Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cryonae
25. aug 2010

@evuliatko74 napisala som ti sem odpoved, ale nikde ju tu nevidim, tak to asi napisem este raz :/
poskusili sa mi vysadit liecbu ale vzapati mi vyskocili dost silne kontrakcie, tak mi ju velmi rychlo vratili spat a uvidia... casom mi asi skusia znizit davky, mozno neskor zase vysadit a mozno ak to nebude moc zle ma na 37tt poslu na chvilku domov, ze ked sa to tak pyta, nech to ide ;) malinky je dost velky, cca tyzden vacsi ako standard, takze to je dobre

andelik8
25. aug 2010

@cryonae fuuuha, no pravdupovediac nezavidim ani trosicku, ale nejako to uz zvladnes, neboj.
Chela som sa spytat taku vec... ako to vyzera na nadstandartoch, ked su tam dve maminky? je tam nejaka skrinka na odkladanie veci, ktora by sa eventualne dala zamknut? rozmyslala som, ze by mi tam mm mohol priniest notebook, ale bala by som sa nechat ho len tak na izbe.

cryonae
25. aug 2010

@andelik8 uz som sa s tym zmierila, tak je mi aj psychicky lepsie... najtazsie je odlucenie od syna, bojim sa, ze na mna zabudne :'(
na nadstandarde je jedna spolocna skrina pre obe a kazda ma vlastny nocny stolik, plus pod postelou je kopec miesta, kde mozes mat kufor alebo cestovnu kabelu, kde mozes mat veci, myslim, ze notebook by mal byt v pohode, ja si ho nechavam na izbe a aj telefon a zatial klud, zamknut sa neda nic, mozno keby si si to odlozila u sestriciek,.. ale tie sa prestriedavaju, tak neviem, ale zo skusenosti ti mozem povedat, ze na pocitac moc casu mat nebudes...
niekto tu daval par dni dozadu fotky izieb, tak si to skus preklikat 🙂

andelik8
25. aug 2010

@cryonae tie fotky som videla, vyzeraju fajn...
s tym notebookom uvidim, ked tak zavolam mm nech ho donesie, nebudem ho tam trepat hned prvy den. Na standart by som ho urcite nebrala ale ked vravis ze sa tam neda nic zamknut, tak si to este asi rozmyslim... dakujem!
A neboj, syncek na teba nezabudne. Nechodievaju za tebou?

cryonae
25. aug 2010

@andelik8 zatial tu bol 2x a pride aj v piatok 😵 ale je taky nesvoj z toho prostredia, takze je to take ine...
to je dobry napad, vsak uvidis, ci vobec budes o notebook stat ;)

hablovicova22
25. aug 2010

@cryonae ahoj ty si ešte stále v nemocnici??a kolko má bábätko??
neboj synček určite nezabudne na mamičku 🙂
baby neviete či si treba brat aj tanier a príbor??

stanka02
25. aug 2010

@hablovicova22 tanier a pribor bol v zozname, co mam od Jandovej

stanka02
25. aug 2010

@hablovicova22 toto je ten zoznam:

Do pôrodnice si prineste:

občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky

tehotenskú knižku a preukaz poistenca

Odporúčame priniesť si:

pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)

4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta

toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy

balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose

pohár, misku na polievku, príbor

uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)

nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode)

župan

prezuvky + šľapky do sprchy

voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)

všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)

môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu

fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)

Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)

ponožky alebo papučky

bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka

čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou

bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks

ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici

vlhčené hygienické utierky pre dieťa

v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

hablovicova22
25. aug 2010

@stanka02 ďakujem .. pribor som mala aj pri malom,ale tanier nie, tak som nevedela..

hablovicova22
25. aug 2010

@stanka02 Ďakujem ..tak už som skoro zbalená.. 😀 skôr mám strach ako to zvládne malý s tatinkom doma, ako ja s drobcom doma 🙂

lulu4
26. aug 2010

@cryonae ahoj zas som sem zavitala na chvilku a co necitam, ze si ta tam predsa len nechali, saaaakraaa, a tak si sa uz tesila, co ti verim... no veru nic ine nezostava ako pises len sa tak naladit ze je to pre dobro drobceka co mas v brusku a vydrzat to aj ked je to este riadne dlha doba ale ako pises ked zacnu znizovat davky mozno to bude lepsie a pojdes aj skor domov a pri prvom si mala ake tehu bezproblemove? ja sa preto pytam lebo ja teraz klop klop dobre tehu som mala tak som zvedava potom ked sa rozhodneme pre druhe ako to bude prebiehat...
a ak by si sa neurazila podavala by si mi kazdy den infosky ako to vyzera na porodnici lebo ja mam v nedelu termin a krpcekovi sa akosi nechce von.. vcera som bola na poradni a robili mi ten hamiltonov hmat som myslela ze umrem dost to bolelo... chodim k dr. Gerinocovej a bola zlata povedala ze to mozem byt rada ze nema take dlhe prsty ako niektori dr. 😀 tusim ze nieco spominala ze ma aj v sobotu sluzbu, ze keby som v sobotu rodila tak uvidime ale rada by som to do terminu stihla lebo potom v pond. dalsia poradna a rozhodne sa co dalej... a tak velmi som chcela augustove babo, no este to maly stiha ale ved uvidime... 😀 a ty sa drz

cryonae
26. aug 2010

@lulu4 dr. gerincova je tu take moje slniecko 🙂 casto tu ordinuje a robi vizity a ma taku super auru dobrej nalady a pohodicky 🙂 a hej, mozem potvrdit, ze ma jemne prstiky narozdiel od doktorov, au
jasne kym tu budem a budem vediet, tak vam napisem ;) vcera som zabudla este napisat, ze tie doobednajsie porody boli vsetko baby z osmeho poschodia takze dokonca nebol ziaden prijem ;) ale to je fajn, lebo na nadstandard je beznadejna cakacka a mozno dnes-zajtra to zas poprepustaju domov ;)
co sa tyka mojho prveho tehotenstva, tak som bola uplne fit bez akychkolvek komplikacii a porodila som presne na 38tt+0, teraz som takto dopadla asi preto, ze mam velmi ciperneho syna a daval mi zabrat, tak som to asi prepiskla s namahou :/
ale po hamiltone sa ti to snad rozbehne ;) prinajhorsom skoncis ako moja spolubyvajuca na den-dva s vyvolavackou ;) ale ten august by si mala stihnut 🙂
vcera mi odisla uz druha spolubyvajuca porodit, tak som jej taaaaak zavidela, ze uz to bude mat za sebou 🙂

lulu4
26. aug 2010

@cryonae no je dost mozne ze si bola pri synovi dost aktivna ale tak pri malom dietati sa ani moc ina neda tak asi si to odnieslo toto tvoje druhe tehotenstvo ale hlavne ze to podchytili aj ked nemocka nie je nic prijemne ja sa desim uz len tych par dni co tam pojdem rodit a co tam budem musiet pobudnut a modlim sa nech sa ozaj dostanem na ten nadstandart.. ale ked hovoris ze je tam beznadejna cakacka tak to mam asi smolu ☹
vcera viem ze bol prijem co dr. Gerincova poslala predo mnou jednu s tlakom lezat lebo mi hovorila ze mna uz neposle ze je plno a ze vie ze ja ho mavam premenlivy mne skace hore dole ale tak vcera mi ho merali po hamiltone tak sa necudujem ze mi vyskocil...

cryonae
26. aug 2010

@lulu4 nie som si ista, ale myslim, ze mne robil hamiltona Dr. Prochazka na porodnici, lebo som sa pomaly otvarala, lebo mi povedal, ze teraz to zaboli a ja som porad pocitala vsetkych svatych a hviezdicky :D ti verim, ze ti po tom vyletel tlak
kazde tehotenstvo je uuuuplne ine, niektore maju prve zle, a druhe dobre a niektore naopak, kamoska teraz porodila tretiu dcerku a este tyzden pred porodom presuvala nabytok :D ja mam pocit, ze tri krat zakaslem a rodim :D

kiwinka
26. aug 2010

@andelik8 na nadstandarde dostanes klucik od izby a da sa zamykat izba cela. jeden mas ty a druhy ma druha maminka.

andelik8
26. aug 2010

@kiwinka aha... fajn, takze ak by mi nieco zmizlo, viem kto to ma na svedomi 😀

@lulu4 mame rovnaky termin, vcera som bola na poradni, krcok vraj uz skrateny, ale este sa neotvaram. Ak do nedele neporodim, mam prist az buduci piatok!!! lebo v stredu je sviatok tak ta moja doktorka neordinuje 😠 to ma vazne nechaju 5 dni prenasat? aj ja chcem nejaky hmat ci co, nech je to uz dneeees!!! 😀 😀 😀
(rozbehli sme tipovaciu sutaz medzi rodinou a znamymi a na dnes mam stavene ja)

cryonae
26. aug 2010

@kiwinka tak toto je nejaka novota pre mna 🙂 nespominam si, ze by 2 roky dozadu boli kluciky, takze predsa len nejaka zmena? tu na pooperacnom klucik nemame

dnes maju zase troska plnsie na porodnici, ale sestricka nejako nebola v nalade sa vykecavat, tak neviem presne

lulu4
26. aug 2010

@andelik8 ahoj bola som zase na Kramaroch tak pisem az teraz, bola som na monitore dopadol dobre zevraj ziadna kontrakcna cinnost ale odchadza mi hlienova zatka po tom vcerajsom hamiltone tak som zvedava ci sa mi to teda do vikendu rozbehne... a ty ku komu tam chodis na poradnu? to ti nejako od veci povedala ja viem ze v stredu je sviatok to ani moja dr. ku ktorej tam chodievam nebude mat v stredu poradnu lebo ja chodievam kazdu stredu o 13tej ale ju presunuli na stvrtok no ale mne vcera povedala na poradni ze ak nic do nedele ze v pond. mam prist na poradnu vedla do ambulancie tusim c.d.214 ani neviem ci tam ona bude alebo iny dr. ale ze sa dohodneme co dalej takze to si ma tam asi uz nechaju... a tebe teda neskusali ani ten hamiltonov hmat.. lebo tym odstrania resp. odlupnu cas vaku blan, na ktory nalieha hlavicka akoby to spriechodnili trosku ked sa zena moc neotvara... ved uvidis ale to je dost cakat az do dalsieho piatku.. 😖

andelik8
26. aug 2010

@lulu4 ja chodim k Dr. Ferakovej... nic mi nerobila, len prehmatala, ze krcok je uz skrateny (ale nepovedala na kolko) ze sa este neotvaram, tak mam skusit zvysit pohybovu aktivitu a ked nic, uvidime sa o tyzden v piatok... no ale ja nechcem cakat tak dlho.. chcem ist rodit! 😀

andrema
26. aug 2010

@andelik8 ahoj, mna nechali prenasat 2 tyzdne a to som chodila do rizikovej poradne a 4 dni som bola v nemocke a nic so mnou nerobili/ kludne ma nechali prenasat... 😠

lulu4
26. aug 2010

@andelik8 ty si aka nabudena na rodenie, to keby som ja na tom tak bola na maleho sa neskutocne uz tesim ale porodu sa bojim ale snazim sa mysliet pozitivne... ved uz teraz sa pripravujem na to ake to bude po dlhom case s vlozkou medzi nohami lebo od rana musim mat kvoli tej hlienovej zatke - uz sa trenujem 😀
no mozno sa tam nakoniec este zajtra alebo pozajtra alebo..... stretneme co ty vies... sice ja si tvare takto z foto nezapamatam ale jeden nikdy nevie 😀 aj ty chces ist tak velmi na nadstandart, ja veeeeelmi a stale sa modlim nech je jedno miestocko pre mna volne... kolko plienok pre malu beries tych jednorazovych ja mam jedno cele balenie v taske 40ks tusim pampersy ale neviem ci to nemam zbytocne vela, potom ked k tomu pridam vlozky pre mna 20 ks a dve podlozky pod pacienta, ktore nie su najmensie a kozmetika, nocne kosele, osuska a papuce tak mam dost plnu tasku... 😀 aj ty si na tom tak?

lulu4
26. aug 2010

@andrema ahoj tak to je uz konecna to by som uz ani nedovolila uz by som si dupla ved to je uz ake nebezpecne a mne aj tlak lubi skakat hore dole a maly mi mal par krat zvyseny tep nad normou na monitore a ja som astmaticka, to by som im nikdy nedovolila taku dlhu dobu, to si mala dobre nervy, hlavne ze to je uz za tebou

andrema
26. aug 2010

@lulu4 no a za posledne 2 tyzdne som pribrala 5 KG a nakoniec mi vyvolavlai porod 2dni a mala sa aj tak narodila cisarskym...bola uz dost velka...a uz jej slabli ozvi...

lulu4
26. aug 2010

@andrema no fakt mudri su niektori dr. nehadzem ich do jedneho vreca ale toto uz bolo moc... ved co cakali to dieta tiez rastie poriadne takto k zaveru a kolko kilova sa ti narodila dcerka? ved ano ked uz slabnu ozvy tak nechaju najskor mamku vytrapit a potom rychlo cisarsky, ach jaaaj... niektore zeny si uziju ozaj pri porode, preto sa bojim ako na tom budem ja... som pocula ze zeny uz takto ku koncu stagnuju s vahou ale ja som teraz za posledne dva tyzdne tiez pribrala 2kg kazdy tyzden kilo co som pomaly za dva mesiace nepribrala v 7. a 8. mesiaci... tak sa tiez bojim kolko bude maly vazit, sono skresluje na to nedavam realita je realita...

andelik8
26. aug 2010

@lulu4 ja sa porodu bojim iba trosku... neviem preco, alespolieham sa na EPI, a na to ze tam bude mm so mnou a dufam ze to nebude az take hrozne. Tiez by som chcela ist na nadstandart, a pocula som, ze to nie je az take hrozne ako to vyzera, ze aj ked bude v den tvojho porodu plno, tak na druhy den sa moze hned uvolnit a presunu ta tam.
Co sa tasky tyka, tak tiez mam riadne plnu a docela velku. Takisto podlozky pod seba, 20ks vloziek a 30ks plienok... ja som dostala od sestry dve take uplne mega balenia pampers2, tak z toho som vybrala 30ks a zbalila. Dufam, ze nebudu prilis velke, ale ak by bola mala malinka, tak poslem mm nech mi prinesie jednotky 🙂

lulu4
26. aug 2010

@andelik8 ved hej aj ja si hovorim ze EPI to hadam isty ze tam nepridem uz v takych bolestiach ze mi ju uz nebudu moct pichnut a tiez sa spolieham na to ze tam nebudem sama ale s mm... aspon to je super... no ved uvidime ako dopadneme s tym nadstandartom... aj keby to bolo tak ako pises by bolo fajn... nechame sa prekvapit, nic ine nam neostava... a tebe este neodisla ta zatka hlienova a bolesti mavas podbrusko, krize alebo tak?

kiwinka
26. aug 2010

@cryonae hej hej 🙂 rodila som teraz 02april a hned mi strcila sestra do ruk klucik 🙂

inak si myslim, ze tam sa nestrati nic na tom nadstandarde..
ale pocula som ze na standarde sa strati vselico, aj jedlo z chladnicky 🙂

kiwinka
26. aug 2010

@lulu4 ja som porodila do 48 hod po odideni hlienovej zatky,,,

lulu4
26. aug 2010

@kiwinka no tak to je potom velika sanca u mna ze by to do vikendu skutocne prislo, to si ma potesila lebo chcela by som to velmi stihnut do terminu nech sa tam nemusim trepat v pond. na poradnu a dohadovat sa co bude dalej a cakat s vyvolavackou a podobne... s tym standartom som pocula aj ja ze tam zmizne vsetko mozne tam by som si fotak a notebook urcite nebrala... ale to je super ze od tych izieb na nadstandarte davaju klucik...

kiwinka
26. aug 2010

baby , bez EPI to ide vsetko lahsie, myslim uz samotné tlačenie! bez EPI citite krasne kontri a mozte a viete tlacit- spolupracovat!
a tie bolesti-kontrakcie pred porodom kym sa otvarate to sa da predychat verte mi!boli to, ale tak prirodzene..naozaj.
a nebojte sa porodu,,to u zide rychlo 😉
treba chodit vela, horuca voda na brusko, samozrejme to robte az na porodnici,,lebo ta tepla voda je naozaj tak ucinna ze sa krasne otvorite z nicoho nic a ide sa rodit ! 🙂
ja som prvorodicka a bala som sa jak svina ked mam byt uprimna,,, ale vsetko sa to da zvladnut,,doktori vam pomozu, a potom dojde velka ulava ked bude drobcek vonku! 🙂a ziadna bolest bic,,uplna extaza 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre