Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kacenka821
15. mar 2010

kolko dopredu je to treba uhradit?? a co ak to nestihne??peniaze vratia alebo ako to je??

miriam11
15. mar 2010

je dobre to mat urcite vopred zaplatene ako pojdete rodit 🙂 ale aj take sa stalo, ze povolili pritomnost otecka pri porode a dodatocne to siel zaplatit (ale to skutocne zalezi od personalu, aku sluzbu "chytite"), rozhodne si to chodte zaplatit co najskor. Ked to nestihne, alebo nebude moct byt pritomny pri porode z hocijakeho dovodu, peniaze vratia. Myslim, ze su tam kazdy den v tej pokladni do 15.00 hod.

kacenka821
15. mar 2010

Aha dakujem za info, ja som si myslela ze to sa bude hradit az pri prijme 😒 😒 😒

krish
15. mar 2010

ahojte babulky.

kolko stoji epiduralka na kramaroch? a plati sa vopred alebo az potom? dakujem. 😉

miselar
15. mar 2010

kacenqa no bala rodila som 28hod som mala bolesti a ledva som malu vytlacila mala ma 3,320kg a 52cm a ja mam vysku 153cm doktor my mal urobit cisarak mohla sa vo mne zaseknut a porodne asistentky my lisovali brucho ze som mala pocit ze my chcu preborit brucho no nakoniec v pohode a som stastna a rada ze uz to mam za sebou inac v nemocnici uplna pohodka a a j sestricky mile .

krish epidural stoji 106euro a plati sa vopred ak ju nevyuzijes tak ti vratia peniaze

krish
15. mar 2010

miselar dakujem 🙂

miriam11
15. mar 2010

kacenka, este som si spomenula k tej pritomnosti otecka pri porode----- je dolezite, aby absolvoval predporodnu pripravu. To je ten krok pred zaplatenim pritomnosti. Robi to dr. Jandova na Kramaroch a vlastne ona mu vypise papierik s ktorym pojde potom k tej pokladni. Myslim, ze sa to bez toho neda. ☹

lovula
15. mar 2010

ahojte maminy,
ja by som chcela len reagovať na prítomnosť otecka pri pôrode.
Keď som ja rodila na Kramároch, tak manžel nemusel absolvovať žiadne sedenie, bolo to dobrovoľné a Dr. povedal, že asi aj zbytočné, lebo im tam oteckovia aj tak panikária.
No a manžel bol so mnou od začiatku, len na čakačku ho nepustili , ale ako náhle mi napichli EPI a dali ma do pôrodného boxu, tak bol so mnou celý čas. Potom ho síce vyhodili, lebo som mala rýchly cisársky, ale hneď ho zavolali k malému, celý čas bol pri ňom ako ma zašívali a aj na novorodenecké ho odniesol.
Takže neviem čo sa od vtedy zmenilo, možno je viacej rodičiek, ale ja som bola takto veľmi spokojná.

silvia7
15. mar 2010

ahojte, prosím Vás baby, o týždeň v utorok mám TP, chodím na poradne k dr. Tokolyovej, zatiaľ je naozaj super a musím povedať, že každý kontakt s personálom na kramároch bol veľmi príjemný..
chcem ssa len opýtať - po príspevku miselar - ja meriam 152cm a mám ooobrovské brucho, dr. hovorila, že sa obáva toho, že pôjdeme sekciou - samozrejme najprv skúsime spontánny pôrod, ale vraj asi to skončí sekciou, že ona odhaduje veľkosť malého už teraz na nejakých 3700g - utz nerobila ale..
akože je nejaká šanca - máte skúsenosť s tým, že by som sa vedela dohodnúť s dr. na sekcii? nehovorím, že odmietam spontánny pôrod, len som proste vystrašená z toho, že budem 28hod trpieť a trápiť sa a niečo sa stane.. radšej by som mala istotu a malého priviedla na svet sekciou. no neviem ako na to, zajtra mám poradňu, tak budem vďačná za všetky odpovede. aj keď budú negatívne - čo sa mojej "žiadosti o sekciu" týka.. 🙂

kacenqa
15. mar 2010

silvia - dr. tokolyova je fakt zlatucka. to si v dobrych rukach. 😉

akoze teoria je taka, ze na SK sa sekcia na poziadanie nerobi. ale poznam baby, ktore ju na poziadanie mali...len neviem, ci zrovna vyska je ten indikator, ktory to moze ovplyvnit...skor to, keby si bola velmi chuducka, ze mas uzku panvu alebo tak podobne...inac nechapem, ako mohla odhadnut hmotnost bez utz????

kazdopadne, ja kebyze si mozem vyberat, tak by som radsej sla rodit prirodzene ako sekciou. starsiu dceru som tiez zacala rodit prirodzene a neboj, nenechali ma trapit sa dlho - okolo 18.00 mi napichli epi, no a sekciu mi urobili o 23.26 (teda to je cas narodenia sa malej, takze ju zacali robit urcite skor), pricom do cca 22.30 som bola pod vplyvom epi, takze to bolo uplne v pohode. tak ta chcem povzbudit, aby si nemala pred ocami len hororove scenare...a pre babo je prirodzeny porod rozhodne prirodzenejsia cesta, ako sa dostat von...

vieri77
16. mar 2010

Ahoj, Silvia,
ja som rodila plánovanou sekciou na Antolskej - VYNIKAJÚCI pôrod. Skutočne necítiš nič. Mňa jedine trochu bolelo zavedenie katétra do moč.rúrky, ale to je asi minúta. Po príchode na operačnú sálu mi anesteziológ najprv umŕtvil miesto vpichu spinalu (to cca 4-5 vpichmi, ale na 100% presne mierenými, ktoré žena vôbec necíti), vpichnutie samotného spinalu som už skutočne absolútne necítila. Potom mi lekár o pár minút zahlásil, že dieťatko bude za 5min na svete...a ozval sa detský plač...nádherné. Po sekcii(trvá cca 35min) ma previezli na JIS-ku, kde podávajú infúzie (výživa a proti bolesti). Nohy a panva mi začali odtŕpať tak do 3hod po pôrode, ale vôbec rana na bruchu nebolela (akurát sa človek trochu ťažšie obracia na posteli, ale veď je po operácii...), ani na druhý deň a ani na ďalšie dni (maximálne taká mierna tupá bolesť, akože niečo cítiš, že tam bolo robené). Takže ja sekciu len a len odporúčam, skutočne nemáš sa čoho obávať. Akurát Ťa chcem upozorniť, že strava po sekcii - v deň pôrodu len infúzie a čaj, druhý deň polievka -vývar a sucháre, až na tretí deň poriadna strava. Ale dá sa to zvládnuť (ja som taký riadny hladoš, tak som potajomky už v deň pôrodu pojedala banány, kt.mi manžel prepašoval...aj na druhý deň, a nič mi z toho nebolo. Lekári "naordinujú" takú stravu kvôli pohybu čriev po operácii. Ale banány neuškodia:o) ).
Želám Ti krásny zážitok z pôrodu a len radosť z Tvojho dieťatka.

llanusia
16. mar 2010

Partner, ked chce ist k porodu musi absolvovat taku prednasku u Jandovej, a potom sa plati nejaky poplatok.

Mam cerstve spravy, ze teraz uz Cunderlik poradnu nerobi a Ferakova ma dovolenku, tak na 222 jediny kto robi poradnu je Prochadzka.

zuzana06
16. mar 2010

presne ako pise llanusia partner musi absolvovat prednasku u jandovej a ona da potvrdenie s ktorym ides do vestibulu nemocnice, tusim platene sluzby, ci tak nejako sa to vola,tam potrebujes muzickov OP a to potvrdenie, zaplatis 16,60eur a daju ti prijmovy doklad, ak z nejakeho dovodu nebude muzicek pri porode, tak ti priamo na odd daju potvrdenie, ze tam nebol a potom ti vratia peniazky, znova tam kde si to platila.

my sme to nedavno absolvovali, teda porod este len cakame 17.3., ale pripravu 😀 😀 😀

zuzana06
16. mar 2010

ozaj a neviete, ci maju teraz plno na kramaroch? chcela by som ist na nadstandard, tak dufam, ze tam nebude velmi plno 😉

kacenqa
16. mar 2010

baby ja som muzov OP nepotrebovala, mne stacila kopia poisteneckej karticky....

a inak - ked budete mat potom nahodou sekciu, tak vam sestricky potvrdia ten papier a peniazky potom vratia, ale zaroven od tatinka sestricky na porodnej sale skasnu 'dobrovolny' prispevok do kasicky presne vo vyske 16.60 E 😀 😀 😀

teda tak to aspon bolo u m ojho muza a aj u partnera kocky, co sme spolu na izbe lezali 😵

mirinda10
16. mar 2010

vcera som sa vratila z nemocky a mozem iba odporucat, nadstandard bol super a ja som bola sama 18 hodin na izbe, takze myslim si, ze sa da, kazdy den sa prepusta takze nadej je velka
mne robili sekciu dr Torkolyova a doc Plank a som spokojna, inak bola som aj 2 dni pred sekciou na standarnej izbe, no je tam dost rusno, 3 postelky su prerobene na 4 postele a ked su tam aj postielky tak sa tam neda ani hybat a ked placu naraz drobci tak asi je tam aj dost rusno

katikaba
16. mar 2010

mirinda,ja som chcela ist na nadstandard,ale nebolo volne,na standardnej izbe to bolo presne ako pises,4 postielky,4postele,ale dalo sa to vydrzat...aj ked som si vela nepospala,teraz je tam taky frmol a babyboom,ze hned po porode uz davaju baby na 8.poschodie,ja som mala stastie,ze tie 2 hodky po porode som bola este v porodnom boxe s manzelom a dcerenkou a bolo to super,taky pocit euforie,ze je to uz za mnou,a radost z maleho drobceka 🙂

silvia7
16. mar 2010

ďakujem baby, no dnes na poradni sme sa s dr. bavili o tom, vyslovene povedala, že som adeptka na sekciu, úplne zatvorená, cesty nepriechodné či ako to nazvala.. ale že pokúsime sa normálne rodiť, proste taký je postup.. že jediný, kto mi môže určiť sekciu po vyšetrení je primár a primárka, nakoľko inú indikáciu na sekciu nemám len výšku - nízkosť a veľkosť malého (ale to netuším, koľko váži ani nič, lebo utz nerobila, len odhaduje podľa veľkosti brucha, čo je blbosť podľa mňa) a moje uzavretie..
no tak uvidíme, nejak to dopadne teda a ďakujem, že ste sa mi snažili poradiť 😉

andrema
17. mar 2010

ahojte,
tak som doma z porodnice...mam dost neprijemne skusenosti...uz 5.3 si ma tam nechali...porod mi zacali vyvolavat az 8.3...nezabralo...tak 9.3 znova s tym, ze porodim,aj keby bolo co....tak som bola na 3cm nasilu otvorena, pustili mi vodu,ale moja maternica nejakvila znamky kontrakcie....bolesti som mala od 9tej rana do 9tej vecer,ale dali sa zniest...
Ale po tom,co som bola otvorena len na 3cm sa rozhodli,ze mozem ist na porodne kreslo...a ze mam zavolat manzela... nevedeli mi pichnut infuziu s oxytocinom...tak na 10ty pokus,co som bola dopichana ako reseto a ako mi to dali,tak malej klesali ozvy...tak rychlo som skoncila cisarskym....a to vedeli uz od rana,ked to nepostupovalo,ze pojdem cisarskym,lebo nieco take aj hovorili....ale tak nastastie vsetko dobre dopadlo..a sme v poriadku obe...
takze mam malu Klaudiu, 3900g a 52cm

elika
17. mar 2010

kto ta rodil???

silvia7
17. mar 2010

baby, po týchto príspevkoch od viacerých báb nechápem, na čo čakali!!! prečo to robia takto?? veď sú dennodenne v styku s rodičkami a pôrodmi, ktoré skončia cisárskym - vedia predsa, aké sú možnosti, čo sa deje a predsa nechajú tie ženy trápiť sa a čokoľvek sa môže stať a v hodine 12stej spravia sekciu!!!! ja to nepochopím naozaj nie.. 😨

arletka
17. mar 2010

ahojte,chcem sa podelit so svojim zazitkom... ja som rodila vo februari,a od rana som mala kontrakcie velmi caste a mala sa narodila 18.15.. a musim povedat ze sestricky boli neskutocne mile a rodil ma doktor lovisek,ktory bol tiez svetovy... lezala som na standarde,bola sice plna izba,ale dalo sa to vydrzat,aj tam boli sestricky moc fajn... mam len dobre skusenosti a spomienky... tak sa baby nebojte,nieje to take hrozne,da sa to vsetko zniest...

miriam11
17. mar 2010

🙂 ja to cele zrhniem, niekto ma smolu a nechaju ho trapit sa, ine mamicky maju krasne zazitky a spomienky.... takze mi z toho vychadza jedine------ stane sa Ti, co sa Ti ma stat..... prajem vsetkym, co najlepsie zazitky z porodu a vsetkeho, co je s tym spojene. Nemyslite vopred, co ak to alebo to...... ak sa vam da, chodte tam pozitivne naladene a vsetko to bude lepsie. Tych par krusnych chvil (ktore ani nemusia byt) a dni to vydrzite, vsak budete mat krasny poklad🙂

arletka
17. mar 2010

miriam11 pekne si to napisala.... jiez som mala stres ked som tam isla,ale potom som si uvedomila,ze volako sa to musi dostat von a hysacit mi nepomoze.. tak som sa ukludnila a zacala sa tesit na malu a uz to islo.... tie kontrakcie boli hruza,som myslela ze to neskonci ale fakt to ubehlo.a ked doktor povedal ze ideme rodit,no normalne som sa potesila,poriadne zatlacila a suuup 😉

kacenka821
20. mar 2010

no ANDREMA tak to si mala teda fakt perne, ja to nechapem, ja mam termin zajtra a zacinam mat uz akesi stresy kujnik...ale snad to prezijem ☹ ☹ ☹

andrema
20. mar 2010

kacenka821:
nemaj sresy, naozaj kazdy porod je iny

mizu416
20. mar 2010

baby neviete ci je este Bohacikova este primarka?

kiwinka
20. mar 2010

mizu,, nie uz nie je primarkou bohacikova 😀 uz je to p. primárka Dedinská ! 😀 😀 😀 veeelmi prijemna dokina!!!

kiwinka
20. mar 2010

baby,, mate niektora TP okolo 01april ako ja? 😀
Silvi,no aj v tejto téme sme sa stretli co? hihi 😀 ked nas tie kramare spajaju 🙂 ja uz mam plutvy na miesto noh asi,, clenky mi puchnu strasne au au au.. som zvedava co bude na poradni v utorok, ak este vydrzime ako kinderka 😉 ty mas nadbeh o tyzden odomna!

kacenka821
21. mar 2010

My dnes mame termin, v noci ma dost precvicilo to nase babo, dostala som bolesti, v pravidelnych 5 min intervaloch, takze som si povedala ze konecne a pomaly sa zacala pripravovat, ze akoze nepojdem hned ze pockam a nakoniec po 2 hodinach bolesti jednoducho prestali.... nerozumiem tomu...co sa to vlastne stalo??hmmm ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre