Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

verulienka
7. júl 2010

@mirka285 Mirka a teba kto rodil?

mirka285
7. júl 2010

@verulienka mna rodil Pruzinec,najvacsi pohodak z celej nemocnice 😉

verulienka
7. júl 2010

@mirka285 . . uz som si nasla, ze Dr. Pruzinec 🙂 . . aj som si to nedavno citala, ale som zabudla . . nic nove u mna 😀

verulienka
7. júl 2010

@mirka285 jaj rychla odpoved, to som nemusela ani citat predosle spravy xi

verulienka
7. júl 2010

@mirka285 . . moj sused mi stale vravi, ze ak ma bude rodit Pruzinec, tak mu mam povedat, ze ho pozdravuje Pista vyhadzovat z Vecka 😀 😀 😀 ze urcite sa zacne ku mne spravat meganadstandardne, sa z neho stale smejem

biba12
7. júl 2010

@lucy1990 Ty skus skor o tyzden, lebo ja som v 34 a Ty mas teraz 35 tt, nie? Tak skus buduci pondelok, podla mna Ta objednaju. A dakujem za odpovede dievcata,skusim asi toho Cunderlika, alebo Turkotu. Ten mi bol celkom sympaticky, robil mi amnio. Ja sa totiz bojim, ked nahodou budem rodit sekciou, aby mi tam nejaky dobrak nespravil zips🙂 Maly sa mi teraz naspat otocil KP, aj ked uz bol dolu hlavou. Sranda, ze moja lekarka to predpovedala.

lucy1990
7. júl 2010

@biba12 jaaj, vlastne ano, ja mam skorej termin 😅
@verulienka uplne chapem o com hovoris, na prirodzeny porod mam rovnaky nazor, tiez chcem ist bez epi 😉

gagarinka
7. júl 2010

@biba12 Ja som chodila k Cunderlikovi s prvym synom na tieto posledne poradne a chcela som si ho zazmluvnit, ale stale sa vykrucal, co bolo pochopitelne, kedze som mala termin na prelome rokov a on chcel evidentne v pohode silvestrovat 😀 ale inak bol perfektny, aj po porode ked boli vizity sa ma vzdy pytal, ako sa mam a ci je vsetko ok, hoci sme vtedy nepodpisali zmluvu
@jaz ja som tam volala rano a tiez ma objednali, ale az na 20. jula 😠 co sa mi zda teda dost dlhy cas, ale aspon na monitor ma objednala na buduci tyzden
@verulienka drzim palce, nech mas ten porod minimalne tak pozitivny ako je tvoj prispevok 😉

gagarinka
7. júl 2010

@biba12 ono s tou sekciou aj dost zavisi, ako sa ti hoja jazvy. mne teda katastrofalne 😠 ja mam taku jazvisko po prvom porode a sestra mala taku tenku ciarocku 😅 ale pamatam si, ze aj v detstve som si rozbila koleno a tu jazvu som mala dlhe roky skaredu, ale potom sa mi to upravilo a uz je v pohode, takze mozno o par rokov budem aj ja kocanda 😀 ale je mi to aj tak vcelku jedno, ved je to schovane v nohavickach 😉

zuzana1971
7. júl 2010

@biba12 z tych 4 odporucam jednoznacne Turkotu...stravila som skoro cele tehu viackrat na Kramaroch v nemocnici tak ich poznam vsetkych...Prochazka je arogantny, horsieho dr ako Klesken som este nestretla co sa tyka pristupuk pacientom, Cunderlik je sikovny v ultrazvukoch ale dost neochotny. Turkotu si tam kazdy chvalil a najviac si zazmluvnovali jeho. V kazdom pripade su tam aj lepsi lekari od tychto 4 (napr. docent Plank ten je vynikajuci) , ale povedzme si na rovinu kazdy caka money...A vacsinou nechcu ist cez zmluvu ale mimo, lebo cez zmluvu zhrabne skoro vsetko nemocnica a nie oni...Ja som si povedala, ze chcem rodit u hocikoho len tychto 5 nie: Klesken, Prochazka, taka mlada silnejsia blondina meno neviem, a taka starsia blondina Cukasova, Dzidzik
Nakoniec som rodila u mladej Dvoreckej, bola som velmi spokojna,ona je velmi sikovna, som bola rada,ked som sa dozvedela, ze ona ma bude rodit (planovany cisarsky)

moc treba nosit na poradnu, ak nemate skumavku tak do nejakej flasticky a skumavku si potom treba pytat od sestricky na buduce aby ste mali v com doniest, ja som aj tak vzdy zabudla vypytat si 😀

ak mate nejake otazky ku Kramarom kludne sa ma pytajte, aj do P

leteku
8. júl 2010

@zuzana1971 - ja chodím k plankovi a pravdepodobne ma aj odrodí ak ma to nechytí cez jeho dovolenku. Som s ním veľmi spokojná. Nevieš náhodou ako je to s nadštandardom? Dá sa tam dostať bez problémov?

mirka285
8. júl 2010

@leteku to zalezi od toho ci je plny..ja som sa hned nedostala lebo nas v jeden den porodilo 9 🙂

leteku
8. júl 2010

@mirka285 - tak to vás bolo naozaj veľa. A nevieš ako je to po cisárskom? Kedy dávajú bábo k mamine? A aká je celková starostlivosť na Kramároch. Ja som prvú rodila na Antolskej tak preto neviem ako to tu chodí. Pevne verím, že to bude lepšie.

mirka285
8. júl 2010

@leteku ja som tiez rodila cisarskym,takze viem presne...najprv ta po sekcii daju na RESKU tam si 24 hodin a odtial ta preunu bud na standart alebo nadstandart podla toho co je volne...ked ta prelozia hned ti donesu babatko a uz sa musis starat sama....

leteku
8. júl 2010

@mirka285 A na tej RESKE mi malého aspoň donesú ukázať resp. mám šancu začať dojčiť? Koľko si bola v nemocnici?

mirka285
8. júl 2010

doniesli mi ho ukazat asi na tri minutky,ale dojcit som nemala sancu,lebo to som bola este taka slaba ze sestricky sa bali aby mi mala nevypadla...po sekcii pustaju na 6 den domov ak ste obaja v poriadku 😉
@leteku

bec
8. júl 2010

@mirka285 - ak je vsetko ok, tak pustaju po sekcii na 5 den. Ja som isla po oboch na piaty den domov

mirka285
8. júl 2010

@bec nechcem sa s tebou hadat,ale ty si rodila skoro pred rokom,ja pred tyzdnom a pustalo s na 6 den 😔

bec
8. júl 2010

@mirka285- nehadam sa, muselo potom prist k zmene

leteku
8. júl 2010

baby dík za odpovede. Mám z toho cisárskeho strach, no ale ten by som mala aj z normálneho takže je to jedno.

weronyca
8. júl 2010

Ahojte , sorry,ze som vam sem tak vliezla.chcem len poradit. ak riesite koho si zazmlluvnit.odporucam aj primarku Bohacikovu. zachranila mi maleho.. a celkovo som s nou bola spokojna, i ked som rodila cisarskym. ostatny ma chceli tlacit do normalneho porodu. Nikto mi totizto neskontroloval monitor,keby neprisla primarka, neviem neviem.. aj jej pristup pred porodom, aj pocas vizit. Stale som len revala po porode, ona chodila a ma hladkala,a upokojovala-velmi ludska 🙂

weronyca
8. júl 2010

@mirka285 inak citam,ze tebe maleho priniesli na druhy den? ja som porodila o pol 11 na obed. do vecera dalsieho dna som bola na RESKE,co je viac ako 24hod. potom ma na tretti den previezli na nadstandart, a maleho mi priniesli na pol hod.vecer. ja som svojho syna videla az po 3 dnoch..otrasny pocit.. 😠

mirka285
8. júl 2010

@weronyca no mne malu priniesli,sice na chvilocku ale aspon som ju videla..inak aj ja som bola na RESKE dlhsie ako 24 hodin,lebo som chcela nadstandart a ten nebol volny tak som cakala kym sa uvolni

leteku
8. júl 2010

@weronyca - to snáď nemyslíš vážne, po 3 dňoch? Však tam umriem dovtedy. Ako sa dá potom rozbehnúť dojčenie.

jaz
8. júl 2010

@gagarinka a kedy si bola naposledy u svojho lekara, lebo ked som im zahalsila, ze pred 3 tyzdnami, tak hned mali volny termin 😉

ja som dnes absolvovala prvu poradnu, mala tam byt dr. Koricanska, ale bola Gerincova, velmi mila, mladucka lekarka, vsetko pekne povysvetlovala, ziadne fofry ako pred 2 rokmi 🙂, nariadila mi setrenie, vraj sa babulka uz hrabe na svet a este ju musime chvilu podrzat dnu
V pondelok mam ultrazvuk, monitor, pohovor s anesteziologickou, profylakticku pripravu, tak hadam vsetko postiham 🙂

K tej epi, ja som ju pri prvej mala zaplatenu a nestihli mi ju dat, mala som rychly porod, tak mi peniazky v pohode vratili. Teraz si ju davam tiez ako poistku, vybavenu ju budem mat, ale nikto mi ju nasilu nepichne. Opacne sa to neda, ze zacnete na sale prosit, aby vam dali epi, lebo po x-hodinach kontrakcii nemate silu tlacit. Ja som sa pytala mojho gynekologa, vravel, ze spravna davka epi by mala porod ulahcit a urychlit 😉

biba12
8. júl 2010

Dievcata dakujem za odpovede, skusim toho Turkotu, ked bude mat volne a bude ochotny. A nebude mat dovcu. A ozaj ,ked som rodila prve, platila som 7500 Sk, z toho islo 2500 nemocnici a 5000 Sk lekarovi. Takze teraz ked je to v eurach, by to malo byt rovnako, akurat, ze v eurach. Alebo sa to menilo? Lebo do vacku nedavam urcite nic, len na zmluvu.

ponyxx
9. júl 2010

Ahojte, gratulujem vsetkym, ktore to uz "mate za sebou" 😎 a mozte sa tesit zo svojho baaaba. Ja mam sice este more casu, ale mam jeden postrech z mojho posledneho uzv. Dr. Klesken (mala som tu cest) sa ma opytal, ze ci uz mam vybranu porodnicu, lebo ze oni tam nie su na to, aby robili servis pre niekoho ineho, a ze oni maju iste peniaze iba za porod...no des a hruza. Mam gynekologa na kramaroch, tada si nemyslim, ze ak by som chcela rodit nikde inde ako na kramaroch, ze sa musim prehanat po celej Bratislave, len preto, ze sa niekto zle vyspal. A to vsetko stihol za 10 min. popri vysetreni....a aby toho nebolo dost, tak do toho zacal tahat aj politiku...tymto si to teda uplne posr..l. A musim povedat, ze velmi ma tym svojim prihovorom nepresvedcil, aby som tam rodila..
A mam este jednu otazocku: Niekedy davno som na tomto fore citala, ze su tam v dezolatnom stave vecka...Ako to tam vyzera teraz?

kiwinka
9. júl 2010

@ponyxx ja som bola na nadstandarde a tam su wecka na izbe 🙂 parada,, dve sme mali jednu kupelnu, ale su tam aj wecka na chodbe kde viacere chodia , ale aj to je super to je na nadstandarde...

a na standarde je to obycajne, wecka pre celu chodbu,,co s mi zda byt malo...a moj nazor je, ze v otrasnom stave su tam tie wecka aj izby...

baby, ak mate moznost priplatit,,tak urcite volte nadstandard!

gumimaci
9. júl 2010

@ponyxx sprcha na standarte ok, wecka... hm... no nic moc... a este tam byvaju citit cigarety, bo tam niketore "uvedomele" mamicky chodia fajcit.

biba12
9. júl 2010

Mne strasne vadi na tom standarde, ze su tam 2 WC na celu chodbu a dokopy 3 sprchy, ked si dobre spominam. POdla mna to je strasne. Ked as mas pre vizitou osprchovat, ja som sa sprchovala vzdy po kazdej potrebe aj v noci zospodu celych 6 tyzdnov po porode. Tak si neviem predstavit ten natresk...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre