Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

julova
16. okt 2007

ahojte baby 🙂...aj ja sa chystam na prelome rokov rodit na Kramaroch..ak sa smiem spytat ku ktoremu Dr. chodite? mozte si ho podla odporucani vybrat hned(teda pochopila som, ze je tam viac ambulancii...)? a budete si zazmluvnovat Dr. ? Ja uz sa tak tesim, kedy ostanem doma na MD..uz len necely mesiac...dnes mi ju uz moja Dr. vypisala...super pocit 🙂

uznetusim
16. okt 2007

Julova ahoj. 😉 No ja mám už po termíne - mala som ho 8.10, a čakáme do piatka ak nič tak ten piatok idem na vyvolanie. A chodíme s Martinou46 k Plankovi - lenže on je na poradni pre rizikovú graviditu. Tak ak nie si riziková / dúfam , že nie / tak budeš chodiť asi inam - do iných dverí. Ale možno ako pôrodníkasi ho môžeš vybrať i tak. Držím palce 😉

julova
16. okt 2007

dakujem, uznetusim...no najnovsie mam z dnesnej poradne, ze nam robi "milu" spolocnost streptokok 😖..ale inak rizikovka nie som / snad to tak aj ostane...teeeda...7 dni prenosu 😝 ..ale ako citam, zvladas to teda statocne 🙂...drzim palce, aby VAM s Denisom vysiel ten stvrtok 😀 😉

uznetusim
16. okt 2007

Ďakujeeeeeeeem, no čo sa zabijem? Aj Edrisa - prvého syna - som prenášala 8 dní, keď sa im asi v mojom bruchu páči. 😉

julova
16. okt 2007

ale co je vela to je prilis 😀...tak ja dufam, ze vo stvrtok Ta tu neuvidim pisat 😉.. ja uz teraz funim a to som zacala 30 tt...takze klobuk dolu pred Tebou 🙂...ja som najviac zvedava, ci stihneme tento rok, alebo sa prehupneme do 2008 😉..len dufam, ze to nebude na Silvestra..je to sice krasny datum 😀...ale pri tych oslavencoch nezodpovednych a deckach otravenych alkoholom a utrhnutych rukach od delobuchov , aby sa aj mne usiel nejaky Dr. 😝 😀

j.a.k.a
16. okt 2007

ahojte baby,
ja som na Kramaroch rodila 2 krat a nemenila by som. Prvykrat pre 6 rokmi a teraz koncom juna. Obe deti odrodil dr.Cundrlik,prve nahodou a pri druhom somsi ho vybavila,lebo mal velmi dobry pristup, co nelutujem,pretoze dcerka sa mi do 2 hodin od prvej kontrakcie narodila. Nemozem sa stazovat ani na pristup personalu novorodeneckeho ani oddelenia sestonedelia ,prave naopak.Lezala som na klasickej izbe,nie na nadstandarde.Ak mozem poradit,je dobre doktora si vybavit, mate nanho telefon, na ktory mozte kedykolvek volat, nenecha vas zbytocne trapit sa a neustale vas chodi kontrolovat, ci je vsetko ok.To nie je bezne,pretoze nas tam bolo na cakacke dost a len mna chodil doktor pozerat cca v polhod.intervaloch. Vsetkym zelam taky rychly a pohodovy porod,ako som mala ja.Inac velmi pomaha tepla sprcha na podbrusko a predychavanie ako to ucia na cviceniach,ktore tiez velmi doporucujem,

julova
16. okt 2007

tak taketo sa dobre cita 🙂...vsetci robia z Kramarov bubulaaaka 😀...ale mam za to, ze keby sme zosumarizovali za aj proti vsetkych BA porodnic, vyjdu z toho vsetky narovnako 🙂...a Kramare mam najblizsie a je tam asi najsamlepsie vybavenie na novorodeneckom...

uznetusim
16. okt 2007

No ahojte. Ja som stále tu 😀 , malý sa len vykrúca v tom bruchu a nič z toho 😠 . Nevadííííí, čtvrtok to ,,istí" 😅 . No alebo možno piatok 😖
A veď ja som tiež rodila na Kramároch takto pred troma rokmi a spokojnosť sama o sebe aj bez plateného lekára, bez epidurálu bez všetkých ,,vymožeností". Teraz by som si dala akurát tak nadštandardnú izbu - aj to len kvôli wc a sprche na izbe. 😉 Tak hádam bude voľná nejaká. 😉

julova
16. okt 2007

takze kludne mozem usetrit 7000? 😀 😉

uznetusim
16. okt 2007

Julova ja myslím že áno, ani teraz si neplatím nikoho. OZAJ sa nesťažujem, ale ako sa rozhodneš, ešte máš čas porozmýšľať, keď tak potom napíšem ako som bola tentoraz spokojná s pôrodom a uvidíš. 😀 Ale ja osobne mienim ,,vyhodiť" peniažky iba za tú izbu. 😉

julova
16. okt 2007

ved to...dokonca aj moj muz chce som mnou prespat aspon jednu noc 😉...tak radsej do toho korunky...ale aj tak si pockam na Tvoj komentar 😀...asertivity mam aj za troch, keby sa mi cosi nepacilo, ozvem sa...a len tak sa o mna nepostarat nemozu 😉...taaakze, tiez si viem predstavit lepsiu investiciu 😉...joooj..moc Ti drzim palce,..Tysi taka v klude...ja ked si pozriem ako mi uz svieti 30 tt, tak uz okrem kopancekov citim mravceky nervozne v brusku 😀...ale tesim tesim aj tak 😵

uznetusim
16. okt 2007

Veď sa máš na čo. 😀 A môj komentár pridám určite. Ono ak sa podarí budem mať možno v pôrodnici notbook a budem môcť písať ešte z nej. Teda notbook mam doma, len musim zobrať svokre intermet - orange karta - , len zasa aby som tam nebola za exota...chichi 😀 ja sa ´vôbec nestresujem, vieš aj tak mi to nepomôže - skôr by uškodila a jednak viem že maximalne do piatku, tak čo tam už po tých troch dňoch. Hlavne aby bol malinký zdravý. 😉

julova
16. okt 2007

moj muz robi u ruzoveho operatora, tak hadam vybavi na skusobnu dobu kartu 😀 ...doma mame rychly internet a to tam rarozit 😝 ..ale s tym notebookom aj mna to napadlo 😀, takze ak, tak sme dve "exoticky" zmyslajuce 😀...ale tak asi budem mat aj ine starosti 😉 ...a ked nie ja, tak napise moj muz - instrukcie dostane 😀

ved to - ja sa ani nie ze stresujem, ale take mravceky z neznameho..skor by som to zaradila medzi druhy vzrusenia 😀....a veru...hlavne zdravicko 🙂...stres mi nepomoze, tak naco? 😉

uznetusim
16. okt 2007

chichi som rada ze nie som jedina ,,exoticka" - aj ked kvazi to napadlo mojho muza nie mna -a le nie som proti. A teda POKIAL by som mala mimi take ako bol Edris, tak ho vyuzijem dost. Edrisko bol zlatucky v porodnici a skoro fuuuuurt spal. No ale je mozne ze tento bude fuuuuuurt hore a nedostanem sa ani na wc, nie to ešte k notbooku. 😀 , ale teda duuufam, že bude po bračekovi. 😉

julova
16. okt 2007

no tiez tak - ked bude nasa mala po mne, tak mi bude sveta zit 😀...ja som spala ani jest som nepytala 😀...a ked som bola vacsia aj nad jedlom som vedela zaspat 😀...a Kramare mame blizko, ked tak notebook manzel donesie na dalsi den 😉..

uznetusim
16. okt 2007

Ja neviem ci ich mame blizko 😀 , sme na Dolnych honoch....ale v pohode si myslim. 😉 Uz sme mali jednu vecernu jazdu na Kramare asi pred 2 tyzdnami, ked som sla s krpatym na pohotovost - plany poplach chvalabohu - a isli sme cca 20 minutiek necelych a to sme teda neleteli nejako, sli sme okolo 80 - tky. A ked chodim do poradni, tak tiez nejako 20 minut to trva a ta rano v spicke, tak´že klííííííídek 😎

julova
16. okt 2007

jeeeej...no ja som pri Racianskom Myte, takze doplujem 😀 😀....ale na DH som byvala asi do 28 rokov mojho zivota exotcikeho 😀 😀...

uznetusim
16. okt 2007

No ja to mam pestrejsie.....pôvodom z Petržalky. Keď som spoznala muža - ten býval pri Poluse kúsok, kolmo na Vajnorskú,ale tam sme boli len nejako 6 mesiacov - on jasne ze dlho predtým, ale rátam ako sme spolu - potom sme skúsili bývať v rodinnom dome - kúpili sme dom v Sládkovičove a tam pobudli 4 roky a potom sme sa nasťahovali zasa do Ba sem na Dolné hony - teraz to budú pred Vianocami 2 roky....A teda som spokojná, dúfam že sa sťahovať už nebudeme - maximálne by som brala byt čo ma suseda presne oproti, lebo teraz mame 3 izbak a chcela by som 4 - ale jedina ak by suseda chcela predat 😀 . Ale ona nebude chciet, lebo tiez maju dve deti - uz starsie, myslim ze mozu mat 16 a 14 rokov. 😀 Pri Račku mi býva brácho na Mikovíniho.

julova
16. okt 2007

tak to je teda fakt pestre 😀...tak na Mikovinku doplujem 🙂...my sme na Sibirskej...a na DH je moj brat s rodinkou 🙂..tiez v 3-izbaku...a ved da sa aj v troj...my mame teraz 1-izbak...ale teiz by bodol 4-izbak, keby nam ho chcela vymenit nasa suseda vedla 😀...ale to pochybujem...

uznetusim
16. okt 2007

Aspon mozme zavidiet susedkam spolocne 😀 LENŽE keď mne pri mojich - zatiaľ dvoch chlapoch - by boli aj 4 izby málo, čo oni si vedia povymýšľať 😠 . A čo bude keď budú traja? Potom by som si teda nechala tento + by som chcela aj ten susedin. To by som preburala v kuchyni stenu a vznikol by mi 7 izbovy byt 😀 😀 😵 . To už by mi na nich relatívne stačilo. Moje mimi je dneska nejaké akčné, celý deň sa tam vykrúca a som bola asi už 4 krát na wc na veľkej 😕 😕 😕 😨 , tak neviem. Sibírska - idem kuk na mape - ja som v orientácii úplný dement 😖

julova
16. okt 2007

to je hned za parkom ...tam Sibirska zacina a ideee...az k policajtom 😉

no som zvedava, co my budeme tu v 1-izbvom...ale uz riesime vacsie byvanie a kym bude mala mala, tak sa bude nejaky ten rocik dva dat 🙂

uznetusim
16. okt 2007

ale jasne ze bude, my sme mali domcek dvojizbak vtedy a ked sme sa stahovali tak mali mal rok a dva mesiace, dovtedy bol s nami. A vlastne je s nami fuuurt, co tam po izbicke a posteli v nej. Tam ma iba uskladnene hracky a postel chyta prach...spava medzi nami fuuurt....to bude este zaujimave 😖

martina46
17. okt 2007

uznetusim ahoj! este si medzi nami bruskatymi?

elize
17. okt 2007

Babulky, ja som si zmenila gynekologa a chodim k Plankovi aj do normalnej poradne, nielen do rizikovej. Je fakt super, uvažujem že si ho zazmluvním na pôrod. Nemáte niekto skúsenosť s ním aj pri pôrode?

uznetusim
17. okt 2007

Ahojte. 🙂 Martina ahoj, stále som s Vami 😉 . Len varím, upratujem, skontrolovala som veci, ci mam vsetko pobalene, periem, umyla som si vlasy teraz , a este sa motakm a vymýšľam čo ďalej....okrem toho že pôjdem vešať prádlo..... Elize a to sa ti ako podarilo? To ho máš teraz ako normálne svojho gynekológa či len v tehu? Lebo ak by sa dalo, aj ja by som si ho potom dala, lebo tento môj zlatučký je ale neviem koľko ešte ,,vydrží" - už je dôchodca dosť dlho..... 😒

martina46
17. okt 2007

takze predsa este to pradlo... a to uz je velka nadej, ze vydrzis do zajtra 😉

uznetusim
17. okt 2007

No už je vyvešané - mala som v práčke asi 5 vecí, len keď som sa stráááášne nudila. A mám ešte biele -ale iba nejaké tri veci - tak aby sa nepovedalo,že púšťam naprázdno, tak to nechám tak 😀 . Ale došla mi doručenka o balíku - došiel mi sveter z Quelle, tam možno sa tam vadám, alebo možno po škôlke s malým v rámci prechádzky.... 🙂 . Uvidím podľa stupňa mudy - ak bude už privysoký pôjdem sama. 😉

jaja25
17. okt 2007

Ahojte. Tak som dnes objavila na jednej izbe na šestonedelí Zuzannus. No keby som sa nespýtala, tak ani na to neprídem... Takže v nedelu porodila Adamka, s hmotnosťou 3450g, no už pomaly aj domov pojdu. Zdá sa, že sa im darí, však ona asi napíše viac ked príde domov... 😀 😀

uznetusim
17. okt 2007

Ahojte. Jajus, vidis a ja stááále doma, ale teda buď zajtra alebo v piatok som tam, už na 100%, ak by sme to nestihli už dnes. Totiž na piatok mám príjem 😉 .

uznetusim
17. okt 2007

Ahojte, no tusim to zacina byt zaujimave, za poslednych 30 minut asi 3 kontrakcie, cize ak uz dnes nepisem, tak som sla 😉 . Idem si pre istotu odvolat muza z roboty 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre