Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

kiwinka
23. dec 2010

@zuzca80 objednaj sa k cunderlikovi na morfologicky ultrazvuk okol 20tt,,, do horskeho parku...spytaj sa ho to tam...najvacsia pravdepoodobnost ze sa da zazmluvnit....ked vobec.
ale to je moj nazor...
a ked uz sme pri nom je to špička DR. ale v nejakej teme tu na konikovi som citala zly prispevok prave o nom ako rodil jednu zenu....

zuzca80
23. dec 2010

@kiwinka ono kazdy ma aspon raz zly den. ide o to, ze niekto ho ma skoro stale a niekto raz za 3 roky. no ja chcem ist k nemu a dohodnut sa, ci sa neda k nemu chodit cele tehu aj s porodom. aj ked neviem, co by to stalo.

zuzca80
23. dec 2010

@kiwinka a pre mna najvacsia bodka bola, ked som povedala po porode dr. L, ze som cakala aspon taku slusnost, ze sa mi predstavi , ked ma ide rodit. (nemal ani visacku). a on na to odpovedal, ze to on jednoducho nerobi, lebo lekari to vseobecne nerobia. na to som uz fakt nemala co povedat. to je podla mna absolutna vizitka cloveka.

kiwinka
23. dec 2010

@zuzca80 ja viem, ze on ma kopu svojich pacientiek,ktore ho navstevuju prave v horskom parku...
myslim si, ze ked zvolis aj ty tu alternativu,,budes jeho pacientka a podari sa zazmluvnit...
ale na kramaroch su fajn lekari si myslim,,,a vzdy je to tak ze na niekoho je aj zle aj dobre...

zuzca80
23. dec 2010

@kiwinka pred tym, ako som sla rodit som isla za plankom, ktory bol moj lekar cele tehu a nechcel sa zazmluvnit. rovnako som isla za dalsim lekarom (nepamatam si meno) a ten mi este aj vynadal, ze kolko on ma pacientok a ze fakt mu to za tie peniaze nestoji, aby sa on unuval. ze este nebol na dovolenke atd...no odisla som vtedy z ambulancie s placom. takze som to potom vzdala a takto to dopadlo.

zuzca80
23. dec 2010

@kiwinka ja len potrebujem lekara, co sa ku mne bude spravat ako k seberovnemu. a budem sa moct nanho spolahnut, ze pride. a hlavne, nech tam po mne nekrici.

kiwinka
23. dec 2010

@zuzca80 ja Ta chapem..ja ked som rodila, boli vsetci velmi milí, aj ked som lezala na monitore a predychavala otrasne kontri a doktor sa bavil s pocitacom a tukal tam daco a ja som trpela...
a ked ma vysetroval Dr. no ani za boha si nespomeniem na jeho meno,, prave mi praskla plodova voda v tom mu zazvonil mobil, on si ho dvihol, volal asi 2 minuty!a stale ma vysetroval, sparal sa vo mne rukou?! to bola tiez sila,,,a to som mala akoze "protekciu" 🙂 ....
vsetko som to prezila, 22hodin som rodila, nebolo to teda vobec lahke...
sestri na novorodeneckom boli super! nadstandard vrelo odporucam super personal! 🙂
ten dr k tebe proste nema cit ani sympatiu,,, prenho si len dalsia rodiaca zena a tak to asi beru...HM... neviem.

daniela1974
23. dec 2010

@zuzca80 ono vobec nejde o to, ze si skoncila sekciou, i ked mam neprijemny pocit, ze "vdaka" oxytocinu tam konci 75% zien, ale ide o to, ze nejake sproste hovado strci do Teba ruku a pritom sa bavi s druhym hovadom o jeho spinavom tricku ☹. Kde je intimita porodu, ucta k pacientovi, jeho prava a potreby.

lenka0283
27. dec 2010

Ahojte..Ja som z Malaciek a moj doktor ma poslal do nemocnice na Kramaroch lebo 16nasteho januara uz mam termin.Ja som tam bola a mala som ist na monitor ale dve hodiny som tam cakala a nikto ma nezobral lebo vraj niesom objednana.Prosim Vas ako to tam chodi?Musim sa objednat alebo mam cakat alebo mam ist najskor gynekologovi tam alebo ako?Dakujem

plivit
27. dec 2010

@lenka0283 Ahoj keď ideš prvý krát treba sa na amb.objednať a tam ti povedia aj číslo na monitor a tam ťa aj objednajú.Aspoň pred rokom to tak bolo 😉

lenka0283
27. dec 2010

@plivit Dakujem..a kde na ambulancii sa mam objednat? Kde robia monitor alebo u gynekologa? 🙂

plivit
27. dec 2010

@lenka0283 najprv u gynekológa a ten by ti mal dať aspoň číslo na monitor

lenka0283
27. dec 2010

@plivit dakujem velmi pekne 🙂

vejkadu
31. dec 2010

babuľky ako to vlastne je ak ma to chytí a drahý ma dovezie na Kramáre? Môže autom stáť pred vchodom alebo musí normálne zaparkovať kde je miesto? A do ktorej budovy treba ísť ? Tam do tej druhej, kde je na 9 poschodí pôrodná sála ? Vôbec neviem aký je postup.

matula1981
31. dec 2010

@vejkadu ides na centralny prijem, tam zaparkuje aj tvoj drahy, tu chvilu tam moze stat aj s autom, ak tam bude volne, lebo vacsinou tam stoja sanitky. Ty sa na centralnom prijme prezlecies do pyzama a sestricka ti vezme tvoje osobne veci a spolu ta odprevadi na deviate poschodie, tam ta vysetria a potom ti uz oni povedia co a ako... 🙂

vejkadu
31. dec 2010

@matula1981 aha dakujem pekne a ten centrany prijem je v tom vedľajšom vchode? nie tam kam sa chodí na poradňu ale vedľa však?

melipa
31. dec 2010

@vejkadu centralny prijem je uplne inde, preto radsej pisem za @matula1981, keby nieco aby ste to nehladali 😅 ...cize ked ides smerom z Patronky na Kramare, tak priblizne v strede kopca pri takom plote co lemuje infekcnu kliniku sa musite na takej rozdvojke dat doprava, jazdia tade sanitky...po par metroch je zavora, cez vikendy a v noci byva otvorena, cez den ju niekto z takeho okienka otvara - zatvara, aby tam bezne ludia nechodili parkovat...treba povedat ze idete na pohotovost a musia vas pustit...prejdete takym malym podjazdom a hned uvidite vchod na CP, co je vlastne -2. poschodie tej vysokej nemocnicnej budovy...na CP ides na internu ambulanciu, co je na chodbe dolava, ale vzdy na vratnici sedi nejaka teta, urcite vam ukaze dvere 😉
- ten vchod co si si myslela ze je CP, je vchod do nemocnice, a byva otvoreny len do 17.00 - do konca navstevnych hodin

vejkadu
31. dec 2010

@melipa jeej tak už viem, dakujem pekne. ešte že som sa opýtala.

vejkadu
2. jan 2011

Kočky ešte ma zaujíma, či mi viete povedať asi ako to bude prebiehať, ak mám v stredu poradňu a nebudem ešte otvorená, pošlú ma domov alebo si ma tam asi už nechajú? Termín mám 8meho a v stredu bude 5teho. Ako to asi väčšinou robia?

kiwinka
2. jan 2011

@vejkadu ked este niesi v termine a neotvaras sa, tak ta poslu domov,,tak to robia..nemaju ta tam preco drzat,,maju malo miesta aj tak 🙂

vejkadu
2. jan 2011

@kiwinka a kedy ma podľa teba objednajú na ďaľšiu kontrolu? keď 8meho je v sobotu?

kiwinka
2. jan 2011

@vejkadu vsetko zalezi od stadia v akom budes.. 🙂 podla babetka. to ti teraz nikto nepovie..

vejkadu
2. jan 2011

@kiwinka oki, dakujem pekne

vejkadu
4. jan 2011

Ahojte babule,

Nejako tu viazne diskusia 😉
Ja som strašne zvedavá kedy ma to chytí, už by som to chcela mať za sebou. Idem bez zazmluvneného lekára a bez EPI, tak to nechávam všetko na prírodu. Dúfam, že to zvládnem.
Ako sa to blíži víri mi v hlave veľa otázok, napr. partner pri pôrode ako to je? Viem, že štandartne by mal absolvovať vopred prípravu, ale keď som pred mesiacom na kramároch pár dní ležala kvôli tlaku a pýtali sa ma na to, povedala som či sa nedá rozhodnúť v deň pôrodu a odpovedali mi že dá. Tak hádam, nebudú robiť problémy. Lebo nechávame to ako to vypáli, či bude mať drahý voľno a bude ma viesť. Vtedy by tam bol pri tom.
No a ďaľšia vec, on počas prvej doby pôrodnej byť so mnou nemôže? To by ma dosť mrzelo, veď vtedy by som si ho najviac želala aby mi pomáhal. Ako to je? A kde sa platí ?

ponyxx
4. jan 2011

@vejkadu plati sa v nemocnicnej casti oproti fornetkam 😀 moj mm bol na tej priprave a pochvaloval si, myslim , ze mu to pomohlo lebo vedel do coho ide 🙂 , ako to je ak na priprave s Jandovou nebol netusim, ale da sa to aj bez tej pripravy

vejkadu
4. jan 2011

@ponyxx a bol s tebou aj počas 1.doby pôrodnej?

katka92
5. jan 2011

Avojte babule,ja potrebujem surne radu.......bola som na Antolskej v poradni min tyzden prvy krat a teraz mam ist v piatok,ale po tom,co som tam zazila neochotu totalnu som sa rozhodla,ze by som chcela ist radsej rodit na Kramare,len neviem,ci sa to este da,ked uz som bola raz na Antolskej........

jabadaba
5. jan 2011

@katka92 kati, mozes mi popisat o aku neochotu sa jedna? Vyberam si kde rodit, bola som naklonena Antolskej doteraz, ale akosi sa mi ani tam nechce- Posledne na co mam naladu je prave niecia neochota. U koho si tam bola?

ponyxx
6. jan 2011

@vejkadu hej bol, praskli mi vodu a potom som mu volala, ze uz moze dojst. Tak so mnou chodil do sprchy a drzal ma za ruky, aby som nezletela z fitlopty 🙂 Bolo fajn ho tam mat. Porod som mala tazky, takze vtedy pri mne nebol, ale po zasiti som si ho dala opat zavolat 🙂

katka92
6. jan 2011

Ahoj jabadaba...Ja som bola konkrétne u mudr.Rosenberga a ten bol úplne super,milý,ani som nevedela,že ma vyšetroval,fakt bol jemný ....ale tam keď chodíš pred pôrodom každý týždeň,tak vždy je tam iný lekár.....
No ale ide o iné veci...keď som chcela epidurálku vybaviť,tak akože musíš čakať do stredy,lebo to školenie sa robí len v stredu.........a ak náhodou to nestihneš,čo sa môže stať,že porodíš aj skôr,tak Ti ju nepichnú,aj keby si tam plakala od bolesti......a to sa mi teda vobec nepaci.......dalej som sa objednala na predprípravu,tak som tej pani najprv volala 2 mesiace,nikto mi to nedvihal-no otrasne.........a ked som sa jej konecne min týždeň dovolala,ona sa ma pýtala,kde som bola doteraz,tak som jej slušne vysvetlila,že ja nemôžem za to,že jej sa neda 2 mesiace dovolať......Tak ma nakoniec objednala na pondelok rano na 8,no kým som ju v pondelok našla,trvalo to pol hodku a ked uz som tam konecne bola,tak mi hovori,že a papier od lekára máte??a ja že aký papier??a ona,že no či môžem s Vami cvičiť.........No to už som sa úplne vytočila a hovorím jej,že prečo ste mi to nepovedali,ked som Vám volala???a ona,že ved si chodte pre ten papier,je to na tomto poschodí,zaklopte tam........A ja už pekne naštvaná jej hovorím,že milá pani,ja už ledva zájdem do auta a späť(o 2 týždne mám rodiť) a nie aby som tu este behala po nemocnici a zhanala nejaký papier.....a ona ze a este som vam zabudla povedat,ze sa za kazdy vstup platí 5 €.No tak to už som úplne nechápala.......Tak som pekne pozdravila a išla naštvaná domov 😠 No neviem,či len ja som mala smolu,ale ak tam má byť takáto neochota,tak tam rodiť nechcem.....Na UZV mi lekár kázal,aby som sa objednala a objednali ma na február,keď mám termín v Januári s tým,že nemajú voľné......a ak dovtedy neporodím,aby som prišla.........no hrozný prístup.......a potom máme rodiť deti 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre