Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cryonae
23. aug 2010

@evuliatko74 e ee, tu nie su baby po sekciach, nie som si ista, ale myslim si ze baby po sekcii idu na normalne sestonedelie, lebo co ich zopar poznam, tak lezali tam
ale aj tu je nadstandard 🙂

evuliatko74
23. aug 2010

@cryonae Tak uz v tom mam uplny gulas. Ja by som chcela ist samozrejme na nadstandard, tak to hlavne budem musiet asi vykrikovat cely cas, co tam budem, nech sa tam dostanem.
Na klasickom sestonedeli (8B) nadstandardne izby nie su, to viem, tam som dva dni pocas tehotenstva stravila.
No ved uvidim.....

cryonae
23. aug 2010

@evuliatko74 nadstandard sestonedelia je len na 9-tom, a fakt kric ze ho chces hned ako prides... oni sa ta na to spytaju, ale aj tak ;) oni sa uz potom poobzeraju, ze ktoru stadial uz mozu vysupovat a kym porodis, sa mozno nieco aj uvolni.. celkom rychlo sa to tam toci

lulu4
23. aug 2010

@cryonae no ty brdo ale ked je tolko cisarakov na dnes ako pises tak to je sila, to sa potom neuvolni ani do konca tyzdna co robia tie zenske nech mi tam nechaju jedno jedine miestecko na nadstandarte prosiiiim... xixi
a ta vizita to je kazdy den tak skoro rano, to pride lekar a co kazdu pozera od spodu alebo co robi nechapem?

cryonae
23. aug 2010

@lulu4 co ja viem, asi ze je pondelok, tak maju hromadny nastup 🙂

vizita je kazdy den, ale najvacsi cisrkus je okolo velkej vizity a ta je dva krat do tyzdna... to sa idu vsetci potentovat aby nikde nebola ani smietka, nic nesmie byt ani na nocnom stoliku... no sikana jak svet
no ak bude rodit prirodzene, tak tam budes len tak rozvalena v nocnej koseli s vlozkou medzi nohami a doktor skontroluje podvozok, sitie, ocistky a tak... velmi prijemne hlavne na velkej vizite, ked su tam aj studaci :D
a po cisaraku neviem, to sa asi pozeraj jazva

poppy1
23. aug 2010

ahojte baby! Prosim vas,neviete mi poradit par veci? Chcela by som rodit na Kramaroch, zrejme u Romana Prochazku, neviete aky je? dalej by ma zaujimalo, ako to prebieha prvykart,ked zacnete chodit na poradnu na Kramare...ja som len v 23tyzdni, od ktoreho tyzdna sa tam mam hlasit a da sa objednavat presne k lekarovi, u ktoreho budem aj rodit alebo sa tam lekari striedaju? na ktorom poschodi sa nachadza tato poradna a v akych dverach? Po prvykrat sa musi telefonicky objednat alebo staci prist?
Absolvovali ste niektora tie predporodne pripravy a cvicenia? od ktoreho tyzdna? oplatia sa? treba sa dopredu objednat ci staci prist?
Ako vyzera porodnica na Kramaroch? je to tam ok, najma co sa tyka porodnych sal, vzdycharne atd atd? a este neviete mi poradit, ci sa epiduralka da dat 24 hodin denne, alebo tam maju nejake obmedzenia...dakujem 🙂

ponyxx
23. aug 2010

normalny cirkus humberto, tie vizity, podivana jak na opice 😉 banany za to nedavaju? nech tie mamicky aspon nieco z toho maju 😠 O tych stolikoch som uz pocula a pride mi to totalne uhodene... na veckach na standarde bordel jak na verejnych veckach, ale nevadi hlavne, ze na stoliku poradecek.... mali by svoju energiu smerovat kusek inam. By dopriala tym nasim politikom si par dni polezat v "normalnej nemocnici". Pred par rokmi lezal svokor v nemocnici,na Kramaroch, zhodou okolnosti v zimnom obdobi, to teplo na tej izbe bolo na nevydrzanie. Plytvanie na pohladanie, sa necudujem, ze nemocnice vykazuju straty pri takomto hospodareni. 🙄

cryonae
23. aug 2010

@poppy1 mna rodil Prochazka a mam nanho stastie skoro stale, isla som k nemu aj na poradnu, potom ma aj odorodil, aj teraz je tu skoro na kazdej vizite 🙂 myslim, ze je to fakt odbornik, v tomto smere mu fakt nemam co vytknut, ale po ludskej stranke je taky velmi strohy a posobi velmi zaneprazdnene a ta ludska stranka je tam poslabsia, niekomu to moze vadit... ale uz som ho videla aj zartovat, asi s nejakou znamou pacientkou, lebo mu hovorila Romco :D
na poradnu ides prvy krat ked ta uz tvoj gynekolog posle do nemocnice, zvycajne je to po 36tt, na kramaroch sa objednaj do niektorej ambulancie a je jedno ku komu, ordinacie su na prizemi, vchod od zastavky, pojdes dolava a na koniec chodby a tam cisla dveri okolo 215-220 alebo tak nejak, to uz ta odnaviguju na infirmaciach
na predporodne cvicenia sa treba dohodnut s Dr. Jandovou, katarina.jandova@kramare.fnspba.sk. teraz je prec ale kazdu chvilu by sa mala vratit, odporucam napisat mail, urco sa ozve
myslim, ze na pripravu sa chodi od 25tt, ak nemas nic ine na praci je to fajn 🙂 hlavne ona vedie konzultaciu s partnerom, co je predpoklad, aby mohol byt pri porode
porodica je stara, ako cele kramare, vsetko je take socikovske...
anesteziolog by mal byt k dispozicii 24/7

a baby pomylila som sa, ja som na Bcku co je pooperacne, Ccko je sestonedelie 😅 neviem, preco som si to pamatala naopatk

cryonae
23. aug 2010

@ponyxx heh, no comment :D
to vies, pan primar wecka obzerat nechodi :D aj na sestonedeli je hic kvoli babatkam, ale na porazenie

poppy1
23. aug 2010

@cryonae jeej dakujem pekne za informacie... inak ja som na Kramaroch nikdy nebola, takze netusim,kam tam mam ist, lebo co poznam je budova: detska fakultna nemocnica, nejaka detska pohotovost ci co...tak ani neviem,kde je tam normalna nemocnica pre dospelych a teda aj porodnica... ako sa tam dostanem zo zastavky MHD? 🙂
Doteraz som bola v tom,ze budem rodit v Ruzinove, ale dozvedela som sa, ze mama ma na Kramaroch byvaleho spoluziaka- Prochazku a ze by mi vedela vybavit porod u neho, predsa je lepsi niekto "znamy". 😉 Tak neviem ako to cele bude... a prosim ta na tu predporodnu pripravu sa kam chodi? do tej budovy kde je aj porodnica, ci niekam inam? dakujem pekne!

cryonae
23. aug 2010

@poppy1 hned pri zastavke je vchod
priprava je v Centre materno-fetálnej medicíny na -1.p., kde má dr. jandova na dverách menovku (hneď vedľa telocvične na prípravu na pôrod). Choď cez vchod do polikliniky FNsP akad. Dérera (tam, kde je lekáreň), tamta prípadne na vrátnici nasmerujú.

andelik8
23. aug 2010

@poppy1 ja by som este upresnila, ze poradne su na 1poschodi, cize vchodom od zastavky MHD, hned tam su schody, vylezies na 1p a staaaale doprava budes zabacat az sa dostanes do chodby so slepym koncom a to je presne ta kde su poradne.
Jandova je na -1p. Cez ten isty vchod ked pojdes tak staaaale rovno za nosom, na konci chodby dolava, potom doprava, prejdes takou spojovacou chodbou akoby do vedlajsej budovy a potom uz iba dole po schodoch a si tam.
Na pripravach som bola na vsetkych a myslim ze to nie je zabity cas, urcite mi to nieco dalo. A na tvojom mieste by som isla aspon raz aj na to cvicenie pre tehotne. A staci uplne tam ist v takom 32-36tt

poppy1
23. aug 2010

@andelik8 aha dakujem! 🙂 takze ty si myslis,ze teraz je este prilis skoro? som v 23 tyzdni...

andelik8
23. aug 2010

@poppy1 mne Jandova pisala, ze tie kurzy robia od 25tt, ale ani na jednom co som bola neboli tehulky tak skoro. Urcite ze je to v podstate jedno kedy tam pojdes, ale ak si chces do porodu nieco z tolkych info zapamatat, tak odporucam hodit si do kabelky notes a pero 😉

poppy1
23. aug 2010

@andelik8 aha,jasne, dakujem 🙂 to mam asi fakt este cas...len som chcela vyuzit, ze je teraz pekne pocasie, lebo na tie kurzy budem chodievat pravdepodobne autobusmi z PK a potom MHDckou...a v oktobri, novembri touz moze byt dost "o hubu", najma ked bude plackanica atd... inak a kedy zhruba tie kurzy byvaju? ktore dni a v akych cca hodinach (ci skor podvecernych alebo doobednych) a este ma zaujima, to sa nejako strieda, ze jeden tyzden je cvicenie, dalsi je techniky dychania napr...atd? alebo je to viackrat do tyzdna? a tvoj manzel bol s tebou? ak ano, na ktorom kurze?

nsoci
23. aug 2010

Baby poradte, uz mam chodit na Kramare, nes som tam bola osobne, ze sa objednam, ale nikde ani nohy... Da sa to aj telefonicky na tej 217? Ci inde? Kedze mam kludovy rezim, najradsej by som sa tak objednala da sa to? Dak.

andelik8
23. aug 2010

taaaakze... najskor som bola sama na psychoprofylaxii, co je vlastne priprava maminky na porod - uradne zalezitosti, ako a kde vybavit epi, o darovani pupocnikovej krvi, potom aj samotny priebeh porodu, co sa bude diat po porode v nemocke tie 4dni, ako to chodi na novorodeneckom a tak.... To trvalo cca 2hodky tusim a je to v utorok o 9.00
Potom sme boli spolu s manzelom na priprave oteckov, to bola taka hodinka, hovorili nam tam v podstate skoro to iste ako na tom prvom kurze, ale tiez aj tkae "vychytavky" ze ako mozu tatinkovia aktivne pomahat v jednotlivych fazach, co mozu ocakavat a tak... na dni a case sa treba dohodnut s Jandovou, lebo to mava rozne.
Potom som bola este na kurze "dojcenie a starostlivost o babatka", tiez taku hodku to trvalo, to bolo docela poucne pre mna, vela som uz vedela z knih, ale kopec vselicoho uzitocneho nam este povedala. Tam sme boli same maminky, ale kedze ten moj ma tam doviezol, tiez som ho tam prepasovala a odsedel si to tam tiez. To byva v utorok o 11tej a trva to hodku.
Cvicenie pre tehotne ma 3x v tyzdni, ak sa nemylim tak v pondelok, stredu a stvrtok a tusim tiez o 11tej, no to si uz nie som ista. Bola som iba raz, kedze to sa stale opakuje to iste, a ked sa to raz naucis potom mozes cvicit aj doma. A tam sa robia aj tie relaxacne a dychacie techniky.

andelik8
23. aug 2010

@nsoci urcite sa da aj telefonicky objednat, ja som sa tiez tak prvykrat objednavala. Ja mam cislo iba do dveri 222, tam chodim ja 02/59542794

nsoci
23. aug 2010

@andelik8 vdaka skusim, lebo 217ka mi nedviahala dva tyzdne (volala som ale kvoli inemu vtedy...).... ku komu chodis na tu 222?

andelik8
23. aug 2010

Ferakovej.. ordinuje tam este aj Prochadzka a Bohacikova a este niekto.. neviem kto.

hablovicova22
23. aug 2010

Ahojte..inak oktorka Jandová má teraz dovolenku do 27.8. dnes som ju hladala a mala tam napísané..chcela som manžela objednať na kurz pri pôrode..viete mi niektoá poradiť, či tam musí isť, ked som už druhorodička??

andelik8
23. aug 2010

@hablovicova22 ak uz raz ten kurz absolvoval, tak ti len da peciatku do knizky, nemusite tam byt znovu. A pocula som, ze pocas jej nepritomnosti dokonca tieto peciatky rozdavaju sestricky na novorodeneckom, ale to je neoverena info, neviem co je na tom pravdy

hablovicova22
23. aug 2010

@andelik8 ďakujem budem sa nato informovať 😉

kiwinka
24. aug 2010

@nsoci volaj na tu 222 ako radi andelik,,je tam sestra vzdy od rana az do poobedia,,, vsetci doktori co tam ordinuju sa pri nej vystriedaju, taka blondinka mensia, podla na milá velmi... !

cryonae
25. aug 2010

Hello koleginky,

tak vam hodim zas nove infosky 🙂 po vcerajsom ultrabrutal frmole sa dnes v noci narodilo 5 babatiek a dnes rano o desiatej sa narodilo prve dnesne a aj to planovana sekcia 🙂 inak dve baby na cakacke, koniec hlasenia :D

mamicka2009
25. aug 2010

@cryonae vďaka za špionážne info🙂 už to tu pár dní sledujem, lebo mám termín za 2 týždne, takže už ma to môže kedykoľvek drapnúť🙂

cryonae
25. aug 2010

@mamicka2009 no neviem, ci bol vcera spln, alebo co, ale bolo hrozne rusno + 6 planovanych sekcii, takze sa nezastavili, aj na monitory sme chodili inde vynimocne
no to uz mas fakt na spadnutie 🙂 tak drzim paste nech to mas rychlo za sebou 🙂

evuliatko74
25. aug 2010

@mamicka2009
Ahoj, no, pozeram, ze mame skoro rovnaky termin.... Tak to sa tam mozno aj stretneme. 🙂
I ked u mna sa este nevie, ci to tiez nebude planovana sekcia.... Tak uvidime.

@cryonae
A Teba moja teda zas neprepustili domov? 😝

cryonae
25. aug 2010

@evuliatko74 ja tu budem podavat reporty este asi riadne dlho :( vyzera to tak, ze mna si tu uz nechaju do konca ;'(

evuliatko74
25. aug 2010

@cryonae
Coze??? To je vtip, nie? Ci Ti vazne nieco take naznacili na vizite? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre