Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

petrazav
3. feb 2011

@zuna77 ahoj zuna dakujem velmi pekne za informcie, s oteckom sa na dany kurz chystame tak som velmi zvedava, ci to otecka povzbudi alebo skor sa zacne bat, lebo zatial sa na porod tesi, avsak neuvedomuje si co to znamena 🙂 tak som naozaj velmi velmi zvedavaaaa

jana776
3. feb 2011

@dendy1 Ahoj, ja som mala epi, sitie mi zacali bez lebo mali naraz tri urgentne cisarske a nemal mi kto prist dopichnut epi, tak to bolelo ako slak. No ale potom prisla anesteziologicka, dopichla a to uz bola parada, nic som necitila, iba tah...

zuna77
4. feb 2011

@dendy1 Ahoj dendy, vcera nam Jandova vravela, ze epiduralka zabera aj pri siti. Vraj citis, ze sa ti tam nieco robi ale nie je to take neprijemne, ako bez nej. Epiduralka vraj tlmi bolest tak na 50%.

fialka12
4. feb 2011

@dendy1 @petrazav Ahojte kočky, čítala som že sa v utorok chystáte na cvičenie k Jandovej, ale v utorky cvičenia nie sú, iba pond., streda a štvrtok. A je dobre sa u p. Jandovej nahlásiť. V utorok je o 11 prednáška k dojčeniu, aspoň tak som ja informovaná. A poučenia oteckov, ktorí chcu byť pri porode sú Po,Str.,Štv.,Pia., o 9.00. Ak sa mýlim tak niektoré, kočky ma určite opravia. Tak len aby ste nešli niekam zbytočne🙂

dendy1
4. feb 2011

@fialka12
@petrazav ahoj, ja som sa pomýlila, cvičenie mám na stredu 😀 hneď som si to poznačila do diára, ale v hlave som mala ešte to utorkové stretnutie 😀

vladimira32
4. feb 2011

Ahojte babule, chcem sa spýtať, koľko ľudí môžem mať pri pôrode? Lebo môj priateľ a sestra sa nevedia dohodnúť, kto bude pri mne. 🙂

kamilka22
4. feb 2011

@miri.b Treba tam volat pred osmou rano, potom uz nedvihaju.

kamilka22
4. feb 2011

Inak baby, ja mam doma 2 deticky. Syn mal teraz rok. Rodila som na Kramaroch, v ten den mali 13 cisarskych rezov a 7 klasickych porodov. Bol tam frmol, ale boli fakt profesionalny, sestricky pomahali kde sa dalo. Podla mna vyborny pristup. A nebojte sa, da sa to vydrzat aj bez EPI. Lezala som na nadstandarde, a nelutujem vobec tie peniaze. Niet nad to mat komfort vlastnej kupelne 24 hodin v kuse, specialne po porode. Drzim Vam palce!

dendy1
4. feb 2011

@vladimira32 len jedna osoba ako doprovod. ( na Kramároch)

monika0001
5. feb 2011

týždeň som ležala na kramároch a teda po príchode domov som váhala či tam ísť aj rodiť...
ale nakoniec asi idem.. kam inam???

bosoriak
5. feb 2011

@dendy1 EPI si urcite dam len kvoli sitiu. Ja som kontrakcie citila vsetky, ale samotny porod a sitie vobec. A dobre bolo, ze som poprosila sestricku, aby mi ten kateter nechali a potom mi prvu noc dopichli EPI este a aspon som sa vyspala bez bolesti.

petrazav
6. feb 2011

@monika0001 monika a mozes prosim napisat preco? Dakujem

zusika
6. feb 2011

@petrazav - ono ked je clovek niekde dlhsie zacina do veci vidiet viac ako by chcel Ak zena pride iba odrodit a po 5 dnoch stastna s babatkom odchadza je to ine ako ked tu lezi 1,2 tyzdne ci mesiac pred porodom a vidi ten chaos Kazdy lekar povie nieco ine pricom nepozna tvoj stav Idealne by bolo keby 1 lekar mal len svoj okruh pacientov a tomu sa naplno venoval Potom sa nestane ze jeden ta sem prijme kvoli hroziacemu predcasnemu porodu a druhy ta ide posielat domov lebo ti vlastne nic nie je a potrebuju uvolnit lozko (priklad @monika0001 s ktorou som tu pobudla,resp.ktora ma tu nechala ;) )

monika0001
6. feb 2011

@zusika - mojka ale vieš, že by som sa rada ku Tebe vrátila 😀

@petrazav - Zusika to napísala super... problém je ten, že môj doki ma tam poslal a doki v nemocnici, že načo som tam.. ako ale sestričky sú supernéé.. až na jednu sekeru 😀 😀

aduskatt
6. feb 2011

@zusika velka pravda.ja som si polezala vic ako dva mesiace, sice pred par rokmi, ale podla tvojho prispevku, vela sa toho nezmenilo

swetlana
7. feb 2011

baby ,bol niekto na Kramaroch aj mimo štandardu ci nadštandardu?

anjelik3
7. feb 2011

Ahojte babenky, ktorá z Vás sa chystá rodiť na Kramároch teraz vo februári? Aké sú vaše pocity ako prvorodičky? Nájdu sa medzi vami aj také bojovníčky ako ja, čo sa rozhodli rodiť bez epidurálky? 😅

ka3na
7. feb 2011

@anjelik3 ahoj. ja mam termin teraz vo februari, idem na kramare. epiduralku si nedavam ani lekara si nezazmluvnujem. mame priblizne rovnaky termin, tak sa mozno uvidime 🙂

vladimira32
7. feb 2011

@anjelik3 aj ja idem rodiť na Kramáre a takisto bez epidurálky, chcem si porod naplno užiť a vyskúšať aké to naozaj je . Lekára si tiež nezazmluvňujem, jediné, čo si zaplatím je nadštandart ( to mi poradila jedna sestrička na pôrodnickom odd. ). Lebo obyč. izby sú ževraj v katasrofálnom stave. 🙂

anjelik3
7. feb 2011

@ka3na Ahoj, ani ja si nedávam epidurálku a nezazmluvnila som si ani lekára, a tiež rozmýšľam, že si zaplatím nadštandardnú izbu, teda takú, kde sú dve žienky na izbe...existuje vraj aj taká izba, tzv. menší nadštandard, kde sú tri babenky a izba má aj vlastné sociálne zariadenie, ale taká izba je vraj jedna jediná na celom pôr. oddelení (8. a 9. poschodie), tak neviem, či sa mi ujde...no uvidíme...každopádne budem rada, ak sa stretnem - či už s tebou, alebo s Vladkou (príspevok nižšie)...držme si palce! 🙂

vejkadu
8. feb 2011

ja som rodila 11.1. a teda ak je tam taký nátresk stále, čo vraj je (minulý týždeň sme boli dať malú očkovať) tak môžete na nadštandart zabudnúť. polka 8 poschodia čakala kým sa uvoľnia izby vrátane mňa a spolubývajúcich. až sme si nakoniec zvykli 😝

ka3na
8. feb 2011

@anjelik3
@vejkadu hej hej, citala som uz viackrat, ze je tam stale natresk. ja som na kramaroch lezala mesiac este v septembri a aj vtedy bolo takto plno. vtedy sme s babami hladali kluc, podla ktoreho umiestnovali na nadstandard, ked sa tam uvolnilo miesto. vsimli sme si, ze uprednostnovali tie, ktore mali zazmluvneneho aj lekara. ja by som samozrejme tiez chcela ist na nadstandard, ale ked sa nebude dat, tak to tie styri dni nejako vydrzim, ked som to vydrzala mesiac 😀

zvedavec1
8. feb 2011

No baby..odvazne ste 😉 Aj ja som bola..ale epidural som si zaplatila a myslela som si, ze ked to budem vedeit vydrazt, tak vydrzim...a ked som tam bola, tak by som si dala pichnut aj 5 x, len aby to prestalo. Zial som bola z 2,5 - na 8 cm otvorena za 15 minut a nestihli....takze som bola napokon hrdinka. Ale mat tu istotu sa oplati.

anjelik3
8. feb 2011

@ka3na Úplne s tebou súhlasím, tie štyri dni snáď nejako vydržíme, ak by sa nedal zaplatiť nadštandard...podstatné je, aby sme boli fit pri pôrode, ak sa to dá tak povedať po toľkých dňoch ničnerobenia, hlavne v poslednom mesiaci tehotenstva...ale treba myslieť pozitívne.. 🙂

anjelik3
8. feb 2011

@zvedavec1 Mne zasa kamarátka povedala, že ak si už epidurál zaplatím, tak oň isto budem v hodine "H" žiadať, lebo predsalen - pôrod nie je bezbolestný...ale počula som od viacerých lekárov (a taktiež sa dočítala z múdrych knižiek), že epidurál neodporúčajú - môže to utlmiť kontrakcie tak, že prvorodička vôbec nebude vedieť, kedy zatlačiť, a veľa žien malo problémy po pôrode, čo sa týka účinku epidurálu...veď doposiaľ drvivá vačšina žien rodila bez epidurálu a zvládli to...tak sme na to predsa stvorené, aby sme to zvládli...🙂
Najnovšie neodporúčajú ani rodiť do vane, a pritom aký je to veľký boom z Ameriky alebo odkiaľ to sem došlo...Zasa netreba 100%-ne veriť všetkým novinkám...držme si palce! 😉

vladimira32
8. feb 2011

@anjelik3 moja sesternica pri prvom dieťati išla rodiť s epidurálkov a celý pôrod prespala, zosubidla sa len na kontrakcie, to si pár krát vzdychla a hotovo, zase zaspala. Ale po pôrode sa mohla zblázniť od bolesti, ako ju všetko bolelo. Pri druhom išla bez a konečne si to užila naplno. Sama mi odporučila, aby som išla bez epidurálky.

dendy1
8. feb 2011

Ahojte, dnes som sa objednávala na prvú poradňu na Kramáre - dali mi termín až na 18.2. ☹ a ešte sa mám pred tým objednať na CTG. Ale na tej klapke, čo mi dala ...258 sa mi ozvalo interné, vraj volám zle. Nemáte niekto prosím lepšie číslo na ktorom sa dá objednať? Oni sú do tel. taký rýchly, ani som sa nestihla nič opýtať. Treba doniesť na poradňu moč, - u môjho som nemusela nosiť nič. Ďakujem za rady od skúsenejších 😀

ka3na
8. feb 2011

@dendy1 ahoj. ked som sa ja objednavala na poradnu, tiez mi dali termin o viac ako tyzden. bolo treba priniest moc. na ultrazvuk ma objednaval priamo doktor, ked som tam bola na poradni. na monitor som sa objednavala sama. inak, podla toho co maju na stranke nemocnice su cisla na objednavanie na ultrazvuk 02 / 59 54 26 73, 02 / 59 54 21 94, tak skus tam 🙂

dendy1
8. feb 2011

@ka3na Ďakujem, skúsim.

snezienka07
8. feb 2011

Baby vobec sa nebojte porodu bez epiduralky. Tie bolesti sice nie su prijemne, ale daju sa zvladnut a hlavne netrvaju vecne. Tych par hodin, co sa stupnuju sa to da vydrzat. A ked porodite okamzite pride ulava a bolesti pominu. Ja som rodila dvakrat...pred 11 rokmi a teraz a vobec som o epiduralke ani neuvazovala a ani lekara som nemala zazmluvneneho. Najvacsim problemom je dostat sa na nadstandart nakolko je tam natresk. Celkovo je tam vela porodov a ked som tam ja bola, tak najskor nebolo miesto ani na klasickom oddeleni...skoro som spala na izbe cakateliek pri porodnych salach. Na nadstandart som sa dostala az po 2 dnoch intenzivneho vypytovania sa, kedy sa tam nieco uvolni.
Na izbe nadstandart som bola s babou co mala zaplatenu epiduralku aj lekara a dopadlo to typicky slovensky.
Epidural jej dali, ked uz pomaly rodila, lebo ked volali anesteziologicku, tak hned nemala cas a prisla az cca o 1.5 hodku a tak si skoro vsetko odtrpela a epiduralku jej davala uz v rozbenutych bolestiach a este jej nadavala, ze nespolupracuje...od bolesti a kvoli velkemu brusku sa jej tazko zohynalo a este k tomu nehybne sediet.
Lekar prisiel k porodu minutku pred porodom, co ked vsetko ide hladko je 1- max 5 minutova zalezitost. Potom sa este zena musi zasit...to trva podla toho ako je vela nastrihnuta a pod. Tak za toto dala tych ...260 EUR, ci kolko to presne je...Takze necakajte, ze ked mate zaplateneho lekara, tak bude okolo vas behat a kontrolovat vas a pytat sa ako sa citite...tak to na Slovensku nefunguje...sice jedine vtedy, ak ste velmi dolezita osoba, alebo niecia dobra znama.
Ale celkovo nemozem nic zle povedat. Bola som tam spokojna a ked pojdem rodit do tretice pojdem tiez na Kramare.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre