Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

dankamat
30. jún 2011

@p4 @babulka123 dakujem vam baby 🙂 snad tie materinske instinkty pridu hned po porode a uz sa nebudem tolko vypytovat 🙂 teraz este neviem co a ako 😝

vejkadu
30. jún 2011

@babulka123 juj skoda, že ti to takto dopadlo, inac by si mala mozno rychly a pekny porod.

@p4 mne sa zdá, že nebola kuceravá, myslím, že mala rovné vlasy také hnedé s blond pásikmy a mala v cope vlasy. ale mladá bola. ona mi pustila vodu a doktorka ju zvozila, ze preco ked som len na 3 cm otvorena a ked primarka odisla tak to tam riesili, ze ake blbosti porozpravala a pod. ale ku mne bola super.

babulka123
30. jún 2011

@dankamat kludne sa pytaj..

@vejkadu no pravdu povediac som rada ze mi SC spravili.. inak by som velmi veeelmi trpela.. a bolo by to len a len horsie aj pre mna aj pre malu .. takto som dokazala od zaciatku pri nej fungovat inak by mi hrozilo ze by som bola veeelmi dlho v nemocnici potom ..

p4
30. jún 2011

@dankamat len sa pytaj. aj sa som sa vela pytala a teraz sa citim jak vseved. 😀

p4
30. jún 2011

@vejkadu lebo ta moja mala tiez hnede vlasy a mladunka. Volala sa Mlynarova,alebo tak nejak. V tej chvili mi bolo jej meno suma fuk. 😀 inak,mne tiez pustali vodu na 4cm a to mi robil Jány. taky sexos gyndos na Kramaroch. 🙂 a rodila som na 7cm,takze neviem na kolko to robia.

p4
30. jún 2011

@vejkadu tak,Mlynarcikova sa volala. uz som si ju nasla.

vejkadu
30. jún 2011

@babulka123 myslela som to tak, že škoda že si mala tie zdravotné problémy, bez nich si podla mna mohla mat ,,dobrý´´ prirodzený porod.

vejkadu
30. jún 2011

@p4 a tvoja bola kučeravá?

p4
30. jún 2011

mne sa nieco mari,ze mala take jemne vlnky. hladala som ju na nete,ze ci nenajdem nejaku fotku,ale nic. ale podla mna tam nemoze byt tak vela porodnikov. Ved,chlapi dvaja, Zidzik a Jany + prednosta a primarka,potom taka mlada s melirom a kratsie vlasy ( to asi bude ta tvojaa,teraz som si spomenula) ale ta sa mi moc nepacila a potom ta moja + primarka.

p4
30. jún 2011

@vejkadu som ta neoznacila. 🙂

miamia33
30. jún 2011

ahojte maminy, mam taku otazku..z urcitych dovodov nebudem kojit nase druhe babetko ktore sa ma narodit za dva mesiace, a chcem sa opytat ci neviete ci si mam do porodnice-konkretne na kramare zbalit aj sterilizator, alebo ci mi tu flasku vysterilizuju tam sestricky..dakujem,

mvranka
1. júl 2011

@miamia33 to ti vsetko vysterilizuju mile sestricky na novorodeneckom 🙂

miamia33
1. júl 2011

@mvranka ahoj..a este stale su take mile.. 😀 😀 lebo pred tromi rokmi boli fajn.🙂 ci si to myslela ironicky..

kiwinka21
1. júl 2011

ahojtee..uz sa musim hlasit zase raz na kramaroch v predporodnej poradni..a chcem sa opytat ake mate skusenosti s mudr.ferakovou..ci mam chodit k dr.prochazkovi??k nemu som chodila aj pred troma rokmi.🙂 a este dufam ci su tam sestricky stale v pohode.. 😀 😀

vejkadu
1. júl 2011

@p4 chlapov je predsa viaaaac, ved Turkota, Čunderlík, Pružinec, Prochádzka, ten Oli či ako sa volá atď, atď. Pokiaľ viem, je tam predsa veľmi veľa lekárov.

p4
1. júl 2011

@miamia33 fakt su tam sestricky super. nic sa nezmenilo. 🙂
@vejkadu Cunderlik ano, Pruzinec ano. Ten Oli mal mna na poradni....ale nechcela by som aby ma rodil. bol taky trosku neohrabany.a moc mlady a pekny na to aby sa mi tam dole stural. 😀 ale skor mi islo o tie porodnicky,aj ked tam som asi tiez nejake vynechala. to ja som skor podla toho, ze kto sa pri mne vsetko vystriedal,kedze som na porodnom boxe bola dost dlho. 🙂

vejkadu
1. júl 2011

@p4 hej hej chápem, ja by som tiež nechcela krásavca pôrodníka. inak ten Pružinec ešte mňa odrodil 😀

p4
1. júl 2011

@vejkadu mna tiez. 😀 a mama ku nemu chodila este do tej starej budovy,co je ako sa ide na prijem,tak na zaciatku. 😀

emily3
1. júl 2011

@p4 ahoj aj mna rodila, stvrte, pred dvoma rokmi, teda skor mam pocit ze ma odrodila ta sestricka a ona tam mala dozor 😀 ... ale mala sa tlacila v pohode von, ze nemala tam co urobit.... no som zveava kto to bude tento raz...

babulka123
1. júl 2011

ja sm mala Valenta a nemozem na neho povedat ani jedno jediiine zle slovo.. a ked som tam lezala v 20 tt tak som mala ako izboveho dr. turkotu a ten bol uuuplne super..

vejkadu
1. júl 2011

@p4 to fakt? tak to je aká náhoda, hehe. ja ked som tam mesiac pred porodom lezala aj som mu to chcela povedat, ale bolo tam vela lekárov na vizite, tak som sa na to vyprdla. lebo ja som sa narodila o 2 mesiace skor, a mamine jedno bábo takto narodené už zomrelo, tak sa bála a on ju ukludnoval ze nebojte, taká baba z nej vyrastie. a vyrástla 😝 😀

p4
1. júl 2011

@vejkadu myslis ze by si pametal? ale je pravda,ze spolubyvajuca bola druhorodicka a ju si sestricky pametali,ze tam lezala. 🙂

p4
1. júl 2011

@emily3 piate??? waaau,to si dobraaa. 😀 ja som bola rada,ze prave ona. bola strasne mila a tiez si viac pametam tu sestricku. 😀 ale to preto,ze ona tam somnou bola a 4 hodiny sme ,,spolu,, dotlacali,lebo som sa vobec neotvarala. ale ked uz to islo,tak ona hned dobehla a bola fakt dobra. som citala vela clankov,aky su ti doktori neprijemny a tak a ona bola taka ,,ludska,, a tiez som sa dozvedela,ze jej otec je nejaky super chirurg a ona ku nemu chodila na staz,takze ma perfektne zasila.

dankamat
1. júl 2011

@p4 este ma nieco napadlo... ako je to tam s navstevami rodiny??? Lebo uz sa ma pytali, ze ci mozu prist a tak... aj ked hovorim vsetkym, ze nech nechodia radsej. Aj tak ma zaujima, ze ci zoberies babo na chodbu ukazat, alebo ako to tam funguje???? Lebo na chodbe mi to pride dost cudne...

p4
1. júl 2011

@dankamat na nadstandarte je rovno pred dverami pekna navstevna miestnost. je to posledne poschodie,takze sa tam ani ludia nepremavaju a je to tam pekne spravne,neboj. Kramare patria medzi BFH, takze si babatko mozes vziat von a ukazat a napriklad ja som to mala tak,ze v case ked som porodila tam riaditel zakazal navstevy kvoli epidemii,ale tam hore sestricky na to kaslali. bola za mnou mama,babka,otec a samozrejme moj drahy. ten bol za mnou dokonca kedykolvek sa mu chcelo. su tam sice navstevne hodiny,ale nikto to tam nedodrziava. 🙂 a DOKONCA sa mojej mame podarilo ist za mnou az na izbu. podplatila sestricku a ta ju pustila. 😀 (kavou a kolacom podplatila) 🙂

luc771
1. júl 2011

@dankamat
Ja dufam ze s navstevami nebude problem, my sme tam za svagrinou pri prvom synovcovi chodili do tej navstevnej miestnosti, to bolo celkom ok ale pri druhom synovcovi mala zaplatenu samostatnu izbu a to sme chodili za nou normalne na izbu, to bolo super tak by som to aj ja chcela aby manzel mohol byt pri nas na izbe a pobavit maleho kym si ja napr. umyjem vlasy najem sa a trosku oddychnem...ale kedze su tam len 2 take izby tak to je asi dost naivna predstava ze sa mi ujde 😒

dankamat
1. júl 2011

@p4 @luc771 no ja som povolila navstevu len mojim rodicom a samozrejme priatelovi - ostatnym radsej nie... uvidia potom, lebo nerada by som aby nieco od niekoho chytil.

lillian
1. júl 2011

@p4 Oli robí aj poradne? Rodil môjho prvého synčeka, a veľmi som bola spokojná.Pôrod bez problémov, a zašil ma tak, že ma rana nebolela ani na 5 sekúnd. 🙂

mvranka
1. júl 2011

@miamia33 nie, naozaj su stale mile, niektore milsie, ale vsetky su v podstate v pohode. ja som tam bola pred 2 rokmi a boli mile a akurat dnes nas pustili domov a aj teraz som bola spokojna 🙂

dankamat
1. júl 2011

@mvranka gratulujem k malej Laure, prebehlo všetko v poriadku??? Od čoho všetkého záleží, kedy ťa pustia domov? A bola si spokojná aj s izbou a so všetkým?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre