Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

emily3
4. júl 2011

@dankamat tal drzim palce....mozno to uz zacina 😉 a radsej tam prist skor ako nestihacky

dankamat
4. júl 2011

@emily3 no ked neviem, ci nepojdem zbytocne... ked som zmatena z tych kontrakcii - neviem ci uz su skutocne, alebo falosne ci ake.... bolesti uz mam dost, trosku som aj krvacala -ale to len trosicku.... neviem ci mam bezat alebo co. Nejak sa mi to este nezda.

emily3
4. júl 2011

@dankamat amas pravidelne kontrakcie? ako daleko to mas do porodnice? pomaha ti sprcha ze ti to prejde, alebo je to silnejsie?

emily3
4. júl 2011

@dankamat no prvych dvoch mi odtiekla voda..a mala som uz kontrakcie tak to bolo jasne..pri tretom som predychavala cely den, uz som myslela ze pojdeme, deti u babky, taska nachystana a do vecera to preslo ....a pri stvrtej mi zacali kontrakcie, bola som v tom ze su to poslickovia, ale potom to uz bolo pravidelne po 20 min a bolestivejsie a interval sa skracoval....vodu mi nakoniec pustali az na sale.... takze kazdy porod iny....

dankamat
4. júl 2011

@emily3 vies ked ani neviem ci su to skutocne kontrakcie.... brusko tvrdne, silnejsie menstruacne bolesti a bolest krizov...... a teraz mi zacal akoby trosku krvavy vytok - uz to nie je ako zatka,ale ako ked mi zacina menstruacia, take slabucke... a mam dost silne tlaky dole, ale nie stale...

emily3
4. júl 2011

@dankamat no teoreticky by ti to uz mohlo zacat.... ak si nie si naozaj ista tak skoc do porodnice, tam ta pozru ale pocitaj tym ze si ta tam uz nechaju.... alebo este pockaj doma chvilu a sleduj kontrakcie a ked sa budu skracovat a budu silnejsie tak je to jasne....a moze to ist aj do krizov....brucho, krize.....to su kontrakcie...
sice krvavy vytok, je to krv, alebo take ze voda zmiesana s krvou, moze ti pomaly odchadzat plodova voda....

dankamat
4. júl 2011

@emily3 no sledujem to sledujem.... veru nie je to cista krv ako menstruacna, ale taka akoby vodava ako pises. Vies ja som z okresu LV, ale rodit chcem radsej v BA, aj ked nemam doktora zajednaneho a tak. Vies mi poradit keby som isla teraz do BA na Kramare, ze ako a co??? To mam ist na pohotovost, alebo kde mam ist...

emily3
4. júl 2011

ak chces na Kramare, tak dole na pohotovost na prijem, tam povies alebo mm ze ides rodit a necakajte pred ordinaciou, normalne zaklopte a predbehnite sa...necakajte...., a oni ta poslu na deviate poschodie do porodnice...to neva ze nemas lekara, postara sa o teba ten kto ma sluzbu... 😉 drzim palce

dankamat
4. júl 2011

@emily3 a tam je gynekolog aj, alebo to je len klasicka pohotovost??? toto nejak neviem.... som necakala, ze to takto pride... ale do rana asi nevydrzim.

emily3
4. júl 2011

@dankamat nie gynekolog tam nieje, je to normalna ordinaia interne...ale ked povies ze rodis...oni si vypytaju karticku od teba, vypisu papiere a zavolaju na sal ze ta tam posielaju...a potom vysetrenia uz na sale....

dankamat
4. júl 2011

@emily3 ok dakujem pekne... asi pojdeme teda.

emily3
4. júl 2011

@dankamat
drz sa 😉

emily3
5. júl 2011

@dankamat tak asi to mas uz za sebou... 😉 sme zveave na infosky 😀

emily3
5. júl 2011

@dankamat jeeej gratulujem, tak si to stihla.....tesim sa s tebou 😀 😀 😀

sandy5
6. júl 2011

@dankamat gratulujem 🙂 daj potom vediet viac

vysocanka0107
7. júl 2011

Ahojte baby, teraz som volala na Kramáre, pretože od budúceho týždňa tam mám nastúpiť na tie poradne... Tak som tam zavolala na toto č. 02/59542794 a tam mi pani povedala, že sa mám najskôr nahlásiť na monitor(ale nemôžem sa tam dovolať) a potom ním zavolať v pondelok alebo utorok a tam ma k niekomu priradia na poradňu! Chcela som to mať v jeden deň 😖 ale asi z toho nič nebude. Ja som myslela, že najskôr pôjdem na poradňu aj vy ste to takto mali?

emily3
7. júl 2011

@vysocanka0107 ahoj, ja som tam bola osobne minuly tyzden a tiez ma poslali najskor na monitor, ten mam dnes..takze tam za chvilu idem a potom ze ma niekam pridelia..tak anineviem ci dnes budem mat tu poradnu....inak by to mohlo byvat jeden den, stale nas prehanaju.... 😒 ..ja si vzdy musim vybavit opatrovanie ratolesti......

vysocanka0107
7. júl 2011

@emily3
Pozerám, že máš termín 6.8. ja mám 8.8. takže to sa možno stretneme 😀 No veď to, že nás stále len preháňajú. Ja sa tiež tam objednám asi až v pondelok na tú poradňu asi osobne, pretože v pondelok by sme mali ísť p. Jandovej na tú psychofyzickú prípravu aj s priatelom. Lebo dovolať sa tam je umenie 😒 To som zvedavá ku komu ma pridelia, radšej by som išla asi k nejakej ženskej.

vysocanka0107
7. júl 2011

@emily3
Prosím ťa a kde nájdem ten monitor?

kviksina1
7. júl 2011

@vysocanka...........ak tam pojdes v pondelok,chod tam este pred tou prednaskou,sestricka tam je a povie ti,co dalej,lekar tam chodi az po deviatej...bud ta objedna,zoberie alebo posle do inych dveri

sandy5
7. júl 2011

@vysocanka0107 ahoj, monitor je na prvom poschodi tam kde su aj poradne skoro az na konci chodby. Na dverach je napisane Kardiotokograf. Najlepsie je sa tam objednat osobne. Ja som mala tiez problem sa dostat niekam do poradne a nakoniec ked som sa objednala na monitor dali mi v jeden den aj poradnu. Tak mozno aj ty budes mat stastie 🙂

emily3
7. júl 2011

@vysocanka0107 bola som tam na monitore, ze objednana na 10...ledva som tam dofrcala, ale vyzera ze beru tak kto pride..beru dve naraz....tak som tam cakala...zobrala ma az po poljedenastej...a potom poslala do dveri 217... tak som tam zaklopala, taky maldy dr. tam bol, urobil mi poradnu.... ze na porod to nevyzera ani zdaleka..no vsak mam este cas .... a mam prist o tyzden, ale nepovedal o kolkej....tak som sa znova prihlasila na monitor..vo stvrtok rano a zbehem zase do tych dveri...no dufam ze tam bude....

lillian
7. júl 2011

@emily3 na monitor ta objednali o kolko dni? Ked si zajtra zavolam, co mozem cakat... 😅

vysocanka0107
7. júl 2011

@lillian

Ja som tam dnes volala a budúci týždeň v piatok už som objednaná, určite budúci týždeň ťa objednajú. Teraz nás musia monitorovať, každý týždeň. Treba povedať v kolkom týždni si a kedy máš termín.

vysocanka0107
7. júl 2011

@emily3

Takže hned ta poslali aj na poradnu? a nepotrebovala si so sebou moč a ísť na nejaké odbery. Stačí tam len tak prísť? Takže bolo zbytocne sa objednavat na nejaku hodinu 😒

vysocanka0107
7. júl 2011

@sandy5
A koho ti pridelili, ktorého lekara? Dufam, ze aj mne sa zadari v jeden den 😀

lillian
7. júl 2011

@vysocanka0107 viem, ze kazdy tyzden budem chodit do poradne, len sa chcem (teda moj manzel) zariadit kvoli strazeniu starsieho. Tak som chcela vediet, kedy Vas objednala,

emily3
7. júl 2011

@lillian @vysocanka0107 ja som tam bola osobne minuly tyzden, a som jej povedala ze som v 35tt...objednala na dalsi tyzden vo stvrtok stym ze ma po monitore poslu do ordinacie c.d 217.... tak som po monitore isla tam , zaklopala a povedala ze ma tam poslali.... a hned ma zobral... moc som mala zo sebou pre istotu aj som sa doma odvazila....takze som mu vedela povedat.... povedal len tolko ze o tyzden sa uvidime...ale nepovedal cas 😕 ...a znova som sa objednala namonitor...vo stvrtok, aby som tam nemusela chodit ako na klavir...len maju uz dost plno.... tak neviem ci ta nezoberu az v piatok....ale zas urcite nejaka tehulka vypadne, lebo odrodi... 😉
a objednavatsa na hodinu, je to asi orientacne, alebo tam treba prist aspon polhodky pred terminom...ja som dofrcala presne o 10hod...ale sedeli tam uz nejake...tak tie volali predomnou, aj ked boli objednane az po mne...ale prisli skor 😒 ... nie som na take zvyknuta, lebo u svojho dr. ma zobral vtedy kedy ma objednal... tiez potom nerozumiem naco robia casenky, ked to tak aj tak neplati....

lillian
8. júl 2011

tak som tam volala, a mam prist v piatok o 7.20- super cas, aspon manzel nevymeska z prace ;) . Uvidim co s poradnou. Pred dvomi rokmi to bolo inak, najskor poradna, odtial ma poslali na ctg a vyhodnotil ctg uz hocaky lekar, ktory tam prave bol. Nie naopak. Tak som z toho trochu zmatena.
No dnes som bola poslednykrat u svojho lekara, a drobec ma 2,2 kg. a ze porod este daleko pred nami, ze urcite tie 4 tyzdne este pocka. Ja by som uz snad brala porod aj zajtra, toto teplo mi vobec nerobi dobre... ☹

emily3
8. júl 2011

@lillian aj ja som tam bola prd dvoma rokmi a mali ine poradie poradne a monitoru...vzdy to je ine.... a aj moj porod je este daleko za horami dolami ale najradsej by som to uz mala aj hned.... ja tam idem vo stvrtok...budes chodit aj jandovej na cvicenie? ci nemas cas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre