Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

ella_joy
10. jan 2011

@lu ahojky Lu, v prvom rade gratulujem k miminku 🙂 Mozem sa spytat, ci si mala toho dokyho zaplateneho, ci si prisla do porodky na 'blink'. Ja nad tym silno uvazujem, ze pridem bez 'zazmluvnenia'..si hrdinka, ked si isla 'na ostro' bez epi. Ozaj, a ako je to s navstevami, iba v urcene hodiny na chodbe, alebo sa da aj na izbu (ja urcite chcem nadstandard, ak bude k dispo). Dakujem.

vladimira32
10. jan 2011

Ahojte baby, 17.1. idem na kontrolu ešte k mojej gyn. Potom už budem navštevovať pôrodnicu, kde pôjdem rodiť - Kramáre. Chcem sa opýtať, na akom tel. čísle a ako sa mám objednať na poradňu, mám sa objednať hneď aj na ultrazvuk alebo mi to povie lekár.
Ďakujem

sunny1112
10. jan 2011

@zusika @ella_joy s navstevami je to tak, ze na izby nemozu ist, ale mozes si zobrat babatko so sebou za navstevou, ja som vzdy maleho brala len v perinke🙂 a co sa tyka navstevnych hodin, tak mozu za Tebou prist aj mimo nich 🙂

papty
10. jan 2011

@p4 ďakujem 🙂

p4
10. jan 2011

@vladimira32 ahoj. ja som sa prave dneska objednavala a vsetko v pohode. zavolala som na cislo 59542423, sestricka sa opyta v ktorom si tyzdni a da ti termin. len sa jej spytaj ci sa mozes rovno objednat aj na monitor a ona ti aj povie kedy je najlepsie,lebo s monitorom potom ides do poradne. cislo je 59542583. mne povedala,ze sa nemam objednavat na stredu,lebo v tedy je tam vela mamiciek. takze monitor mi dali vo stvrtok a poradnu v piatok. 🙂

p4
10. jan 2011

@lu ahoj. ja idem ku nemu v piatok do poradne,tak som rada,ze si s nim bola takto spokojna. aspon budem menej stresovat. :D

lu
11. jan 2011

@ella_joy ahoj dakujem. 🙂 nemala som ho zaplateneho, mala som stastie. bol mily vsetko vysvetlil a dobre ma zasil 🙂 mala som len mm pri porode. u mna isiel porod dost rychlo, na porodnici sme boli cca 3h kym sa maly narodil. 5dni som prenasala a tak som mu dohovarala ze nikam nejdem kym nebudem mat pol cesty za sebou- cize 4-5cm otvorena a posluchol 😀
navstevy na izbu nemozu. chodila som s malym na chodbu. ale nadstandard ma vyhodu ze si tam mozes sadnut a aj polozit babo na pult. na standarde su len stolicky, cez navstevne hodiny je vzdy natresk, tak nakoniec manzel chodil bud pred alebo po nich, nebol problem, niektore baby mali navstevy aj doobeda ale ja som nechcela lebo vzdy niekto chodil a cosi chcel alebo bolo treba. sestricky boli zlate, bezproblemov 🙂
drzim palce

lu
11. jan 2011

@p4 tak drzim palce. 🙂

vladimira32
11. jan 2011

@p4 ďakujem pekne za tel. čísla, zajtra idem objednať.

sirael
11. jan 2011

Ahojte, chcem sa spytat, ci mate niektora skusenost s platenim epiduralky teraz v januari...
Ja som bola na pouceni u anesteziologa uz 22.12.10, ale kedze cez Vianoce neboli peniazky, tak som to isla platit az dnes. Na potvrdeni od lekara mam sumu 106 eur a dnes pani v pokladni (neskutocne arogantna osoba) odo mna chcela 150eur, nakolko sa od januara vraj zdrazovalo. Tak som sa jej spytala, akoze preco mam platit tolko, ked na papieri od lekara mam sumu 106. Neskutocne arogatne ma odbila, ze to nie je jej vec, ze ona ma svoje predpisy a hotovo. Nepoviem, keby som mala na potvrdeni sumu 150, tak dobre, ale nie takto. Povedala mi, ked sa mi nepaci, mam sa ist stazovat inam a potom ma doslova a dopismena ignorovala. Az som sa neskutocne znechutena a nastvana otocila a odisla. Neriesili ste niektora z Vas podobnu situaciu? Mne pride strasne nelogicke platit sumu o 44eur vyssiu, ako mam na potvrdeni od lekara...... A nepride mi to ani velmi legalne.....pytat viac, ako je na potvrdeni, ktore je stale aktualne a ktore stale plati..... Neviete poradit, ako to riesit?

maznacik007
11. jan 2011

@sirael pokial by si zaplatila EPI do 31.12. tak by si platila 106 Eur, preto ti dali na to potvrdenie aktualnu sumu v case poucenia. Od noveho roku ale zvysovali ceny za EPI na 150 EUR takze uz musis zaplatit tuto sumu.... uz sa to pisalo aj v inej teme ze aby si kocky vyplatili EPI este v minulom roku... niektore aj v 6 mesiaci si uz vyplacali EPI

sirael
11. jan 2011

@maznacik007 Mne to pride hrozne nelogicke, ked je na papieri suma 106,-eur, platit sumu 150,-Eur. To je jednoducho proti logike.....

maznacik007
11. jan 2011

nuz nenarobis s tym nic je to nadstandartna sluzba.... skoda ze si si to hned nezaplatila.... ono tiez lekar co robil poucenie k EPI musel dat aktualnu sumu... mozno ta mohol upozornit ze nech to zaplatis cim skor.... takto zvysili cenu za EPI vo vsetkych BA porodniciach...

a bohuzial ta pani s tym naozaj nic nema... ona ma cennik a hotovo... jasne ze nema byt arogatna ale na druhej strane ona si zlizne vsetko to zle za to zvysovanie hoci defacto ona nerozhoduje o nicom..

sirael
11. jan 2011

@maznacik007 ja viem, mas absolutnu pravdu...🙂 keby som to vedela, samozrejme, ze to zaplatim okamzite, len o tomto som vobec netusila a na Vianoce bola kazda korunka dobra..... A tiez ma lekarka mohla upozornit, to je fakt.
A ine by bolo, keby ta pani so mnou rozpravala normalne, ale takyto arogantny pristup som nezazila velmi dlho a to cely zivot pracujem s ludmi....naozaj mi z toho vsetkeho bolo zle. Uz nech je PO a clovek nech ma pokoj so zdravotnictvom.......

tulina77
11. jan 2011

@maznacik007 nevies, zvysovali sa aj ine ceny, ako za nadstandard a podobne?

maznacik007
11. jan 2011

pokial viem este sa malo zvysit aj pritomnost otca pri porode ale neviem na kolko...
@tulina77

petrazav
12. jan 2011

ahojte chcem sa opytat, ako to je spritomnostou otca pri porode na kramaroch, muzi mm absolvovat nejake specialne skolenie alebo staci nahalsit ze mame zaujem? tiez sa chcem opytat ze kolko sa plati za nadstandard izbu a otecka pri porode, nech viem kolko peniazkov si mam pripravit 🙂 dakujem

zusika
12. jan 2011

@adinam vdaka za info!

miri.b
12. jan 2011

ahojte, chcem sa spytat, ked sa chodi do poradne pred porodom uz na Kramare, tak sa kazdy tyzden ide aj na monitor?

tanija133
12. jan 2011

@petrazav ahoj, otecko by mal absovlvovat psych.pripravu u Dr.Jandovej, ale ide to aj bez toho. Ja som sa rozhodla na posl.chvilu a nebol problem. Poplatok 16,60 sa zaplatil po porode. A nadstand.izba stoji na noc 16, 60 tiez...ak je vsetko ok, si tam 4 noci. No len teraz neviem ako je to, ci sa nezvysili tie poplatky vsetky.... 🙂

petrazav
12. jan 2011

@tanija133 dakujem velmi velmi pekne za info.

stanuskaa
12. jan 2011

@miri.b áno aj monitor sa absolvuje každý týždeň

miri.b
13. jan 2011

dakujem za info, ked som rodila maleho, tak som na monitore bola vlastne len pred porodom , ale to bolo v Ruzinove...
a chodili ste niektora do poradne aj so starsim dietatom, ja ho naozaj nemam kam dat, este poradnu si viem predstavit, ale monitor plus cakanie 😒

miri.b
13. jan 2011

pripadne chodil niekto do poradne aj na monitor v ten isty den?

fuzinko
13. jan 2011

@jankaa15

kto sú tí 2 lekári, ktorých si spomínala, že sa im treba vyhnúť, aby sme sa prichystali 🙂 dakujem

fuzinko
13. jan 2011

Ahojte buduce mamicky ajmamicky. Chcela by som Vas poprosiť, určite máte každa nejaké vlastne skúsenosti a urobili si preto svoj nazor, že ktorým doktorom sa radšej vyhnuť a koho by ste odporučali si zazmluvniť. Ja som počula veľa dobreho na MUDr.čunderlika, pružinca, prochádzku, planka, gaža....., ale chcela by som vediet kto je podľa Vas naj aj pristupom aj odbornostou, ked si ho uz mam zaplatit. velmi by ste mi pomohla, dakujem.

lolittka
13. jan 2011

@tulina77 dnes som bola na príprave s ockom, takže nové info :za nadštandard sa platí po starom, aj za ocka pri pôrode. zvýšila sa cena epidurálky- z tých sto aj dačo na 150 € ☹
som neskutočne rada, že som to zaplatila ešte koncom roka, to nikto neavizoval..

tulina77
14. jan 2011

@lolittka dakujem za info, epiduralku neplanujem mat takze zvysenie ceny ma sice prekvapilo, ale nevadi mi. To je dobre, ze ostatne ceny sa nezvysovali 🙂

zvedavec1
14. jan 2011

@fuzinko ahoj- mna odrodil Prochazka. Bol skvely- mala som vyvolany porod- 3 hodiny a mala bola v mojom naruci. Zasil ma tak,ze som uz druhy den normalne sedela. Odporucam.

lenka0283
15. jan 2011

Ahojte 🙂 prosim Vas mam taky problem...bola som u jedneho gynekologa a kedze iba zastupoval objednal ma inemu na cislo dveri 215..ibaze ja som bola chora a nemohla som ist a teraz neviem kto tam je a ake ma cislo aby som sa mohla preobjednat...nechodite tam niektora prosim? neviete ako sa vola a ake tam je cislo? dakujeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre