Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kvetinqa
16. nov 2010

@gumimaci kocky, dakujem
@bec

marija
16. nov 2010

@dendy1 mne malu priniesli hned a hned prilozili, ona sa aj hned prisala. Potom ked ju obliekli a dali do perinky a bola s nami este dve hodinky na sale, tak bola tiez na cici nalepena 😀

dendy1
16. nov 2010

@marija ďakujem, tiež by som si to takto priala. Priniesla si si aj nejaký pôrodný plán, alebo si si mohla priebežne povedať čo a ako?

marija
16. nov 2010

@dendy1 nemala som so sebou nic. Al enemala som ani nejake extra poziadavky cize vsetko co sa dialo a ako sa to dialo takmi to aj vyhovovalo 🙂 co konretne by ta zaujimalo ci bolo tak alebo onak?

dendy1
16. nov 2010

@marija v podstate by som si predstavovala mať pri sebe muža aj v 1.dobe, rada by som , aby ma informovali o tom čo sa deje, prečo robia veci tak ako robia a v prípade, že si môžem vybrať nejaký postup či úkon, aby som sa mohla rozhodnúť. Nebola by som rada, keby mi niekto stláčaním brucha pomáhal tlačiť ( ak by to nebolo krajne akútne) a pod. Proste komunikácia z oboch strán v pohode + priloženie dieťatka. Asi tak. Kolegynka sa nedostala ani k požiadaniu, aby jej dali trošku vyššie polohovateľný pôrodný stôl 😢

marija
16. nov 2010

@dendy1 no prva poziadavka asi nehrozi 😀 ale to preto, ze asi maju nejake svoje inetrne predpisy a muza pustia az neviem kedy, mne ho pustili ked mi zaviedli epidural, a to bolo dve hodiny pred porodom... ked som rodila na Antloskej pred 3 rokmi tak tam bol somnou muz od sameho zaciatku, ale vraj som mala stastie ako som sa spatne dozvedela 😀 o vsetkom ma informovali, ze mi idu brat krv napriklad a na co vsetko, na vsetko co som sa spytala mi odpovedali. Porodny stol som si polohovala sama nakolko bol elektricky a polohovanie ovladacove a nikto mi do toho nic nehovoril, malu mi prilozili hned po porode na brusko, potom ju pomerali povazili a opat priniesli, prisala sa a potom ked ju dali do perinky bola s nami dve hodinky na sale aj muz bol s nami. Rodila som bez nastrihu a vychytila som uzasnu smenu lekara aj sestricky a nemam nic negativne co by som tomu vytkla....

lu
16. nov 2010

@dendy1 ahoj ja som rodila 1,10. babetko mi hned dali na brucho potom odniesli na osetrenie a potom mi ho priniesli spat, prisal sa a ostal so mnou a mm 2h po porode pri mne. vsetko automaticky, nemusela som si ho pytat

dendy1
16. nov 2010

@lu
@marija Ďakujem za infošky, dobre sa to číta 🙂 Marija, ten pôrod čo si opisovala bol na Antolskej, či na Kramároch? Ak na kramároch, ktorý lekár ťa rodil?

marija
17. nov 2010

@dendy1 prvy porod bol na Antolskej, ten som neopisovala teraz len som poznamenala, ze tam bol manzel od sameho zaciatku pri mne 🙂 ale hore opisany porod sa stal na Kramaroch, rodil ma Mudr. Pruzinec 🙂

dendy1
17. nov 2010

@marija ďakujem, 😀 začínam to vidieť v lepšom svetle aj vďaka tebe 😀

lulkax5
18. nov 2010

@marija ahoj ty si rodila u Pruzinca ? aj ja planujem 🙂 bola si spokojna ? mne pride velmi mily 😀

marija
18. nov 2010

@lulkax5 ano u Pruzinca a bola som veeeeeelmi spokojna 🙂 dobry vyber 😉 😵

lulkax5
18. nov 2010

@marija jeeej tak to som rada 🙂

marija
18. nov 2010

@lulkax5 uz chodis k nemu do poradne vsak?

lulkax5
18. nov 2010

nie este nie 🙂 lebo je od 30 oktobra prec az v pondelok mu budem volat to uz by mal byt spat 🙂 ale dohodnuta som s nim no v pripade ze by sa nieco dialo mam kontaktovat dr Valenta .. my sme v 32tt lezali na kramaroch a tam sa o mna staral a bola som spokojna .. len som prvorodicka a ja vobec neviem co mam od porodu ocakavat 🙂 tak aspon som kludna ze budem mat fajn lekara 🙂

vejkadu
18. nov 2010

Ahojte,

Chcela som sa objednať na prvú poradňu do nemocnice a po telefóne mi povedala, že to musím osobne prísť. Nechápem, nie som z BA a to musím osobne prísť aby som potom za pár minút zase odišla? Je to normálny postup??? Ani neviem kedy tam mám teda ísť?

klaudiab
19. nov 2010

@vejkadu Ahoj, do poradne neobjednávajú, treba prísť ráno na 8 a doniesť moč, sestrička si ťa zaeviduje, popýta sa koľko vážiš, je to na 1 posch. v budove polikliniky úplne vzadu na konci presklennej chodby, posledné dvere vľavo, číslo si nepamätám (200 neviem koľko) a budeš čakať s polu s ostatnými mamičkami, bude vás tam neúrekom, málokedy sa stane, že to ide pomasle alebo, že vás bude menej.Doktor prichádza väčšinou až medzi 9-10 hod. a začína sa poradňa.Keď prídeš musíš sa opýtať kto je posledný a zapamätať si ho.Je to tam dosť chaotické, ale funguje to a je tam aj málo mies na sedenie. Rozhodne z čakárne za pár minút neodídeš, počítaj s doobedím.Ráno si môžeš od sestričky pýtať kufrík pre budúce mamičky, vyplníš len kartičku s tvojimi údajmi a hneď ti ju dá.Sú tam všelijaké somarinky a vzorky 🙂 Ja som to tam už absolvovala 2x, zvládneš to a zvykneš si a ten postup. V ambulancii sa zdržíš samozrejme minimálne, bežné vyšetrenie.Vezmi si piť aj niečo chrúmať...Prajem veľa šťastia.Klaudia

lubkan
19. nov 2010

Ahojte,

lekári, o ktorých píšete, sú fakt dobrí. Ale doktor Slezák už na Kramároch nie je. Prešiel na onkológiu.

janka46
19. nov 2010

@lubkan Veru Slezáky je škoda, aj dr.Janko 😖

lulkax5
19. nov 2010

@marija nie este nie lebo je od 30 oktobra prec az v pondelok mu budem volat to uz by mal byt spat ale dohodnuta som s nim no v pripade ze by sa nieco dialo mam kontaktovat dr Valenta .. my sme v 32tt lezali na kramaroch a tam sa o mna staral a bola som spokojna .. len som prvorodicka a ja vobec neviem co mam od porodu ocakavat tak aspon som kludna ze budem mat fajn lekara 😉

marija
19. nov 2010

@lulkax5 nic neboj, vsetko bude v poriadku a aj porod zvladnes 🙂 ten strach je prirodzeny. Ja som sa pri druhom porode bala este viac ako pri prvom a pritom som prvy mala pohodovy. Druhy bol tiez super a mozno si to zopakujem este do tretice 😀

janka46
20. nov 2010

@marija Veru tuším aj ja som sa toho druhého porodu bala viac 😝 asi tým, že už vieš do čoho ideš 😀

katakata
20. nov 2010

baby co ste rodili alebo sa chystate rodit u Pruzinca, zazmluvnovali ste ho oficialne, alebo ste sa s nim len dohodli...pocula som ze zazmluvnovat velmi nechce...ja som u neho mala pred tri a pol rokom akutnu sekciu, bol strasne mily a dokonca za mnou aj prisiel na sestonedelie...tiez som uvazovala ze si ho zazmluvnim, som ale iba v 14 tt

lulkax5
21. nov 2010

@marija no jasne ja sa uz zacinam aj tesit na ten porod 🙂 ta predstava ze budem mat malinkeho v naruciii juuuuj to ma ziadna bolest nezaujima 🙂 ziadna bolest nie je taka aby sa nedala vydrzat a ako pises strach je prirodzeny kto by sa nebal aspon trosku je podla mna divny 🙂

tanija133
21. nov 2010

@lulkax5 Ach, je to krasny pocit, uz ked je to tak strasne blizko, a si v ocakavaniach, aky bude tvoj drobcek,sama som si to nedavno odzila, a este krajsi ked uz ho mas pri sebe, vsetka bolest s anaizaj da prezit... 🙂 Drzim palce... 🙂

lulkax5
21. nov 2010

@tanija133 dakujeeeeme 😉 verim ze to musi byt neskutocne krasne !!

brankaa
23. nov 2010

ahojte baby, na stranke nemocnice na Kramaroch som si prezerala jednotlive ambulancie a rozpis lekarov na jednotlivych ambulanciach. mozem si vybrat konkretneho lekara ku ktoremu by som chcela chodit? alebo je to aj v zavislosti od rozpisu sluzieb? Koho by ste mi doporucili? dakujem

vejkadu
23. nov 2010

@klaudiab ahoj to vážne hneď prvý krát takto funguje? Lebo jedna kočka odtiaľto mi povedala, že mám normálne zavolať, že sa tam priamo na to pýtala a tak som nakoniec urobila, ale mám zavolať až na budúci týždeň. Mám na mysli úúúplne prvú poradňu.
No a čo sa týka toho čakania naozaj to tak dlho trvá? Lebo mňa bude podľa všetkého voziť môj drahý a to tam chudák bude musieť na mňa tak dlho čakať?

A ešte sa chcem opýtať, či dávajú aj foto z uzv?

andrea142
23. nov 2010

@vejkadu : ahoj ,ja tam chodím od začiatku, lebo tam mám lekára. dnes som bola na testoch na cukor a došla tam jedna mamička tak jej hovorili ,že mala zavolať a objednať sa tak neviem. ale sestrička ju zobrala, či jej dala nový termím to neviem tiež 😅 😅 ....................no tie poradne trvajú dlho 😅 🙄 ,lebo je tam veľa mamičiek........................
@brankaa vybrať si môžeš a potom už sa dohodnúť s tým lekárom

klaudiab
24. nov 2010

@vejkadu Ahoj, absolvovala som to 2x, vždy to bolo to isté, od 36 týždňa nastupuješ do poradne na Kramáre na 1. posch. v budove polikliniky odosiela ťa tvoj gynekológ a bohužiaľ s tým čakaním to je tak, každopádne rátaj s väčším časovým rozsahom.Mňa tam manžel vždy doviezol a potom prišiel pre mňa.Stalo sa mi asi 1, že som bola vybavená rýchlo, že bolo menej mamičiek v poradni, ale hovorím, to je minimum.Môžeš si tam aj zavolať, ale aj tak budeš musieť prísť ráno s močom a potom čakať, sestrička ti vezme aj tehotenskú knižku.
UZV na abulancii nemejú a ani ho nerobia ☹ , čo som bola tiž prekvapená, je to len klasické vaginálne vyšetrenie krčka, či sa neotváraš a či nie sú už pôrodné cesty zrelé.UZV sa už nedočkáš, iba ak by mal Dr. nejaké podozrenie, že nie niečo v poriadku, tak byťa poslal, majú ho tiež na 1 posch. v na č. dv.204.
To je celá predpôrodná poradňa.Držím palce, mňa to čaká táto patália v apríli.
pá, Klaudia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre