Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

miselar
4. mar 2010

lusa889 ,dulkagabulka no dufam strasne si to vycitam chudatko moje male v brusku no idem si na chvilu lahnut lebo sa moc mrvi asi jej vadi poloha lebo sedim uz dlho no dakujem za podporu ste zlaty ludkovia moji 🙂 🙂

andy22
4. mar 2010

Ahojte, tie, ktore sa chystate na planovanu sekciu na Kramaroch a mozno mate obavy z neznameho, zopar mojich postrehov z minulotyzdnoveho porodu 🙂

Rano som o siedmej nabehla na poradnu, odtial ma lifrovali na porodnicu, napojili na monitor, zaviedli do zily kateter. Vsetci tam boli strasne mily, fakt. Sestricky uplne bozske. A co ma potesilo najviac, nerobili mi ani klystir. Nejako som si to vybavila, zmurkla som na tu spravnu sestricku . Vyborne bolo aj to, ze ma dali na cakacku samu, cize muzicek bol so mnou. Ten vam bol v riadnom strese, som ho musela upokojovat nakoniec ja Inak poviem vam, ze som mala vybornu naladu - den pred porodom aj v den porodu, nechapem, kde sa to vo mne vzalo. Po rozhovore s anesteziologickou som sa nakoniec rozhodla definitivne pri spinalku a urobila som dobre. Napichnutie ma nebolelo, aj ked sa to podarilo az na treti raz (nebola som dostatocne uvolnena). Ono totiz tie vpichy, ktore sa netrafia, nebolia. Bolel az ten treti, ked sa trafila, ale bola to trojsekundova zalezitost, nieco, ako ked vas boli oblicka na pravej strane a chyti krc do pravej nohy. Potom ma uz rychlo vykladali na kozu, kym som nestratila hybnost uplne. Potieranie jodom som citila uz velmi vzdialene, cievkovanie vobec. V momente to ucinkuje. Rezali ma hadam do 5 minut od pichnutia spinalky. No a teraz k porodu - pan docent ma rodil s nejakou lekarkou, neviem s kym, lebo mala rusko. Rozpravali sa velmi potichu, cize som ani nic nepocula. Anesteziologicka bola uplne super, furt sa ma pytala, ze ako sa mam a ja ze super . Chcela mi pichnut do zily nieco "malicke" na oblbnutie, ale ja som nechcela, chcela som vidie malu. Tak som ju poprosila, aby mi hovorila, co prave robia, ze mne to neprekaza. Tak som mala odborny vyklad a presne som vedela, co sa prave deje - ze uz vytiahli hlavicku atd... Anesteziologicka ma upozornila, ze idu vyberat telicko, ze si mi musi lekarka silnejsie zatlacit nad hornu hranicu maternice, ze to moze byt neprijemne... No nebolo, mozno, keby som mala plny zaludok, tak hrozilo, ze sa pogrciam, ale bola som nalacno. Vybratie telicka trvalo par sekund a hned mi malu ukazali. Bola prekrasna! Zase mi chceli pichnut do zily nieco malicke a ja ze nie, ze ci by som este nemohla vediet, kolko vazi a meria Tak anesteziologicka odbehla nachvilu vedla, kde malu cistili a vybavila mi, ze mi prisli povedat malickej miery. Po tom som si uz nechala pichnut to "malicke" na upokojenie. Ale nespala som, len som sa tak uvolnila a pocity boli, ako ked dobre lezite v postielke a chce sa vam spinkat. Oblbnutie ale netrvalo dlho, mozno 15 minut. Lebo ked ma viezli z porodnej saly na RES-ku, tak som pri vytahoch este stihla pokecat s manzelikom a maminou. Mamina mi hovori, ze vyzeras ako herecka, ako keby ta ani neoperovali . Na reske som bola 24 hodin. Nesmeli sme vstat, ani si sadnut. Spinalka zacala postupne odchadzat po troch hodinach, najskor som citila brusko (ale bolesti len minimalne), postupne hornu cast noh az mi odznela uplne. Bolesti zacali, ale boli uplne znesitelne. Viac ich bolo citit, ked mi pustili do zily glukozu s oxytocinom, ale tiez nic dramaticke. Ked porovnam cisarak v celkovej anesteze a v spinalke, tak vam poviem, ze rozdiel v bolestiach aj celkovom zotavovani je obrovsky. Po spinalke som bola rychlo fit, este na reske som sa dokazala otocit na jeden aj druhy bok. Lebo na chrbte sa mi uz nedalo lezat tak dlho. No a po 24. hodinach som v pohode vstala a zacala chodit uplne sama. Iba sa mi trochu hlava zatocila, ale trvalo to chvilocku a uz som aj masirovala do sprchy. Zhruba 40 hodin po cisaraku som nabehla na rooming in a malicka sa uz odomna nepohla. Inak aj mliecko som mala uz na treti den, cize o den skor, ako pri prvej dcere...

Po cely cas, co mi robili sekciu, ma sprevadzali pocity radosti, ze uz uvidim malinku a ked som ju videla, bola som taka stastna, ze mi bolo uplne jedno, co sa so mnou deje. Myslim, ze som to tak preto dobre zvladla, ze moja mysel bola maximalne pozitivne naladena...

martina46
4. mar 2010

andy, to je skutocne super pozitivne 🙂 gratulujem k Mariske 🙂 😵
a malinku ti nechodili ani v nejakych intervaloch davat na prsnik? celych tych 40 hod. si ju nevidela? 😕

andy22
4. mar 2010

martina, videla som ju pri porode, potom mi ju priniesli asi po troch hodinach na resku a potom az na nadstandarde 24 hodin po sekcii. Vydrzala v pohode, vraj to cele prespala, ale mne ju doniesli uz s placom 🙂 Potom poctivo nosili kazde tri hodiny a dalsi den rano o 6.00 som ju uz mala pri sebe stale

mirinda10
5. mar 2010

andy krasne si to napisala asi je dolezite ako sa clovek nastavi a byt pozitivne naladena je velmi dolezite, beriem si priklad a dufam, ze to dodrzim potom popisem ja svoj porod
uz sa neviem dockat uz iba dva dni a nastupujeme do nemocky 🙂

beruska112
5. mar 2010

andy:To ze mlieko si mala o nieco neskor to vobec nevadi malinkej davali glukozku a po 3 hodinkach bola zese hladna tak ti ju doniesli tak ako mne ja som prezila to co ty presne ako si to opysala ti tak som to prezila aj ja len o mesiac do zadu.Zo zaciatku to bolo hrozne na cakacke sme boli 3 a ja som isla ako posledna najhorsie bolo ist na vysetrovnu tam mi ublizovali ale bola to ich praca tak vsetko som musela akceptovat ale povedala som tym dortorkam aj to ze kebyze viem ako to boli tak to nerobim ale bpli super hned ma s toho viviedli a povedali ze ked uvidm to male stvorenie tak zmenim nazor.

kacenqa
5. mar 2010

ahojte - tak sme doma 😀 😀 dakujem za gratulacie, vidim, ze spioni funguju na oboch frontoch (dianka&jaz 😝 😀 ) ale aspon ste to mali takmer v priamom prenose. iba opravim ten cas - mala prisla na svet uz 15.07 (ja som to do sms pisala len tak orientacne)

inak - (ne)planovana sekcia (doktori sa rozhodovali do poslednej chvile, ci ano, ci nie, no a nakoniec, ze ano, lebo moja pripravenost na porod absolutne nenapredovala, a tlak pri prichode do nemocky som mala 170/100) potom, na pooperacnom, ked sa zastavil Pruzinec, tak mi povedal, ze ja by som prirodzene ani neporodila, tak nakoniec dobre, ze to slo takto.

aj u mna prebiehala sekcia takmer identicky ako u andy, s tym rozdielom, ze spinal sa podaril na prvy sup. akurat, ze ja som to tak dobre nezvladala, zo 3x mi pocas zakroku doslo tak zle, ze som myslela, ze sa povraciam, ale moj anesteziolog bol tiez paradny, zakazdym to okamzite poriesil. na salu som sla okolo 14.45, 15.07 je cas porodu malej a okolo 15.30 som uz bola na pooperacnom, takze uplna parada. malu mi tiez priniesli do 2 hodin od porodu na prve prisatie, a potom mi ju este priniesli aj na druhy den rano, co som velmi ocenila, no a potom uz az na nadstandarde.

notes som si nakoniec nevzala, nejak mi ani nechybal, tak vam pisem az teraz 😉

este male aktuality k tomu, co si zobrat so sebou aj na nadstandard - rozhodne toaletak (vraj sponzorsky uz dosiel, takze momentalne nedavaju) a spolubyvajuca vravela, ze aj podlozky (ale to neviem, ci je pravda, lebo sestricka sa nas raz pytala, ze ak by sme cokolvek potrebovali ci vlozky ci podlozky, mame jej povedat)

inak, co osobne povazujem za drsne, je ze den na nadstandarde zacina uz o piatej rano - pre mna uplne neludske 😀 (na standarde zacinal az o siestej) ale inak vsetko paradne, so starostlivostou som bola max. spokojna, sestricky hrozne mile aj sestonedielky, aj novorodenecke, fakt. no a doktori - tak o tych ani netreba pisat, uplna parada...fakt max. spokojnost, moj dr. sa za mnou zastavil kazdy den, ked bol v nemocke.

mozem len odporucat, kebyze sa chystam este raz rodit, tak rozhodne opat kramare (ale dufam, ze uz nebudem musiet, 2 deti mi stacia 😀 )

zuziq
6. mar 2010

ahojte, my sme uz tiez doma, prepustali nas spolu s kacenqou 😀 po niekolkych prebdenych nociach v nemocnici bola nasa prva spolocna rodinna noc super, malicky ju takmre celu prespinkal... takze sa zabehavame a aj dnes je zlatucky, zatial 😀
inak tak ako kacenqa aj ja som bola max. spokojna s personalom... necakala som taku ochotu, sestricky boli neskutocne mile, fakt parada 😉

biba12
6. mar 2010

Dievcata prosim vas, ja som prve rodila na Antloskej, druhe chcem na Kramaroch. Neviete mi povedat, ktori z tych lekarov patria medzi tych, co sa s nimi oplati uzavriet zmluva o porode? A kolko sa plati za ten nadstandard. Pocula som, ze 16 eur za noc, len neviem, ci to je pravda. A robia aj epi v noci? Lebo pred pra rokmi to nerobili..dakujem

mirinda10
6. mar 2010

zuziq a kacenqa dakujem za povzbudenie, nam sa to uz krati, v pondelok nastupujeme 😵

brumka
6. mar 2010

Ahojte maminy a tehulky. Tak v stredu nastrupujem do nemocnice, ak neporodimm. Nechaju ma tyzden prenasat co je podla mna vela. Vie niekto ako to funguje ked mam rano prist do nejakych dvery 217? Zatial niesom z Kramarov nadcena, gynekologicka nic nepovie, sa musim na vsetko pytat a tak. Ani neviem ako je mala otocena, vahu, nic 😢

noemisofia
6. mar 2010

Ahojte, ja mam termin az v maji, ale zacala som chodit k doktorke Jandovej na civcenie na Kramare a paci sa mi, ze je to zadarmo. Aj ona je velmi mila.
Chcela som sa zazmluvnit u dr. Cunderlika, ale ten o tom nechcel ani pocut, ze toho ma vela... Takze teraz neviem, ci si vobec niekoho zazmluvnim, alebo pojdem len tak... Nepoznam ostatnych lekaroch, takze aj sa mi tazko niekto oslovuje. Gynekologicka mi poradila dr. Turkotu, ale ten na klasickych poradnach ani nie je napisany, tak neviem ci ma len tak vezme... Ake mate skusenosti teraz v poslednom case so zazmluvnenim?

bibione
6. mar 2010

brumka: to ides k dr dzidzikovi...nikdy neviem jak sa presne vola 😎 rano dojdes,sadnes si,vyjde velmi zlata setricka,das jej tehu knizku,ides dovnutra a dr ti napise daky paúier na prijem,pojdes do prijimacej kancelarie,tam das ten papier s kar,poistenca,tam ti vydaju kvazi chorobopis a ides na oddelenie,kde ta zas prijmu sestricky

zuziq
6. mar 2010

biba nadstandard je za 16,6 na noc a mne epi pichali okolo siestej, rodila som pred desiatou a anesteziologicka mi epi dopichavala po porode pred sitim takze teraz neviem, nepocula som o tom, ze v noci to nerobia a myslim ze by nas na to upozornili ked nas o nej informovali.. 😕

deli_
6. mar 2010

noemisofia: nezazmluvnuj si, ja som si nie, ani nikto koho poznam, ani z nadsand., co sme sa tam stretli... KEd nepoznas dr, nema to vyznam, aj tak si kazdy spravi robotu ako najlepsie vie. Aspon sa vyhnes stresom, ze ci to ten tvoj dr. stihne. Ja som prvu rodila v ruzinove po znamosti, druhu dcerku bez zazmluvnenia na Kramaroch a teraz je mi velmi luto, ze aj prvy porod nebol tu. Bola som maximalne spokojna, skoda, ze uz tretie s najv. pravdepodobnostou mat nebudeme, lebo by som opat isla n a Kramare.

taanak
6. mar 2010

biba, epi robia aj v noci, mne ju davali pred 3 rokmi nieco pred polnocou 😉

mirinda10
7. mar 2010

baby a kde je ten prijem v nemocnici niekde na prizemi?

kacenka821
7. mar 2010

Ahojte kocky! chcem sa opytat, mavali ste aj vy poslickov? ako dlho pred porodom?? mna totiz trapia uz skoro mesiac ale posledny tyzden je to teda dost intenzivne a cim dalej tym bolestivejsie, koli nim som celu noc nespala, trapili ma od 13.30h do rana do 4h...pozna to niektora z vas??? ☹ ☹ ☹ ☹

zuziq
7. mar 2010

kacenka821 ja som ich mavala od siesteho mesiaca, posledny mesiac castejsie a posledne dva tyzdne uplne pravidelne aj v noci aj cez den. A v noci som sa na ne casto budila 😉

mata1212
7. mar 2010

noemisofia,dr.Turkota ma poradnu v stredu o 13-tej v prvej ambulancii /myslim č. 212/
je to fajn dr.aj ja som k nemu chodila.S tym zazmluvnovanim ma deli pravdu,su tam velmi mili doktori.
ja som tiez nemala zazmluvneneho ziadneho dr.a bola som max.spokojna

noemisofia
7. mar 2010

Dakujem, aj mne sa zda, ze mnohe su bez zmluv s doktormi a ze na Kramaroch je taky tim lekarov, ze v podstate je dost jedno ku komu sa clovek dostane a hlavne porod je taka individualna vec u kazdej z nas, ze tazko predpokladat, kto by z nich zareagoval lepsie, ak by sa dialo nieco nepredpokladane...
kacenka: Ja mam posledne 2 tyzdne (som v 31 tt) take pichanie, trpnutie, obcas mravencenie a stuhnutie, ale len na nejakom mieste - nejde o cele brucho. Kedze maly je hlavne vpravo - jaj mam totiz tam aj viac vydute brucho, tak citim vsetky tie veci hlavne na pravej strane. Tiez dufam, ze je to ok... Na poslednej poradni som to este nemala, tak som to nespominala. Nic neberiem a dalsiu poradnu mam az 21 marca... Dufam, ze je to normalne... A maly je k tomu otoceny nozickami dole a hlavickou hore. Niekedy si myslim, ze ma to tak boli, lebo sa chce otocit naspat. Mohol by sa 🙂))

biba12
7. mar 2010

Dakujem dievcata za odpovede. To o tej epi mi povedala jedna mamicka. TAkze nespravna info. Inak aj ja som rozmyslala o dr. Cunderlikovi, ale ked toho ma vela... A mozno tam v auguste ani nebude, su dovolenky, tak uvidime.... Dakujem .

martina46
7. mar 2010

ahojte, ja som stale tu, dnes mam termin a kde nic tu nic 😒

palinkovamaminka
7. mar 2010

ahojte. ten Turkota je na 214, tiez k nemu chodim a je zlaty.

chcem sa opytat, ci niekto nemate skusenosti ako to prebieha na Kramaroch pri prenasani. v stredu mam normalne poradnu, ak teda neporodim. neviete co sa deje v 42tyzdni? zvyknu vyvolavat porod alebo hospitalizuju pacientky a cakaju pokym sa to rozbehne spontanne?

kacenka821
8. mar 2010

No dnes sme boli na poradni, jedine co mi lekar povedal ze nerodime, co som pochopila aj bez neho ☹ ☹ viac ma ale stve to ze som od neho odchadzala so strasnymi bolestami, ze sa mi nedalo ani nastupit do autobusu,stalo sa to uz aj vam?je to normalne?

meggie.sk
8. mar 2010

Tiež som nad tým uvažovala či si zazmluvniť alebo nie ale po tom čo čítam je fakt pravda, že to nie je treba a lekár si prácu musí urobiť tak ako najlepšie vie. Baby na tých Kramároch sa dá priplatoť aj ten nižší nadštandard? Koľko vyjde?

martina46
8. mar 2010

Kacenka a čo ti lekár spravil, že si mala také bolesti? Mne sa také nestalo.
Meggie, ten nižší stojí tuším 200,-sk

meggie.sk
8. mar 2010

No ja uvažujem nad tým, sama by som na izbe nechcela veru byť.

zuziq
8. mar 2010

meggie sama na izbe urcite nebudes, ste vzdy min. po dve 😀 tusim iba jedna izba je s jednou postelou a neviem kolko, ale tiez myslim ze iba jedna je 3 postelova ( ale to si nie som ista), ostatne su 2ky za 16,6 eur

meggie.sk
8. mar 2010

Čiže to je iba jedna izba za tych 200 na noc?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre