Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

luc771
28. jún 2011

@nemko
Dakujem 🙂 , ano poslem ti len mi hod do IP tvoju mailovu adresu.

adrianiiita
29. jún 2011

Ako ja neviem ale dnes sa mi zdalo že je nás tam dosť málo ... nabudúce už ani ja nebudem ... bo dnes mám termín a dr. mi povedala že ak neporodím do utorka tak v stredu môžem nastúpiť do nemocnice na príjem ... Trošku sa bojím toho vyvolávania pôrodu .. dúfam že porodím tento týžden ... ale zatial som úúúplne v poho tak neviem ... tak babenky držím Vám palce ... 🙂))

dankamat
29. jún 2011

@adrianiiita tak sa teda drž, nech to dobre dopadne. Takže dnes ideš na príjem????

adrianiiita
29. jún 2011

@dankamat dnes nie .. dnes som bola na poradni kde som sa dozvedela ten verdikt že ak do budúceho utorka neporodím tak budúcu stredu ráno idem na príjem ... 😒 ale pevne budem dúfať že tento týždeň to na mna príde ... i ked zatiaľ necítim žeby na mna išiel pôrod ... ☹

dankamat
29. jún 2011

@adrianiiita jaaaj, tak to dost ta nechali cakat - tyzden... vyskusaj nejake triky na urychlenie 🙂

adrianiiita
29. jún 2011

@dankamat však že skúúúšam a furt nič ... 😒

luppita
29. jún 2011

Ahojte. ja som prve babo rodila na kramaroch, ale teraz spekulujem nad ruzinovom prezmenu 😒 casu mam este habadej na rozmyslenie 🙂
@adrianiiita drzim ti velmi palce, aby to prislo spontane a nie vyvolavacky (ja mam paniku z tej cakacky na porod tam). U mna zabralo (3dni som prenasala) pravidelny sex (niekolko krat za den) z coho mal navacsiu radost drahy , vela vela chodenia po schodoch - dobrovolne som vencila psa a tepla sprcha na brusko, takto som si dala maraton cely den, na druhy den tiez a o 15tej prisla prva kontrakcia 🙂 drzim palce

adrianiiita
30. jún 2011

@luppita no však skúšam skúšam ... aj ja venčím psíka aj mám pravidelný sex ... ale tie schody sú pre mna nesympatické ale skúsim... by som bola najradšej keby sa to podarilo tento víkend ... :D... neviem ale umelého vyvolávania sa trochu bojím .. 😖

kajkape
30. jún 2011

ahojte, neviete mi poradit alebo dat link, ako sa pohybuju ceny na Kramaroch pri porode: este tam je pani Jandova na konzultacie-otec pri porode?, co stoji epiduralka, lekar pri porode a nadstandard? dakujem

adrianiiita
30. jún 2011

@kajkape ahoj ... no pani Jandová tam stále robí konzultácie otec pri pôrode a tie ceny: tak epidurálka stojí 150 euro, lekár pri pôrode tuším 262 a nadštandard 16,60/noc a otec pri pôrode tiež 16,60 ... 🙂

kviksina1
30. jún 2011

kajkape my sme boli vcera na prednaske pre otecka,je tam stale p.Jandova,otecko stoji 16,6 eura,epiduralka sa plati az 150 eur,lekar zazmluvneny vyse 232 eur a nadstandard dvojpostelovy tiez 16,6 eura.....

lillian
30. jún 2011

@adrianiiita mne pomohlo, ked som niekolko hodin hladkala brusko. Maly sa potom vypytal na svet. Asi sa uz tesil na ozajstne hladkanie ;)

dankamat
30. jún 2011

Baby, ktoré ešte len idete rodiť beriete si na Kramáre vecičky pre bábätko z domu, alebo dávajú len tie nemocničné košieľky. Neviem, či si mám nabaliť niečo alebo nie... ďakujem.

babo01
30. jún 2011

ja si beriem pre babo iba ciapocku a rukavicky,tie kosielky su podla mna prakticke-hlavne ked budu horucavy,a keby nieco,tak ti lahko niekto prinesie oblecko z domu.

luc771
30. jún 2011

@dankamat
ja si beriem okrem rukaviciek a ciapky aj pozticky a 2-3 body s kratkym rukavom, svagrina mi povedala ze nie vzdy boli vyprate alebo boli velke tu tiez niekto pisal tak len pre istotu, ved to zaberie minimum miesta, ale neberem ich hned mam ich zabalene az v taske ktoru mi manzel prinesie na druhy den na 600nedelie.

p4
30. jún 2011

@dankamat tam ti nikto nebude branit aby si babatko obliekla sama. ale davaju kosielku,alebo bodycko a + perinku samozrejme. aj masticku na ritku dostanes. vlastne ti stacia iba plienky, latkove plienky a obrusky na ritku.... ale ja som bola na nadstandarde,neviem ako je to na normalnom.

dankamat
30. jún 2011

@babo01 no ja mam BA 130km od domu a priatel bude tiez blizko BA, takze si to radsej hned nabalim - aspon zopar veci. 🙂
@luc771 @p4 ja mám tiež také bavlnené košieľky maličké, tak radšej si teda zoberiem tie, lebo tiež som tu čítala, že nie stále je to čisté a pod. A ten lieh na pupcek dostaneme, alebo aj to si mam kupit??? Lebo ako vidim na zozname dost veci nie je. A ja by som tiez rada nadstandard, ale jul je vraj tak napratany mamickami, ze to bude asi problem 😒

p4
30. jún 2011

@dankamat jasne,dostanes. aj vaticku na cistenie. je aj super,ze ked porodis,tak kym sa ti spusti laktacia dostanes pre babatko kolko chces glukozy...aby nebolo hladne a aby si si tiez pospala. a prvu noc mozes poziadat aby sa ti o neho postarali keby si bola moc unavena,ale toto som nevyuzila. inak,to je podla mna blbost,ze jul je napratany. co babatka si nevyberaju ci je teplo,alebo zima. 😀 ja som nemala problem. dokonca som mala spolubyvajucu co rodila hodinu predomnou a bolo to vecer o osmej,takze myslim,ze izieb je tam dost. neboj,ked oznamis,ze chces nadstandart a nebude volne,daju ta tam hned ako sa jedno miesto uvolni a to sa robi kazdy den. bez ohladu na to ci je sobota,alebo nedela. 🙂

vejkadu
30. jún 2011

Ahojte,

Ja už mám po pôrode skoro pol roka, ale napadla ma jedna vec. Baby, ktoré ste rodili sekciou, resp. neplánovanou sekciou v celkovej narkóze mali ste po operácii zavedené také vrecúško kam odtekala krv z rany? neviem ako sa to odborne volá 😝 , lebo ja som to nemala a potom som mala s hojením rany problémy. Neviem isto, či to má súvis ale podľa mňa aj hej. Chcem si vybaviť určité veci, mala som dobrý dojem z tej nemocnice aj z pôrodu ale pár blízkych ľudí mi povedalo, že keby som mala doktora zaplateného pár vecí by bolo inak.

Taktiež neviem, ktorá doktorka tam so mnou bola pred pôrodom a vlastne i počas neho. Na sekciu prišla primárka, ale bola tam ešte jedna taká mladá, tmavé vlasy a myslím, že mala taký blond melír. vlasy také polodlhé, bolo to v januári 2011. Bola milá, super neviete ako sa volá niektorá náhodou?

babulka123
30. jún 2011

@vejkadu ahoj . mna na kramaroch rodil dr. Valent a prednosta neviem presne uz ako sa vola {rusnak??? }.. mala som povodne planovanu sekciu ale nakoniec som rodila v noci urgentom lebo mi odtiekla voda, a bola som nadmieru spokojna. aj ked je to uz skoro 2 roky stale s usmevom spominam na porod, mam z toho len super spomienky. co sa tyka vrecuska, tak ziadne som nemala a rana sa mi rkaaasne zahojila, po 2 rokoch takmer nieje vidno ziandu jazvu .. takze neviem ci to ma alebo nema s tym nieco spolocne..

vejkadu
30. jún 2011

@babulka123 ahoj, no ja som totižto malá celú tu ranu podliatu krvou alebo to vlastne bola krv s niečím, vyzeralo to ako hnis a dosť to zapáchalo. ja som aj myslela, že je to hnis ale chirurg mi povedal, že je to krv...chodila som ešte skoro mesiac 3x do týždna k chirurgovi, kde mi tú tekutinu vytláčal a prevazoval ranu. dost nepríjemná skúsenost, čo sa tohoto týka a nehovoriac o bolestiach po porode, ale inak v poho. trosku ma mrzí, že som nezazila skutocný porod, ked uz ma nechali 14 hodín trápiť. a preco ti vlastne spravili sekciu, ked ti odtiekla voda? teda preco si mala plánovanú?

dankamat
30. jún 2011

@p4 takže bábätko je oblečené len v košieľke a zabalené v perinke? čiže dole má len plienku a ponožky, nič viac??? Aby som vedela čo si zobrať - zatiaľ som si nachystala 2 košieľky 😅

babulka123
30. jún 2011

@vejkadu uuuha to je neprijemne.. to nezavidim. ale neviem ci za to mohol ten sacok .. lebo hovorim ja som nic nemala.. najviac som sa bala vyberania stehov a to bolo za pol minuty vonku a teraz nic.. ani nejake ze velke bolesti som nemala.. viem ze uz skoro 2 tt po porode som nosila kocik po schodoch

ja som mala planovanu sekciu lebo som mala symfiziolyzu ci ako sa to vola.. rozpadavala sa mi lonova kost , mala som moc velku dieru na to aby sa to dala potom dokopy same.. takze "nastasite" mi povolili CS lebo dr. mi vravel ze porod by som zvladla ale potom tie bolesti ze to by len bol zaberak.. ked ma prijali som bola vraj na 5 cm otovorena.. ale ja som nemala ziadne bolesti nic.. proste ma v pondelok prijali ze v utorok budu rezat ale nasa Ninka sa rozhodla ze pondelok je lepsi a vypytala sa na svet o 5 min. polnoc.. heheheh

p4
30. jún 2011

@dankamat presne tak. iba kosielka,ponozky a perinka,ale v tej je taka jednorazova vlozka,takze o nozicky by som sa moc nebala a tu som citala,ze tie kosielky niesu vyprate ci co...a ja neviem,my sme mali dve a boli cistucke a vonave. ale tak ty rodis za chvilku...podla mna tu perinku ani nebudes potrebovat a to staci ked si prinesies par bodyciek a hotovo. popripade teda tie ponozticky a samozrejme rukavicky. a ak ti este mozem poradit,tak vsade pisu,ze tasku pre dieta staci ak otecko prinesie po porode. Tak to je tiez take otazne,preto ze ja som porodila o osmej vecer,maleho mi potom priniesli o jedenastej a hned nam sestricka ukazovala ako sa prebaluje a osetruje pupok,takze som nemala pre neho ani plienky,ani utierky. Nastastie spolubyvajuca bola Kramarova druhorodicka,takze mi ochotne pozicala. 🙂

babulka123
30. jún 2011

@dankamat no ak budete mat take horucavy ako ja pred 2 rokmi { 3.8} tak aj v tom mu bude teplo..Ninke som ja davala len bodynko s kratkym rukavom a ked sme boli na izbe tak som ju mala vonku z perinky a prikrytu len plienkou .. ked sme isli na navstevu tak som ju dala do perinky lebo to bolo lepsie ked ju chceli chytit, straaasne teplo tam bolo.. na noc som jej davala bodynko s dlhym rukavom a take tie poldupacky { nohavice } a ponozky..

babulka123
30. jún 2011

a npar. rukavicky tak to boli u nas hned nervy .. neexistovalo aby ich mala na ruckach.. tak mi kamoska hned ostrihala nechty malej nech sa neskriabe a bolo .. hehheheh

p4
30. jún 2011

@vejkadu a bola kucerava trosku? a mlada?

dankamat
30. jún 2011

@p4 no super, tak aspoň viem čo si ešte pribaliť do kufra 🙂
@babulka123 ďakujem vám za rady. Tak teda zoberiem aj krátky rukáv, ja som sa bála, či takému malému drobcovi v krátkom ešte nebude zima alebo čo 😖

p4
30. jún 2011

@dankamat jasne,celu maleho tasku. 😀

babulka123
30. jún 2011

@dankamat to zavisi od pocasia a hlavne od krpca.. uvidis.. hlavne prosim ta nepobliekaj podla "predpisov" ale podla zdraveho rozumu kedje vonku 35 stupnov tak aj malemu bude tepolo.. poooozor na prehriatie!!! prajem rychly a co najmenej bolestivy porod, a veeela radosti ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre