Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

andul18
26. mar 2010

Mizu416................Bohacikova este na zaciatku februara ordinovala....... Ako to je teraz neviem.

kiwinka
26. mar 2010

ale ordinuje,,mala som poradnu teraz v utorok na c. 222 v case 9-11:00 a ona dosla na ordinaciu v tom case hned vedla do dveri tusim c. 221.
a aj vo stvrtok ma ordinacne okolo 12-13:00 ju najdete... na 221.
som to videla ked cakavam na moju dokinu na poradnu tak vidim ci tam je alebo nie... takze ano ordinuje este 🙂 sak treba tam zavolat a hotovo. máva tam dost pacientiek....

baby, nemate ziadna z Vas ohlasy na Dr. Dedinsku,,,, ?

kiwinka
26. mar 2010

baby a kde ste vsetkyyy? to ziadna tehula nebude v týchto dnoch rodit na kramaroch??? 😀 snad niesom jediná .

haloooooo 😲

elika
26. mar 2010

bud rada ze tam budes sama. aspon za tebou pustia manzela a budes mat kde rodit. este si aj postel mozes vybrat 😀 kiez by to tak bolo koncom juna.... skor sa obavam opacneho extremu. 😝

kiwinka
26. mar 2010

no, uvidime kolko ns tam bude,,, 😀 a mozno vystihnem take "hluche" obdobie, co by bolo supeeer! 🙂 🙂 🙂

emka1
26. mar 2010

ahoj kiwinka, no nebudes urcite rodit sama 😀 😀
Ja mam v pondelok termin, do poradne chodit v utorok Dr.Zidzikovi .... uz par tyzdnov som na 2 cm otvorena, ale stale sa nic nedeje a nemam ani pocit, ze by sa malo nieco diat 😀
Zacinam byt z toho mierne na nervy 😖 😖
Mala som dojem, ze porodim skor, aj moj doki mi to tvrdil uz od zaciatku nastupu na MD, ze urcite porodim do terminu a tot, stale nic ... je mozne, ze budem este aj prenasat ... a prave toho som sa najviac obavala, ze budem rodit na Velku Noc 😖 .
No tak som fakt zvedava co ma caka .... najradsej by som to mala uz dnes za sebou.

ewicka223
26. mar 2010

Caute mamičky! Chcela som sa spytať,či naozaj každý kto chce ist k porodu musi ist na tu pripravu? Bola by som rada,keby isla somnou mamina,ale do poradne vzdy chodim s partnerom.....
A moje skusenosti na Kramaroch? Zatial nic moc....Chodim k Prochazkovi ,ten ked mi odpovie jednym slovom,tak môžem byť šťastná.....Také neochotné,expresne rýchle vyšetrenie ,žiadne ultrazvuky,len sluchatko kt.moju babku este určite pamätá....... Každý týždeň tam čakám 3 -4 hodiny ,vyšetrí ma za 3 minutky,len mi povie dojdite o týždeň.....Dnes mám termín a už nevlááááádzem.....A nebaví ma to už stále chodiť tam a nič....Poviem mu,že ma bolí brucho a on nič.....Poviem mu,že mám tvrdé brucho,tak len pokyve hlavou,že nie.....No ja neviem......

jaja25
26. mar 2010

Evi tak to ma mrzí že máš také zlé skúsenosti. A kedy máš termín? Už teraz niekedy? Možno by si sa mohla spýtať cez mail Jandovej čo v tomto prípade keď pôjde s tebou mamina. Možno nebude musieť absolvovať prípravu...

ewicka223
27. mar 2010

No zatial to tam naozaj nie je nic moc.....Termín som mala 26.3-včera.....ale to už bol asi šiesty vypočítaný......
Asi naozaj skusim napisať tej Jandovej,nechce sa mi na žiadnu pripravu.Obe sme zdravotníčky (ja aj mamina) ,aj sme boli obe pri viacerých porodoch...naozaj už nemám chuť na žiadnu prípravu.....
Nemá tu naozaj nikto skusenost,ze mal blizku osobu pri sebe bez pripravy?

llanusia
27. mar 2010

Ewicka223, no ja som bola na tej priprave kde chodia mamicky same, a tam nam Jandova hovorila, ze sruha osoba pri porode, je jedno ci zena ci manzel, musi prist aj s tebou na dalsiu session najskor mesiac pred datumom porodu. a potom ti da ona podpis do tehu knizky a sek na zaplatenie. inak sa obavam ze tam tvoju maminu nepustia. najlepsie ak jej posles mail. lebo na telefon sa velmi tazko dovolas.

kiwinka
27. mar 2010

jej emka1, takze mame podobne terminy ! super 🙂 !

u Dr. Zidzika som bola raz,, dobru skusenost mam s nim,,,, ale taky rozbehany mi dosiel... 🙂

ja som zatvorena, ze hlavick je stle nizsie a nizsie ale neotvaram sa,, v utorok mam poradnu,, tak uvidime co a ako... 01aprila mame termin,,, teraz sme v 40tt...

biba12
27. mar 2010

So mnou bola pri porode svokra, nikoho ani nezaujumala pecciatka v knizke, ci ma za sebou pripravu/nemala/. POslali ju len zaplatit do pokladne a to je vsetko. Priprava ich nezaujimala. Bolo to ale na ANtolskej a tiez kazdy hovoril, ze sa to musi a blabla a nakoniec nebolo treba vobec nic.

miriam11
27. mar 2010

ahojte, na Kramaroch bez pripravy nepustia. Rodila som tam pred 5 mesiacmi, tu druhu osobu pustaju az ked ste na porod boxe, takze cele kontrakcie atd.... si pretrpite same. Nijako sa nedali presvedcit. Potom tam bola jedna mamina, ktora nemala zaplateneho manzela, on sa zrazu rozhodol, ze tam chce s nou byt. NEpomohlo prosikanie, nepustili ho, jednak to nemal zaplatene a nemal predpripravu. Mozno keby bola ina sluzba, co sa tyka personalu. Neviem, ale prislo mi to vsetko take neochotne, oko nik neprizmuril. Mne tam manzel chybal, lebo na finale mi to bolo tak na dve veci.........😲

arletka
28. mar 2010

veru veru,nepustaju bez pripravy..ja som rodila pred mesiacom...

misik1
28. mar 2010

kolegyna rodila v auguste 2009 a manzela pustili...tak asi ked je statstie,tak aj prizmuria oko,ale na to sa neda spolahnut

ewicka223
28. mar 2010

To je sila....Ja ked som praxovala na Antolskej na porodnici,tak tam naozaj nerobili ziadne problemy.....Aj ked dosiel manzel za rodickou na poslednu chvilu,tak ho ochotne pustili...Ked stihal,isiel si to este rychlo zaplatit,ked nie zaplatil potom....
No mne sa teraz nechce už na žiadnu prípravu...a možno ani nestihnem,kedže som v 41 tt .....Tam na tych Kramaroch nikto o nicom neinformuje.....znechutena som....

anabella30
29. mar 2010

Ahojte, chcem sa opýtať, terz pôjdem prvykrát v stredu na kramáre do poradne posledné 4 týždne pred pôrodom. Dopočula som sa že sa tam nechodí vôbecna ultrazvuk, vie mi niekto povedať ako to tam funguje na tých kramároch poradne čo sa tam potom robí. Mne naposledy doktor povedal že mi strne placenta aje tomu 2 týždne, potom ma odporučil na kramáre že už podla termínu patrím tam keď tam idem rodiť. Nezapísal mi to do knižky, ako oni potom vedia či madieťa nejaký problém. Nechápem ja som tam chodila pred 6timi rokmi a ultrazvuk robili zakaždým, vie niekto ako to tam aktuálne funguje?

sisaha
29. mar 2010

anabella, utz sa tam naozaj nerobia (mozno iba ak tam mas znameho lekara), inak sa robi pred kazdym vysetrenim iba monitor. Cize na 15 minut pred poradnou si nechas natocit monitor a s vysledkami ides do poradne. Tam si to pozru, vysetria ta a poslu prec. Cele vysetrenie trva 2-3 min. ☹. Mne to prislo take velmi neosobne, ako na pase...vyzlecte sa, na stôl, zlezte, obliect, poslite dalsiu...☹.

andul18
29. mar 2010

Anabella 30.... neviem, ake skusenosti maju ostatne, ja som na kramoroch rodila pred 2 mesiacmi, ziaden ultrazvuk ani monitor mi nerobili na poradni ☹ Vlastne monitor mi nikdy nerobili, ani neviem ako to vyzera 😢 Na poradni ma vysetril odspodu a dieta popocuval "lievikom". Ked to tak zhrniem:
Vysetrenie 1 minuta, obliekanie/vyzliekanie 5 minut, cakanie na poradnu 2-3 hodiny.
Na poradnu som musela vzdy priniest rano moc.

citacik
29. mar 2010

jeeej, kolko bábatok sa teraz rodí 🙂)

chcela by som sa pls opýtať, ako je to, ked pojdem 4 týždne pred termínom pôrodu do nemocnice na poradnu. Mozem si vybrat chociakého dokrota alebo musím ísť k tomu, čo práve slúži alebo ako? Má každý pôrodník svoju ambulanciu v nemocnici? Vopred vďaka!

arletka
29. mar 2010

anabella30,tak mne robili ultrazvuk a aj malej srdiecko monitorovali stale...

biba12
29. mar 2010

Ono fakt pri tlaceni je manzel na dve veci... Skor pomoze, ked je tam pocas 1 doby... Tak asi budem sama...

given
30. mar 2010

Caute, ja som na Kramaroch rodila v auguste u Dr.Valenta a ten si "objednaval" pacientky, co k nemu chodili na cas, ked mal sluzbu na 8. poschodi v nemocnici a robil aj ultrazvuk. Na klasickej poradni v tej budove polikliniky som u neho bola len raz - prvy krat. Potom uz to bolo vzdy aj s ultrazvukom pripade aj s monitorom, ked som uz mala po termine.

miriam11
30. mar 2010

ja som nemala lekara zazmluvneneho, chodila som klasicky do poradne c. dv. 222 (myslim). Bolo to otrasne, pretoze tam clovek ozaj stravil polovicu svojho zivota, tie neskutocne dlhe cakania 2,3 az 4 hodiny. No otras. Tocili akurat monitor, potom vysetrenie odspodu, ziadny ultrazvuk. Ja som chcela vediet a zaujimalo ma ake budem mat velke dietatko. To vam tam nikto bez toho ult. nepovie. ked som sa na to spytala, tak sa dokina len zasmiala, ze to sa nerobi. Zaujimave vsak na tom cele je to, ze vsade v clankoch o porodoch sa pise, ze vam zmeraju obvod panvy a dietatko, aby vedeli, ci to pri klasickom porode nebude problem. ina je vsak realita. Nemerali mi nikdy nic, ani pri porode. Potom sa niet co cudovat, ked pocujeme, ze na poslednu chvilu sa robia CR (lebo dietatko je velke a mamina nema sancu ho vytlacit), alebo su skoro bezne kliestove a vakuove porody, lebo neodhali velkost dietata. Ja som nemala az take velke brusko, este doki pri poslednej kontrole povedal, ze dietatko bude male. A ups, mala 36OO g, to je male? Je mi z niektorych doktorov zle a tych ich vraj "odbornych postupov" Ak sa niekedy este odhodlam mat dieta, urcite si zaplatim lekara a veru si dam zalezat, aby mi zmerali velkost mimi.

kiwinka
30. mar 2010

aahojte,, som v40 tt a bola som hospitalizovana na kramaroch teraz v týchto dnoch,,, kvoli hnacke a podobnym gastro zalezitostiam,, aj ked som v termine,,som len na spicku prstu ,,takze nerodili sme este,, ale ta starostlivost bola neskutocna, milí personal! ci na porodnici ci na sestonedeli 8B.stale mi tocili monitor, prietoky sledovali, ultrazvuk ak 3 krat robili,,

inak dnes mi od rana odchadza hlienova zatka tak neviem ako dlho to potrva este 🙂

a boli tam /na porodnici/ aj oteckovia s maminkami, aj sa s nimi prechadzali, masirovali krize, v sprche atd... takze neviem ci je to od nalady ci co... ale bola som tam celu noc, cely den a bolo veeela porodov a moj dojem vysledny je perfiš! len kazda sme iná vsak? takze to aj baby rozne znasali 😀 ...

vsetkym v termine aj nie v termine este zelam pekne zazitky a porod a drzme si palce! 😝

jaja25
30. mar 2010

Tak sa drž kowinka- už to asi naozaj príde. Mne keď odišla hlienová zátka, tak som do 24 hod. porodila 🙂

kiwinka
30. mar 2010

dakujem jaja25! 😉

no, mam aj strach aj som v ocakavani,. velmi sa uz tesim na dcerku 😀 .... dufam, ze to bude "prijemne" .

emka1 a ty si este kinderko?????

jaja25
30. mar 2010

Ja som bola pred každým pôrodom v takej zvláštnej eufórii z očakávania. Neboj, všetko zvládneš a Karolínka bude na svete. Držím palce. Potom sa ozvi. 😀

ewicka223
30. mar 2010

No ja suhlasim....Ziadne USG! Monitor len raz! Expresne rychle vysetrenie! Nekonecne dlhe cakanie! Neochota!Vysetrenie len manualne a sluchatkom! Otras!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre