Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ren1
26. okt 2007

Gagarinka, tak to je naozaj zaujimave. Asi je fakt skoda, ze ta sestricka z Kramarov odisla... Ja by som na tie cvicenia musela dochadzat cca 60km, kebyze chcem do BA a to uz nevladzem ☹ Tak sa budem musiet pri porode spolahnut na lekarov a sestricky a samozrejme aj na seba a svoje telo...

gagarinka
26. okt 2007

Ren1, neboj, oni ta tam nenechaju sa trapit, urcite ti sestricky poradia ako dychat a predychavat. 🙂 Ja som sa nakoniec konecne uspesne prepracovala k dr. Jandovej, zastihla som ju cez mail. Cvici sa teda v pondelok, stredu a stvrtok od 11 do 12, ale je to permanentne plne. Najblizsi volny termin bol az v polovici novembra. Ale mozno ked nemate Kramare daleko, tam treba prist len tak naslepo a dufat, ze niektora mamicka nepride 😉

ren1
26. okt 2007

😀 Gagarinka, v polovici novembra? Tak to dufam, ze budem mat uz odrodene.... 😀

gagarinka
26. okt 2007

ja viem 😀

julova
26. okt 2007

no hadam moj muzik v pondelok nieco dohodne...chcela by som aspon 2x dychacie cvicenia, nejaku sikovnu prednasku a potom uz len budem cakat ako ren 😀 😀....v podstate mam Kramare relativne blizko...tak uvidime 🙂...v kazdom pripade pojdeme na tu pripravu aby mohol byt buduci otecko pri porode 😉...

megg
26. okt 2007

Ren1, s tym cvicenim si mohla zacat uz ovela skor. Ale neboj zvladnes.
len ja som mala taku "paradnu" porodnu sestricku, co tam na mna bliakala ako hlupa, cize od nej by som sa pomoci nedozila 😔

martina46
26. okt 2007

Tu je taky clanok o dychani a podobne, aspon nejake informacie.
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

uznetusim
26. okt 2007

Ahojte 🙂 , tak staršie dieťa mi odišlo k babke zasa do nedele ako skoro vždy v piatok.... 😉 . Čiže mám len jedno.... 😀 Zasa dojde ako sto čertov 😠 . Menšieho som okúpala - vrešťal chichi, lebo bol hladný 😀 , nacicial sa komárik a haja. A ja pojdem tiež o chvíľu. Mám čiastočný úspech - lebo v noci na dnes bol do polnoci v postielke a ,,až" potom u mňa. 😉 Uvidíme ako bude dnes. Tá sestrička - Štefaňáková bola FAKT zlatá. AJ pri pôrode Edrisovom mi masírovala kríže sama od seba 😵 - mala vtedy zrovna službu a furt sa ma vypytovala že či nechcem termofor alebo toto alebo tamto - úžasná bola. Nechcela som nič, ale tá masáž bola príjemná 🙂 😵 . Škoda že odchádza. Teda pre Vás 😀 - to akože nie je škodoradosť - lebo OZAJ by som ju dopriala zažiť aj Vám. Nuž čo - hádam tam dajú niekoho tak isto superného ako bola ona. Keď som čakala Edrisa - tak som na tie cvičenia chodila - bola som asi zo 7 x. Boli fajn, ozaj sa preberalo všetko, aj čo papať a nepapať, kojenie, pôrod, úúúplne čo ste chceli ste sa opýtali. Teraz som nejako nemala kedy chodiť cvičiť, ale som si pamätala z minula. 😉 A dýchanie - Martina46 - aj ja som si to čítala - ten článok - ešte pred tým ako to začalo a snažila sa riadiť podľa toho, LENŽE sa mi to darilo len počas tých miernejších kontrakcií - že malý nádych, veľlýýýýý výdych, potom už keď boli ,,nepredýchateľné" už som robila všetko aj fučala, aj zadržiavala dych aj čo mi napadlo... 😀 😵. No len teda to bolo v mojom prípade ozaj chvíľočku 😎 . Muž mi už chrápe. Zú kapustnicu musím zistiť ....som zabudla.... 😅 potom pošlem Maťka. 😉 Nuž nič idem si už ľahnúť, kým spí malý. Ahojte zatiaľ. 🙂

zuzannas
26. okt 2007

ahojky Ren, pisem Ti aj cez IP aj tadeto... 🙂 rady boli hlavne ohladom porodu, kojenia, co papat a nepapat po porode, ake vitaminy brat atd...ale myslim, ze ked si trosku zasurfujes, tak to najdes aj na nete...

elika
26. okt 2007

JULOVA ahoj... mne tiez posunula lekarka termin o par dni, tak teraz mam termin 3.1. a tiez chcem ist na Kramare, kedze byvam v Lamaci je to najblizsie. Napis, kedy mas termin ty, ci mozem pocitat, ze sa tam pripadne stretneme 😉
uz balis dake veci do porodnice? ja mam zatial len kocik, aj to len preto, ze som sa tu nechala ukecat.... nech neblbnem s poverami 😀
odvtedy som zase nepokrocila ani o krocik. akurat dnes som isla okolo jedneho obchodiku s detskym oblecenim, ale to som tam len fakt mrkla jednym ockom a isla som dalej... neviem,stale mi to akosi nejde ist bezhlavo nakupovat detske vecicky. 😨
asi 3 tyzdne som bola chorlava, ale uz to vyzera ok... lekarka mi dala dokonca aj dake antibiotika a aj daky sirup na kasel, ale ten som nakoniec nebrala, lebo na letaciku bolo, ze tehotne len v uplne vynimocnych pripadoch, co som si ja teda tak nepripadala. tak som si kupila Stodal, homeopatikum, ale ten mi asi tiez nepomohol. najlepsie zaberal lektvar nakrajana cibula s medom. a ani to nebolo chutovo take strasne ako sa to zda pri citani 😀
takze prajem prijemne tehotenstvo....

martina46
26. okt 2007

Tak sa vyspinkaj(te) uznetusim! Dobru noc 🙂

julova
27. okt 2007

ELIKA - ahoj 🙂...no my uz mame takmer vsetku vybavicku podostavanu, resp. dokupenu 😀....ked som si predstavila, ze by som sa este cez matersku a pred porodom mala vlacit s brusiskom medzi ludmi, ktori uz chaosia s vianocnymi darcekmi, tak sme si povedali, ze to zaobstarame skor 😉...takze uz nam chyba snad len kozmetika pre babo na zaciatok a este mne nejake veci do porodnice 🙂...zbalena este nie som...na to sa chystam, az ked ostanem doma na MD...chodim totiz este do prace, ale veru uz odpocitavam 😝....tesim sa domov....moj posledny den v praci je 9.11...potom tyzden volno/dovolenka a od 19.11. mi oficialne zacina materska 🙂....mne po UZV v 30 tt...posunula Dr. termin na 5.1. takze je celkom mozne, ze sa na Kramaroch stretneme 😉...ale vraj aj tak je vraj "najpresnejsi" termin ten prvy, ktory som doteraz mala 31.12. 😀...tak uvidime, kedy si mala "rozkáže" 😀...inak sa citim relativne OK, ale uz som unavena z prace 😝....no a este si dokoncujem autoskolu 😀...tak hadam urobim skusky na prvykrat (13.11.)....a potom budem doma, vsetky vecicky poperiem, zbalim sa a budem cakat 😀....takze tak...tiez prajem co najprijemnejsi posledny trimester 😉...

deina
27. okt 2007

Cauko Jul, no tebe to ale rychlo ubehlo! 😅 Uz si v poslednom trimestri? Nadhera.

ren1
27. okt 2007

Ahojte, mozno som tie cvicenia trosku podcenila... Je vela kociek, co ich neabsolvovali a zvladli to, tak dufam... Co sa tyka ostatnych informacii ohladom porodu a kojenia atd. tak citam a citam, ci uz na nete, alebo v knihach. Ale aj tak si myslim, ze na vsetko casom spolu s babom prideme aj sami... Kazde tehotenstvo a potom aj to obdobie s babatkom je u kazdeho individualne a ziskane informacie mu len dopomahaju. Realitu musi kazdy zvladnut sam... 😉

martina46
27. okt 2007

To áno ren1, máš pravdu a s tou realitou je to väčšinou aj tak úplne iné. Asi žiadne dieťa nie je "knižný" typ, niečo sa dá naštudovať a potom je to dosť iné. Ja sa tohoto trošku bojím, lebo som človek, čo si zistí veci a dopredu si predstavuje, že bude to tak a tak a zatiaľ snáď vždy som to mala ináč. V čomkoľvek. A potom som veľmi sklamaná a podráždená. Napríklad aj mojím rizikovým. Predstavovala som si, že budem chodiť pekne do roboty až do materskej a potom si v kľude dochystám ešte zvyšné veci. A zrazu je všetko ináč a zaskočilo ma to ako vždy ☹
Aj s tým dýchaním pri pôrode, ak sa to aj naučím, ktovie ako to bude naozaj. Myslím že užnetuším tu spomínala, že niekedy sa jej aj tak nedalo predýchavať správne. Asi kvôli bolesti..?

elize
27. okt 2007

Maťka, môžeš chodiť na psychoprofilaktickú prípravu a cvičiť a dýchať s ostatnými? V stredu idem do poradne, tak sa spýtam dr. ako je to s nami rizikovkami. Ale manžel chce ísť k pôrodu a chcem aj epi, takže na nejaké to sedenie budeme musieť určite ísť. Ak by som sa nedovolala na Kramáre vyskúšam nejakú súkromnú pôrodnú asistentku, ktorá tiež robí takéto cvičenia.

martina46
27. okt 2007

Elize, cvičiť nemôžem, ale na cvičenie pôjdem, iba si tam ale sadnem a zapíšem si tie cviky, aby som mohla aspoň po pôrode. A tie dychové, to snáď môžem doma trochu jemne trénovať. Tiež chcem manžela pri pôrode no a to sedenie býva tak mesiac pred termínom. Epidural si asi nebudem zabezpečovať. Uvidím ešte. Na to cvičenie chcem ísť pozrieť 8. novembra. Budúci týždeň sa chystám akurát v utorok na prednášku o kojení.

angua27
27. okt 2007

elize ak chceš manžela pri pôrode a chceš rodiť na Kramároch, treba, aby si absolvovala "prípravu" s manželom na Kramároch u Dr. Jandovej. tá príprava je vlastne objasnenie ako prebieha pôrod a čo môžeš očakávať Ty aj Tvoj manžel. je to celkom dobré. drahý hovoril, že ho to dosť pripravilo na to, čo sa pri pôrode dialo.

gagarinka, ren1 ja som k tej pani do Probiosu chodila na to cvičenie. stále stojí 110,- za hodinu, ale keď si predplatíš 10 cvičení, tak vyjde jedno 100,-. bolo fakt super, tam chodiť. zacvičili sme si, dozvedeli sme sa kopec vecí a vždy jej môžem zavolať, keby som niečo potrebovala. tá pani má dlhoročnú prax ako pôrodná asistentka a sama má 3 deti. vrele odporúčam.

gagarinka
27. okt 2007

no mne sa napokon podarilo spojit s dr. Jandovou, takze uz som zapisana k nej na najblizsie volne cvicenie, tak uvidim, ake to bude. a tu pani z probiosu si necham ako zalohu 😉

elika
27. okt 2007

prosim dajte info o tom, kto je pani z probiosu a kde robi tie cvicenia a kontakt na nu 😉 dik

uznetusim
27. okt 2007

Ahojte 🙂 . Tak pre zmenu táto noc úplne že o ničom. 😖 Malý zaspal o 22.00 a spal do 00.00, potom bol hore od 01. 00 - do 02. 00, potom nejako dve hodinky pospal a od 5.00 bol hore az do 8.00 😕 Stále ho pučilo, ale neviem čo také som zjedla, nič mi nanepadá... 🙄 . Zato cez deň teraz zasa pekne spinká a aj teraz drichme, tak uvidíme čo ´bude zasa v noci. 😉 Mužíka som vyslala do Tesca - pindal ako chorá vrana 😀 , nuž čo. Smeti mi tiež vysypáva už tretí deň. 😠 - čiže si ich zajtra pôjdem vysypať sama. 😝 A zajtra sa majú doterigať naši aj s mojou sestrou a frajerom a synou + mojou ,,úžasnou" babkou - už teraz sa mi chce zvracať 😀 . Ale dojdú gratulovať Edrisovi ešte dodatočne a mne - ja som mala včera 25 chichi 😀 . Ale nemám náladu nič sláviť. Navyše moja ,,milovaná" babka dojde očumovať malého - lebo ho ešte nevidela - a zasa mi tu bude plakať a ,,olizovať" mu ručičky ááááách kua len na to myslím a som nasra.....á že až. 😠 Dúfam že Denisko prespí celú návštevu. 😀 Som hrozná ale ja chcem mať pokoooooooj. Teda naši mi nevadia - ani segra - i keď jej synátor - 6 ročný, keď sa tu bude jašiť s mojím Edrisom - zasa bude hluku a som zvedavá čo rozbijú - len dúfam že LCD TV ktorý mu montovali v stredu do izby ostane v celku. 🙄 Inak sa budú zbierať po častiach 😀 😀 . A teda budem stále robiť iba psssst psssst tichoooooo 🙄 - aby nebudili malého. Povedali že prídu o 15.00 na max dve hodinky - tak dúfam že dodržia. 😉 A Edris navyše zasa začína byť soplivý. 😠 Už včera som si všimla, keď išiel k babke. Tak dúfam že to nechytí krpec. 😖 . Nuž nič, pôjdem kuk správy. Ahojte. 🙂

uznetusim
27. okt 2007

Jééééj a Martina46 - áno nedarilo sa mi ku koncu dýchať práve kvôli tým bolestiam....chichi. 😉 papaaaa

gagarinka
27. okt 2007

Elika, poslala som ti do IP

martina46
27. okt 2007

Uznetusim, gratulujem k narodkam!!! Vsetko len to naj! Maly, vacsi aj najvacsi, vsetci nech posluchaju 🙂 😀

A tohoto sa bojim - navstev. Myslim ze po porode sa na mesiac s manzelom zamkneme doma, ziadne navstevy, az ked sa trochu spamatam, potom 😖

A preco je Tvoja babka "milovana"? 😕

uznetusim
27. okt 2007

Martina46 vďaka 🙂 . To je dlhý príbeh, ale ju ,,miluje" celá rodina. Je to mama môjho tatka. Kam príde, tam sa nedá dýchať. Len si sťažuje, ľutuje sa, nadáva na cudzích, vládu, psov, na všetko jednoducho. Nikdy sa neusmeje, furt je odutá a ...a...a...,no horor. Si pamätám koľkokrát sme s mamou neotvorili keď zvonila... 😀 - keď som ešte bývala doma. 😵 A milión ďalších vecí ale nekazme si večer. Malinký ako pokračuje večer, začína plačkať.... 😖 pa zatiaľ

jaja25
27. okt 2007

Aj ja sa pripájam ku gratulácii. Tak pekne oslavujte všetci traja. Mužík nemá tiež teraz niekedy narodky??? 😉 Ked odchádzala sestrička Štefanákova, stretla som ju a začala som jej rozprávat ze ked budem čakat tretie, tak budem znovu chodit na cvicenie. Vtedy mi povedala ze odchadza koli svojej mamicke, o ktoru sa treba starat... Ci sa vráti? Asi nie. 😢 Ale tie cvicenia stali za to

evuliena
27. okt 2007

Ja sa tiež pripájam ku gratuláciám...
Vôbec sa mi nechce ísť spať, behám od Alexka k manželovi,ktorý má teplotu a obskakujem ich celý deň...
Takto som si koniec tehotenstva nepredstavovala...no čo už, nech sa vyliečia, kým sa maličká narodí. Len dúfam,že aj manžel nemá zápal pľúc ako Alexko. A hlavne dúfam, že to nechytím od nich aj ja. Toľko bacilov v byte

martina46
27. okt 2007

Prisla som na to, ako sa naucit predychat kontrakciu. Dnes som si tresla laket o operadlo a strasna bolest, ved to urcite poznate, som tu skuvinala a manzelovi hovorim, ze ktovie, ci je to pri porode este horsie. A ked to uz ustavalo, uvedomila som si, ako som pri tej bolesti zadrziavala dych a vtedy ma to napadlo. Vlastne si mozem tak cvicne trieskat laket (alebo aj koleno nie je zle) a ucit sa pri tom dychat... 😖 😅
co poviete, ma to zmysel?

uznetusim
28. okt 2007

Dobré ráno 🙂 . Jajuš, Evulienka ďakujem za gratuláciu😉 . A mužík je februárový 😉 . Tak aspoň niečo máme aj na inokedy. 😀 Jajuš a kedy plánuješ tretie? Či neplánuješ a nechávaš na náhodu? To len pre inšpiráciu... 😀 Evulienka, nech sa ti vyliečia čo najskôr tvoji muži a ty to nechyť od nich, veď nemusíš mať všetko. 😀 Martina46 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - ale inak áááááno - je to horšie pri kontrakciách....som ťa dúfam potešila.... 😀 😀 😀 😀 , ale sem tam si môžeš ruku tresnúť - i keď to je prejav sado - maso, nie? 😀 😀 😀 😀 . No a teda teraz ,,múdra" rada - hlavne dýchať potom a nie zadržiavať dych.....to bola rada od tej čo zadržiavala chichi. Idem sa hodiť do sprchy. Ahojte

julova
28. okt 2007

este dodatcne UZNETUSIM - vsetko naj k narodeninkam 😉...nech sa Ti praje co si splnis 😉 🙂 😉....aj ja chcem mat tolko co Ty 😝 😀

martina - dobry navod na predychavanie 😀 😀...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre