• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

26. januára 2017 
zuzig: áno dve. Som zvedavá na tento. Len dúfam, že ak má byť taký rýchly, že stihneme dojsť :slight_smile:
streptokoka? No tak to mi je ľúto.
16. feb 2010 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Rychly porod by som brala aj ja :slight_smile: :slight_smile: , no taktiez mam pozitivneho streptokoka, viem to uz od 20. tyzdna, takze si uz z toho hlavu nerobim. Hlavne je, ze to vedia.... A aj keby nas nestihli vykryt ATB tak po narodeni dostane babatko hned ATB a nebudu cakat, ci sa nakazilo, ked prechadzalo porodnymi cestami, takze pohodickaaa :grinning: .
16. feb 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
meggie- ja som ešte len v 22g.t. a už teraz sa začínam rozpadať :grinning: . A k tým kontrakciám pri druhom- myslím že boli také isté. A druhý pôrod trval o 1 hod. kratšie. No dúfam že to bude platiť aj pri treťom :wink:
16. feb 2010 o 15:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne vysiel streptokok negativny, hura!!! :dizzy_face:
16. feb 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, takze hlasim sa po dlhsej odmlke v porodnici :slight_smile: 9.2. sa nam narodil Christian, z beznej UZV kontroly sa vyklul rychly porod. Vsetko prebehlo ok, aj EPI zabrala, aj planovany lekar bol pri porode :slight_smile: A cerstve poznatky z odd. sestonedelia - nadstandard je velmi fajn az na nejake drobnosti. Inak velmi fajn personal.
16. feb 2010 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
megg gratulujem :dizzy_face: nech ste zdravucki :wink:

ja idem zajtra na kontrolu, tiez by sa z toho mohol vyklut rychly porod :grinning:
16. feb 2010 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby,

ako tak citam tak same rychle porody :slight_smile: aspon nejaka pozitivna motivacia :slight_smile: a ziadne hororove scenare.

zuziq: aj ja dufam ze po zajtrajsej kontrole by sa mohol vyklut porod :grinning: ....do pondelka sa mi veru moc cakat nesce :slight_smile:
16. feb 2010 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drobec ako pozeram podla datumov je realna sanca ze sa stretneme na kramaroch :grinning: aj ked zacinam mat citak ze moj drobec potiahne dkhsie :rolling_eyes:
16. feb 2010 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuziq ja pevne verim a dufam ze mala sa vypyta skor :slight_smile: aj ked mam pocit ze sa jej v brusku paci a nechce sa jej von
16. feb 2010 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute, tak ja po dnesnej poradni - na spicu prsta otvorena ale mala je zatial vysoko, pekne pribrala, odhadom 3.3-3.4kg a to mame este 10 dni k dobru...

zuziq - prajem ti, aby sa ti to rychlo rozbehlo :wink:
16. feb 2010 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som zvedava, ktore z vas streetnem v porodnici :grinning:
mne dr "slubil" ze prenasat nebudem, to by som aj nerada :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. feb 2010 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
martina - nic v zlom, ale dufam, ze ja to nebudem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. feb 2010 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja to byt kludne mozem, ale jedine za podmienky ze porodis 2 tyzdne pred terminom :grinning:
16. feb 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, toto som mala presne na mysli, ze by to na mna prislo 2 tyzdne pred :grinning:
co koniec koncov nie je vylucene :zipper_mouth:
16. feb 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, tak potom ok :wink:
16. feb 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mati, ktorý odvážny doktor ti to sľúbil? :grinning: Ja som obidvoch prenášala, tak uvidíme čo sa vykľuje z tretieho- len nech tam pekne ešte dlho zostane :wink:
16. feb 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaja, no som v rizikovej poradni :wink:
ale nie, no neslubil priamo, preto tie uvodzovky :grinning: len to proste tak vidi, ze asi prenasanie nebude :slight_smile:
no ale som naozaj zvedava, ako to doadne :grinning:
16. feb 2010 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaja25: vravš, že druhý si mala o hodinu menej? No nazdar. To aby som si objednala na odvoz potom nejakú stíhačku :grinning: Tie bolesti v panve mám inak od konca 3 mesiaca, tedaz 247tt a som zvedavá ako to bude pokračovať. Ešte sa Ťa chcem spýtať. Mala si pri druhom tiež nástrih?
17. feb 2010 o 07:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale inak mam pocit, ze na kramaroch je viac ako polovica porodov ukoncena sekciou, aspon sudiac podla mamin na sestonedeli.
17. feb 2010 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja budem mat planovanu sekciu v 38tt, len mam strach ako to tam potom funguje s kojenim
daju babo hned prisat alebo ho donesu az po urcitom case? a potom ako casto ho nosia k matke, nechcela by som stratit mlieko len pre SC som prvorodicka tak asi budem aj potrebovat pomoc sestriciek dak dufam, ze su ochotne a modlim sa aby bol volny nadstandard
17. feb 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,da sa ist do nemocnice skor keby som chcela?kedze niesom z blavy ci mozem poziadat o to aby ma prijali skor pretoze sa bojim ze ked ma to chyti ako sa tam dostanem nez dojde po mna sanitka a tak poradte mi :sweat_smile:
17. feb 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miselar, mozno by sa dalo, keby si mala dohodnuteho konkretneho porodnika... Pripadne, keby si dlhsie prenasala, tak zvyknu hospitalizovat a porod vyvolat. Inak je to loteria, ked to pride, treba sadat do auta a sup na urgent...
17. feb 2010 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miselar ja tiez idem z Malaciek a dako neriesim ci to stihnem, viem ze nebudem mat stastie na 2-3h porod :slight_smile: S muzom sme otestovali ze cez dialnicu velmi zlom pocasi a v zapche na dialnici to zvladneme za 45min cize sa to da. Aj keby sme nestihali vzdy si mozem po ceste sanitku zavolat
17. feb 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brumka ja som byvam v zavode urcite poznas heh,neviete mi poradit ohladom materskej uznali 164 e ale ja som pred tym dva roky robila a tam mam narok na 256e musim o to poziadat na urade socialnych veci a rodiny neviete mi poradit lebo som s toho blbec. :unamused:
17. feb 2010 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miselar kolegynka je zo zavodu tiez, rodila v decembri a v pohode to stihli :wink:

a ak myslis ten rodicovsky prispevok, co sa teraz zvysoval, tak o ten doplatok si musis poziadat tlacivom :wink:
17. feb 2010 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirinda10,
ak by bolo akokolvek, je dolezitesi co najskor zacat odstriekavat mlieko, najlepsie rucne. tu je super clanok:

http://dojcenie.wordpress.com/prve-chvile-s-babatkom/dojcenie-porodnici/

a pozri na tej stranke aj viac veci, su tam aj videa, kde pekne vidiet, ako sa ma babo prisat.
17. feb 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dik martina idem studovat, chodis Plankovi do poradne ? inak aj ja k nemu idem v piatok aj na ctg tak sa tesim :slight_smile:
17. feb 2010 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuziq jaj tak a to mi potom doplatia ci nie nevies
17. feb 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Miselar: materska a rodicovsky prispevok su dve rozdielne veci. Matersku budes mat vo vyske v akej ti uznala Socialna poistovna to je 55% z vymeriavacieho zakladu (6 mesiacov). Na rodicovsky prispevok budes mat narok po skonceni materskej tych 256 EUR ak si si platila poistne tie dva roky - do je do druheho roku dietata a potom do tretieho roku dietata budes mat narok len na tu povodnu ciastku....co bola doteraz :wink:
17. feb 2010 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drobec222 aha no pekne a ja som si myslela ze budem mat hned 256 eur sakris toto je stat neviem preco to nedaju od narodenia
17. feb 2010 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok