Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

vejkadu
6. jan 2011

Baby ako to je vlastne s EPI pri cisárskom? Ak som nebola na poučení s tým, že nechcem epi a náhodou sa rozhodnú urobiť mi cisársky tak iba pod celkovou narkózou keďže mi EPI bez poučenia dať nemôžu?

kvetinqa
7. jan 2011

@vejkadu ja som rodila pred 7. tyzdnami na kramaroch. ak ides cisarskym, poucenie o epi nepotrebujes a ani nic neplatis. A ak nie su ziadne velke komplikacie, anesteziologovia uprednostnuju lokalnu anestezu bez toho, aby si o nu vobec ziadala...

@katka92 Kati, ja som rodila na Kramaroch a odporucam. Personal super, su ochotni a mili, nemala som jediny problem a to som mala maleho prevezeneho do detskej fakultnej, fakt mi velmi pomohli. Ale zaplat si nadstandard

vejkadu
7. jan 2011

@kvetinqa dakujem Ti pekne, tak to je super potom. Ale nie je namieste otázka, či potom to poučenie nie je zbytočné ? A tie peniaze tiež, myslím že v niektorých nemocniciach sa za to ani neplatí. Ale tak čo už...

kvetinqa
7. jan 2011

@vejkadu aj priprava otca pri porode je potom "zbytocne". ale myslim si, ze mnohym to pomohlo aspon sa zorientovat. ja som vedela, ze budem rodit cisarskym, moj maly bol KP, tak ju moj muz neabsolvoval, ale kedze v den sekcie bolo na cakackach malo rodiciek, bol tam cely cas so mnou a aj k malemu ho hned po porode pustili kym mna este zasivali. a neplatili sme nic. resp. pytali od nas len akysi dobrovolny prispevok, tak sme im na kavu dali do pokladnicky par eur...

papty
7. jan 2011

Ahojte baby, ja si uz nepamätam aku dobru pred porodom treba ist na to poucenie, aby mohol byt otec pri porode. Poradite mi? dik

p4
7. jan 2011

Baby,neviete mi poradit ako to je na Kramaroch? dnes som tam bola, na cisle 222 ale pani doktorka asi mala dovolenku a uz tyzden sa tam neviem dovolat,takze neviem ani ako sa mam objednat kedze bez toho ma nevezmu. :(

zusika
7. jan 2011

@kvetinqa - mozem sa spytat na jednu vec....do akej miery tam mm moze byt s tebou ked rodis sekciou. Citala som ze vy ste mali menej rodiciek, ale co ak je stav bezny.....ako to je vtedy.
Pri cisarskom sa plati za ucast otca pri porode ten standardny poplatok?
Ja sa dohadujem s Jandovou na tej konzultacii - mali by sme ju mat individualnu a sama mi napisala, ze sa za to neplati.
A ak to nahodpou nestihneme, netreba to teda nejako zvlast riesit.... tak? Moj mm uz pred rokom takuto pripravu absolvoval, tak keby nieco....ale ved dychat so mnou nebude tak ci tak.....

@papty - cca mesiac pred terminom.

dievcata, boli ste niektora hospitalizovana na Kramaroch este pred porodom - za takuto hospitalizaciu sa plati? Pokial ja viem, plati sa za nadstandard a az po porode..... mylim sa?
Vdaka za info!

sunny1112
7. jan 2011

@papty ak si uz bola na tej priprave pri prvom tehotenstve, tak staci, napisat Jandovej (ja som bola cca dva mesiace pred terminom) a ona Ti uz napise, ze kedy presne mas prist a staci ked tam pojdes bud Ty alebo manzel (nemusite obaja). Ak tam pojdes len Ty, tak si poznac manzelovo rodne cislo, ktore jej treba nahlasit 🙂

@zusika platila by si myslim len vtedy, keby si bola aj pred porodom na nadstandarde, inak nie...
@p4 a ku komu chces/budes chodit do poradne? ja idem v pondelok poslednykrat ku svojmu gynekologovi a az od toho dalsieho tyzdna na Kramare...

p4
7. jan 2011

@sunny1112 mne je to v podstate jeno. ni jedneho doktora nepoznam,takze koho chytim,toho budem mat. :D

sunny1112
7. jan 2011

@p4 a Ty este nechodis k svojmu gynekologovi? vidim, ze mame rovnaky termin 🙂

p4
7. jan 2011

uz nie. 20.12 som tam bola naposledy a vypisala mi matersku a povedala ze dalsia navsteva uz bude v nemocnici. ale som citala ze tam sa treba objednat. len sa tam neviem dovolat uz tyzden. :(

sunny1112
7. jan 2011

@p4 tam je vzdy problem sa vobec dovolat...a keby si tam popripade isla?

p4
7. jan 2011

dnes som tam bola,ze naslepo, popripade ze si opisem ordinacne hodiny a bol na dverach listocek,ze prave taaaa pani doktorka neordinuje. :(

jabadaba
7. jan 2011

@kvetinqa ahoj, mozem sa spytat? Ten nadstandard si si platila vopred ci az ked si sa nan dostala? A bolo volne? Bola si na jednotke ci dvojke?Dikes.

lucul
7. jan 2011

@jabadaba ahoj, nadstadard si zahlasis, ze chces ked prides hore do porodnice na prijem, ked je volne, hned ta tam zavezu ked porodis 😉 a zaplatit musis do 24hod. odkedy porodis

jabadaba
7. jan 2011

@katka92 dikes kveti za odpoved. No to je otras. Ved toto je to co ma odradza od nasich mega porodnic. Ten pristup, ta neochota, buzeracia a pod. "Super" organizacia, ze ultrazvuk na februar ked rodis v januari. A co su sibnuti? No ja si to neviem tiez vobec predstavit, neviem kam z konopi, kam sa obratit a kde vlastne chodit a ku komu od toho 36 tt. JA potrebujem niekoho s kym sa budem moct proozpravat a bude mat na mna cas. Mam kopec otazok, co je asi logicke. Ale ak to ma prebiehat v takomto dezinformacnom zmatku tak neviem. Ani sa Ti necudujem, ze si bola rozculena. 😠 Toto vazne nie je normalne.

jabadaba
7. jan 2011

@lucul vdaka. Cize je nutne, aby niekto, zrejme najskor manzel prisiel a zaplatil v ich pozadovanom termine.

dianna
7. jan 2011

@jabadaba platis az ked si na izbe alebo az na druhy den po porode.ja spm bola na 3 postelovej ale cele 4 dni som bola sama na izbe.

lucul
7. jan 2011

@jabadaba ano, alebo das dieta na novorodenecke sestrickam a ides zaplatit, ale mne to boli zaplatit ked boli navstevne hodiny, myslim, ze obciansky a kartu poistenca som davala, ale ci bolo treba netusim, ja som mala 2postelovu a bola som cely cas s babou s ktorou som aj rodila sucasne

jabadaba
7. jan 2011

@dianna a bola to nahoda, ze si bola sama alebo si si zaplatila vlastne ten nadstandard a chcela si byt sama? Ja by som bola rada sama, nanajvys dve. Viac nie.

jabadaba
7. jan 2011

@lucul aha, no kedze ja budem rodit sekciou, tak asi skor manzela vyslem aby to pripadne uhradil ked sa teda rozhodnem pre tuto nemocku.

lucul
7. jan 2011

@jabadaba to daju potom ten papier na uhradu asi manzelovi

jabadaba
7. jan 2011

@lucul asi hej, podla mna ot takto bude aj jednoduchsie, nech ja nema s tym starosti ak by som nebola dostatocne este mobilna. No ved uvidim. Ja ak sa teda rozhodnem pripadne pre tuto nemopcnicu tak budem strasne rada ak sa mi ten nadstandard vobec ujde. Vraj to nebyva pravidlom.

lucul
7. jan 2011

@jabadaba ja som sa tiez bala ale pohoda, nebol problem ziadny a ked sme odchadzali tak vela mamiciek prepustali, tak bol skoro komplet vyprazdneny 🙂

dianna
7. jan 2011

@jabadaba ja som si zaplatila nadstandard v 3 postolowej izbe.newiem preco mi tam nikoho nedali ale bolo to celkom fajn ze som bola sama.

sirael
7. jan 2011

@p4 Ahoj, ja som toto vsetko absolvovala cca pred troma tyzdnami. Som sa vtedy objednavala v stredu, na t.c. 02/59542424. To ma objednali hned na dalsi tyzden na stredu k dr. Rukavicovej. Odvtedy chodim vzdy v stredu. Kedze ale boli sviatky, tak som bola vzdy u ineho lekara. U Koričanskej, u Obieromaha a teraz naposledy konecne u Rukavicovej. Vsetci traja boli uplne super. Ked sa tam objednas, aj tak ti daju cislo na monitor: 02/59542583. Podla Rukavicovej ale musim chodit na monitor pondelky alebo utorky a na poradnu vzdy v stredu. Takze vzdy dvakrat do tyzdna. Podla mna tam byva najviac ludi v pondelky, takze vtedy by som ani do poradne nechcela chodit. A taktiez tento den ordinuje jeden pan doktor, ktoremu som chodila len monitor ukazovat a stacilo mi. Prvykrat som odtial odchadzala s placom. Ale zelam pevne nervy, lebo je to tam hlava na hlave.....

p4
7. jan 2011

@sirael presne takuto odpoved som potrebovala. moc moc dakujem. hned v pondelok tam zavolam. 🙂

sirael
7. jan 2011

@p4 Nemas za co...potom daj vediet ako si dopadla...🙂

p4
7. jan 2011

ok,napisem ti. :D

papty
7. jan 2011

ďakujem baby za odpoveď, máte aj mail na Jandovú? Jej je lepšie napísať mail ako volať. Ak máte, pošlite pls, ďakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre