Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

simsalabim
17. aug 2010

Ja som rodila u Pruzinca, uz je to 4 roky dozadu a bola som velmi, naozaj VELMI spokojna. Bol to moj 2. porod, k tomu 1. som mala zaplateneho lekara a bolo to hrozne. Pri 2. porode som uz odmietala cokolvek niekomu platit. Dr. Pruzinec mal akurat sluzbu....bol uzasny. Velmi mily, prijemny a slusny, dokonca sa spytal, ci mi nebude vadit, ked zavola k mojmu porodu studenta, vsetko mi vysvetlil (hrozil mi cisarsky), ked ma chytala panika, lebo malej sa velmi zhorsili odozvy a vsetci sa chystali an cisarsky, tak mi vravel, nech sa nebojim, ze to zvladneme, ze on uz odomna neodide... nastastie som sa zrazu v priebehu minuty otvorila zo 6 na 10cm, takze ten cisarsky nestihli, porodila som spontanne. Na zaciatku som mu povedala, ze nechcem, aby ma strihal (este nebol problem s malou), tak ma vysetril a povedal, ze to bohuzial asi nepojde, ze jazva z predchadzajuceho porodu je velmi tuha a ide takym smerom, ze sa podla neho roztrhnem az po konecnik. Dokonca mi to zacal masirovat a hovoril, ze skusi, ale neskor povedal, ze to naozaj nepojde. Upozornil ma, ked siel strihat... Ked som rodila placentu, tak so mnou normalne rozpraval a zartoval. Podakoval mi, ze pri porode mohl byt aj student. Po porode sa bol za mnou viackrat pozriet a na moju ziadost mi aj pozrel jazvu po siti. Mala som z neho velmi dobry dojem.

lucy1990
17. aug 2010

@lenkama v podstate bol v pohode, akurat ze dost bolestivo vysetroval 😒 a dakujem za gratulaciu 🙂
@kiwinka
@prettybaby dakujem baby 😵

lenkama
17. aug 2010

@lucy1990 akože nemal cit na vyšetrenie? ☹

lenkama
17. aug 2010

@lucy1990 a ak sa smiem opýtať,zmenilo sa niečo na Kramároch,niečo vynovili ako to na tých nadštandardných izbách je,dobrý prístup k maminám?

lucy1990
17. aug 2010

@lenkama mam taky dojem, aj kamoska sa na to stazovala, ona chodila ku Pruzincovi a raz ho zastupoval, tak vedela porovnat...

lucy1990
17. aug 2010

@lenkama neviem porovnat, ale pockaj, mozem hodit nejake foto nadstandardu a sestricky boli fajn 😉 inak na nadstandarde nepotrebujes vlozky a podlozky pod pacienta, to tam davaju...

lucy1990
17. aug 2010

Tak posielam par foto nadstandardu, nech si to viete predstavit 😉

natashkaa
17. aug 2010

krasa presne tu som pred rokom a pol lezala no jedna radost

lenkama
17. aug 2010

@lucy1990 jejda,to sú krásne izby,sprcha a wcko na izbe,super 🙂 a aj si si musela tam pobyt,ak si tam ležala,aj zaplatiť alebo kde bolo volné,tam ťa dali?Pozerám,že dve ste tam ležali,a to malinké na posteli,to je asi tvoja babulka 🙂 ,krásne,ja mám zbalené všetko,teda ešte mi chýba dobaliť utierka na riad,mydlo na ruky a hrebeň,prezuvky do sprchy nemám,to som ani predtým nepotrebovala,podložky mám 10ks,vložky dve balenia a také nutné veci,čo treba,však prípadne doma nachystám ak by som niečo potrebovala ešte čisté pre seba doniesť,pre bábo mám 4ks bavlnené plienky,ponožky a čiapočku,ešte deku asi pribalím a doma nachystám oblečenie s perinkou,keď už pojdeme domov čo mi to donesú do pôrodnice,cestovka ako svet sa už vozí v aute,pre každý prípad 🙂

mirka285
17. aug 2010

@lulkax5 najlepsi je 😉 mna rodil nedavno,a musim len same pozitiva povedat... 🙂

lucy1990
17. aug 2010

@lenkama oni sa spytaju, kam chces ist, ci standard alebo nadstandard...jedine ze by nadstandard nebol volny...a plati sa 16,60 za noc 😉

lucy1990
17. aug 2010

@lenkama a nezabudni jednorazove plienky pre babo aspon pol balika 🙂

lenkama
17. aug 2010

@lucy1990 fíha,to je cena 😨 ,takže to si ešte aj vybrať môžeš,spýtajú sa na akú izbu chceš ísť,no teda,super 🙂 a návštevy sú len klasicky na tej velkej chodbe,že,ano aj celý balík pampers plienok tam mám to najmenšie balenie velkosť 1,ak bude málo,doma mám dvojky velkosť,donesú, aj balík utierok tesco na zadoček mám,ostatné krém na ritku,olejček,vatu na čistenie dávajú tam,že,juj no dobré sa takto dopredu poopytovať čo treba,čo nie 🙂 a na poradni dávajú ešte tie balíčky so vzorkami pre bábo?

natashkaa
17. aug 2010

navstevy az dnu do izby aspon tak to bolo

lucy1990
17. aug 2010

Navstevy su na chodbe, jedine co by mohli zmenit je, ze wc pre navstevy je az na prizemi a s tym vytahom je to 20 minutovy vylet tam a spat 😒 a ano, stacia plienky, a vlhke utierky pre babo, oni davaju taky balicek kde je lieh, vata, olej a rybia mast na zadocek. A pri prepustani davaju take prenatal boxy kde su vselijake vzorky 😉

lucy1990
17. aug 2010

@natashkaa neviem ako to je, ked si zaplatis izbu kde si sama, tam mozno mozu chodit navstevy na izbu, ale inak nie 🙂

natashkaa
17. aug 2010

@lucy1990 ahaaa 😕 😕 ono mozno aj zalezi od sestriciek a od sluzby a taktiez od mamin. Treba im doniest nejaku mlsku 😀 😀 😀 my sme nosili kila ceresni od nas zo stromu a aj muza pustili ku mne v prvej dobe porodnej 😀 😀 😀 ale nie tie sestricky su tam obrovske zlaticka poseilam im pusinky

lenkama
17. aug 2010

@natashkaa hm,takže treba tiež niečo doniesť,mlsku sestričkám a aj keď sa ide domov,tiež sa dáva nejaká bonboniera,káva sestričkám,pôrodníkovi či ako kto chce?

natashkaa
17. aug 2010

nie netreba sestricky su tam naozaj svetove mile radi pomozu netreba nic nosit (ale robieva sa to no) keby som to mala zhrnut budes tam mat vybornu starostlivost aj bez mlsiek

kvetinqa
17. aug 2010

ahojte kocky, chcela by som sa spytat, ci ma mamicka pri sebe babo aj na standarde alebo iba na nadstandarde? a tiez by ma zaujimalo, ci staci vsetky tie prednasky (neviem teda ci sa robi nejaka predporodna priprava, prednaska o otcovi pri porode a epi..) riesit az ked zacnem chodit do poradne priamo na kramare alebo si to mam zistovat uz predtym? vdaka

lucy1990
17. aug 2010

@kvetinqa aj na standarde mas babatko pri sebe 🙂 a predporodne pripravy treba absolvovat u p. Jandovej a ona je do konca augusta na dovolenke, takze sa to da riesit az potom 😉

kvetinqa
17. aug 2010

@lucy1990 vdaka za info. len ma zaujimalo, ci to mam zacat riesit uz teraz alebo staci az potom. lebo termin mam az v decembri. tie pripravy su povinne? ako sa dostanem k tej p. Jandovej? sorry za vysluch :D

lucy1990
17. aug 2010

@kvetinqa mas cas 🙂 povinne to nie je, ale ked chces epi, alebo otecka pri porode, tak potrebujes peciatku do knizky. Staci ti to riesit tak v novembri, ona ma sedenia kazdy utorok a dostanes sa k nej tak, ze jej napises mail na katarina.jandova@kramare.fnspba.sk
🙂 kludne sa pytaj 😉

kvetinqa
17. aug 2010

@lucy1990 v januari som bola na kramaroch u pruzinca s mimomaternicovym tehotenstvom a aj na zaklade tejto skusenosti som sa rozhodla, ze chcem rodit na kramaroch. len vsetky tieto informacie, co tu citam, ma nejak este viac mocu :D takze vdaka za ochotu.
ta predporodna priprava ako dlho trva?

lucy1990
17. aug 2010

@kvetinqa ano, o pruzincovi su tu same chvaly 🙂 o tej priprave ti neporadim, ja som epi nechcela a osobu pri porode som si zaplatila az na sale, rodila som skor, tak mi to odpustili 🙂 ale myslim ze taku hodinku....

kvetinqa
17. aug 2010

@lucy1990 dakujem! inak nadherne babatko mas. a aj krasne fotky. mas dovod byt pysna mama 🙂

lucy1990
17. aug 2010

@kvetinqa aj ja dakujem 🙂

andys11
18. aug 2010

@lucy1990 krasnucke babatko 😉
baby, ktore ste rodili na kramaroch v poslednej dobe, mozete mi prosim poradit, akym sposobom dostat otecka k porodu v prvej dobe porodnej? Lebo vcera som sa dozvedela, ze sestricky nikdy na prvu dobu porodnu muza k rodicke nepustaju! Uplne ma to vydesilo, ved ja ho budem potrebovat najma vtedy, hlavne, ked to moze trvat dho a navyse mm urcite nepojde domov cakat, ale bude cele tie hodiny len stat za dverami a vyckavat, kedy uz bude moct vojst dnu a ja z druhej strany tych dveri... no neviem... budem vam vdacna za akekolvek skusenosti... diiiik 😉

stanka02
18. aug 2010

Ahojte, neviete nahodou kolko sa na Kramaroch plati za zazmluvnenie porodnika?

lucy1990
18. aug 2010

@stanka02 232,36 €

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre