Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

lillian
9. júl 2011

@emily3 kedy sa vlastne cvicieva? ani neviem... Pri prvom som vsetko krasne stihala, cvicila od 6.mesiaca vsetko prichystane uz davno pred porodom, a teraz nejako nic nestiham. A to si neviem predstavit pri styroch detoch, klobuk dolu ;)

emily3
9. júl 2011

@lillian v pondelok, streda a stvrtok od 11 hod.... ani ja teraz absolutne nic nestiham, tasou do porodnce som si kupila pres 4dnami..( detska ideu na dovolenku a poberu vsetky tasky ruksaky..a ja by som mohla balit do igelitky....).a postupne chystam veci...nemam pre mimco este skoro nic...kedze som uspesne poposuvala celu vybavu po stvrtej, ze ju uz nebudem potrebovat 😅 a nemam ani cas na to mysliet....len deti odchadzaju prec tak sa potom vrhnem na balenie a chystanie veci ...a ani neviem co potrebujem... 😅 .

lillian
9. júl 2011

@emily3 tak to cvicenie je bez sance, iba ak by som mala poradnu v tie dni.
Ked ti deti odidu na dovolenku, aspon budes mat chvilu kludu pred porodom. 🙂

emily3
9. júl 2011

@lillian na to sa tesim, tak mozem ist aj na cvicenie a tvarit sa ze som tehotna a ze to beriem " zodpovedne" inak mi to stale nedochadza, je to take ine, nemam cas sa sustredovat na seba, ze ma niekde tlaci, boli, picha...a poc... len si musim urobit nejaky plan, lebo je toho veeela co chcem stihnut, ale viem ze to nebudem ani vladat...tak aspon neco... upratat byt, a mozno aj umyt okna... a malemu/ej vyprat vecicky a zbalit tasku a tak...a potom uz len spaaaat a vegetit a stretavat sa s kamoskami.... 😉

dankamat
9. júl 2011

@emily3 ahooj.. no veru stihla som to - na poslednu chvilu, ale predsa. Ked som prisla, tak som uz bola na 6cm otvorena a do polhodiny to uz bolo 8cm a za hodinu aj cosi po prichode na Kramare som uz rodila 🙂 niekto si povie, ze ako rychlo, ale to trapenie bolo nekonecne pre mna - no ked som videla maleho, zabudla som na vsetko ostatne 🙂 je to uzasny pocit.

milla11
9. júl 2011

@dankamat Ahoj Dankamat - blahozelam a zaroven aj v dobrom zavidim!! Ja som mala termin 6.7. a nic, ani tuk.... Uzivajte si babatko, vela zdravia a vsetko dobre celej rodinke. Milla

emily3
9. júl 2011

@dankamat gratulujem este raz 😀 .... nak tu cestu na Kramare ti nezavidim...
ja som bola vo stvrtok v poradni, prvy krat na kramaroch a na porod to nevyzera ani zdaleka...no este mam cas, ale uz by som to aj chcela mat za sebou....vsak poznas... 😉 a Patrikovi dodatocne vsetko najlepsie k meninam 😀

atanusa
10. júl 2011

@emily3 ahoj, zabludila som do tejto temy, lebo ma v auguste tiez caka porod (stvrty). Vidim, ze teba uz piaty a tak by som sa chcela opytat, ci si pocas predchadzajucich porodov niekedy vyuzila epidural. Ja uz som "stara korcula", predchadzajuce porody boli sice prirodzene - samotny porod bol rychly, len ta prva doba porodna ma vzdy zaskocila intenzitou bolesti, tak zvazujem, ze si tentokrat ulavim - ak stihnem. Naposledy som rodila tiez na Kramaroch, nebola to bohvieaka skusenost, lebo maly sa pytal na svet v case velkej vizity a "mila" sestra mi na moje upozornenia, ze uz citim poriadne tlaky odpovedala, ze mam pockat, kym bude po vizite...(hospitalizovali ma den pred porodom - bola som uz po termine a zacala mi po kvapkach odtekat plodova voda, s poradne ma poslali rovno na prijem). Nakoniec ma museli odrodit "vizita- nevizita", maly bol von hned na prvu kontrakciu - manzel stepoval dve hodiny pred dverami a na salu sa nakoniec dostal az ked ma zasivali 🙄 ...
No, nejako som sa rozpisala. Vlastne som sa chcela este opytat, ci je na Kramaroch v poradni velky naval, lebo pozeram, ze termin mam tyzden po tebe, ale moja gynekologicka ma objednala este 18. jula k nej na vyter kvoli streptokokovi a tak na Kramare by som mala ist po prvykrat najskor az za dva -tri tyzdne. Sestricka mi hovorila, ze je teraz strasne vela rodiciek a ze sa snazia poslat ich do nemocky co najneskor, aby tam nemuseli absolvovat viac ako 2 - 3 poradne. Naozaj je tam tak plno?
Prajem pekny bratislavsky tropicky den 🙂.

lucia1974
10. júl 2011

@dankamat gratulujem a tiež ti zavidim že to už maš za sebou.dufam že ste v poriadku a uživate si to.

cerimi77
10. júl 2011

@babulka123 ja si chcem zazmluvniť dr. Turkotu k pôrodu, počula som že je dobrý

emily3
10. júl 2011

@atanusa ahoj, rodila som vsetkych na Kramaroch, epiduralku som si nedavala lebo som to nestihala a ani som nad tym neuvazovala.... v podstate som mala kratke porody. sice ten posledny sa mi zdal najdlhsi...uz v noci mi zacali kontrakcie ale ja som to brala ze su to poslickovia a ze to prejde, ale ked mi to cez den nepreslo a boli intenzivne a castejsie.....som stale dufala ze to prejde...a v poslednej chvili som volala sanitku, lebo ma nemal kto odviest...a v porodnici som bola len pol hodku a mala sa narodila.... takze neviem ti v tomto poradit, ani tentoraz neuvazujem nad epiduralkou dufam ze to zvladnem aj bez toho...
v poradni na kramaroch som bola prvykrat tento tyden stvrtok, najprv som sa musela objednat na monitor a potom som isla do poradne, ani som nevedela komu...kto tam bol..
.a ci tam bol naval? zdalo sa mi to ako minule....normalne.... 😅

dankamat
10. júl 2011

@cerimi77 Podla mna su tam vsetci dr. dobri a odbornici. Ja som rodila pri Dr. ani neviem ako sa vola, ale bola taka strasne mlada, sa mi zdala mladsia ako ja, az som nechapala, ze ona mi bude pri porode... a fakt bola uplne super a uzasne poradila vo vsetkom... Je tam viac mladych dr. aj ti starsi su samozrejme skuseni, ale myslim si, že tam sa vsetci tomu "remeslu" venuju naplno.... 🙂 Prajem vela stastia.

atanusa
10. júl 2011

@emily3 tak ked si mala dobre styri porody, urcite bude aj tento piaty v pohode - drzim palce. Ty uz si na Kramaroch ako doma. 😀
S tou epiduralkou to urobim asi tak, ze si ju zaplatim a rozhodnem sa az podla aktualnej situacie - zelala by som si prist do nemocnice tiez az na poslednu chvilu, ale moja posledna skusenost ukazala, ze clovek mieni a okolnosti menia...
Inak - ak som dobre pochopila, uzivas si teraz bez deti. U mna je to podobne - manzel ich zobral na tyzden na dovolenku. Strasne som sa tesila, ako budem oddychovat, citat si a pod., ale ako odisli, som z toho cela nesvoja - odrazu nemusim varit, upratovat, riesit ich konflikty atd, ale ani lezat ci sediet s knihou sa mi nechce. Tusim si pojdem aspon tu tasku do porodnice zbalit, lebo vsetko potrebne mam nakupene, len sa mi strasne nechcelo nabalit to do kufra.

emily3
10. júl 2011

@atanusa uz som sama, pred chvilou som ich odprevadila..nomala som co robit aby som nerevala, ked som ich balila, taki boli zlati, sme sa lucili a mIsko..mami uz teraz mi chybas, a ja chcem byt s tebou.... ja este nie som vobec pobalena a ani veci pre babo zatial nemam, vsetky veci som uspesne posunula dalej s tym ze uz deti nebudeme mat... takze mi neostalo nic, a nemala som ani cas mysliet a zhanat...tak teraz to chcem pochystat, snad to stihnem...
a na kramaroch, to hej, ale stale je to ine, doktori sa tam ppomenili a niektore sesricky....

@dankamat dik, no uz by som to chcela mat za sebou, sice si asi este pockam cca 4tyzdne, a mozno by bolo fajn, keby sa male narodilo teraz, ked nikoho nemam doma, aspon by somnestresovala co s detmi..... no uvidime...

pernicek
10. júl 2011

Ahojte baby, prosim vas, neviete mi niekto poradit ake ordinacne hodiny ma Mudr. Čukasova na Kramaroch? Nikde to neviem najst. Dakujem

emily3
10. júl 2011

@pernicek to ti neviem povedat, ale ked si zavolas do ordinacie, mozno ti povedia... 😉

helakramare
10. júl 2011

@pernicek Ahoj, z hlavy ti nepoviem, ale volaj 59542425- to je klinická ambulancia-povedia ti.

pernicek
10. júl 2011

Velmi pekne dakujem 😉

paula_1
11. júl 2011

Baby na ultrazvuk na 8.poschodie sa vám podarilo dovolať alebo ste tam boli osobne?

emily3
11. júl 2011

dnes som bola na cviceni s \jandovou a ake novinky? ze uz otecko nemoze chodit na novorodencke aby okupal babatko 😒 to ma dost sklamalo, lebo pri vsetkych styroch mohol ist so mnou okupkat babatko a aj sa to tam naucil... a ze im to zakazali... skoda....

emily3
11. júl 2011

a jandova je tam do konca tyzdna a potom ma dovolenku..a pride az 1.8 len pre info, keby ste chceli ist cvicit alebo zahlasit partnera k porodu, takze sa jej ozvat teraz a zajednat si to, alebo az prvy augutovy tyzden... 😉

atanusa
11. júl 2011

@emily3 ahoj, ohladom vybavicky - mam vecicky po najmladsom synovi, ale cakame dievcatko, no ale povedala som si, ze babatku je jedno, co ma na sebe - a asi je vzdy lepsie, ked nosi dievcatko chlapcenske veci, nez naopak. Nas este caka kupa noveho kocika, potrebujeme nieco velmi skladne, pretoze sa inak nepomestime do auta... ☹ Moj muz sa tvari, ze to vybavi on, ale dava si na cas...
Ozaj, ked si pri poslednom porode prisla na Kramare tak na poslednu chvilu, davali ti este klystir? Mne ho pri poslednom porode dali cca tristvrte hodinu pred porodom, uz som mala poriadne bolestive kontrakcie a vnimam to ako jednu z najhorsich chvil porodu.
Aj ja som uvazovala, ze si pojdem zacvicit k Jandovej - aspon kvoli zopakovaniu dychania. Ako to teraz funguje - treba sa tam vopred zapisat alebo staci rovno prist? Zabudla som sa opytat, ked som si bola pre peciatku, ze otecko moze byt pri porode.

emily3
11. júl 2011

@atanusa no klistir mi dali pri prvej a tretom, to som dosla este vcas, s druhym som dosla uz skontrakciami kazde 2 min, tak som isla rovno na sal a so stvrtou som prisla tak ze som uz bola na 8 otvorena, takze mi ho nedavali.....
ja som bola dnes na cvicenie akoze zopakovanie, len teraz bude mat dovolenku a pride az 1.8 a treba ist na prve poucenie, ale mozno ked tam prides priamo ze cakas druhe tak ta odtial nevyhodi.... na tom sedeni hovori stale to iste o porode... 😉

atanusa
11. júl 2011

@emily3 ach, ja uz cakam stvrte, u Jandovej som bola na pouceni cca pred mesiacom - vlastne som si len bola vypytat peciatku, aby mohol byt manzel pri porode. Na cvicenia som vsak pri detoch nemala cas, tak som sa ani nepytala, ci sa treba na ne vopred zapisat. Chcela by som si len zopakovat tie dychacie cvicenia pri kontrakciach a predychavanie tlakov... Samej sa mi to nacvicovat nechce 😒

emily3
11. júl 2011

@atanusa tak jej napis, tento tyzden tam este je, pripadne ak mozes tak tam chod teraz je tam v stredu a vo stvrtok...a potom az toho 1.8 a myslim ze ked tam prides tak tak ta nevyhodi ked jej povies ze cakas stvrte 😉 .... inak tie cviky sa nezmenily, ja som tam bola naposledy pred styrmi rokmi ked som cakal tretie, pri stvrtom som tam nebola...a dnes som tam bola prvy a asi aj posledny krat 😉

dankamat
18. júl 2011

@paula_1 dovolas sa tam najskor rano do 9 - potom uz telefonaty neprijimaju, len osobne objednavaju. skus zavolat skor rano.

paula_1
18. júl 2011

@dankamat ďakujem. nakoniec sa mi tam podarilo dovolať ešte minulý týždeň... ale majú plno... termín až o týždeň a pól... mohla by som aj porodiť do vtedy 😅

emily3
18. júl 2011

@dankamat ahoj mamina ako sa mas?
teraz ja chodim na kramare ako na klavir....a objednavala som sa na ultrazvuk..cakala som tam asi hodinu..klasika...a idem nan az na buduci tyzden, ale mam pocit ze sa tam ani nedostanem 😅 ....

dankamat
18. júl 2011

@emily3 ahoj... noo zvykam si na novy rezim 🙂 je to dost narocne teda, takze patri ti moj velky obdiv pri 5 detoch 😖 ja som nastastie na utz nikdy dlho necakala, ale asi preto, ze som chodila poobede a objednavali ma na 13:00 ale Dr. tam chodila uz skor poobede, tak velakrat ma zobrali uz o 12:15. Ku komu budes chodit na utz? Uz tam chodis aj do poradne, ze?

emily3
18. júl 2011

@dankamat zaciatky su tazke kym si na seba zvyknete... ja uz som zabehnuta, takze to neberiem ako nieco nove..je mi uplne jasne ze neviem kedy budem spat, ked cez den budu cipcat starsi a v noci najmensi...ale nejak to zvladneme a zladime...
na kramarovch som bola uz 2x a pravdu sa mi tam ani velmi neche chodit, stale je to ine.a nemam nejakeho staleho dr. z monitoru idem do poradne a kto tam je ma zoberie, .......naposledy som tam bola pred dvoma rokmi a zas sa to pomenilo...a na ultrazvuk idem az o tyzden nejakej doktorke..ani neviem.... a neviem ci to vobec stihnem 😅 najradsej by som uz rodila...a mala to za sebou a male pri sebe 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre