Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lenocka23
25. júl 2010

Babenky, už som sem dlho nepisala, ale toto musím... Zajtra je spln a vraj tri dni pred a tri dni po ňom sa rodí najviac deti.. Tak len chcem vám, ktoré sa už neviete dočkať a očakávate príchod potomka v týchto dňoch, zazelat rýchly a nekomplikovany pôrod... (aspoň taký ako bol na kramaroch ten môj) Držím Vám palce... 🙂 🙂

marija
26. júl 2010

@lenockaaa nie nie, ja som stale cela 😀 ano spln mi nepomohol 😝 vidime sa zajtra rano na monitoroch? Co budes mat oblecene? 😎

av
26. júl 2010

ja sa chcem len velmi pekne podakovat celemu personalu na oddeleni sestonedelia a porodnice na kramaroch, pretoze som to asi celkom nestihla, lezala som tam 6 tyzdnov a za tu dobu som tam stretla len dobry,mily a v neposlednom rade profesionalny personal. aj ked v mojom pripade to nedopadlo tak ako som si predstavovala a malicka nam umrela ked mala styri dni, ale bol to porod v 26 tyzdni a este problemi s tym spojene, viem ze vsetci co sa o mna starali si svoju pracu splnili na 100% a som rada, ze som bola prave na kramaroch, takze touto cestou by som sa chcela velmi pekne podakovat a uz dnes viem ze ked rodit tak na kramare urcite, a dufam ze aj mna tam radi opat uvidia.
Este jedno specialne podakovanie, jednej sestricke zo sestonedelia, ktora mi dala velku silu aj po porode, bohuzial neviem ako sa vola ale ak si toto raz precita, verim ze sa v tychto riadkoch najde, takze este raz dakujem vsetkym.

a vsetkym rodickam prajem vela stastia a zdrave a krasne babatka, lebo nieje nic viac na svete ako mat zdrave dieta..................... 🙂

jaz
26. júl 2010

ahojte,
tak som sa sem konecne dostala, dakujem kacenqe, ktora podala informaciu 🙂
15.7. som mala poradnu, doktorka mi len povedala, ze porodne cesty dozrievaju, vecer o 22.00 mi ruplo v brusku a zacala odtekat plodova voda, tak som dobalila tasku a o polnoci prikvitla do porodnice, sluzbu mala dr. mlynarcikova, zlatucka, mlada lekarka, kedze som bola bez kontrakcii, dali ma na cakacku, ze mam oddychovat. Okolo 2.00 som zacala citit mierne kontrakcie, postupne asi kazde 4min., ale prisla sestricka, ze mi da od bolesti injekciu, som sa divila, ze ved nemam silne bolesti, ale ze aspon mi to dolu vsetko zmakne, neviem co mi dali, ale zaspala som ako drevo, kontrakcie ustali, rano ma napojili na monitor a malu nie a nie zobudit 😕, sestricka triasla bruchom, vselijako som sa tocila, asi po 20 min. sme ju konecne prebrali, potom bola vizita, dostala som klystir, o 9.00 epi, pichala mi ju mlada sikovna doktorka, myslim ze sa volala Nyvltova, potom som bola na boxe, aj som si zdriemla, o 10.30 ma vysetrili, ze o chvilu ideme rodit, ale mala este nebola uplne zostupena, tak kazali pri kontrakciach mierne tlacit, o 10.50 som zrazu pocitila ako sa zosunula, obrovske tlaky, ani rozpravat som nevladala, ani nohy vylozit a o 7 min. som bola dvojnasobna mamina 🙂, podakovat chcem dr. Masiarovej, ktora napriek frmolu, ktory tam bol, trpezlivo cakala, kym sa placenta rozhodne vyjst a aj porodnej asistentke p. Nagyovej za povzbudzovanie a starostlivost. Nastrihli ma uplne minimalne, 2 hod. po porode som sa bola sprchovat. Nadstandard nebol volny, tak som bola na standarde a dalo sa to v pohode prezit. Sestricky ci gynekologicke alebo novorodenecke su fantasticke (drviva vacsina), viacere sa same zaujimaju o vas a o babatko a ostatnych sa treba na cokolvek co vam napadne pytat, nestalo sa mi, ze by mi nepomohli, neodpovedali.
Obe deti som rodila na kramaroch a isla by som tak znovu 😉
Vsetkym buducim maminkam drzim palce, aby mali zdravych drobcekov cim skor pri sebe 😉

biba12
26. júl 2010

@jaz tusim si ten porod cely prespala-len ten koniec nie🙂

jaz
26. júl 2010

@biba12 no takmer 😀, ale bola som dost unavena, 3 noci som poriadne nespala, cez den pri mojom zivom striebre nebolo cas dospat a este ten oblbovak, tak sa mi len oci zatvarali 😉

biba12
26. júl 2010

@jaz tohto sa ja tiez bojim, nechcem rodit v noci. Cely den beham okolo krpateho, vecer o 21 hod som hotova, v noci navyse zle spim. A do toho porod v noci by ma asi zabil 😉

jaz
26. júl 2010

@biba12 keby si musela zvladla by si, ja som obe rodila v noci 😉

biba12
26. júl 2010

@jaz asi mas pravdu. Ja som Andreja zacala rodit o 5 rano, co bolo v pohode a narodil sa o 14 hod... Toto by mi vyhovovalo teraz tiez🙂 Tak davam Simonkovi rady, ak oto urobit. U Andrejka to fungovalo, som zvedava ako to bude teraz...

lenockaaa
26. júl 2010

@marija jeeej n o vidis a ja uz som myslela, ze mas po.. 🙂 ja ani neviem, ze bol spln a pravdupovediac ani na mna nijak nezaposobil hihi 😀 ty mas tiez ten monitor rano?? ci ides len do poradne? no aj by som ti povedala, co budem mat oblecene ale vobec netusim, ale vidim to na dlhe cierne nohavice a na vrch nevieeeem 🙂 a ty? kde ma poradnu ten tvoj dr? v ktorych dverach?
@av je mi luto co sa stalo ☹ a dakujeme ze pozvbudive a pozitivne info o kramaroch 🙂 🙂

bosorka.7
26. júl 2010

caute babulky tehulky. No konecne aj nejake dobre referencia na Kramare, lebo uz som sa zacala obavat. Ale teraz som sa fajn ukludnila pri citani tychto riadkov. No zajtra ma caka ultrazvuk na Kramaroch tak som zvedava idem prvy krat. A vo stvtok druhy krat na monitor a poradnu. Aj vam robia kazdy tyzden monitor?

marija
27. júl 2010

@lenockaaa bola si rano? Ako ja asi niesom schopna ta spoznat ci co... 🙄 jedna kocka by sa tam na teba aj podobala ale ta bola blondava ty si na tej profilovej fotke nejaka tmavovlasa 😝

marija
27. júl 2010

@bosorka.7 ahoj, ano kazdy tyzden pred poradnou mam aj monitor 🙂

lenockaaa
27. júl 2010

@marija ahoooj ano bola som, som sa smiala lebo som aj pozerala ci ta nespoznam ale nikto sa mi tam na teba nepodobal a podla mna si tam ani nebola asi v tom case kedy ja 🙂 inak ja mam teraz o doooost svetlejsie vlasy ako na tej fotke, mala som take cierne gate a sede tricko..tak mozno .. 🙂 no a co ako to vyzera u teba? ja som dr povedala nech mi povie nieco pozitivne, ze tak max do dvoch dni to bude 😀 😀 ale ze niee, ze do dvoch dni urcite nie 😀 fuuu takze to iste co pred tyzdnom a teraz ma celkom blbo objednali na monitor..idem v piatok a do poradne v utorok, takze musim zabezpecovat babysitting 🙂 inak to som sa chcela opytat, tvoj muz bude pri porode? boli ste na tej prednaske? lebo mne Jandova povedala, ze kedze sme ju uz absolvovali tak ze uz nemusime ale neviem na zaklade coho si to mam zaplatit lebo teraz ma ona dovolenku..tak keby nieco snad to vybavime na mieste 😀

marija
27. júl 2010

@lenockaaa tak uz viem ktora si bola ty 🙄 sakra aj som si to myslela, ale az potom neskor 😀 si sa mi zdala povedoma len som nevedela odkial 😝 ja som mala take cierne gate a ruzove, kriklave tricko, ked som cakala u Zidzika aby mi pozrel monitor tak najprv sa mi prihovorila nejaka babka 🙄 potom zas nejaka tehulka 🙄 neviem ci si ma teraz vybavis. Mala som ciernu tasku a biele sako a cakala som tam od 8 to som sla na monitor az do nejakej ja ani neviem kym sa Zidzik vratil. A mala si aj ruzovy stipec vo vlasoch??? Ja idem na monitor opat v utorok na 8:20 to by sme sa uz mohli vidiet a spoznat 😀 a neviem ako to je s tym oteckom, lebo ja som predtym rodila na Antolskej a teraz som to musela absolvovat...

meggie.sk
27. júl 2010

@av tak to mi je veľmi ľúto, že si o svoje bábätko prišla ☹
Verím, že ešte budeš mať iné, zdravučké, peknučké a budeš sa tešiť

marija
27. júl 2010

@av 😔 😔 😔 napriek vsetkemu dakujem, ze si si nasla cas a chut prispiet a napisat o svojom zazitku. A dakujem za drzanie palcekov a za zelanie stastia... aj ja Tebe zelam aby si sa cim skor zotavila a cim skor sa vam narodilo zdrave a krasne babatko!

lenockaaa
27. júl 2010

@marija anooooo mala som aj ten stipec 🙂 ja teraz neviem ci som ta videla ale nebola si tam nahodou aj so svojim drahym? 🙂 ked nie tak potom asi neviem 😅 😅 a nebola si u toho svojho? bola si u zidzika?a co nove, ako to postupuje u teba? mozno sa uz do dalsej poradne ani nedostanes 🙂 ja asi urcite hej, ale mam ju az o desiatej v utorok 🙂 ozaj a inak odkial vlastne si? 🙂

bosorka.7
28. júl 2010

No po dlhej dobe sme sa v noci špacirovali 3x na WC. Inak mi staci ist vecer a potom skoro rano, ale dneska to bola fuska. Normalne som sa zobudila unavena. Zajtra nas caka druha porodna na Kramaroch v posledny mesiac pred porodom a monitor. Tak som zvedava. Idem Dr Koričanskej. Mate s nou niektora uz skusenosti? Mne osobne sa zda dost mlada a neskusena.

jaz
28. júl 2010

@bosorka.7 ja som mala doktorku Koricansku ako izbovu lekarku pred 2 rokmi po porode starsej dcerky, teraz som u nej stihla len jednu poradnu, vecer som sa vratila do porodnice s odtecenou plodovou vodou 😉, na moj vkus je trosku malovravna, ked mala dovolenku zastupovala ju Dr. Gerincova, ta sa popytala, vsetko podrobne vysvetlila 😉

laxity
28. júl 2010

@bosorka.7 ja som bola nadmieru spokojná na Kramároch 🙂 , chytila som aj nadštandard a to bola úplná paráda...keď budem rodiť druhý krát určite na Kramároch 🙂

a tiež mi robili každý týždeň monitor 🙂

lulu4
29. júl 2010

ahojte prosim vas buduci tyzden ide na prvu poradnu na Kramare a mam ist k dr. Rukavicovej, mate s nou niekto skusenosti? dakujem za odpovede

lulu4
29. júl 2010

@jaz ja som tam volala dnes idem v stredu o 13tej tiez c. dv. 215, povedali mi meno dr. Rukavicova a sestricka mi povedala ze doneste si so sebou aj moc, takze zober urcite... len keby mi vedel niekto napisat co je ta dokina zac.. ci s nou ma niekto skusenost...

lulu4
29. júl 2010

@tinad ahoj mozem sa ta opytat na tvoj nazor na dr. Rukavicovu lebo k nej budem chodievat na poradnu od buduceho tyzdna tam idem na prvu a pomohlo by mi keby tu mal niekto na nu nejaky nazor.. diiiky

jaz
29. júl 2010

@lulu4 ja uz moc nepotrebujem, uz mam poklad doma, narodila sa o 2 tyzdne skor 🙂, Dr. Rukavicovu si kocky tu na fore chvalili, osobnu skusenost s nou nemam 😉

lulu4
29. júl 2010

@jaz jaaj jasne prepac nepozerala som do tvojho albumu a nevsimla som si kedy si tu spravu pisala len som chcela vediet ci nevies nieco o tej dokine...takze si k nej nechodila? ja som myslela ze hej, ale uz som si nasla nieco tu na fore a ozaj len dobre referencie na nu, tak uvidime... prajem vam vela zdravicka..papa

jaz
29. júl 2010

@lulu4 nic sa nestalo 😀 a dakujeme, ja som sa aj k nej chcela nahlasit alebo k dr. Tokolyovej, ale setricka bola taka nejaka razna, ze som nenazbierala odvahu 😉, stihla som 2 poradne - jednu u Dr. Gerincovej, druhu u Dr. Koricanskej a hned ten vecer som rodila 😉

lulu4
29. júl 2010

@jaz a ak sa smiem spytat kto ta rodil? lebo ja sa smejem ze svoju gynekologicku mam zenu, teraz som natrafila na zenu a pri porode bude urcite muz, ono nie ze by mi to vadilo len mi to je take smiesne... ale tam zevraj su skoro vsetci fajn aspon co viem tuto z fora...a s nemockou a sestrickami si bola inak spokojna? a rodila si s epi?

jaz
29. júl 2010

@lulu4 pozri vyssie na tuto stranku, najdes podrobny opis 😉

lulu4
29. júl 2010

@jaz no tak to si mala potom dobre, niet sa na co stazovat, bodaj by to aj u mna tak prebehlo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre