Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

jaja25
30. jan 2010

roxi. Bábatko v 99% najprv zoberú, vyšetria, zabalia do perinky a až potom- najčastejšie keď je maminka už zašitá prinesú k nej. A pri nástrihu nikdy nepovedia že: tak teraz vás nastrihneme, lebo je to rýchlo a väčšinou pri tých bolestiach si to ani väčšina žien neuvedomí ako niečo zvláštne, alebo príliš bolestivé... No a malo by sa nastrihovať už naozaj vtedy, keď to vyzerá, že maminka sa natrhne. To bohužial nie vždy vtedy robia... 😒

beruska112
30. jan 2010

Ahojte baby tak:rano som mala bolesti ako svina potom take slabe a teraz uz nic ale na vlozke
som mala trochu krvy a dost somna aj vytieklo som este doma stale nemam bolesti.Ale vislo somna aj riedke
aj take hustejsie.Neviem co mam robit ci pockat este na nejake silnejsie bolesti alebo ist hned poradte mi prosim 😉

laxity
30. jan 2010

beruska....no ja ako poznám seba určite by som šla pre istotu, ale skôr ti poradia tie, čo to už majú za sebou...držím palce 🙂

kacenqa
30. jan 2010

beruska: to moze byt ta hlienova zatka (z toho aj ta troska krvi, pretoze su v nej vlasocnice), vyckaj este troska, mne rano odtiekla zatka okolo osmej a okolo druhej sa pomalicky zacali kontrakcie rozbiehat

ta zatka ale moze odist kludne aj o par dni skor pred porodom, ale aj tesne, takze ja by som asi pockala, ci sa pomaly nerozbehnu tie kontrakcie. kazdopadne, ak by si zacala krvacat viac tak hned chod

jaja25
30. jan 2010

Beruška- ja by som určite išla. Mohla sa ti začať odlupovať placenta, možno máš placentu nízko, možno... v každom prípade mala by si cítiť pohyby rovnako ako doteraz, ak sú viac alebo menej, tak určite choď....
Po pohlavnom styku tiež môžeš mať špinenie, alebo čerstvú krv- krčok maternice je ku koncu tehotenstva presiaknutý a mäkší...

beruska112
30. jan 2010

Bolesti su uplne slabe kacenqa mas pravdu asi to bude tak ako si pisala ty.Este pockam 😅
Len vyplasena mama mi stale vola chuda 😀
Ale sa dosmejem ked ma to zdrapne 😠 A pohyby citim normalne len teraz zase somna vyslo a vyzeralo to ako sopel a bolo toho dost.Zvlastne 😕 (Sory za tie vyrazy)

csina
30. jan 2010

beruska..tak držím palce...tie ružové sople sú zátka...možno budeš do rána maminkou... 🙂 😉

beruska112
30. jan 2010

Csina:dakujem ale este to ruzove neni take zlte ako vytok nie moc zlte take priesvitne
to je jedno vizera to ako sopel ale potesila si ma zatim nic neboli.Este cumakujem doma 🙄

beruska112
31. jan 2010

Caute baby poradte mi prosim tecie somna krv ako keby som menzes dostala bolesti nemam ziadne mam ist do nemocnice? 😕

andy22
31. jan 2010

beruska, jednoznacne treba ist do nemocnice, ked krvacas.

beruska112
31. jan 2010

andy22:diky idem nebudem cakat 😉 aj sa bojim ze mi budu doktory nadavat. ☹

andy22
31. jan 2010

nikto Ti nebude nadavat... Ved si po termine, ty mas narok ist do nemocnice aj keby islo len o banalitu. Ale s krvacanim nie su srandy. Urcite tam hned bez. Drzim palce! 😉

kacenqa
31. jan 2010

beruska: dufam, ze uz si odrodena a bez komplikacii!!!!!!!

liv86
1. feb 2010

ahojte mamičky§ Chcem sa opýtať aké máte skúsenosti s poradnou na kramároch, aký majú prístup sestričky a lekári, bo ja niesom z ba ale cchem tam rodit, tak či ma prijmu bez nejakých rečí ale im treba ,,niečo,,? lekára si zazmluvnovat nechcem! Chcem tam len rodit! Ako často ste chodili do poradne pred porodom? A co všetko mi treba so sebou do porodnice? Dakujem za vaše odpovede .-)

filipka21
1. feb 2010

liv86-ahoj zoberu ta tam nic nemusis mat a chodi sa tam na kontrolu od 36-37tt raz za tyzden a daj si do vyhladavaca porodnica kramare a tam mas vsetko co si mas zobrat do porodnice 🙂

laxity
1. feb 2010

ahojte

liv86...ja som bola teraz v piatok prvý krát na poradni a to som v 37tt a doktorka mi povedala, že som prišla o týždeň skôr, tak neviem. Keď sa budeš objednávať asi na č. 02/59542794, č.d.222, tak radšej pripomeň v ktorom si týždni 🙂

megg
1. feb 2010

ahojte, chcela som sa opytat neviete ci je v tomto obdobi na kramaroch nejaky natresk rodiciek? Mna to caka za par dni, tak ze ci sa to da tam prezit 😅

liv86
1. feb 2010

dakujem za rady 🙂 a kedy ste sa asi objednávali telefonicky, lebo ja som momentálne v 30.tyždni. A treba mi aj nejaké odporučanie od mojho gynekológa, alebo len knižka stačí? A chcem sa ešte opýtať mamičky, čo ste mali plánovaný cisársky ale máte plánovaný, ako to s vami bolo, rodili ste v termíne alebo nejaký den pred?

megg
1. feb 2010

Liv, v 30tt to je dost skoro. Mna prijali od 37 tt, vraj aby som tam zbytocne dlho necakavala. A som tomu rada 😉

liv86
1. feb 2010

a kto tam rodí poradnu, ktorý lekári, ku komu si chodila?

laxity
1. feb 2010

liv...podľa mňa keď budeš končiť 36tt ti stačí objednať sa, ja som si telefonovala v piatok a objednali ma o týždeň v piatok...tak neviem. Nepotrebuješ nič, iba tehotenskú knižku a mať urobené vyšetrenie streptokoka, teda mňa sa to aspoň pýtala sestrička, keď som sa objednávala 🙂 . Ja chodím na poradňu v piatok p. Nataše Ferákovej.

silvia7
1. feb 2010

ahojte - presne toto isté som sa aj ja chcela opýtať, ja idem k mojej dr. naposledy 18.2. - to mi povedala, že potom až do nemocky mám chodiť - takže sa mám objednávať až potom? a vraj na EKG ma pošle - to asi tiež až do nemocnice - neviete?
a chodí niekto na tie cvičenia pre tehotné na kramáre? ako sa tam môžem "dostať"?? musím volať a objednať sa a tiež je to obmedzené mojimi tt?? vďaka 🙂

kacenqa
1. feb 2010

silvia: na kramare chod tyzden po poslednej poradni u tvojej dr. ako sa tam objednava neviem, lebo ja mam zazmluvneneho dr., takze ja chodim k nemu priamo a nie do poradne.

co sa cvicenia tyka, byva obvykle v pond., stredu a stvrtok o 11.00, na prve chod len tak na blind a na tie dalsie sa potom zapises priamo tam, na nastenke je papier s terminmi vypisany (moze sa ti stat, ze ked na to prve prides, bude natresk a neujde sa ti karimatka ale urcite ta nevyhodi, ak by si aj necvicila z nedostatku miesta, aspon si tam posed a vypocuj si to). a nie je to obmedzene ziadnymi tt, je dobre si to aspon 2-3x zabsolvovat, hlavne ak si prvorodicka, je tam cast venovana prave porodu a dychaniu pri nom a navyse sa mozes dr. jandovej popytat na hocico, co ta ohladne porodu zaujima, taktiez mava v utorky prednasky o dojceni a ine uzitocne veci.

liv86
1. feb 2010

tak vam dakujem 🙂) no ešte si musím zistiť toho streptokoka 🙂 a možeš si aj vyberat komu budeš chodit do poradne, či sestrička ta hned pridelí?

silvia7
1. feb 2010

kacenqa - dakujem pekne za info - a eeešte sa opýtam 😀 to cvičenie je v ktorej budove, kde to mám hľadať? by som šla - ty tam asi chodíš, nemohla by som sa dakedy pridať? 🙂

kacenqa
1. feb 2010

silvia: to cvicenie je v budove polikliniky, vojdes cez hlavny vchod, pojdes stale rovno az prejdes na koniec chodby a zabocis dolava a zas az na koniec chodby a tam doprava, prejdes takym presklenym prechodom akoby medzi budovami, prides k vytahom a zides jedno poschodie dole a tam hned uz je ta 'telocvicna' - treba sa orientovat na CMFM (Centrum materno-fetalnej mediciny), to je o poschodie vyssie ako telocvicna.

ja teraz pojdem neviem, ci v stredu alebo stvrtok, este sa musim dohodnut s mamou, lebo mi treba malu strazit, ale tiez idem na blind, lebo naposledy, co som bola zapisana, tak sa to nekonalo kvoli nejakej prednaske a tym padom som sa nemohla zapisat na dalsi termin.

laxity
1. feb 2010

liv...streptokoka ti bude robiť tvoj gynekológ, teda aspoň mne robil na poslednej poradni. A ja keď som sa objednávala, tak sestrička ma dala na piatok a tým pádom chodím k p.Ferákovej a asi budem chodiť k nej každý piatok. Podľa mňa ťa ona pridelí.

katikaba
1. feb 2010

Laxity,aj ja idem k Ferakovej ale az 26.2.

laxity
1. feb 2010

katikaba....tak to už možno ja budem mať potoooom 😀

brumka
2. feb 2010

ahojte, taak sa pridavam k vamco rodili alebo budu na Kramaroch. mam taku otazku, ci to nieje divne ked za cc4 t mam termin a na kramare ma objednali az o 2 t?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre