Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

mvranka
1. júl 2011

@dankamat jeeeej, dakujem 🙂 vsetko bolo v poriadku, porod bol rychly a krasny, mam z neho neobycajny zazitok (nikdy by som neverila, ze take nieco poviem o porode). Nastastie som sa dostala na nadstandard, aj ked je tam fakt plno, strasne vela porodov kazdy den. Co sa tyka sestriciek, tak maximalna spokojnost, aj na sestonedeli aj na novorodeneckom. 90% sestriciek som si pamatala este spred 2 rokov. No a od coho zavisi, kedy vas pustia domov? No tak zena musi byt v poriadku, po spontannom porode by mali pustat po 4 nociach, no a potom musia pustit aj babatko. Tam ide o to, aby nemalo zltacku - resp, aby bilirubin klesal a nie stupal a aby priberalo 🙂

milla11
1. júl 2011

@mvranka dakujeme za info a nech sa vam s babatkom skvele dari!!! My ostatne dufame, ze budeme mat tiez take stastie na porod 🙂

p4
1. júl 2011

@luc771 este budes rada,ze tam nebudes mat manzela a budete sa moct s babatkom zblizovat tie 4 dni. a neboj sa,na sprchovanie a jedenie budes mat casu a casu. babatko bude cely cas len spat a papat,takze sa tam este budes aj nudit. 😀
@lillian hej hej,robi. ja som ku nemu chodila a vdaka nemu som si 2 tyzdne naivne myslela,ze aky lahky porod budem mat,lebo moj maly mal vazit nieco cez 3 kila. (podla jeho ultrazvuku) ale realita bola uplne ina. trosku sa sekol asi o kilo a pol,ale nevadi. 😀 ja som ku nemu rada chodila.

kajkape
1. júl 2011

@adrianiiita dakujem, lebo ja som citala niekde na nete, ze nadstandard je 30 Eur/noc...v podstate tie ceny za tri roky ani nezmenili 🙂

luc771
1. júl 2011

@kajkape
33€/noc je cena ked chces jednotku izbu alebo ak chces byt na dvojke sama 😉

lillian
2. júl 2011

@p4 a mala si na mysli Oli=Elo? 😀

@mvranka tak to si ma potesila, dufam ze budu taki ustretovi a mili aj v lete . Kto Ta rodil?

p4
2. júl 2011

@lillian ano. Elo Obieromah..... 🙂

mvranka
2. júl 2011

@lillian preco by neboli? ved personal sa do leta isto nezmeni. mna rodil moj gynekolog - Dr. Valent, rodil ma aj pred 2 rokmi a je to ja moj gynekolog, takze cele tehu som chodila k nemu. este kvoli mojmu porodu ostal aj 12 minut dlhsie v sluzbe 😀 😀
neskutocny pristup, ale tak to mozno aj preto, ze ma pozna, ze som jeho pacientka. ale vseobecne si ho rodicky pochvaluju 🙂

dankamat
2. júl 2011

@luc771 33€ je za jednolozkovu... myslim, ze by ta na dvojlozkovej nenechali samu, kedze ich nie je az tak vela.

luc771
2. júl 2011

@dankamat
to je jasne, dvojlozkovu si mozes zaplatit len pre seba iba ked nie je naval 😉

dankamat
2. júl 2011

@luc771 a čo ešte nič??? žiadne príznaky??? sa ti to kráti 🙂

luc771
2. júl 2011

@dankamat
no dnes som behala s muzom cely den po obchodoch, ze nech teda mame pohyb ale maly to zjavne nechape a nechce sa mu uracit 😒 termin mam v utorok, ked nic tak v stredu pojdem asi cvicit na kramare, poradnu mam az v piatok...
V noci zo stredy na stvrtok som mala uz taky pocit ze by to aj mohlo prist, zobudila som sa zopar krat na menzesove bolesti k tomu brucho ako kamen ale vo stvrtok cez den sa to zasa ukludnilo a odvtedy mam len tvrdnutie ale bezbolestne a nie kazdych 10min ale nepravidelne, ked lezim tak mi brucho netvrdne skoro vobec iba v noci 3-4x 😒 ...

sandy5
2. júl 2011

@luc771 no musis to malemu vysvetlit 🙂 ja budem rada ked tie 3 tyzdne este zvladnem, posledne dni ledva fungujem

luc771
2. júl 2011

@sandy5
no uz ale neviem ako aby to pochopil, malinikovy caj pijem kazdy den k tomu horuca sprcha + masaz bruska, skacem na fitlopte, este aj manzelske povinnosti som si plnila a stale nic 😀

milla11
3. júl 2011

@luc771 Ahoj LUC, my mame termin v stredu a tiez sa nas maly cloviecik v brusku netvari, ze by sa malo nieco diat...tak uvidime. Opatrenia zatial nerobim ziadne - len kazdy den prechadzky a cvicenie. No asi sa nasim malym v brusku paci 🙂 , co je ok, len asi ziadna si neprajeme umele vyvolavanie. Este posielam 1 otazku do IP. Drzim palce. Pekny dnik. Lu

vysocanka0107
3. júl 2011

@luc771

Ahojky dlho som tu nebola, ako pozerám tak sa maličkému veľmi nechce 😀 Som myslela, že už to budeš mať za sebou a že nám napíšeš nejaké aktualitky 😒 tak držím palčeky.

luc771
3. júl 2011

@vysocanka0107
Ahoj, dakujem ti si zlata, no ako vidis stale nic, ale do terminu mame este 2 dni tak snad to stihame 😉

sandy5
3. júl 2011

@luc771 mozno caka na lepsie pocasie 😉

lucia1974
3. júl 2011

ahojte tehulky chcela by som sa zapojit , ma niekto skusenosti s dr. kleskenom ? mam v plane rodit na kramaroch.

dankamat
4. júl 2011

@lucia1974 ahoj, ja som mala česť s Dr. Kleskeňom už 3x - nie je to môj doktor, ale on bol pri mojom ultrazvuku ako ďalšia odborná pomoc a raz mi ho dokonca robil on sám. Je to veľmi milý, ochotný a vtipný pán a ako doktor je skutočne odborník a vie mamičku super povzbudiť. 🙂

adrianiiita
4. júl 2011

caute baby chcem sa spýtať či má niekto skúsenosť na kramároch s vyvolávačkami ... že či ich dajú v ten deň ako nastúpim alebo počkajú až na druhý deň ... bo u mna to zatiaľ na pôrod nevyzerá a tak je zrejmé že v stredu teda nastúpim .. dakujem .. 😒

lucia1974
4. júl 2011

@dankamat ja som tu o nom dost citala a nepisu tu moc pekne veci. ja k nemu chodim a som celkom spokojna, len som zacala mat pochybnosti ked tu pisu inak. ale dakujem potesila si ma.

dankamat
4. júl 2011

@lucia1974 niekedy sa neoplati vela citat....kazda ma ine skusenosti a Dr. je tiez len clovek - ma svoje dobre aj zle dni. Kazdy dokaze byt neprijemni, ale ked si sama spokojna, tak nerozmyslaj... ked ta sklame - vymenis 🙂

lucia1974
4. júl 2011

@dankamat no hadam ma nesklame chodim k nemu od zaciatku a koncom augusta mam termin, tak dufam ze to bude ok hlavne nech mam malu zdravu. dik

amy25
4. júl 2011

ahojte baby.
nie som z bratislavy, a nedávno som sa dozvedela ze budem musiet rotit na kramároch, koli tomu, ze malá ma problémy. Mala som dohodnuté stretnutie s dr. čunderlíkom, ale ten bol akurát po službe a nebol tam vtedy. Na chodbe som stopla jedného doktora a ten mi akurát do papierov napísal ze mám príst na oddelenie 2 tyzdne pred pôrodom. To bolo všetko. Máte niektorá podobnú skúsenosť?

neviem co mam teraz robit.
Chcem aby bol pri pôrode aj manžel a čítam ze musí íst niekde na poučenie. Tiez cítam ze mesiac pred pôrodom sa chodí do poradne uz do pôrodnice. Ale mne nič také nekázali. Tak fakt neviem co mam robit?
poraďte mi prosím.
Neviem ani nič ohladom epidurálky, či treba ist predtym na konzultácie a pod., neviem co si mam doniesť.
Okrem toho mam alergiu na nejaké veci.
neviem ci stací ak sa o tom porozprávam s nimi ked tam nastúpim. Bojím sa aby nebolo neskoro.

U nas v porodnici som sa o vsetkom informovala a predpôrodných kurzoch ale kramáre fungujú (aspon podla toho čo čítam) úplne inak.

emily3
4. júl 2011

@amy25 jeej aj ja mam termin 6.8.
myslim ze je to uz neskoro dva tyzdne pred, ked mas rodit na Kramaroch....urcite by som to nenechala tak.

su tam ordinacie, ktore maju na starosti mamicky v poslednom mesiaci teho...to je od toho 36tt, chodi sa tam raz za tyzden, na monitor a poradna....
poradna pre tehotne 02 / 59 54 27 94 (sestricka objednava, skus zavolat a povedat ze mas rodit na kramaroch a si v 36tt...)
kontakt na monitor ( CTG): 02 59542583
pripravana porod a priprava oteckov " ma nastarosti dr. Jandova, najlepsie je jej napisat mail, dost skoro nan odpoveda... katarina.jandova@kr.unb.sk

drzim ti palce a mozno sa tam stretneme 😉

dankamat
4. júl 2011

@amy25 Ahoj... ja som dopadla tiež podobne. Môj Dr. zistil nejaký problém a hned ma poslal na Kramáre, že tam bude lepšie aj rodiť. Ale bola si tam nejakom vyšetrení aspoň??? Lebo ja som isla na 8. poschodie na ultrazvuk - tam maleho pozreli co je s nim, aky problem a pod. A od 36. tt tam musis chodit aj do poradne. Vyber si nejakeho doktora a objednaj sa na poradnu a rovno aj na utz, ak su problemy, aby ta pozreli. Akonahle som presla do starostlivost Dr. na Kramaroch, k svojmu gynekologovi uz nechodim do poradne. Ja tiez nie som z BA a mam to 130km do BA a chodim tam kazdy tyzden do poradne a dali mi moznost, ze ak sa budem otvarat a podobne, tak mozem ostat aj skor hospitalizovana. Ale musia ta pravidelne sledovvat - tak si to skus takto vybavit.
A urcite sa musi "problem" riesit teraz a musis byt pod dohladom co a ako sa vyvija, nestaci pred porodom ako pises - mohlo by byt neskoro. Asi ta tvoj Dr. tam neposlal len tak pre nic za nic. Co najrychlejsie si zajednaj doktora na poradnu a hned vsetko povedz. Najlepsie by vsak bolo, aby ti tvoj doktor dal odporucaci listok, ze preco ta tam poslal a pod.

p4
4. júl 2011

@amy25 ahoj. napis mail tejto pani katarina.jandova@kramare.fnspba.sk to je psychologicka pre Kramare o to ona robi ten pohovor,ked chces mat partnera pri porode. objasni ti aj vsetko ohladne epiduralky a cokolvek na co sa jej opytas. inak do poradne na Kramare by ta mal poslat tvoj dr. teda,on by ti v 36tt malpovedat,ze mas zacat chodit tam kde budes rodit a potom si tam staci len zavolat,popripade odskocit. ale ale bude lepsie ak najprv napises ten mail a pani Jandova ti aj da termin kedy tam mas za nou prist.

dankamat
4. júl 2011

Ja dnes fakt predýchavam 😒 zátka zmenila farbu - najprv ružová, potom hnedá, už som mala aj trošičku krvi.... bruško tvrdne ešte nepravidelne a niekedy dostanem taký kŕč v podbrušku, že neviem čo si o tom myslieť a potom to zase prejde. Čakám do večera čo so mnou bude, ale večer to býva ešte horšie. Možno ma už čaká cesta do BA. Kufor som pre istotu skontrolovala - mám všetko 😀

nelle
4. júl 2011

@dankamat Neboj sa 🙂 mne odišla zátka keď už som mala také riadne bolesti, kontrakcie cca. každých 6 min. Ono je to individuálne..ale radšej ísť skôr ako neskoro.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre