Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

bibione
14. feb 2010

no ano...aj za mojej ery tam boli baby fajciarky,nesrali sa,rovno na wecku si zapalili...respect za odvahu 😅 ...ja by som sa od hamby pod zem prepadla

beruska112
14. feb 2010

martina46: "zahulena bosorka"je zena ktora ma 6 deti v domove a toto 7 co porodila pojde asi tiez lebo lekari
si myslia ze s nim bude byvat na ulici.A to dieta ma s nejakym pankacom ktory bol cely potetovany a vyzeral ako
keby mydlo nevidel rok a zahulena preto ze fajcila a kojila.Akoze nic proti ale toto je uz dost pod moju uroven.

beruska112
14. feb 2010

Bibi:Moja rec ked chce zena fajcit tak nech fajci ked neni tehotna a ked nekoji.Ved cigareta nieje nieco bez coho sa neda zit! 😠
Laxity:Doktorka sa jej na vizite pytala ci neuvazovala o antikoncepcii.A ona bola tich pozerala sa do okna.
A este mala strasne krcove zily ktorym ta ciga fakt neprospievala.A este povedala ze ona pri vsetkych detoch fajcila a pri 7 uz neprestane. 😠

martina46
14. feb 2010

no to je strasne 😔
chudence deticky.... aj tej zeny mi je luto ☹

laxity
14. feb 2010

beruska...no je to až na zaplakanie 😠 ....sedem detííííí ty kokos to snáď ani nie je normálne, mali by jej podrezať vaječníky minimálne...chúďatká deti ☹ , je to fakt hrozné a fajčenie by som tam totálne zakázala, to je pôrodnica a nie bar 😒 . Ale ešte nemá na tú jednu, čo ich mala 18-násť, z toho jej dve zomreli a ostatných 16 je postihnutých a v detských domovoch 🙄

kacenqa
14. feb 2010

jo a inak s tym pankacom ju chodilo pozerat asi 4-5rocne dievcatko, take zlatucke, v kombineze chodilo a malo vycesanu fontanku....a sa tam aj riesilo na odd., ze cosi klamala o tych detoch, lebo tvrdila, ze su vsetky v domove a vraj klamala ci co.....a to male jej plakalo a ju to ani netrklo, kaslala nanho....chudatenko

jaja25
14. feb 2010

Baby držím vám palce, už sa blížite k cielu...
Škoda že už pri vás nie som. Niekedy mi to Kramárenské novorodenecké dosť chýba ☹

Mati, dobrá fotka, čo to máš na hlave? 🙂

martina46
15. feb 2010

jaja, to su tak do seba pospajane kinder vajcia 😀

veru skoda, ze uz tam nie si 😖 uz nie je sanca na navrat?

laxity
15. feb 2010

ahojte dievčatá

len sa chcem spýtať niektorých mamičiek. Ak nemám manžela pri pôrode, ale bude čakať vonku, tak myslíte, že ak si to odrodím, že ho pustia sa na malú hneď pozrieť? Alebo až cez návštevné hodiny? Či mám vôbec riskovať a pýtať sa ich, či mi to dovolia....ďakujem a pekný deň prajem 🙂

bibione
15. feb 2010

a on nechce byt pri porode??...no jasne,ze ho pustia 😉

zuziq
15. feb 2010

laxity mne sa zda ze tu niektore mamicky pisali ze manzel cakal vonku a potom mu hned ukazali malicku... snad by to nemal byt problem 😉
mimochodom je zvlastne vidiet pri svojom mene svieti 40tt 😀

filipka21
15. feb 2010

ahoj laxita-moj muz bol tiez vonku a cakal pred dverami hned ako vysla sestricka aj s Filipkom tak mu ho ukazala a dokonca mu povedala ze moze ist s nou na novorodenecke si ho pofotit 🙂 su tam mile sestricky 😉

laxity
15. feb 2010

zuziq, filipka....ďakujem pekne, dúfam, že aj môj bude mať to šťastie a ukážu mu ju hneď 🙂

zuziq
15. feb 2010

baby ja este stale nemam pediatra 😢 neviem sa rozhodnut, chcela by som do medifery ale je tam naprd parkovanie... mam zas pediatricku rovno pod oknom, ale je to klasika obrovska cakaren pre 4 ordinacie a milion ludi... nebyvate niekto v podunajskych/dolne hony/vrakuna a mate tu lekarku? 😕

kacenqa
15. feb 2010

zuziq - tak s tym si svihni, pretoze to musis v porodnici hlasit a hned na druhy den po prepusteni by vas mal pediater navstivit doma.

inac myslim, ze drviva vacsina uz ma prax taku, ze na tieto babatkovske poradne maju vyhradene iste casy (nasa napr. vzdy v utorok od 11.00-13.00 a objednava na presny cas, takze som nikdy necakala, dokonca ked som dosla o minutu neskor, tak ona sfukla mna, ze kde sa tarame 😉

a navyse si myslim, ze ked este nie si rozhodnuta, tak aspon predbezne by som sa prihlasila k tej pod domom a nikde nie je napisane, ze u nej musis ostat...hlavne je, aby si teraz dakoho mala (a aby sa ti nestalo, ze ta odmietne, lebo uz ma vela pacientov!)

a myslim si, ze v tej lokalite asi moc lepsie nepochodis, je tam to zdravotne stredisko na bebravskej, a potom su este na rajeckej dake ordinacie a kedysi fungovali aj na lotysskej, oproti tallinu cez cestu, ale to neviem, ci este funguje. (ja som tam vyrastala, takze preto ten zhruba prehlad)

zuziq
15. feb 2010

kacenqa ja predbezne ratam s mediferou... len vaham koli parkovaniu na sturovej 😒 takze ak by to naaahodou na mna prislo, nahlasim tu mediferu. len som sa nejak spamatala teraz, ze aj tu je doktorka tak zistujem. A porodna sice je vyhradena, ale co ak je babatko chore? To sa potom v bezne dni budem musiet asi postavit do radu a co som sa tam dnes bola pozriet, ordinovala jedna oprdinacia a bolo tam snad 10 ludi a tomu cakaniu sa chcem vyhnut, takze hladam nieco, kde sa da objednat na cas aj pri chorobe napr.

zuziq
15. feb 2010

nie porodna ale poradna 😀 a nie oprdinacia ale ordinacia.. dnes mi ide 😝

kacenqa
15. feb 2010

a nebola si sa tej vasej pytat, ako je to s chorymi babatkami? ja som teda malu nemala choru, ale viem, ze keby bola, mam je zavolat a ona mi povie, kedy mam prist, detto, teraz, ked som bola tehotna a mala lapla laryngitidu, tak som si zavolala a ona ma objednala na urcity cas a ani som neplatila...

no sturova je inak zapleklita s parkingom, to uz skor by som tam na opacnej strane v okoli bezrucky dakde asi parkovala, len tam zas musis mat vzdy poruke parkovaciu kartu, lebo nie vzdy natrafis na tych typkov...

zuziq
15. feb 2010

zajtra chcem zavolat a popytat sa, lebo dnes mali 3 doktorky len poradne a kazda mala dnu niekoho a nechcela som tam cakat v cakarni medzi chorymi ludmi... ak by to bolo aj u nich tak ako hovoris, tak nebudem vymyslat, mam to takmer pod oknami 😀

meggie.sk
15. feb 2010

Tak po pár dňoch som tu opäť. Maminy som nejaká zmätená. Mám také otázky. Kde ležia pacientky pred pôrodom? Myslím ak ich treba vopred hospitalizovať, na ktorom poschodí, kde ležia po pôrode a kde je novorodenecké? UF,asi blbá otázka ale chcela by som to vedieť. Prvé som rodila v Ružinove ale už radšej druhé nie, rada by som Kramáre, aj moja lekárka to má už zapísané. A máte niektorá termín v prvej polovici júna? A náhodou nie ste tuneiktorá z PK?
A vlastne ešte ptázka na druhorodičky. Je pravda, že druhý pôrod je rýchlejší ako prvý? Prvý som totiž mala 2hodiny so všetkým, aké máte skúpsenosti s druhým? Inak popravde nebojím sa pôrodu ale obávam sa ako poniektoré z vás o bábatko aby bolo všetko ok ale najviac asi kedy to na mňa príde, čo bude s dcérkou keď moja polovička je celé dni v práci :(
A novopečeným mamičkám blahoželám a prajem veľa zdravia.

kacenqa
15. feb 2010

meggie: ak treba hospitalizovat maminku pred porodom, tak lezia na osmom poschodi, na tzv. standarde, su tam izby pre tehulky a izby pre maminky uz po porode zvlast. potom po porode zalezi od toho, ci chces ist na nadstandard, ten je na deviatom (tam su aj porodne saly) alebo ak ti staci standard, tak zas ides na to osme poschodie, pripadne ak chces nadstandard a nie je momentalne volny, tak aj tak ides na osme, a ked sa uvolni, tak ta potom prelozia. novorodenecke je na deviatom poschodi.

s dlzkou porodu - ono sa to vravi, ale je to individualne podla mna a ved ty si mala ukazkovy aj prvy, ze 2 hodiny, ti tu moze hocktora aj druhorodicka zavidiet 😀

a co bude s dcerkou, to treba premysliet asi vopred...ja mam nastastie mamu na dochodku, takze pocas porodu, ked bude muz so mnou, bude mala s mamou, ale uz po porode, na dobu, ked budem v nemocnici, si planuje manzel zobrat OCR, na to ma narok zo zakona, a ked pridem domov, tak este tyzden dovolenky.

laxity
15. feb 2010

bibione...nie on nechce byť, ja budem mať sestru, ale on nás tam bude viezť, takže bude čakať vonku ☹ . Nechcel ísť k pôrodu, on na to vyslovene nie je.

lussindia
15. feb 2010

BAAABYYY ahojte, prosim vas, kedze budem rodit na Kramaroch, chcela by som opytat mamiciek, ktore uz maju po tom, ci dostali na poradni nejaky zoznam, co si so sebou priniest. Chcela by som si samozrejme zaplatit nadstandart a potrebovala by som sa uz pomaly pobalit, no neviem, co presne si mam zbalit 😒 😒 ... Nemate k dispozicii nejaky aktualny zoznam?

zuziq
15. feb 2010
lussindia
15. feb 2010

zuziq, dakujem...Ked uz mam taky tahak, tak sa idem pobalit, keby sa malej zachcelo troska skor, aby som bola pripravena 🙂 🙂 ...

brumka
15. feb 2010

ahojte, mam jednu taku otazocku. Nikde som to tu nenasla amozno to tu je ale namam nervy to citat vsetko uplne dozadu. Nevie niekto kedy byva Jandova na Kramaroch? Minuly piatok sme boli na prvej poradni a nebola tak a opat ideme v piatok. Povedali nam ze muza ku porodu nepustia kym to nedovoli Jandova.

zuziq
15. feb 2010

brumka najlepsie je napisat jej mailik s tym, ze si chces dohodnut konzultaciu - s manzelom sa musite zucastnit takeho skupinoveho sedenia na zaklade ktoreho potom moze byt manzel pri porode. Ona vacsinou odpise este v ten, pripadne na dalsi den aj s konkretnym terminom. Budes to mat takto najrychlejsie ako ju niekde nahanat 😉
katarina.jandova@kramare.fnspba.sk

lussindia
15. feb 2010

Brumka, faaakt?? Ja som bola tiez minuly piatok na prvej poradni v nemocke u p. Ferakovej... Mame skoro rovnaky termin 😀 😀 .. Cekni tento link, http://www.nspr.sk/Nemocnica-Kramare/kramare/kr... a hladaj nizsie - Psychoprofylaktická príprava na pôrod (tam je aj Jandova).. A TO TI KTO POVEDAL, ze muza nepustia k porodu, pokial neboj u Jandovej?? Lebo ja som u nej nebola tiez, po pravde, moc sa mi tam nechce a mojmu drahemu sa tam nechce uz VOBEC...

kacenqa
15. feb 2010

lussindia: jedine, co na tom zozname chyba, su vlhcene utierky, na tie akosi kazdy pozabuda. a uplne az tak otrocky by som ten zoznam nebalila, hlavne ak chces ozaj nadstandard, tak tam vlozky ani podlozky pod pacienta potrebovat nebudes, takze ja mam zbalene 1 balenie vloziek a 2 podlozky, len pre istotu, ak by nadstandard nebol volny.

detto ten balzam na pery a sprej do nosa - ak to nepouzivas, je blbost to kupovat teraz, ja som to pri prvom porode mala a bolo mi to na prd 😉

brumka: ono nejde o to, ci dovoli alebo nie, proste ide o to, ze by mal mat absolvovanu tu prednasku pre otca pri porode a ona ti da razitko do tehotenskej knizky. bez toho razitka teoreticky otec nemoze k porodu, ale pisali baby, ze razitko nemali a aj tak otec pri porode bol....tak asi zalezi aj od konkretnej smeny, pripadne od toho, kolko porodov bude v inkriminovanom case, kazdopadne by bolo dobre aj pre vas si tu prednasku absolvovat, lebo sa tam mozes dozvediet aj nejake uzitocne veci 😀

martina46
15. feb 2010

na tu konzultaciu staci, ked pride manzel aj sam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre