pol hodinu, ano raz ma neprisli skontrolovat. Potom prisiel manžel chcela som ist opät do sprchy ze na bolest mi pomoze tepla sprcha no to by naskor musela ist tepla voda, ktorá nešla. Počas tých 5 hodín ma prisli skontrolovat možno 3 krát aj to len ako som otvorena a odišli nič mi nepovedali a nieto ešte povzbudivé slová (čo by som to eš$te chcela)
o pol noci mi prepichli vodu a vtedy sa to začalo ukrutné tlaky na konečník ktoré som mala 2 hodiny a myslela som ze strelím, z ktorých mám teraz v 24 rokoch únik moču čo som nikdy nemala. Službu mali porodné asistentky ktoré mali akože "vela práce" lebo sme sa tam všetky naraz rozrodili. Keby som tam nemala manžela tak neviem. No a ked uz konečne som tlacila tak mi nikto nehovoril kedy mam tlacit šak načo, lenže ja som mala také tlaky ze som nevedela rozoznat kedy ide kontrakcia tak som tlacila stale a an som nevedela co mam robit. No a mladá pani asistentka nakázala doktorke "nastrihni ju lebo tu budeme do rána", tak ma nastrihla a potom mi tlacila na brucho no a ked som porodila tak mi povedala ze mi dceru ona vytlačila.Tak a po tomto zažitku som bola ako neschopná matka co ani nevie ci som prispela vobec niečim pri narodení nasej dcerky. Velikánska opora bol pre mna manžel keby tam nebol neviem si to predstaviť. No a to sa este neskoncilo moje putovanie. Na sestonedeli som bola na klasickom ziadny nadštandard a bolo to aj vidiet. Malu mi doniesli po 6 hodinách po porode slahli do postielky ukazali ako sa prebaluje a tym to skoncilo. Poradkyna na kojenie za mnou prišla až na tretí den ked som bola den noc hore lebo malá stale plakala lebo bola hladná a ja bez mlieka a este sa mi nevedela prisať na bradavku.ked som chodila na novorodenecké hore schodami a sestričky ma tam privítali ze čo zase potrebujem tak som sa cítila ako posledná chudera ktorá ich tam otravuje. Moje meno tam bolo velmi zname lebo som tam chodila na novorodenecké stale aco som mala robot ked mi mala stale plakala lebo bola hladná. A tak som len počítala dni kedy pojdeme domov. Ja urcite viem ze na kramáre viac rodit nepojdem. Ale tym nechcem nikoho odradit. Potrebovala som vyrospravat moju skusenost.

Prajem vam aby takýchto zážitkov bolo čo najmenej.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre