Pôrodnica Kramáre vaše skúsenosti a názory

henuska
20. nov 2006

Ahojte miminy,
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, čo by som si mala zobrat do porodnice na Kramaroch, lebo v kazdej porodnici to je ine.
A este ake skusenosti mate s touto porodnicou-s doktormi a sestrickami, zatial som pocule len dobre nazory, ale chcela by som ich pocut viac.
dakujem za odpovede

chrobulka
4. aug 2011

@nemko - rado sa stalo 😉
este, ono, keby si ju nakoniec nevyuzila, tak ti vratia 140 - tych 10 si nechavaju ako nejaky manipulacny poplatok, alebo take nieco...

laura112
4. aug 2011

Ahojte baby mozem sa opytat mali ste niektora zazmluvneneho dokyho a kolko taky spas stoji je to rovnaka suma na kazdeho jednejo dokyho?myslim Nemocnica Kramare to sa plati nemocnici alebo doktorovy? a kde by som si mohla stiahnut papier o tom co si mam vziat do porodnice na kramaroch?dakujem

chrobulka
4. aug 2011

@laura112 - nemam zatial zazmluvneneho lekara, idem tam prvykrat na poradnu v pondelok...
ale veci do porodnice som si balila podla tohto:
http://www.unb.sk/pacient/rady-pacientom.htm

pozri nizsie, je tam cast, co si vziat do porodnice...
a ty sa uz nebodaj chystas?

laura112
4. aug 2011

@chrobulka - nie nie ale clovek nikdy nevie pri dvojickach a pri rizikovom tehu a nevies ako to cenovo vychadza...

chrobulka
4. aug 2011

@laura112 - podla tejto stranky http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...
je to 232,36 eur
ale ci to je stale tak, netusim... ktovie, ci je to aktualne.
mne sa ale vidi, ze ak ma nemocnica nejaku sumu danu, tak pre kazdeho lekara rovnaku!

laura112
4. aug 2011

@chrobulka - dakujem

peta_petruska
5. aug 2011

pre každého je tá suma rovnaká a naozaj je to na kramároch tých 230€, ale nie každý lekár je ochotný sa zazmluvniť - z tejto sumy lekár vo výplate dostane v konečnom dôsledku 80€

peta_petruska
5. aug 2011

@laura112
ale vlastne u teba by to nemusel byt problem, lebo dvojicky pojdu asi cisarkym a to si vedia naplanovat na vlastnu sluzbu, takze mozno nebudes mat s nikym problem - ja ti velmi odporucam dr. Valenta 🙂, rodil dvojicky aj kamaratke a bola veeelmi spokojna

laura112
5. aug 2011

@peta_petruska - dakujem za info ja aj tak asi budem chodit na tie rizikove poradne k dr. Valentovi

peta_petruska
5. aug 2011

@laura112 drzim palce a urcite budes spokojna...

monia_
8. aug 2011

@kacenqa Ahoj, citam, ze mas Dr. Sufliarsku na Tehelnej, preto by som sa chcela opytat, ci si s nou spokojna. Cakam babo v oktobri tak uz hladam detsku lekarku 🙂 Dakujem pekne. Monika

chrobulka
10. aug 2011

@monia_ precitala som ti tvoju otazku na kacenqu... prepac, ja len, ze aj ja som si dohodla na Tehelnej detsku lekarku MUDr. Gaborovu, este aj ja som k nej chodila ako decko 😉 a vsetky kamosky, co maju deticky, su s nou velmi spokojne. volala som tam asi pred 2 tyzdnami a jasne, ze beru aj novych pacientov.
tak keby si nepochodila u dr. sufliarskej, a chces chodit na tehelnu, aj dr. gaborova je OK 😅

monia_
10. aug 2011

@chrobulka Dakujem velmi pekne, ak si spokojna u Dr. Gaborovej, tak rovno zavolam jej a prosim Ta kolko vopred pred porodom by som jej mala volat? Tak mesiac?

chrobulka
10. aug 2011

@monia_ - ja som u nej este s detmi nebola, lebo deti mam este v bruchu 😀
ale volala som jej asi v 33tt, sestricke som povedala meno a adresu.
a termin porodu. bola velmi mila a povedala, ze ked sa deti narodia, mam za ozvat, ze oni sa pridu na ne pozriet domov.
chodia k tejto lekarke moje kamosky s deckami a su spokojne.
ja som k nej ako decko tiez chodila a bola v pohode 😉
a kludne mozes podla mna zavolat aj teraz... ziadny problem...

bosoriak
14. aug 2011

Ahojte, ja uz mam od vcera za tym, tak poskytnem aktualne informacie - personal skvely, izby na standarde vo velmi dobrom stave, akurat su tam 4 na izbe. Mne sa podaril nadstandard hned po prichode zo saly, ale lezala som na standarde kvoli prenasaniu.
Kramare len odporucam, zatial som sa nestretla s nikym neprijemnym. Vsetkym cakatelkam drzim palce!

majonka79
15. aug 2011

@bosoriak Srdečne blahoželám a držím palce, aby sa všetko rozbehlo ako sa má a aby babo poslúchalo😉 Pre mňa sú Kramáre ako naj alternatíva. Mala si niekho zazmluvneného? Bol pri tebe aj manžel?

cerimi77
15. aug 2011

ahojte, chcem sa opýtať či na Kramároch mi nechajú pri sebe oblečenie v ktorm prídem do pôrodnice, čiže by som v ňom mohla ísť relatívne aj domov a ešte by som chcela vedieť, ak pôjdem rodiť, kde mám presne ísť na príjem - do hlavného vchodu nemocnice, či ako je urgentný príjem dole?.... ďakujem za info

bosoriak
15. aug 2011

@majonka79 zazmluvneneho som nemala nikoo, odrodila ma mudr. tokolyova, bola velmi mila a aj sestricky na sale. manzela som mala pri sebe, ale skoro to ani nestihol 🙂 a dakujem za prianie. 🙂
@cerimi77 mne pri oboch porodoch nechhali moje oblecenie, ale kedze mi praskla voda, aj tak som ho musela davat oprat. potom sa na prijme oblecies do kosele. a pri porode mi vraveli ze treba ist vzdy cez urgent.

jankalac
15. aug 2011

ja som tiez rodila na kramaroch, sla som v noci na urgent, tam mi praskla voda, a najvacsi problem bol v tom, ze som nemala so sebou svoju nocnu koselu.... tak isiel manzel domov pre koselu, do polhodiny prisiel naspat, dal mi koselu, ja som zatlacila, a maly bol vonku. 🙂 sluzbu mal mlady doktor - cernosko - neviem ako sa vola, ale bol super, aj sestricky. na izbe sme boli tri, bola som na normalnej, nechybalo mi nic, ved maleho som mala pri sebe 🙂))) .

cerimi77
15. aug 2011

@bosoriak ďakujem, super, že všetko dobre vyšlo a bola si spokojná, ja si chcem zazmluvniť lekára, zajtra idem na utz k nemu, už by sme sa hádam aj mohli dohodnúť, takže nemusím chystať nejaké zvlášť oblečenie, pokiaľ nebudem mať zašpinené v tom v čom prídem, v tom môžem aj odísť 😉
@jankalac takže cez ten urgentný príjem, ďakujem baby za info.... no zbalená do pôrodnice už som a mám tam aj dve nočné košele, ďalšie pyžamo mi prinesie ešte partner na druhý deň, a len dúfam, že to prebehne tak dobre a rýchlo ako vám 😉

jankalac
15. aug 2011

@cerimi77 mne veci co som mala na sebe zobral manzel domov - boli mokre 🙂 , ostatne veci mi dali dole na postel - a previezli ma s nimi na izbu. drzim paste nech to ide hladko ako mne 🙂

cerimi77
15. aug 2011

@jankalac no jasné, ak by boli mokré od plodovky, tak to dám drahému do ruky, aby mi to pekne vypral a potom doniesol naspäť 😀 a ďakujem, aj ja dúfam, ako každá budúca mamička, že to prebehne rýchlo a hlavne všetko v poriadku 😉

cerimi77
15. aug 2011

a ešte jednu otázočku ohľadom EPI, pre istotu si ju chcem vopred zaplatiť, potrebujem najskôr papier od tej pani, čo robí predpôrodnú prípavu, ale môžem ísť aj sama hneď na anesteziologiu a oni mi urobia poučenie a dajú papier na zaplatenie? Tá pani čo robí predpôrodnú prípravu je totiž na dovolenke, na to poučenie k nej ideme až 31.8., tak som nechcela riskovať, že by sme to nestihli, aj keď dúfam, že EPI nebudem musieť použiť.... ale som 2roky po operácii platničiek, tak sa bojím, že sa to trošku skomplikuje, tak istota je istota, ďakujem..

bosoriak
16. aug 2011

@cerimi77 EPI sa riesi iba s anesteziologom, musis mat konzultaciu na anesteziologickej ambulancii (tusim c. dveri 152) a zaplatene. Jandova riesi iba otca pri porode.

cerimi77
16. aug 2011

@bosoriak Ďakujem za info, takže môžem ísť len s tehu knižkou priamo k anesteziologovi a zaplatiť v pokladni a je to vybavené, hej? 😉

bosoriak
16. aug 2011

@cerimi77 ano, tak.

cerimi77
16. aug 2011

viete mi povedať, či na poradni u pôrodníka ak pôjdem (4týždne pred pôrodom) on robí aj utz vo svojej ambulancii?... lebo od 30tt chodím na utz k Dr. Turkotovi na 8. poschodie v nemocnici, a na budúci týždeň mám prísť k nemu v stredu do ambulancie a mali by mi urobiť aj monitor - ale to mi nekázal sa objednať, tak neviem či ma tam potom on pošle, alebo ako... a utz či bude tiež robiť....viete mi poradiť?

dankamat
16. aug 2011

@cerimi77 neviem ku komu pojdes do poradne, ale tam utz nerobia. Ja som napr. chodila do poradne v utorok a moja Dr. robila utz na 8. poschodi vo stvrtok - nerobia to naraz. Takze skus sa s nim dohodnut ak bude mat cas mozno ta zoberie, ale asi budes musiet chodit 2 dni do nemocnice ked chces ist k nemu.
Mna prvykrat na monitor poslali, ale neboli sestricky nadsene, lebo ostatne boli objednane a potom to brzdilo tie objednane. Ale potom ma sestricky objednali az do konca terminu porodu. Tak si tam radsej zavolaj a objednaj sa tak, ze pojdes najprv na monitor a potom hned k Dr. do poradne, lebo oni tie grafy pozeraju, aby si nemusela potom cakat zase - tak je to najlepsie.

cerimi77
16. aug 2011

@dankamat ďakujem za info, ja chodím k Dr. Turkotovi, od 30tt k nemu chodím na utz na 8. poschodie v nemocnici, vždy v utorok ako má ordinačné hodiny a teraz mi povedal, že mám prísť k nemu na budúcu stredu do ambulancie, ale nepovedal mi, či sa mám vopred objednať na monitor, iba povedal, že stačí prísť k nemu na 13.30, ale až neskôr ma napadlo, že či má on monitor v ordinácii, lebo zasa o 13.30 mi už asi monitor neurobia a viem, že ho treba urobiť... tak myslíš, že si mám zajtra radšej zavolať a objednať sa na stredu ešte aj na ten monitor? ... a tak isto už ma na ďalšie utz neobjednal, dnes som bola a už ďalej neobjednal, len mi napísal termín, kedy mám prísť k nemu na tú ambulanciu, tak som z toho trochu jeleň teraz 😒

dankamat
17. aug 2011

@cerimi77 nie nie monitor robia na tej chodbe kde su aj poradne, ale nie priamo u doktora v ambulancii. Monitor robia len do 14.00 tak sa objednaj okolo obeda predtym, lebo to trva 10-20 min.
A na utz sa nechodi stale, len ked treba, ale ak su nejake problemy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre