Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

cryonae
13. okt 2010

@andelik8 no super 🙂 aka idylka 🙂
mne maly chrape uz zo dve hodky a mam pocit, ze mi prso roztrhne, uz aby sa to troska utriaslo!!!

ponyxx
14. okt 2010

Dámy, tak som sa dnes vzdelávala aj s mužíčkom u Jandovej 🙂 a on nehundral, dokonca bol spokojný 😀 . A ešte mi po ceste do auta vysypal z rukáva, kedy sa už musí do nemocnice, no čumela som jak teliatko na nové vrátka 🙂 Už mi ostáva iba vybaviť EPI a všetko zaplatiť. Som sa dozvedela, že už mám aj najvyšší čas na jej vybavenie. 🙂

lulu4
14. okt 2010

@cryonae hello,tak ako to vyzera,dufam,ze vas uz pustili domkov?lebo ty uz ozaj mozes ozaj sponzorovat kramare.citam ze mliecko mas co je super,ja som mavala aj v nemocke aj doma chvilu mokru nocnu koselu ale asi ho az tolko nebolo,maly stale plakal a hladal dalej.a teraz uz par dni nekojim.uz nenosim ani podprdu na kojenie.ale ten nutrilon ide dobre do penazi,budte rady vsetky co mate mliecko,nie len preto ale je to krasne spojenie s babom.a ako sa hoji rana?a co Tomino,boli vas s manzelom pozriet,co hovori na braceka?drzkajte sa,vela zdravicka

lulu4
14. okt 2010

@ponyxx ahoj,tebe sa to uz tiez pekne krati,onedlo sa pridas k nam maminam🙂 inak k tomu skoleniu u Jandovej,tak som sa az cudovala ale ten moj to tiez zvladol supis a tvaril sa ze ho to zaujima a k tej epi-ja som z nej bola sklamana bud som mala malu davku al.zle pichnutu ale mne vobec nezaberala,som mala kontrakcie ako svina,ale neboj to bolo u mna akesi vynimocne lebo mnohe baby si ju chvalia.a nemas dohodnuteho dr.k porodu ze?

ponyxx
15. okt 2010

@lulu4 no veru kráti 🙂 Mňa včera večer ešte muž skúšal, že kedy mám hlásiť odchod do porodnice. A jak som ležala na gauči tak so dostala po prstoch na nohe, lebo som si nespomenula na špinenie a krvácie 😀 . Už ho nikde na prednášky neberiem 😉 . Jandová sa mu veľmi pozdávala, ako psychologička. Vraj za posledné roky sa s takým dobrým psychológom nestretol. Robil v poradensko konzultačnej firme a ako psychológa uctieval iba kolegyňu, ktorá je fakt namakaná a ako 30 ročná prednáša aj na univerzite, a teraz Jandovú. 🙂
Škoda, že nekojíš. Mojej švagrinej aj po odstavení ešte synovec prsník rozťahal 🙂. Za akú dobu minieš Nutrilon?
Dohodnutého nemám nikoho a ani nie som veľmi za to, aby som si zazmluvňovala lekára. Zoberem, čo príde 🙂 Mám nejakú podvedomú dôveru voči všetkým lekárom..

kiwinka
15. okt 2010

@lulu4 o tom nutrilone mi nieco hovor 😀
ja som kojila 2 mesiace,,slablo mi mliecko, menej a menej ho bolo, dokina na poradni povedala krmit aj umelym,lebo vm dcerka nepribera,,, a my musime od zaciatku davat nutrilon AR- antireflux,,lebo karolinka grckala zo vsetkeho a trva to do teraz.. prechadzali sme uz na c. 2 NUTRILON kedze od 6 mesiacov je uz dvojkove a ze skusime obyčajne sak uz je velka,, no a prd! grcala jak blazniva,,tazke aj dvojkove mame AR a to je este drahsie ako obyčajny nutrilon..takze mesacne nechame aspon 80-100eur na nutrilone len!
a na predpis ho nemame , lebo nam nepotrvdili reflux u gastroentorologa... takze vela stastia!
ale ak nema babo reflux,,znesie aj ine mliecka, tak skus nejake lacnejsie ako je nutrilon,,,

cryonae
15. okt 2010

@lulu4 uz sme doma, dost bolo rozkose 🙂 10 dni uuuuplne stacilo 🙂 vsak mi tu dobru spravu prisla povedat primarka novorodeneckeho osobne, ako sa tesila s nami;)
no to mi je luto, ze nekojis :( to bola jedna z veci, na ktoru som sa tesila a ani nehovoriac o tym prachoch za UM, ako pises
jazva ma este dost trapi, ale uz sa to lepsi... este tak tyzden a uz tu budem pobehovat ako lanka 🙂
ja som nemala EPI a uplna spokojnost 🙂 aj vy sa drzte!

cryonae
15. okt 2010

@lulu4 inak ked sa mi tomasko odstavil, tak som mu kupovala kadejake mlieka a nemal problem ani s jednym, tak sme sa nakoniec ustalili na Babylove mliecku a super, to stalo nejakych 5 eur krabica, ale zase malo oproti nutrilonu dost velke davkovanie... ale stale vyslo celkom lacno

prettybaby
15. okt 2010

@cryonae aj mna rodila Katka Gerincova.-)

andelik8
15. okt 2010

babulky, chcem vas poprosit, ak mate ucet na Facebooku, poslite nam prosim hlas 😅
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=16061871...

tanija133
15. okt 2010

@andelik8 Uz sa stalo, inac blahozelam k bambule....))) ja som tiez fun maminky.... 😉

andelik8
15. okt 2010

@tanija133 dakujem 😉

janka46
18. okt 2010

😕 😕 😕 tu to nejak stagnuje, či sa čaká už na nás novebrovky 😝 no ja dnes v noci som prešla snád všetky horovové scenáre okolo pôrodu 😝 😝
@ponyxx veru Jandová je fakt super, nič neskrášluje, pomerne vie opísať pravdivo situáciu a fakt je veľmi príjemná a ochotná 😵

snezienka07
18. okt 2010

Ahojte, chcela by som si ísť obzrieť oddelenie pôrodnice na Kramároch. Dá sa to? Dali mi číslo na dokt.Jandovú, ale tam nie a nie sa dovolať. Ďakujem.

bec
18. okt 2010

@snezienka07 Nie neda sa to popozerat

gumimaci
18. okt 2010

@snezienka07 ahoj, napis jej email, na ten ti urcite odpise. A nieje tam co pozerat, porodnica vyzeru uplne rovnako, ako cela nemocnica 😉

kiwinka
18. okt 2010

@snezienka07 nerobia prehliadku porodnice nie.
@janka46 ja som si nic nerobila z porodu po prednasky od jandovej 🙂 a realita bola trosku ina. ale je to velmi mila osôbka to ano.
a baby , ktore sa nanu chcete nakontaktovat, jedine e-mailom! telefon nedvihne.

kiwinka
18. okt 2010

@gumimaci ja som rodila nie na porodnom boxe, ale v miestnosti, ktora bola akoby oproti vysetrovacke na porodnici, smerom na izbu vzdycharne... aj ked vzadu porodne boxi boli volne vtedy, kedze som rodila len ja. ale dali ma tam, ze je to starsie, ale lepsie. tak ja neviem 🙂
taka minimiestnost 🙂

ponyxx
18. okt 2010

ja som dnes po kontrole u dokyho. Ma zase trochu ukľudnil, že rodiť sa teda nezberám, lebo včera mi nebolo všetko jedno. Malinke sa od rána veľmi málo hýbalo, ale večer si to vynahradilo 😀 . Dnes som si vybavila aj epi. Zajtra kontrola u diabetologičky plus ultrazvuk. Zajtra budem zase o niečo múdrejšia.
@kiwinka u mňa to bolo práve naopak. Až po prednáške u Jandovej sa mi o trochu viac rozjasnilo. Manžel ma už začína couchovať 🙂 , že všetko je len v hlave a jak ja to zvládnem a bla bla. Ja som strašný posera 🙂 a začínam mať z toho pekný strach 😖

gumimaci
18. okt 2010

@kiwinka no tak potom jasne, ze si to nespoznala 🙂 ja som na porodnici stravila dokopy cely den, tak ma premiestnovali kde sa dalo

snezienka07
18. okt 2010

@gumimaci Ďakujem.

snezienka07
18. okt 2010

@bec Dík.

snezienka07
18. okt 2010

@bec Ďakujem.

kiwinka
18. okt 2010

@ponyxx neboj sa, za chvilu je to za Tebou. kazdy porod je individualny,,prajem Ti, aby Tvoj bol co najlepsi ! a hlavne rýchli 😉 a potom uz budes s drobčekom a uz bude dobréééé

@gumimaci ja som bola na pôrodnici od 16tej po obede a rodila som az na druhy den o 13:59 sa mi narodila dcérka.

lulkax5
19. okt 2010

@snezienka07 ahoj ak od jandovej nieco potrebujes tak jej napis mail 🙂 na ten ti odpise urcite ale spominala ze ako kocky pisu neda so pozriet :(

snezienka07
19. okt 2010

Už som jej písala. Teraz čakám na odpoveď.

zvedavec1
20. okt 2010

ahojte baby. Mali ste pri porde zazmluvneneho doktora? Alebo idete mat? a ak tak koho a ako ste sa k nemu dostali?

A tie co mate odrodene - mohol byt manzel pri vas pocas 1. doby porodnej?

Dakujem

romy31
20. okt 2010

@zvedavec1 ja si neplánujem zazmluvňovať.....teda aj by som si doc. rusnáka, ale zdá sa mi to veľa....chodím k nemu do poradne a je to fatk super človek....odporúčam 😉

baby, čo ste rodili- zaujímalo by ma, či otecka pustia za mnou na box po pôrode...keď tam budem s malinkým tie dve hodiny....lebo asi nestihne absolvovať tú prípravu a ani pri pôrode ako takom nechce byť....ale potom by sa na nás chcel prísť pozrieť a jandová mi povedala, že bez pečiatky ho tam vôbec nepustia, ani po pôrode.....tak neviem, ale nezdá sa mi to.... potom by nás kedy videl? len keď ma budú prevážať na izbu? však to je divné.....a určite po pôrode nevyskočím z postele a nepôjdeme sa mu ukazovať na chodbu 😒

ponyxx
20. okt 2010

@zvedavec1
@romy31 no co ja viem, tak bez pripravy vam draheho do vnutra ani nosom nepustia, ak som teda dobre pochopila Dr, Jandovu. Myslim, ze by mohol mat sancu vidiet bejby ma novorodeneckom za okienkom, ale za to ruku do ohna tiez nedam.
Ja som myslela, ze tiez ten moj to nestihne, ale nakoniec sa odtrhol na tie dve hodinky a mame to, aj ked by pri porode nebol, ale vie co so mnou budu vystrajat, tak je teraz taky spokojnejsi 🙂

romy31
20. okt 2010

@ponyxx jaaaaj....no mm pred dvoma tt nastúpil do novej roboty, tak nechce vymýšľať... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre