Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

martina46
15. feb 2010

dievcata, co chodite na monitor, neda sa nejaka ina poloha ako v lahu?som myslela, ze ma tam porazi, tvrde lehatko, okrem toho babu sa nepaci, ked som na chrbte. potom sam zacala mat take tlaky v hlavwe... no blbe. sestricka vravela, ze aj na boku ze neviem, ci by to slo. chcela by som nabuduce nejako inac.

brumka
15. feb 2010

som jej napisala mail, No uvidime co odpise, lebo koly muzovej praci mozeme len ked mame poradnu a sama sa zo zahoria trepat na kramare nemozem. Mam uz 17d do porodu ale citim ze to pride mozno aj tento tyzden. To s tym pohovorom mi povedala Ferakova, ze bez toho nemozeme zaplatit poplatok za manzela.

lussindia
15. feb 2010

kacenqua, vlhcene utierky mam uz zbalene, nosim ich so sebou v podstate stale, je to taka sucast obsahu mojej kabelky 🙂 🙂 , takze to mi URCITE nesmie chybat ani v nemocke. Tie poporodne vlozky som si kupovala davnejsie, mam 3 baliky a jednorazove podlozky mam 5 ks, zoberiem to tam vsetko, ved co s tym budem doma robit. DUFAM, ze ked pojdem rodit, bude nadstandard volny, lebo na standard by som isla nerada.. A ked vlozky a podlozky na nadstand. nepotrebujem, tak to tam necham...

Ste ma celkom prekvapili s tou infoskou, ze k Jandovej by sme mali ist, ak chce byt tatino pri porode, hmm, tak budem musiet vecer uradovat a prehovorit do duse mojmu drahemu. On si totiz predstavuje vsetko velice jednoducho 😀 😀 ...

A este otazocka, ako to je s epiduralkou? Pocula som, ze to musim ist sama do anesteziologickej ambulancie, myslim ze je to na prizemi, c. dveri 150 a povedat, ze mam o to zaujem?? Tam to hned aj zaplatim?? Alebo ako to chodi?
A kde platim otca pri porode? To musim tiez dopredu?

zuziq
15. feb 2010

lussindia kacenqa ale myslela vlhcene utierky pre babo, tak neviem ci tie nosis v kabelke 😀 Jandova ti rovno da papier na zaplatenie poplatku pre ocina pri porode - poplatok musi byt zaplateny dopredu a koli Epi musis ist presne tak do dveri 150 kde ti daju vyplnit taky papier, anezteziolocigka sa ta opyta ci mas otazky a tiez ti da papier na zaplatenie. Plati sa to v nemocnici v nemocnici pri takom okienku- oni ti vysvetlia kde to je 😉

martina46
15. feb 2010

este jedna vec, neviem, ci to jandova hovorila - nepamatam si- ale ked ides uz platit poplatok za pritomnost manzela pri porode, treba mat so sebou jeho OP a tvoj preukaz poistenca.

zuziq
15. feb 2010

Inak co sa podloziek a vloziek tyka, kamoska bola v decembri na nadstandarde a tie podlozky im davali tak, ze jednu celui prestrihli na polovicu a ze to bolo dost nepohodlne, lebo sa stale bala, ze zaspini postelnu bielizen takze vyuzila aj tie, co si doniesla z domu. A vlozky pouzivala tiez svoje - neviem preco, spominala nieco, ze tie co mala vlastne boli vacsie a citila sa tiez "bezpecnejsie". A posledny den ked tam bola dosiel toaletak aj na nadstandardne a vraj iny v tom momentne nemali, takze by som si toaletak zbalila - chybal aj na vonkajsich WC ktore vyuzivala pred porodom na "cakacke"

lussindia
15. feb 2010

Noooo, zuziq, tie veru so sebou nenosim v kabelke 😀 😀 , ale po porode zacnem aj tie 😀 ..... Boooze, tolko toho, ake keby sa to nemohlo dat vybavit vsetko cez poradnu.... Bola som zvyknuta na trosku ine sposoby, ked som chodila k svojmu doktorovi do poradne.... Za kazdym mi robil sono aj ultrazvuk....A tu, NIC ☹ . A posielali vas aj na prietoky?? Este pred porodom? Ci iba monitory kazdy tyzden? A pre babatko staci to, co je napisane v tom zozname? Teda este plus vlhcene utierky. Myslim oblecko, nejaka deka a podobne.. TO davaju erarne, alebo si mam priniest svoje?

zuziq
15. feb 2010

lussindia oblecko davaju erarne, takze ak chces, mozes si doniest svoje, ale nemusis. Ja mam velku vyhodu ze az do porodu chodim k svojmu dokimu do ambulancie a nechodim na kramare vobec 😵 neznasam cakanie u doktora 🙄

zuziq
15. feb 2010

inak co este v tom zozname nie je a ja som si zbalila su klobuciky na kojenie - preistotu a tiez krem na bradavky, tiez pre istotu 😀
Ozaj baby a take ze masticka pre babatko na ritku po prebaleni si brat nemusim? ale to je asi blba otazka, ked budem v nemocnici a malicky bude nieco potrebovat tak mu nejaky kremik asi daju nie? a to iste asi aj na tie bradavky alebo? 😕

lussindia
15. feb 2010

Tak to mas SUPER, ja by som najradsej tiez chodila k svojmu 😅 😅 , v piatok som bola prvyrat na Kramaroch a poviem ti, stravila som tam DOST casu. Prisla som na pol deviatu a odchadzala som o DVANASTEJ.... Skoro ma tam porazilo.

kacenqa
15. feb 2010

martina: ja som mohla na monitore aj na boku lezat, tiez sa malej moc nepacilo na chrbte, zalezi od sestricky

zuziq: pokial sa prax nezmenila, tak s babatkom ti prinesu taky maly igelitovy sacik, v ktorom bude lieh a vata na osetrovanie pupceka a v lekarni zarobena rybacia masticka na ritku, takze tu prvu masticku dostanes, potom je uz na tebe, pre aky krem sa rozhodnes. my sme dlho pouzivali tiez potom rybaciu masticku - rybilku, ci tak nejak sa to volalo a po case sme presli na sudocrem, ale v kocikovej taske sme nosili aj krem na zapareniny od nivey. nastastie gretka mala jediny krat tak viac zaparenu ritku, a to ked nam hnackovala, ale to bola teda sila, to sme museli no rmalne imazol davat.

oblecko davaju pre babenko erarne - inak sranda, ze ich tam zabalia len do kosielky a do perinky a doma potom tie deturence babusime jak keby sme na severnom pole zili 😀

co sa klobucikov tyka - tie by som brala jedine, zeby som mala problematicke bradavky, inak si tym narobis viac skody jak osohu ...babo si dokaze bradavku usposobit, pokial je spravne prisate a to by som skonzultovala s laktacnou. ale ak si myslela prsne vlozky do podprsenky, tak hej, tie by som brala aj ja 😉

a ozaj, najlepsie su podla mna tie od johnsons, ja som teda vyskusala vsetky mozne - avent, fixies, chicco, hartmann....a najlepsie boli tie avent a johnsons (tie su lacnejsie) tak som potom pouzivala tie, asi pol roka...

zuziq
15. feb 2010

kacenqa myslela som klobuciky na kojenie ale naozaj iba pre istotu, presne ako pises, ak by bol problem... kamosky ktore teraz rodili mali problem obe a klobuciky zacali pozuviat az ked uz mali total krvave a znicene bradavky. Dufam teda ze ich potrebovat nebudem, ale preistotu si ich beriem... A vidis, zabudla som napisat aj tie tampony to podrpsenky, tie tiez tusim nie su v zozname, ale tiez ich mam nabalene 😀

miselar
15. feb 2010

ahojte babule,chcem sa spytat ze mam dost dole brusko a boli spodok a aj boky myslite ze to bude skor som prvorodicka tak ma len napadlo ze ci nemate daku skusenost 😀

kacenqa
15. feb 2010

misela: to by som skor tipla na roztahovanie panvy, sa ti prisposobuje, aby sa lepsie rodilo. ty mas este casu dost, neboj, dockas sa 😉

bibione
15. feb 2010

miselar: sak pockaj,este ta len bude boliet cele telo,ku koncu je to parada 😝

kacenqa
15. feb 2010

bibi: ani nevrav 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mam obcas pocit, jak keby som presulozila aspon tyzden vkuse 😝 co ma tak panva boli

lenocka23
15. feb 2010

kacenqa a pockaj este stahovanie maternice.. (pri druhom je to sakra citit... 😀 😀 )

kacenqa
15. feb 2010

lenocka: tak diiiik za povzbudenie 😀 😝

inac uz som zacala mat dakych poslov, tak dufam, ze este potiahneme aspon do vikendu, na sobotu mam naplanovanu rodinnu oslavu pre gretku 😀

bibione
15. feb 2010

kacenqa: joooj,keby si ma videla v nemocke,by si sa valala od smiechu 😀 to som sa uz rozpadala...jednine co sa mi dalo,bolo sediet na zadku,vstavanie uz bolo ine kafe 😅 som nevedla co si drzat...ci spodok,ci brucho,ci krize...no hruuza a des 😝 a jak som chodila ani nevravim...presne ako si pisala predomnou...jak keby ma vsetci namornici aj vojaci aj hasici pretiahli 😀 😀 😀 teraz uz sa smejem,.ale vetdy mi bolo skor do placu

martina46
15. feb 2010

dievcata, s tymi bolestami ani nevravte, ja uz neviem vobec chodit, vstavat, nic. z postele je to najlepsie 😀

no a ku klobucikom.... naozaj, ani nahodou si ich nevezmem, uplne mi dokazili kojenie, nikdy sa to uz nedalo do poroadku,
ak sa chcete vyhnut bolavym bradavkam, radsej si pozrite a dobre nastudujte toto:

http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-bab...

takto s chystam babo prikladat, verim, ze sa mi to podari, kuknite aj videa:
http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/spravn...

zuziq
16. feb 2010

martina46 dik za links, zase som o nieco mudrejsia 😀
Inak mne sa panva roztahovala do zaciatku tehotenstva... kolko krat som mala pocit ze mi idu vypadnut vnutornosti abo co 😕 a teraz mavam len poslickov, straaaasne casto a je to uz na nervy, lebo sa neustale sledujem, ci to je uz to alebo nie a furt nic 😠

meggie.sk
16. feb 2010

kacenqa: Dík za odpoveď. To keby som náhodou bola na standarde tak budem musieť chodiť hore na 9te za bábätkom?
S dcérkou to premýšľame, ale keď človek nevie kedy to na neho príde...problém je v tom, že rodičia aj jedni aj druhí bývajú zopár desiatok km ďalej ako naša rodinka. Hádam dovtedy niečo vymyslíme. A ke´d už budem v pôrodnici tak to už niektorí z babkovcov a dedkovcov bude s ňou. Len o ten deň D 😖

zuziq
16. feb 2010

meggie.sk babatko budes mat cely cas pri sebe na izbe, ak teda nebudes mat nejaky problem 😀

kacenqa
16. feb 2010

dobre ranko, citam si vas pri ranajkach 😀 a celkom sa bavim, som rada, ze nie som sama s tymi pocitmi a la namornici&vojaci&cely mierovy zbor OSN (bibi 😉 )

ja som gretku kojila po leziacky a velmi mi to vyhovovalo, tak sa na to chystam aj teraz, dufam, ze vsetko bude OK

zuziq: no vcera som aj ja mala poslickov a tiez som chvilu vahala, ze vo co go, ale potom sa to umudrilo 😅

meggie: na kramaroch funguje vsade plny rooming-in, t.j. pokial nie si po cisarskom, alebo ako pisala zuziq, nemas ty alebo babo nejaky iny zdravotny problem, tak mas babatko okamzite pri sebe na izbe po cely cas. po cisarskom je to tak, ze ti ho este prve 2 noci na noc odnesu a az od tretieho dna ho mas potom na stalo pri sebe

a co sa dna D tyka...moja mama hovorila, ze ked ona mala termin so mnou (som mladsia) chodil k nam dedko spavat uz par dni pred terminom. ja som toto nechcela, sice byvame s nasimi vramci BA, ale aj tak, kazdy sa doma vyspi najlepsie, takze su nasi proste nachystani na telefone 😀

horsie je to, ak byvaju mimo, tak ale snad mas naokolo nejaku kamaratku, alebo inu maminku, ktora by bola ochotna ti Kristinku postrazit, nie? a ona je uz velka slecna, s nou nebudu problemy, ak by mala aj kdesi inde prespat...

meggie.sk
16. feb 2010

kacenqa: hm, kamarátku? No houby, tam kde bývam som ani nie pol roka a nikoho nepoznám. Skoro ráno do práce a podvečer z práce, taký je môj deň. Ale tak hádam neičo vymyslíme.
Ozaj inak k tým bolestiam panvy. Čítam tu, že Vás bolí od cca 20tt. Jujda, to Vám normálne závidím, ja som sa od tretieho mesiaca nemohla ani zohnúť poriadne. Mala som pocit ako keby mi niekto do zadku vidly pichal 😀
Lekárka vravela vtedy, že to je tým uvoľňovaním ale že ešte si len "užijem". Tak to potešilo. A vidím to na sebe teraz. je to hrôza. Pri prvej babenke som to veru nepoznala. A ráno kilometer pešo na vlak tak si to viete predstaviť. Ale rozmýšľam nad tým, že môžem mať tie bolesti už tak skoro preto, lebo mám alergiu na mlieko a tak mi aj chýba dosť vápniku. Hádam sa to po pôrode zleoší.
Inak som sa tu dozvedela, že druhorodičky pociťujú kontrakcie viac ako prvodorodičky? To je fakt pravda? kacenqa máme sa na ťo tešiť 😉

bibione
16. feb 2010

pravda meggie.sk 😉 ale o to,budes mat rychlejsi porod,takze ma to aj svoje plus
a co sa tyka tych bolesti,tak ja si od 5 mesiaca az do konca...ale to bola symfiza...nie vapnikom,sa mi rozpadavala lonova spona
pri normalnom porode ti babo donesu nie hned,musis si aj oddychnut,ale co baby rodili v noci,tak rano cca o 6tej ho uz mali na izbe 😉

meggie.sk
16. feb 2010

bibione: ďakujem aj tebe za odpoveď. No pekné, že rýchlejší pôrod. en prvý bol 2hoďky tak potom koľko bude tento? 😕

bibione
16. feb 2010

meggie: fiiiha za dve hodky??? 😲 si aka sikovna 😀 ...mne sa teda o takom porode ani nesnivalo...tak to aby si uz preslapovala pri nemocke...teda este mas fuuuru casu,ale ked pride termin 😉

meggie.sk
16. feb 2010

Bibione: no veď to. A kým sa od nás dotrepeme do BA, hádam neporodím aj po ceste 😉 Spomínala som to aj lekárke a vravela, že akonáhle začnú prvé kontrakcie mám okamžite ísť. Tak uvidíme.

zuziq
16. feb 2010

ty brdo ze dve hodiny 😲 inak aj moja mamina mala oba porody taketo rychle, pevne verim ze je to dedicne 😀 Aj ked, kedze mi nasli streptokoka, asi by bolo lepsie nerodit tak rychlo, aby mi stihli pichnut atb 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre